Fundusz sołecki Józefosławia

MPZP i Fundusz Sołecki 2018 – protokół z zebrania

Źródło: Sołectwo Józefosław

 

Podoba ci się:

Komentarzy (34)

 1. Brawo p. Sołtysie i rado sołectwa Józefosław! Więcej działacie niż radni, którzy olali mieszkańców i wbrew temu co obiecywali nie reprezentują naszych interesów w gminie! Tak beznadziejnych radnych Józefosław jeszcze nie widział! Szkoda że nie ma już p. Katarzyny Nowocin-Kowalczyk z nią obecna rada sołecka z sołtysem zdziałałaby wiele! Mam nadzieję, że obecni radni choć odrobinę honoru i zrezygnują z bardzo lukratywnej posadki przyszłości! Koniec z bandą nierobów w Józefosławiu, drugi raz nie damy się oszukać!

  • Co za stek bzdur, szczególnie z wnioskami budżetowymi… Po co ludziom robić nadzieję, można sobie wymyślić bóg wie co, ale trzeba mieć do tego poparcie wśród radnych i burmistrza. Taki pionek jak Dąbek, to sobie może wnioski składać i składać i nic z tego nie będzie, bo żadnego poparcia „politycznego: w gminie nie ma!!! Dąbek robi co może żeby zaistnieć lokalnie i znowu dopchać się do koryta…Tak sie skłąda że mieszkam tu od 2005 roku i doskonale pamiętam co p. Dabek „zrobił” i jak z bylym burmistrzem Zalewskim działali dla „dobra” Józefosławia.

   • Więcej się działo niż teraz ! Teraz to młody łysol przyjeżdża bo staremu się nie chce i kampanie wyborczą odgrywa. Książeczki produkuje z naszymi marionetkami. Kwiatki z radnymi sadzą bo ładnie wyglądają, psi wybieg zamiast zbiornika retencyjnego robią a winę za zalania na Dąbka zrzucają i dupę mu obrabiają. Kto był w ich środowisku ten wie jakie ploty na niego puszczają bo nienawidzą go serdecznie. Beznadzieja straszna.

 2. Poprzedni Radni działali w pojedynkę i pieniaczyli się.

  Przyznać należy ,że od 2014 inwestycje w JJ ruszyły ( w planach są kolejne np. Cyraneczki – kolejny etap , czy rondo przy PP).

  • Tylko po co to tutaj tłumaczyć jak to forum dla frustratów i kółko różańcowe dla Dąbka. Nawet jak coś jest zrobione, to zawsze powiedzą że za drogo/ za późno/ czemu tak a nie inaczej /auta mi teraz jeżdżą pod oknami… itp.

   • Jakbym słyszał radnych ;-) Szlag Cie trafia Prawda? ;-) Dąbek działa a nie układa się z łysolami w Józefosławiu i gminie ;-) Brawo Panie Dąbek! Działaj dalej !

 3. Proszę wybaczyć nie widzę tu zasługi obecnych radnych. obecni spijają śmietankę bo w planach te inwestycje były już dawno temu! Wszyscy Ci którzy się tym interesowali i interesują do teraz wiedzą, że grunt przygotowali poprzedni radni dziś machina ruszyła i nie da się jej cofnąć. Pytanie tylko kiedy coś naprawdę realnie się ruszy, bo na chwilę obecną dostajemy ochłapy ;-)

 4. Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław” jest bezczelne! Kasę dostają z Gminy, zarabiają na sprzedaży gadżetów, na sprzedaży pakietów startowych dla uczestników biegu, na wystawcach! Dlaczego wyciągają łapę po kasę sołectwa ? Jest wiele innych pilnych potrzeb niż dofinansowanie imprezy która jest świetnie dofinansowana! Tragedia jak im nie wstyd!

 5. Poprzedni radni nie przygotowali ,,gruntu”.

  Wystarczy sprawdzić rozbudowę Geodetów, która była przewidziana w kolejnych budżetach już od 2008 i nic…

  Choć ostatnio bardzo duży postęp – wydano ZRID na rondo przy PiP.

  Martwi mnie jednak ,iż nikt nie umie albo nie chce poradzić sobie z tzw. drogami hańby i wstydu tj. Krótka i Działkowa oraz odwodnieniem

  • Odnośnie rozbudowy ul. Geodetów kwota była w budżecie i teraz też jest, co roku jest „niby” przyznawana ;-) A budowy jak nie było, tak nie ma i to jest ten sukces radnych? ;-) Słyszeliśmy obiecanki radnego że już, że za chwilę i co, i nic :-) Porażka a nie sukces! Rok w rok na Józefosław przeznaczana jest ładna suma pieniędzy w budżecie i jak to się dzieje, że nic się nie dzieje? :-) Mydlenie oczu, i małe prowizoryczne ruchy jak sadzenie krzaków, (inwestycje nikomu nie potrzebne patrz Osiedlowa) są ważniejsze niż wyprowadzenie i udrożnienie ruchu w Józefosławiu. Ale jak to powiedział burmistrz na spotkaniu, ja się już z tamtych terenów wyprowadziłem ;-)

 6. Radni ze Starego.Piaseczna nie przepadali.i nie przepadaja za JJ.

 7. Niektórzy radni już na dobre zakorzenili się we władzach piaseczyńskich.Żyli sobie spokojnie i dostatnio,wszędzie mieli znajomości, dojścia, a tu jacyś przybysze z J@J
  zaczynają im zakłócać spokój, domagają się nowych dróg, remontów starych, utrzymywania porządku, nowych linii autobusowych… Jak tak można, drodzy mieszkańcy J&J! Wstydu nie macie, czy co…

 8. Jeśli nie ma wsparcia w tych sprawach, naszych radnych, nic się nie zmieni.
  Od początku ich działania nie widzę żeby działali dla dobra naszych mieszkańców. Auchan, PSZOK, MPZP, konflikt z sołtysem, afera z dyrektorem szkoły, chamskie zachowanie, propagandowa gazetka i wciskanie ludziom kitu to ich dewiza w moim odczuciu. Odnoszę wrażenie, że Józefosław to trampolina do biznesu i dalszej kariery zawodowej, nic więcej.

 9. Józefosław samodzielną gminą …może jeszcze z kilkoma wioskami np. Julianów, Kierszek czy Mysiadło

 10. Kto wie. Może będzie to konieczne

 11. Jakoś Kierszek się nie wybiera do Józefosławia! Prosze nami nie dysponować i nam życia nie planować. Ronda i remonty na Działkowej tez prosimy nie planować, bo do Działkowej nic wasza gmina nie ma. Jak widać z wniosków mieszkańców Józefosławia, swoje ulice chętnie byście likwidowali, zmieniali klasy tych ulic, stawiali szlabany i pełne płoty, a z Działkowej chętnie zrobilibyście autostradę z rondami. Ciekawe! My mamy kompletnie inne potrzeby i pomysły. I też składamy własne wnioski do naszej gminy. Budujcie drogi pod waszymi oknami. To w Józefosławiu brakuje dróg, a nie w Kierszku.

  • Kierszek jest jakieś 20km od ścisłego centrum Warszawy. Do granic miasta odległość liczy się już w metrach. Państwo nadal wierzycie, że będziecie mieszkać na spokojnej wsi kiedy wokół powstają nowe gęsto zaludnione miasta?
   Z całym szacunkiem, ale Wasze myślenie to zawracanie kijem Wisły.
   Póki co jest to wygodne dla Konstancina aby nie musieć nic robić, ale dla każdego człowieka, który ma oczy na swoim miejscu stan ul. Działkowej jest nieakceptowalny.
   W końcu przegracie – do kogoś nie dojedzie Straż Pożarna albo Pogotowie i się zacznie.
   Tymczasem życzę dobrego samopoczucia patrząc z okna na setki pojazdów tłukących się na Waszych wymarzonych progach i czerpiąc satysfakcję z syfu, który Was otacza.

   • Ale przeciez mozna budowac Cyraneczki i wszystkie ulice w Józefosławiu, które chcecie grodzić lub wyrzucać z planu. Będzie wszystkim dużo łatwiej żyć i bezpieczniej na Działkowej.

    • Oczywiście że można i należy budować Cyraneczki.
     I nie wszyscy są za grodzeniem osiedli i wyrzucaniem dróg z planu.
     I oczywiście dwa powyższe nie oznaczają, że Działkowa ma wyglądać tak jak wygląda obecnie.
     Poza tym – nowe progi na Działkowej jaki miały cel? Uspokojenie ruchu?
     Zmniejszenie ilości przejeżdżających pojazdów?
     Który z tych celów został osiągnięty?

    • Działkowa pełni nie pełni funkcji drogi lokalnej, należy się z tym pogodzić. Nie tylko mieszkańcy J&J korzystają z tej drogi każdego dnia.

  • Wera, którymi drogami jedzie Pani do Piaseczna, Auchan i dalej? Przez Konstancin? ;-) Do jakiej szkoły zapisała Pani swoje dziecko? Nie wierzę, że w Konstancinie! Ja mieszkam przy ulicy Działkowej i szlag mnie trafia, że nie mogę wyjechać z domu i puścić samego dziecka na rowerze do szkoły ! Ale nie uprawiam jakiś tu dziwnych protestów bo wiem, że przebudowa ulicy zapewni mi i mojemu dziecku bezpieczne poruszanie się po drodze!

 12. O powstaniu nowej gminy decyduje Premier.
  Mieszkańcy mają niewiele do gadania w tym ci z Kierszka, który nie będzie żadną spokojną wioską (,,Kijem Wisły nie zawrócisz”) z uwagi na napływ osadników oraz tranzyt

  Rolnicy z Kierszka i z JJ poopychali działki developerii za grube miliony i nie zapłacili rent planistycznych czy opłat adiacenckich do kas gminnych , które z tych środków mogłyby zrealizować np. Działkową z marmuru…

 13. Mieszkam w Warszawie, na ulicy Jagielskiej i też codziennie pokonuję drogę hańby, czyli Działkową, jadąc w kierunku Konstancina. Czy mieszkańcy Warszawy dostaną specjalne przepustki od mieszkańców Kierszka na przejazd „ich” drogą?

 14. Prawda jest taka, że o ile ruch na J&J jest zwiększony i chwilami tworzą się zatory, to głównym pochłaniaczem cennego czasu są drogi dojazdowe do Warszawy. Tam należy szukać rozwiązania problemów mieszkańców J&J, Piaseczna czy Kierszka.

  Niestety nie osiągniemy postępu stawiając kolejne światła na Puławskiej.

  • To wszystko jest bardzo proste:
   - światła na Puławskiej zlikwidować
   - dodać 5 pasów
   - i dociągnąć Puławską przynajmniej do 38 piętra Warsaw Spajer.

 15. a Puławska stojąca na całej długości w godzinach porannych to nie jest droga hańby ?

 16. Mieszkańcy Kierszka mają swoje antyspołeczne nastawienie do celów wspólnych. Progi zwalniające – głupota !!! Skoro nie ma alternatywnej drogi wyjazdowej do Puławskiej to czy progi będą czy nie – kto musi jechać i tak pojedzie (nawet jeśli dołożą następne 24progi). Czy ich cel „ograniczenia natężenia ruchu” został spełniony? Osoby decyzyjne w temacie progów powinni za to odpowiedzieć, że wydali publiczne środki, kierując się głupotą. Budowa kolejnych progów to zwiększenie hałasu (przyśpieszania i hamowanie) oraz zwiększenie emisji wydalanych spalin. Cel nie spełniony, a pieniądze głupio wydane. Lepiej by zrobili, jakby tą kostką dziury wyłożyli .. Jak opublikowałem komentarz podobnej treści na kierszek24 to został usunięty, bo pewnie bolał administratora, który dopuszcza tylko komentarze typu (ale super.. mamy progi)

 17. celem progów jest ograniczenie prędkości i to spełniają skutecznie, pośrednio także ograniczają ruch. Działkowa to nie highway jak go się używało, i budowa tam progów jest słuszna. Główną drogą wjazdową/wyjazdową powinna zostać energetyczna jaka może mieć po dwa pasy w każdym kierunki, aż do ronda przy PP, a dalej ruch się rozłoży na geodetów/wilanowska. Budować nie gadać, sołtysa zmienić i będzie wspaniale!

 18. może i koncepcja słuszna – ale gmina prawdopodobnie nie potrafi wybudować ronda na Geodetów. Nawet nie wie jak zacząć robotę, a tu zaraz Sylwester 2017. Kto tam zarządza?

 19. obserwator – nie rozśmieszaj mnie, Jeżdzę, bo muszę i nawet jak postawicie tam dodatkowych 20 progów -jeździł będę. Odnośnie progów – proędkość bardziej dziury ograniczają niż te progi, po których ludzie zasuwają 60/h, aż się rozlatują

 20. Progi są po to aby kierowcy zwolnili, widocznie musicie tam zasuwać skoro dostaliście progi. Ja na mojej drodze z tłucznia ustawiłem progi zwalniające bo niestety jest część kierowców którzy mają wszystkich innych za nic.

 21. jak widać ustawa metropolitalna pilnie potrzebna:
  - są sporne interesy dwóch (a nawet trzech bo przedłużenie cyraneczki w stronę puławskiej co podoba się kierszkowi nie podoba się Lesznowoli),
  - gmina Piaseczno wogole nie radzi sobie z inwestycjami drogowymi,
  to może ktoś wyżej miałby większe możliwości decydowania ponad partykularne interesy paru osób.

  „genialne” są argumenty o wpływie zamkniętych (prywatnych osiedli) a rozwojem dróg. w Józefosławiu nadal jest duuuuuuuużo miejsc gdzie można budować drogi obok takich osiedli.

  jako mieszkaniem Józefosławia rozumiem

 22. Progi w naszej okolicy służą do ograniczania ruchu,
  koło posesji konkretnych, wpływowych, znanych z imienia i nazwiska osób.

  Koło szkoły jest 0 progów (słownie zero).
  Bo nie mieszka tam żadna wpływowa osoba,
  a Rada Rodziców przywozi swoje dzieci samochodami.

  Więc nie pier*cie o bezpieczeństwie.

  Właśnie (godz 14) widziałem kolesia w BMW na Julianowskiej,
  który jechał 140 km/h (podzieliłem dystans przez sekundy).

 23. to było 200km/h:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*