kpppiaseczno policja waw pl

Bezpieczeństwo w szkołach

W poniedziałek 4 grudnia 2017 r., w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, Dyrektorzy piaseczyńskich placówek oświatowych spotkali się z nowym Komendantem Powiatowej Policji w Piasecznie mł. insp. Robertem Chmielewskim.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas czasu jaki spędzają przed lekcjami i po lekcjach w obrębie szkoły. – Zdarzają się sytuacje w których dziecko zaczepiane jest przez nieznajome osoby dorosłe, dlatego chcielibyśmy wypracować wspólny system reagowania na takie zdarzenia – mówi Wiceburmistrz Hanna- Kułakowska Michalak.

Niestety co jakiś czas docierają do nas poprzez media druzgocące informacje o przestępstwach dokonywanych na dzieciach. Takie rzeczy dzieją się naprawdę i mogą wydarzyć się w każdej chwili, w każdym miejscu. Aby zapobiegać takim zdarzeniom w naszym otoczeniu możemy wyposażać placówki w systemu monitoringu, weryfikować osoby wchodzące na teren szkoły, ale nie jesteśmy w stanie nadzorować drogi jaką dziecko pokonuje ze szkoły. Dlatego właśnie jedynym naszym narzędziem w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci jest prewencja i działania edukacyjne skierowane do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Gratulujemy komendantowi Chmielewskiemu objęcia funkcji i cieszymy się, że współpraca z placówkami oświatowymi jest bardzo konstruktywna – dodaje Wiceburmistrz.
Komenda Powiatowa Policji i Straż Miejska w Piasecznie na terenie Józefosławia rozpoczynają wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego i przestrzegania prawa oraz integracji mieszkańców wokół wspólnej sprawy, jaką jest bezpieczeństwo publiczne.

Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Józefosławia. Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.

Ważnym elementem projektu ma być podniesienie świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego. Służyć ma temu prowadzona równocześnie akcja informacyjna wśród mieszkańców Józefosławia.

Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu:

4-9 grudnia – działania prewencyjne Policji i Straży Miejskiej

11-16 grudnia – policyjne kontrole prowadzone przez wydział ruchu drogowego

Kolejne działania będą uwzględniały informacje i uwagi o miejscach niebezpiecznych, pochodzące od mieszkańców. Mogą oni już teraz zgłaszać swoje propozycje i spostrzeżenia o miejscach, wymagające uwagi funkcjonariuszy Policji i służb miejskich. A służy temu np.:

* aplikacja internetowa Policji: „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa” – gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez Policję

* aplikacja mobilna Policji: „Moja Komenda” – służącej do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych- funkcjonariuszy odpowiedzialnych za swoje rejony, umożliwiającej użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym.

* aplikacja mobilna UMiG Piaseczno: „Zgłoś COŚ” (Mobile Alert) – służąca do zgłaszania wszelkich incydentów, takich jak uszkodzone znaki drogowe, ubytki w jezdni, śmieci na ulicy itp. Aplikacja będzie miała dodatkową zakładkę poświęconą akcji, z kategoriami zgłoszeń odpowiadających Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, które trafią bezpośrednio do Policji.

Na podstawie analizy wszystkich zgłoszeń powstanie mapa zagrożeń, która pozwoli funkcjonariuszom Policji i strażnikom miejskim realizować swoje działania w miejscach, które według mieszkańców wymagają szczególnej uwagi.

W ramach akcji informacyjnej, dzięki spotkaniom z funkcjonariuszami i specjalistami z zakresu bezpieczeństwa, mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o metodach zabezpieczenia mienia, skuteczności sąsiedzkiego współdziałania i o zagrożeniach wynikających z cyber-przestępczości.

Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Miasta i Gminy Piaseczno Pan Robert Widz- mieszkaniec Józefosławia.

Źródło: KPP Piaseczno

Więcej:

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*