Klub Kultury Józefosław

Centrum Kultury w Józefosławiu za 7 milionów ? a rond jak nie było tak nie ma…

Rada Gminy i Miasta Piaseczno na najbliższej sesji będzie głosować nad uchwałą umożliwiającą zakup nieruchomości wartej 7,2 mln złotych.

Włodarze uznali, że budynek przy ul. Uroczej 14 (Cyraneczki), w którym obecnie działa Klub Kultury i biblioteka przestał spełniać swoją powinność.

Powstał projekt wykupu działki i nieruchomości przy ul. Julianowskiej 67A (Carrefour Express). Uchwała zakłada wykupienie innej działki niż ta proponowana przez mieszkańców i Radę Sołecką Józefosławia (działka przy ul. XXI wieku gdzie miał powstać park z centrum kultury).

Mieszkańcy Józefosławia na zebraniu sołeckim zgłaszali potrzebę powstania nowego ośrodka kulturalnego. Pod propozycją zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego podpisało się 1000 mieszkańców Józefosławia.


style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="2655062740">

Co do zasadności zakupu nieruchomości wartej 7,2 mln złotych zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że jest to dobry pomysł bo realizacja nowej inwestycji ciągnęłaby się jak zwykle latami. Inni mieszkańcy wolą obecną lokalizację i możliwość przesunięcia środków na bardziej potrzebne inwestycje (niestety to inny budżet).
Pojawiają się również opinie, że obecna sytuacja jest wynikiem niechęci radnych do Sołtysa Józefosławia, którego rodzina ma udziały w nieruchomości mieszczącej się przy Uroczej 14.

Więcej:

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

Sołtys prosi mieszkańców o przyjrzenie się planom zagospodarowania Józefosławia, które ponownie do wglądu udostępniła Gmina

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-c4-1+1n-4h+2f"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="3379566028">

Urząd opublikował broszurę poświęconą procesowi uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Józefosławia

„Czy Józefosław utonie ???” – Sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Przetarg na rondo przy Cyraneczki.. unieważniony

Podoba ci się:

Komentarzy (12)

 1. Jaja sobie robią ! To pewnie jakiś przekręt, jakis zdzisio dawno temu to kupil a teraz chce innemu zdzisiowi to opchnac bo kasy nie ma na remont.

 2. Ludzie! Drogi beznadziejne, jest nas jak mrówków, bloki stawiają jeden po drugim bez pożądnej i infrastruktury jak to w gminie Piaseczno, wieczny brak kasy na pilne rzeczy a tu 7 baniek chcą utopić w gównie! Ogarnijcie się włodarze bo pogrążacie się swoimi pustackimi decyzjami! Wstyd, wstyd, wstyd!

 3. przecież ten kurnik nie jest wart nawet 2mln, pewnie sołtys wyceniał, bo on potrafi ciągnąć kasę z JJ. Przekręt jak nic.

  • Nie wiem głąbie czy wiesz ale to nie o ten budynek chodzi haha widać ze jestes z jakiegos żabieńca, bo kompletnie nie masz pojecia o czym piszesz i czytac dokumentow nie umiesz ktore udostepnili, przykro mi to mowic ale krecisz tojak zwykle ty drogi obserwatorze ktory ma problem z obserwacja.

  • obserwator czytaj ze zrozumieniem…

  • Obserwator jak zawsze stara się być mądry a nie wie o czy mowa hahahahaha czyli twierdzi Pan że gmina robi przekręt przy zakupie budynku w którym jest Carrefour, Quchnia itd.? bo o ten teren chodzi. No proszę się wypowiedzieć kto ten „przekręt” tam robi?

  • Tak, na pewni Pan Sołtys wyceniał, wszak on na tym przeniesieniu najwięcej zyska …. weź się ogarnij bo obserwator z ciebie jak z …

 4. Szok Panie, szok a to wszystko dzięki PSZOK! Taka gruba kasa, jest jak kiełbasa! Wyborców w nosie mają bo interesy se załatwiają. Tereny politechniki też dobre traz wsadzić je do polityki. Układy, układziki tak to robią polskie ludziki! Piaseczno z tego słynie że burmistrzom jest dobrze w gminie a kto się ich trzyma wszystkich w koło dyma!

 5. Brak dróg, chodników, porządnego placu zabaw lub orlika.
  Tutaj naprawdę jest mnóstwo lepszych celów niż ta nieruchomości…

 6. Ale bym chciał na własnośc taki budynek, nie coś, że zazdrosny jestem ale tak jestem

 7. jest konfiskata rozszerzona, nie trzeba specjalnie szukać i powody się znajdą budynek jak i inne działki przejdą na Skarb Państwa i to będzie prawdziwa dobra zmiana!

 8. Skandal!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*