Piaseczno

Piaseczno zajęło pierwsze miejsce w rankigu Forbesa !

W najnowszym rankingu FORBESA najatrakcyjniejszych miast dla biznesu Piaseczno zajęło I miejsce w kategorii miejscowości od 50 do 149 tys. mieszkańców. Ranking oceniał m. in. wskaźnik przyrostu liczby firm na 1000 mieszkańców.

Ogłoszenie rankingu Forbesa miało miejsce podczas VII Kongresu regionów, który odbył się w dniach 19-20 czerwca we Wrocławiu. Podczas uroczystej gali nagrodę dla Piaseczna odebrał I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

Twórcy rankingu brali przede wszystkim pod uwagę przyrost liczby firm w odniesieniu do 1000 mieszkańców w 2016 r. W tym czasie w Piasecznie powstało 276 nowych firm. Dwie firmy upadły a 30 zostało wykreślonych z rejestru prowadzonych działalności gospodarczych. Ogółem Gmina Piaseczno ze wskaźnikiem 3,09 firm na 1000 mieszkańców wygrała ranking w kategorii miejscowości od 50 to 149 tys. mieszkańców wyprzedzając dużo większe miasta m.in. Przemyśl, Zieloną Górę, Leszno, Białą Podlaską, Opole i inne.

W rankingu miast od 150 tys. do 300 tys. mieszkańców Triumfowały Rzeszów, Gdynia i Toruń. W najbardziej prestiżowej kategorii największych polskich miast powyżej 300 tyś. mieszkańców zdeklasowała swoich rywali Warszawa znacznie wyprzedzając drugi Poznań i trzeci Wrocław.

źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (5)

 1. To wynika tylko i wyłącznie z l o k a l i z a c j i gminy na mapie tj. rejon ulicy Puławskiej , bogate południowe peryferia stolicy itd

  Potencjał gminy nie jest wykorzystany, choć ostatnio inwestycje ruszyły się po dwudziestoletniej stagnacji

  • A co TY zrobiłeś dla rozwoju gminy?

 2. Radny Robert Widz poinformował:

  Wilanowska

  W związku z problemami związanymi z synchronizacją prac ul. Wilanowska zostanie oddana do użytku miesiąc później niż planowano czyli 22.07.2017

 3. Jaka władza takie tempo inwestycji.

 4. myślę że jak by policzyć realnie to pewnie 249 a nie 149 tyś mieszkańców :D