ul. Cyraneczki

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Jak to jest z ul. Cyraneczki

Przyznam, że przeczytałem dramatyczny apel Pani Ani Czerwieniec o zainteresowanie się sprawą skrzyżowania ul. Cyraneczki /Wilanowska oraz prośbę o interwencję mieszkańców u p. Pana Burmistrza.

Prośbę o interwencję w sprawie niezwłocznego ukończenia ul. Cyraneczki gorąco popieram.

Przy okazji chciałbym przedstawić fakty, wszystkim tym którzy nie wiedzą, że przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych (p. R. Widz i p. K. Krzyszkowska-Sut) z radością informowali nas, że „już niedługo” ul. Cyraneczki będzie budowana i to „już niedługo” trwa trzy lata. Inny polityk mocno aktywny na tym forum, (ostatnio częściej, bo wybory się zbliżają) Pan Piotr Kandyda insynuuje, że to mieszkańcy właściciele gruntów są winni i jakieś bliżej nieokreślone kluby, którym zależy aby ul. Cyraneczki nie powstała. Znam sprawę i wiem że jest to nie prawda.

Rzeczywistość jest brutalna i obnaża niekompetencje tej władzy. Po trzech latach ,,ciężkiej pracy” okazuje się, że pozwolenie na budowę ZRID dla ul. Cyraneczki w części od ul. Ogrodowej do granic z Lesznowolą jest tak niedopracowane, że wszystko wskazuje na to, że wojewoda ten ZRID uchyli! Mało tego; z tego co przeczytałem wynika, że gdy ul. Cyraneczki zostanie ukończona, za chwilę będzie przebudowywane skrzyżowanie z ul. Ogrodową/Cyraneczki na rondo! TO BARDZO GOSPODARNE DZIAŁANIE!!!.


style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="2655062740">

Proszę zauważyć, że to samo nas czeka z dopiero co ukończoną ul. Wilanowską a dokładnie skrzyżowaniem ul. Wilanowskiej/Cyraneczki! Czy projektując ulicę można zrobić to kompleksowo? Nie, nie u nas!– no cóż, widocznie naszą Gminę stać na wyrzucanie pieniędzy w przysłowiowe błoto.

Narzekanie, że wykonawcy za dużo chcą za wykonanie tej inwestycji, jest co najmniej śmieszne! Kto ogłasza przetargi na wykonanie dróg a zwłaszcza BITUMICZNYCH WE WRZEŚNIU?! Każdy kto miał coś wspólnego z budżetem i budowlanką wie, że kwota w budżecie na 2017r. przeznaczona na ten cel z założenia była za niska.

Więcej -> Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Ciągle karmi się nas mieszkańców nowymi koncepcjami i mydli oczy- a czas leci. Najważniejsze i najdroższe inwestycje dla Józefosławia nie są realizowane! Mydlą nam oczy, że coś się dzieje; inwestując w drogi i przebudowywanie ulic w idiotyczny sposób. Te inwestycje mogły spokojnie poczekać!

Cała infrastruktura odwodnieniowa stoi! System wodo – kanalizacyjny staje się niewydolny, pomimo to wydają nowe warunki na podłączanie się do infrastruktury co w efekcie skutkuje nowymi pozwoleniami na budowę coraz większej ilości budynków wielorodzinnych.

Wmawia się nam, że zmiana MPZP ma na celu rozgęszczenie Józefosławia, co w praktyce jest nieprawdą, ponieważ w rzeczywistości próbuje się przemycić otwarcie nowych terenów pod zabudowę wielorodzinną.

Stanowczo mówię temu nie!

Drodzy Państwo czas działać razem, dla dobra nas wszystkich! Dlatego też, zapraszam Państwa na spotkanie ze mną i radą sołecką już jutro na Zebraniu Wiejskim, jednym z najważniejszych dla naszej Wsi. 19.09.17r. w Szkole przy ul. Kameralnej o godzinie 19:00.

Do zobaczenia!

Źródło: FB Sołtysa Jana Adama Dąbka

Więcej:

Protokół z zebraniania wiejskiego Józefosławia- lipiec 2017

Wywiad z Sołtysem Józefosławia

Wybory na Sołtysa Józefosławia – trochę informacji związanych z kandydatem.. jedynym ?

Konkurencja poliszynela dla Sołtysa Jana Dąbka ?

Relacja z wyborów Rady Sołeckiej i Sołtysa Józefosławia – ITV Piaseczno

Jan Dąbek po raz kolejny został Sołtysem Józefosławia. Nowy skład Rady Sołeckiej !

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

Spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz zadania i cele w roku 2016 – protokół z zebrania

Sołtys Józefosławia odpiera zarzuty radnego Widza

Spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz zadania i cele w roku 2016 – protokół z zebrania

Radny Robert Widz vs Sołtys Jan Dąbek – brak porozumienia w sprawie odwodnienia

„Robert Widz wstrzymał się od głosu. Na pytanie czy poprze złożone wnioski formalne mieszkańców, radny nie udzielił odpowiedzi..” – protokół z zebrania wsi Józefosław

Podoba ci się:

Komentarzy (19)

 1. wybory się zbliżają jak nic, czysty populizm, słuchajcie mnie bo ja jestem najlepszy, kpina jedna wilka. Temu Panu dziękujemy.

  • Najlepszy nie najlepszy ale 3 po 3 nie piepszy :)

   /Cała infrastruktura odwodnieniowa stoi! System wodo – kanalizacyjny staje się niewydolny, pomimo to wydają nowe warunki na podłączanie się do infrastruktury co w efekcie skutkuje nowymi pozwoleniami na budowę coraz większej ilości budynków wielorodzinnych.

   Wmawia się nam, że zmiana MPZP ma na celu rozgęszczenie Józefosławia, co w praktyce jest nieprawdą, ponieważ w rzeczywistości próbuje się przemycić otwarcie nowych terenów pod zabudowę wielorodzinną./ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Dabek wstydu nie masz, przez ostatnie 15 lat to on ustanawiał prawo i zasady na tym terenie. To on doprowadził do tego wszystkiego, a teraz wielki z niego opozycjonista???! Toż to kpina, na ktorą może się nabiorą ci co sprowadzili się tu najdalej 2 lata temu:) Pewnie ze można było to zaplanować inaczej, ale niech pan Dąbek powie ile przez 10 lat w powiecie metrów Cyraneczki wybudował (dodam ze to droga powiatowa)? A żeby pytanie było trudniejsze ile wybudował bez pomocy gminy??

    • taaa bo Dąbek to wszechmocny jest, Panie nie Gadaj Pan glupot ! Zrobił więcej w cg. 2 lat będąc starostą powiatowym dla Józefosławia niż ta banda darmozjadów!

  • To Tobie obserwatorze redaktorze i Twojej żonce Pani Radnej dziękujemy! – czysta kompromitacja. Wstyd i tyle.

  • Usterki zgłasza się tutaj: http://piaseczno.eu/index.php?mnu=816.
   Pan Radny z Józefosławia jest prezesem fundacji omnigea http://krs-pobierz.pl/fundacja-osrodek-mysli-geoprzestrzennej-omnigea-i5897880, która w swej ofercie ma aplikację o dzwięcznej nazwie:
   „ZGŁOŚ COŚ”
   Dzięki prostej, bezpłatnej aplikacji, mieszkańcy przy pomocy swojego smartfona mogą zgłosić do gminy dowolną usterkę, uwagę czy problem. Zgłoszenia przesyłane są bezpośrednio do odpowiedzialnych pracowników urzędu.
   http://www.omnigea.org/?page_id=565
   Czy to ZBIEG OKOLICZNOŚCI? ;)

 2. Dziś możemy sobie rozmawiać na forum, gdybac, ale za 5-10 lat będziemy mieli problem. Powstaje coraz więcej bloków, domkow, przybywa mieszkańców, nie będzie możliwe wyjechać w żadną stronę (jak w pobliskim Wilanowie?)
  Pieniądze są potrzebne zawsze, nie jestem więc za ich marnotrawieniem. Od niedawna widzę kolosalny postęp w rozbudowie infrastruktur Józefosławia. Ale to nadal kropla w morzu potrzeb (DOPIERO co powstał chodnik w kier szkoły, dopiero!). Słabo u nas z planowaniem, słabo z gospodarnościa… ale rozumiem, że władze robią co mogą?..

 3. „Ludzie, zainteresujcie sie tematem!! Przetarg na Cyraneczki to dla nas kluczowa sprawa. Trzeba pisac do burmistrza: burmistrz@piaseczno.eu, żeby nie odwoływał tego przetargu tylko za wszelka cenę szukał dodatkowych funduszy. Nasze głosy mogą pomóc w tej sprawie”!!!!!!.

 4. uważałbym z tym przetargiem za wygórowaną cenę, bo to może być super pomysł na drenowanie kas miejskiej

 5. Trzeba naciskac na gminę, by budowała Cyraneczki. To ostatnia chwila, bo jutro posiedzenie Rady i decyzja zapadnie. Bez Cyraneczki nasze codzienne życie będzie nie do zniesienia, bo Geodetów i Działkowa nie dadzą rady. A gmina Konstancin na pewno nic nie zrobi z Działkową, bo niby dlaczego ma cokolwiek robić dla sąsiedniej gminy? Na to nie liczmy. Na Działkowej był dziś korek na wysokości Osiedlowej. Słyszałem, że mieszkańcy zapowiadają protesty i jak zablokują drogę, to utoniemy. Zresztą Piaseczno niech buduje! Pobiera coraz więcej podatków, a dróg nie ma. Weźmy się wreszcie za to, jest nas dużo i głos będzie słyszalny.

 6. chcą wybudować 400 m asfaltowej ulicy z szerokimi chodnikami i ścieżką, oświetleniem, skrzyżowaniem i kanalizacją
  za 1,2 mln?

  A za wąziutką Wenus zgodzili się zapłacić 1,9 mln, i to przed sezonem.

  Ta „budowa” Cyraneczki to jakieś jajca.

 7. Jozefoslaw odrebna Gmina z wlasnym budzetem,szkola i.samorzadem…
  Pamietajcie ,ze ja to pierwszy glosze na tym.forum od lat..

  Obecny Starosta nawet nie wie gdzie jest Jozefoslaw…

  Konieczna zmiana w budzecie i.kasa jest na Cyraneczki…raz dwa…

 8. jakie koszty oświaty ma Józefosław mądralo? i jakie ma dochody z podatków?

  • Większość pieniędzy na oświatę jest z subwencji oświatowej od państwa.

   W 2017 r dochody własne Piaseczna to 270 mln,
   a subwencje i dotacje to 150 mln.

   Kluczowe byłyby koszty utrzymania administracji, a nie oświata.

 9. Policz sobie dochody z PITU i CITU z JJ …sama klasa średnia i małe firmy …Myślę ,ze budżet wyniesie min. 100 mln zł.

  A gdy jeszcze dojdą : Kierszek czy część Mysiadła …

  • A niby z jakiego powodu Kierszek ma się składać na drogi w Józefosławiu? Czy Mysiadło?

 10. czyli budżet piaseczna to 100mln od JJ i 20 od całej reszty, smiechu warte!!!!! Wyborca ty chyba liczysz na jakąś ciepła posadkę dla siebie, bo innego wytłumaczenie to nie ma:)

 11. dochody z podatków zapewne ogromne

 12. Cyraneczki do Kuropatwy a dalej co-lot balonem do ronda? Bo nie poszerzą Kuropatwy gdyż mieszkańcy się nie zgadzają i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*