Fot. Policja

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska w Piasecznie na terenie Józefosławia rozpoczynają wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Józefosławia. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Józefosławia.

Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu:

4-9 grudnia – działania prewencyjne Policji i Straży Miejskiej

11-16 grudnia – policyjne kontrole prowadzone przez wydział ruchu drogowego

Kolejne działania będą uwzględniały informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców. Mogą oni już teraz zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich. A służy temu np.:

* aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” – gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję

* aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.

* aplikacja mobilna UMiG Piaseczno: „Zgłoś COŚ” (Mobile Alert) – służąca do zgłaszania wszelkich incydentów, takich jak uszkodzone znaki drogowe, ubytki w jezdni, śmieci na ulicy itp. Aplikacja będzie miała dodatkową zakładkę poświęconą akcji, z kategoriami zgłoszeń odpowiadających Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, które trafią bezpośrednio do Policji.

Na podstawie analizy wszystkich zgłoszeń powstanie mapa zagrożeń, która pozwoli funkcjonariuszom Policji i strażnikom miejskim realizować swoje działania w miejscach, które według mieszkańców wymagają szczególnej uwagi.

W ramach akcji informacyjnej, dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami i specjalistami z zakresu bezpieczeństwa, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o metodach zabezpieczenia mienia, skuteczności sąsiedzkiego współdziałania i o zagrożeniach wynikających z cyber-przestępczości.

Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Miasta i Gminy Piaseczno Pan Robert Widz- mieszkaniec Józefosławia.

Źródło: KPP Piaseczno

Więcej:

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

  1. wydarzenie roku

  2. Mieszkam w Józefosławiu już 6 lat i tylko 2 razy widziałam tu samochód policyjny – raz kontrolowano jakiegoś kierowcę, a drugi raz pilnowano dziury… a powinnam widzieć częściej niż przeciętny mieszkaniec, bo poruszam się komunikacją miejską, więc codziennie spaceruję około 1-2 m…. Zamiast policjantów natomiast coraz częściej wieczorem po naszych ulicach (szczególnie w sobotę) widać młodzież po alkoholu – ławki przy ulicy Cyraneczki zaczynają być oblegane przez pijących młodych panów – na butelce widać napis WYBOROWA – dobrze widać bo oświetlenie na szczęście jest… ale przyznam się szczerze, że czuję się nieswojo przechodząc obok… a im panowie będą starsi tym pewniej bardziej nieswojo będę się czuła… i zapewne w momencie zagrożenia bardzo mi pomoże aplikacja mobilna :( szkoda gadać…

  3. Pewnie Kulson będzie patrolował Józefosław?

  4. Wraca temat utworzenia osobnego komisariatu, czy też chociażby posterunku dla Józefosławia i Julianowa. Przy takiej liczbie mieszkańców (zameldowanych ok. 9 tys.) to jedna z podstawowych potrzeb w ramach dostępu do usług publicznych.
    Nie jestem fanem ogrodzeń, szlabanów i drutów kolczastych, ale jak widzę młodych panów przechadzających się po okolicy i rozglądających po posesjach to zapala mi się „czerwona lampka”.

  5. A czemu już pod szkołą na Kameralnej rano nie ma Straży Miejskiej? Za zimno się zrobiło?

  6. Posterunek jak najbardziej jest konieczny !

    To jest jakiś żart ,że jeszcze go nie ma a jest w kilkakrotnie mniejszych miejscowościach np. w Zalesiu Górnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*