Burmistrz Zdzisław Lis i Sołtys Józefosławia Jan Dąbek - fot. biuro Z. Lisa

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

Szanowni Państwo,

Jestem zbulwersowany i zaniepokojony zachowaniem przebiegu spotkania sesji rady gminy, które miało miejsce w dniu 18.10.2018 r. a w szczególności zachowaniem; Pana Burmistrza Daniela Putkiewicza (podał nieprawdziwą kwotę czynszu) i niektórych radnych występujących na sesji.

Nie mogę stać spokojnie gdy moja osoba i moja rodzina po raz kolejny jest oczerniana, dlatego też zdecydowałem się zająć stanowisko w tej sprawie.

O tym co działo się na sesji, zostałem poinformowany przez zaniepokojonych mieszkańców, którzy przesłali mi linki do relacjonowanej na żywo sesji. Linki te zostały również udostępnione na portalu społecznościom Facebook w grupie „Józefosław i Julianów oraz Dąbrówka i Kierszek”.

W trakcie dyskusji na temat zakupu zabudowanej nieruchomości w Józefosławiu pod Centrum Kultury, został dokonany swoisty sąd nad moją osobą i moją rodziną.


style="display:block; text-align:center;"
data-ad-layout="in-article"
data-ad-format="fluid"
data-ad-client="ca-pub-9388782753130193"
data-ad-slot="2655062740">

Oczywistym jest, że budynek obecnego Centrum Kultury jest mojej rodziny, nigdy tego faktu jako osoba publiczna składająca oświadczenia majątkowe, działająca w samorządzie 20 lat, nie ukrywałem. Pragnę przypomnieć tym którzy zapomnieli, lub tego nie wiedzą, że wybór miejsca pod filę Centrum Kultury został dokonany w ramach publicznego konkursu ofert. Budynek ten wybrała Gmina ponieważ spełnia on wszystkie wymogi pod względem prowadzenia takiej działalności, począwszy od metrażu, udogodnień, skończywszy na parkingu pod budynkiem. Nikt nikogo nie zmuszał, gmina mogła wybrać inny lokal. Dziś fakt, że gmina wynajmuje od mojej rodziny lokal, został skrzętnie wykorzystany jako narzędzie czysto polityczne.
Szanowni Państwo, to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! Ponadto uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji.

Spłycenie i sprowadzenie dyskusji sesji rady gminy do pobocznego wątku, sugerując, że ja i moja rodzina chronią własne interesy, są obrzydliwe i nie na miejscu. Wystarczy zacytować niektóre wypowiedzi radnych na sesji: „czyjeś interesy zostały naruszone”, „status quo został naruszony”, „jakbym miał mieć najemcę lub go nie mieć, wolałbym go mieć”, by mieć pewność obrzydliwego procederu jakiego się dopuszczono.

Pan przewodniczący Rady Piotr Obłoza ośmieszył całą Radę Gminy twierdząc -że jeżeli są jakieś niezgodności (niedomówienia), to dlatego, że sołtys nie pojawił się na żadnej komisji. Ja jako sołtys nigdy nie zostałem poinformowany, ani zaproszony na komisje w sprawie zakupu budynku pod nową siedzibę Centrum Kultury. Ten mały niuans pogrąża także radnych z Józefosławia Roberta Widza i Katarzynę Krzyszkowską-Sut, którzy przed sesją na wrześniowym Zebraniu Wiejskim, twierdzili, że nie znają szczegółów dotyczących zakupu nieruchomości pod Centrum Kultury. O zamiarze zakupu oficjalnie dowiedziałem się z dokumentów przedstawionych przez członka rady sołeckiej Józefosław, pana Bartosza Kijek. W tej sprawie, na prośbę oburzonych mieszkańców, sołectwo zorganizowano dwa spotkania.

Pierwsze spotkanie sołeckie na którym poruszono bulwersującą kwestię, jak również omówiono i edytowano list przygotowany przez Bartosza Kijek przy współpracy z mieszkańcami Józefosławia. Drugim spotkaniem było Zebranie Wiejskie na którym to mieszkańcy poprzez głosowanie zdecydowali wysłać list do burmistrza. Ja jako osoba reprezentująca mieszkańców podpisałem ten list. Ponieważ moje nazwisko zostało wymienione w KRS spółki wynajmującej lokal gminie a mój podpis widniał pod listem mieszkańców; uznano, że chronię tzw. „interesy”, była to tak zwana „kropka nad i”. Ponadto oglądając relację można zauważyć, że nikt nie wziął pod uwagę mojego publicznego oświadczenia, publicznie wypowiedzianego zdania mojej rodziny a wypowiedziane wątpliwości mieszkańców na obu zebraniach sołeckich zostały skrzętnie zapisane a później rozwiane na sesji w bardzo wygodny sposób.

Szanowni Państwo to perfidna manipulacja.

Drodzy Państwo, pragnę nadmienić że mieszkańcy są świadomi Państwa manipulacji o czym świadczą wpisy, które pozwolę sobie zacytować:

„Z tego co Pan sołtys mówił na zebraniu sołeckim, pan sołtys Jan Adam Dąbekk nie jest właścicielem budynku, należy od do rodziny p. sołtysa. Proszę zauważyć że na udostępnionej relacji na żywo z głosowania w gminie byliśmy świadkiem perfidnej manipulacji skupiającej się na cytuję: „naruszeniu czyiś interesów!”, „i statusu quo” a to, że pan sołtys podpisał się pod przegłosowanym na zebraniu wiejskim pod listem stworzonym przez mieszkańców jako osoba przez nich wybrana i ich reprezentująca, tym samym nazwiskiem co prezes spółki, było jak widać decydujące o wyniku głosowania. Osobiście uważam, że zostały naruszone dobra osobiste pana sołtysa i jego rodziny. Na pana miejscu panie sołtysie nie zostawiłabym tej sprawy, pełniąc funkcję publiczną jest pan funkcjonariuszem publicznym reprezentującym interesy gminy zapewne musi pan też składać oświadczenia majątkowe.”

„Ja dodam jeszcze jedno; na terenie magazynów w MPZP wpisano już teren publiczny i tak gmina musi zapłacić „odszkodowanie” i tak, nie można było wziąć 1200 mkw. więcej i wybudować tam DK zaplanowany od początku pod ten cel który mógłby służyć mieszkańcom Józefosławia i okolic?  I odpowiem od razu nie, kadencja się kończy trzeba było „załatwić sprawę”, nie ważne jak widać jakim kosztem, dopóki jest większość głosów w gminie. To moje odczucia niestety.
I ostatnie; dlaczego skrzętnie ominięto wskazaną na zebraniu wiejskim lokalizację politechniki warszawskiej przeznaczonej pod zabudowę wielorodzinną a poruszono tylko kwestię parku?”

„Sołtys Jan Adam Dąbek jest zły i strasznie chciwy i ma interes, żeby dom kultury był „u niego”, więc my wiemy lepiej od samych mieszkańców jak im zrobić dobrze, 45 min. dyskusji w 1 zdaniu. Jestem mistrzem streszczeń”

Panie Sołtysie Jan Adam Dąbekk dlaczego na zebraniu nikt nie wspomniał zdania/opinii wygłaszanych publicznie Pana i właścicielki budynku? Osobiście uważam, że dziś zrobiono z Pana „osobę chroniącą własne interesy” normalnie mafia  ! Pana podpis pod listem do burmistrza był kropką nad i – co jest kuriozalne w tej całej sytuacji. Czy w gminie zapomnieli że reprezentuje Pan mieszkańców którzy wybrali Pana mieszkańcy Józefosławia?. Może te osoby, które przyszły na zebranie wiejskie i Pana wybrały to w dalszym ciągu gminie za mało!? 1500 podpisów mało, 1000 mało, na spotkaniu 20 osób mało, na zebraniu wiejskim mało. Czy tylko ja mam wrażenie że co człowiek zrobi jak będzie ustalone to i tak przejdzie bo ta sama opcja polityczna ma większość. No cóż kadencja się kończy, trzeba było uciąć dochody „Pana interesu” kiedy jak nie teraz?  Sprawa dla mnie śmierdzi, bez przetargu publicznego nie jest czysta niestety, nawet jeśli to standardowa procedura gminy.

„Po wysłuchaniu nagrania z Sesji Rady mam pytanie do naszych Radnych – Pana Widza i Pani Krzyszkowskiej-Sut – kiedy organizują KURS TECHNIK MANIPULACJI I PERSWAZJI. Gratuluję, są w tym mistrzami!”

„To wiem, ale jaki jest powód tych zmian i czy można takich zmian dokonywać „od tak” ? Wydaje mi się że ustalanie budżetów pod takie inwestycje powinno się opierać na jakichś formalnych, dających się sprawdzić i zweryfikować podstawach. Zatem – jakakolwiek zmiana budżetu powinna być poprzedzona weryfikacją i zmianą tychże podstaw a nie zdaniem, opinią czy widzimisię jakiejś grupy ludzi – mieszkańców, radnych czy innej. Moim zdaniem ta sytuacja, zmiany w budżecie dokonywane ad-hoc, niemalże „na żądanie”, pokazuje kompletny brak rzetelnego przygotowania tej inwestycji, brak merytorycznych podstaw, profesjonalizmu w szacowaniu kosztów i przygotowywaniu budżetu. Mam tylko nadzieję że gospodarowanie finansami całej gminy odbywa się daleko bardziej profesjonalnie i z większą dbałością o realia niż w tym przypadku”.

Dla przypomnienia moje oświadczenie publikowane na moim profilu portalu Facebook, jak również na portalu informacyjnym. 

OSWIADCZENIE:

W związku z opublikowaniem na forach i portalu informacyjnym  Jozefoslaw24.pl informacji o zakupie zabudowanej nieruchomości ( obecny Carrefour) za bajeczną kwotę 7 200 000 zł. (słownie: siedem milionów dwieście tysięcy złotych ) oraz plotki, że jestem przeciwny nowej lokalizacji Centrum Kultury.

Jozefoslaw24 – Centrum Kultury w Józefosławiu za 7 milionów

Informuję, że prawda jest następująca;

Ja Jan Adam Dąbek, podobnie jak ponad 1000 mieszkańców podpisałem się pod wnioskiem o wpisanie w procesowanym obecnie MPZP aby Centrum Kultury było na terenach obecnych magazynów u zbiegu ulic Julianowskiej i XXIw.
Według dużej ilości mieszkańców, w tym również mojej jest to najlepsze miejsce ponieważ;

1. Zarezerwowano tam tereny zielone jako przestrzeń publiczną,
2. Jest tam dużo miejsca na obiekty tego typu, nie mówiąc już o miejscach parkingowych
3. Jest to świetna lokalizacja pod plac publiczny z prawdziwego zdarzenia.
4. Dodatkowym argumentem jest to, że zabezpieczenie tych terenów i zakup gruntów pozwoli jednocześnie osiągnąć dodatkowy cel o jakim mówi nasza władza tj. rozgęszczanie wsi ( no chyba, że władza tylko mówi a robi dokładnie odwrotnie).

Bardzo proszę osoby decyzyjne o zachowanie zdrowego rozsądku, jeżeli już chcecie Państwo coś robić, zróbcie to dobrze.
Przy tak dużych środkach jakie ma w tej chwili Gmina, można spokojnie wykupić tereny wskazane przez mieszkańców jak również wykupić tereny pod Park Miejski, tym samym zabezpieczyć cytując planistów ,,Zielone płuca Józefosławia i Julianowa” oraz spełnić dodatkowy cel jakim jest rozgęszczenie zabudowy Naszej Miejscowości.

Z poważaniem,
Jan Adam Dąbek
Sołtys wsi Józefosław.

W chwili obecnej uprzejmie informuję że rozważamy z rodziną wystąpienie do sądu przeciwko pomawiającym nas, o naruszenie dóbr osobistych i straty moralne.

Pomówieniom i czarnemu PRowi skierowanemu w moją osobę i moją rodzinę stanowczo się sprzeciwiam i mówię DOŚĆ!.

Z poważaniem,
Jan Adam Dąbek
Sołtys wsi Józefosław.

Podoba ci się:

Komentarzy (28)

 1. Oglądałem to na żywo, cyrk i tyle. Perfidia, buta, przekraczająca wszelkie granice przyzwoitości nic więcej! Mam nadzieję, że pierwszoplanowi aktorzy tego marnego przedstawienia solidnie dostaną za to po dupie.

  • Dziękuje za to oświadczenie, wiele na Pana temat sołtysie słyszałem. Wiele też na Pana temat czytałem, współczuję Panu serdecznie. Hejt, oczernianie, manipulacja, w naszym kraju jak widać jest wszędzie, nawet w lokalnym samorządzie, Gminie. Perfidia i buta słowo się ciśnie na usta. Na szczęście ludzie potrawią odrzucić ziarno o plew. Gratuluję Panu postawy i mocno kibicuję. Mam nadzieję, że wystartuje Pan w wyborach.

 2. Ale jaja chcieli udupić sołtysa, pokazując niby lewe interesy a sami wpadli we własne sidła. Słabe to, słabe !

 3. Karma wraca, juz ktos za tak mocne ataki i pomowienia tez dostal kiedys i wpadl we wlasne sidla, kazdy jest „krawcem” swojego losu, spotka ich los taki ktory chca zgotowac innym.

 4. Na Berdyczów możesz pisać a nie do sądu, umoczony jesteś po samą szyję i wtedy dopiero by wyszły twoje 20 letnie machlojki w samorządzie!! A teraz mi tu rżnie świętego i dobrego ojczulka.

  • bożesz co za prostak…

 5. miej honor i zmień koryto, taki biedula 20 lat w gminie, a nie wiedział, że są komisje:) Przestań knuć, kończ waść wstydu oszczędź!

  • Cieszę się że Pan to napisał, z utęsknieniem czekaliśmy na Pana wpis. Nikt w intrenecie nie jest bezkarny. Do zobaczenia w sądzie :D

   • Redaktorze, ile jeszcze tych nikow wymyslisz „obserwator” „eelle” ile tych nickow :)

 6. Mówię po raz setny chyba :

  W JJ najbardziej brakuje boiska typu ORLIK do piłki nożnej !!!! To hańba i wstyd ,ze jeszcze go nie ma !!! w kilkunastotysięcznej miejscowości !!!

  Oczywiście następnym priorytetem są nowe drogi i chodniki !!!

 7. Im dłużej obserwuję ludzi, tym bardziej szanuję zwierzęta.

 8. „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych!” podpisuję się swoimi „wszystkimi członkami” pod tym stwierdzeniem i „skaczę z radości”. :D

 9. I to są „nasi radni” Hahahaha śmiechu warte słoma i wieś wychodzi z „Pana” . Jest takie dobre powiedzenie „jak cham odżyje, to Cię torbą zabije” w tej sytuacji pasuje idealnie. Dorwali się tacy do „władzy” licząc, że ich szopka przejdzie a pospólstwo jest ślepe. Prostaki i tyle! Drogami się zająć bo tu tragedja jakaś a nie interesy robić! Do roboty nieroby!

 10. Dawaj Pan, startuj w wyborach, a moze ukrywa sie Pan pod nickiem i jest radnym ? Wszyscy tak krytykuja, ale to prawda chcialbym wskazac radnych ktorzy sa bezwartosciowi niestty do tej gminy dostalo sie paru klamliwych nierobow i myslacych o swojej kieszeni.

 11. Radni słusznie robią, cała sytuacja z sołtysem i jego nieruchomościami jest mocno aferalna. Trzeba z tym skończyć, szkoda że tak późno się za to wzieli, ale jest tam jeszcze pole do działań. Cała szopka z podpisami pod lokalizacją na XXI wieku to nic innego jak odciągniecie w czasie tak aby dalej wynajmować budynek gminie i mieć z tego kasę. Taka ukryta forma walki o soje interesy. Suweren na wsi prosty to podpisze co mu dadzą, jak piszą że ma być dom kultury to podpiszą, jak napisać czy chcą stacje metra przy szkole to też podpiszą:)

  • Panie redaktorze skoncz Pan zmieniac te nicki :)

  • Dziwicie się że Dąbek nie chce tego budynku, zobaczcie ile teraz miesięcznie biedaczysko wyciąga od gminy za tego gargamela przy Cyraneczki: „Za 490 mkw. powierzchni łącznie z korytarzami jednostki organizacyjne gminy płacą ok. 240 000 zł rocznie czynszu nie licząc opłat za media”.
   No cóż ja chyba w takiej sytuacji też bym wymyślał takie dyrdymały, przecież to pewny chajs, nie uzależniony od biznesu wynajmującego, gmina zawsze zapłaci… Co za EGOISTA, ciągle mu mało!!!!

  • Wlaśnie tu wyszło na jaw Wasze podejście do ludzi, drodzy radni ich świto… Macie nas za ” Suweren na wsi prosty”.

  • Słusznie robią? To radni i burmistrz nie wiedzieli z kim podpisują umowę i od kogo wynajmują? Pretensje proponuję skierować do GMINY. Niech GMINA wyjaśni dlaczego Klub Kultury jest w tym miejscu. Moim zdaniem radnym z Józefosławia chodzi tylko o wzbudzenie sensacji i nic więcej. Może jako mieszkaniec powinieneś zapytać w GMINIE dlaczego GMINA wynajęła akurat to miejsce?

  • Czy to prawda, że partnerka Widza (radnego Józefosławia) skupia działki w okolicy Politechniki ?! Czy to nie jest mocno aferalne ?!

 12. Egoista powiadasz? A kto za darmo użyczył i użycza swoich terenów? A tego że najtaniej w mieście liczy, czego już nie napisałeś? :-) Może dla porównania podaj ceny najmu np. restauracji na wilanowskiej lub samego Carrefura ? Twoje zarzuty są śmieszne i mocno bezpodstawne. Dodatkowo mocno śmierdzą radnymi i ich świtą.

  • No to dawaj te ceny wynajmu, ja podałem te co znam. Ty się odnosisz do restauracji na wilanowskiej czy carrefura, to je podaj żebym mógł ocenić, kto tanio wynajmuje!!!

 13. Ciekawy jestem czemu się Ciebie Dąbek tak boją, że takie świnie Ci podkładają. Ciekawe, bardzo ciekawe.

 14. Sołtys jest żywo zainteresowany finansowo wynajmem budynku przy Uroczej, gdyż co miesiąc do właściciel budynku (udziały ma rodzina p. Sołtysa) trafia 20 000 zł. Rocznie 240 000 zł (taka kwota została podana w innym innym wątku).
  To niestety stawia pod znakiem zapytania motywacje p. Sołtysa.
  Rezygnacja z zakupu budynku na rzecz budowy w innym miejscu to kolejne lata wynajmu (4-6-8?), a więc kolejne setki tysięcy, a właściwie miliony złotych wydane na czynsz. Nawet nie dziwię się sołtysowi , że walczy o swoje, ale powinien to robić jako osoba prywatna , a nie publicznie jako Sołtys.

 15. mieć 240 tys albo nie mieć, sołtys zrobi wszystko, aby tego nie stracić, 40zł/m2 przy 500m2 – takiej stawki nikt kto liczy własne pieniądze za to nie zapłaci w tym budynku. Przerwać ten chory układ finansowo towarzyski i kupić nowy budynek z prawdziwego zdarzenia.

  • Przeciez to gmina sama przyszla tam zeby wynajac bo to bylo korzystne dla nich gdyby taki obserwator byl zainteresowany i na zebrania chodzil to by wiedzial jak i czesc z Was, a oni poprostu nas okradaja z naszych pieniedzy, przypraszam Ciebie i czesc z tu komentujacych pewnie nie bo na wioskach pomeldowani takze , nawet Widz sie zesral i nie wiedzial na zebraniu gdzie patrzec :) bo on nic nie wie w tej gminie, wszedzie i dziej placili by wiecej i taka jest prawda gdyby wynajmowali. Tylko obserwator to wie najlepiej bo przegra te wybory i juz radnym nie bedzie to gada ;)

 16. Swoją drogą gmina nie powinna robić interesów z urzędnikami i ich rodziną bo to zawsze budzi podejrzenia.

 17. Ciagle tylko temat drog…chodnikow itp…a kiedy bedzie temat budowy drugiej szkoly podstawowej??Nie dlugo dzieci beda chodzily na nocna zmiane do szkoly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*