Las Kabacki zakaz wyprowadzania psów

Zakaz wstępu z psami do Lasu Kabackiego

Przed wejściem do Lasu Kabckiego pojawiły się tablice zabraniające wstępu z psami.

- Dostosowaliśmy stan oznakowania do stanu prawnego. Plan ochrony rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego z 2016 roku uzasadnia zakaz wprowadzania psów.

- Każdy pies odwiedzający las odbierany jest przez dzikie zwierzęta jako drapieżnik. Jego szczekanie, zapach i pozostawiane odchody niepokoją mieszkańców lasu. Odwiedziny psów w lesie przyczyniają się także do roznoszenia kleszczy i pasożytów – mówi z-ca dyrektora Lasów Miejskich, Andżelika Gackowska dla portalu HaloUrsynów.pl

Plan ochrony rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego, będący przedmiotem niniejszego zarządzenia, został opracowany na podstawie art. 19 ust. 6 ustawy o ochronie przyrody:

Na terenie rezerwatu nie wyznacza się miejsc:

1) wprowadzania psów
2) w których może być prowadzona działalność wytwórcza, handlowa, rolnicza
3) przeznaczonych dla celów amatorskiego połowu ryb i rybactwa
4) dopuszczonych do wykonywania polowań.

Pełne uzasadnienie Planu ochrony rezerwatu przyrody Las Kabacki

Źródło: SamanoPL

Więcej:

„Najważniejsze, aby osoby odwiedzające Las Kabacki, nie puszczały psów luzem”

Radni spytali Burmistrza o regulamin dotyczący wprowadzania psów do parku przy Ogrodowej

Straż wiejska przegania specerowiczów z psami

Urząd Gminy argumentuje zasadność zakazu wprowadzania psów do parku w Józefosławiu

„Jeśli ktoś zagłosował na podwórko Nivea 10.000 razy, to znaczy, że chce go bardziej, niż ktoś kto zagłosował 60 razy ?”

Właściciele psów posprzątali po ludziach ?

Zakaz wprowadzania psów do parku niezgodny z prawem

Wzmożone patrole policji i ograniczenia na ul. Rekreacyjnej

Ile kosztuje religia w ZSP Józefosław ?

Szczepienia na koronawirusa w Józefosławiu

Od 1 października 2020 zmiana stawki za odbiór odpadów

Radni PiS ostrzegają przed szatańską wizytą w Piasecznie

Józefosław z największą frekwencją – Wybory prezydenckie 2020

Metropolia Warszawa i MSWiA mobilizują (swoich?) wyborców

W budżetach samorządów metropolii warszawskiej ubędzie ponad 1,3 mld zł !!!

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Jeszcze w tym roku będzie można dojechać Cyraneczki do Działkowej

Stacja PKP Józefosław ? Kiełbasa wyborcza czy realne szanse ?

Zastępca Burmistrza: „Co do 739 nie ma możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, jest to ograniczone dostępnością taboru”

Burmistrz podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw i siłowni plenerowych

Zakaz wyprowadzania psów w Lesie Kabackim

Straż Miejska poinformowała o wynikach kontroli jakości powietrza na terenie Józefosławia

Lasy Miejskie tłumaczą powody wycinki drzew w Lesie Kabackim

Historia Lasu Kabackiego

31. rocznica katastrofy lotniczej w lesie kabackim

Sprawdź jakość powietrza w Józefosławiu

Straż Miejska bada jakość powietrza – zgłoś newralgiczne miejsca

Czy pas dla autobusów na tym odcinku Puławskiej ma sens ?

739 nadal bez przegubowego taboru

Podoba ci się:

Komentarzy (31)

 1. chyba Was tam porąbało z tymi zakazami. Nawet nie myślę zrezygnować z chodzenia z psem po lesie, a jeśli będę musiał zapłacić mandat, to trudno. Wliczę to w koszty utrzymania psa. Co za idioci z tych Lasów Państwowych…

 2. No to przesadziliście tym razem. Zapowiadam wam, ze w sobotę zobaczycie mnie z psami w lesie…

 3. takie czasy mamy, teraz tylko z kotem będzie można.

 4. Ja popieram. Po to ustala się zasady aby je przestrzegać. Właściciele psów niech wyprowadzają zwierzęta na swoim podwórku. Kto nie ma działki niech się zastanowi czy mieszkanie to odpowiednie miejsce dla psa. Podobny zakaz jest w parku na Ogrodowej. Szkoda, że rozumni inaczej mają obowiązujące zasady w poważaniu.

  • Po to ustala się zasady aby ich przestrzegać….? Park przy Ogrodowej to faktycznie bardzo dobry przykład:) Po to ustalono regulamin zakazujący wejścia z psem, co nie jest zgodne z obowiązującym w Polsce prawem( wyroki WSA i NSA) aby aktualnie zbudować w parku wybieg dla psow, a co za tym idzie wpuścić legalnie psy do parku…:) Doskonały przykład! Jak Pan napisał ? Rozumni inaczej…? Trudno się nie zgodzić….:):):) Tyle że nie chodzi o tych, ktorych chciał Pan obrazić!

 5. Bardzo dobrze! Popieram. Las Kabacki to rezerwat, a nie psi wychodek. Zresztą, każdy chciałby przestrzegac prawo wybiórczo, tylko tyle, żeby jemu było wygodnie.

  • A ja robiłem kupę w tym lesie a inni sikają … nie jest to zabronione … i co ?

  • To wychodek dla ludzi! Myślisz, że psy pocierają sobie tyłki chusteczkami? Las jest cały zaśmiecony chusteczkami wysmarowanymi i leżącymi obok gowien! Właściciele psów nie pocierają im tyłków! Ludzi oddających mocz w zasadzie tuż przy głównych ścieżkach również spotyka się często!
   Zacznijcie od siebie, taki inteligentny gatunek – człowiek! Zabronić wejścia do rezerwatu, bo niektórzy zachowują się w sposób prostacki i wyprozniają się w lesie! Zabronić wejścia wszystkim ludziom! Do parków też!
   A ich wrzaski i muzyka z telefonow z całą pewnością źle wpływają na leśne zwierzęta.

 6. A wjazd ukradzionym wózkiem z Tesco, balet całą noc i sranie po krzakach przez ludzi nie stresuje zwierząt? Chyba bardziej niż psy na spacerze z właścicielem, który po nim posprząta. A czemu @Lu mam nie wejść z psem do parku? Chyba on jest też opłacany z moich podatków. Małe dzieci też nie raz widziałem jak mamy wysadzają na siusiu w parku. Też zakazać z dziećmi? Ja po psie sprzątam nawet jak oświetlenie w parku nie działa. Mam zawsze lampkę. Gdzie mam z psem chodzić? Po ulicy? A co do zakazu w parku, jest on niezgodny z prawem.

  • Wskaż proszę przepis który jest łamany po wprowadzeniu zakazu wprowadzania psów do parku.

   • WSA wydał wyrok, że miasto nie może ograniczać spacerów ze zwierzętami. Zerknij w wujka google.

  • A bo oni…

 7. psy bardzo często są bez smyczy niestety

 8. Całkowicie popieram. Psy często biegają bez smyczy i kaganca. Las nie jest dla psów. Uważam jednak że powinien powstać jakiś większy wybieg dla psów.

 9. ale gdzie miałby powstać – w lesie czy poza ?

 10. Absolutnie popieram zakaz. Przypominam, że Las Kabacki ma status rezerwatu – czyli miejsca chronionego szczególnie. Idąc do LK idę po ciszę i przyrodę. Nie mam ochoty słuchać ujadania kundli a już na pewno nie mam ochoty na obwąchiwanie przez psy.

  • A niejaki Szyszka może tam zabijać zwierzęta?

  • Tak !!!

   • Tak !!! odnosi się do wpisu „memento”

  • nie ten rezerwat wybrałeś ….

 11. Absurd

 12. Gdyby to byl zwykly park miejski to by bylo oswietlenie, chodniki i normalne polaczenie (ulica) z Kabat do JJ + komunikacja miejska… Tak to mamy rezerwat – zakaz wejscia z pupilami, brak prostego polaczenia JJ z Metrem Kabaty. Niedlugo zabronia biegac, chodzic po lesie bo zabieramy tlen niezbedny dzikim zwierzetom. Trudno, ten rejon zaczyna sie mocno urbanizowac, nie ochronimy przyrody w 100%, to sa konsekwencje zageszczenia aglomeracji i urban sprawl. Czy lepiej dla naszego srodowiska jest generowac zanieczyszczenia z Pulawskiej niz „puscic” wydajna i ekologiczna komunikacje miejska przez LK (np kolej lub autobusy na prad…)

 13. Co jeszcze wymyślą, to gdzie te psy maja się wybiegać

  • Na ogródku ?

 14. z psem czasem trzeba wyjść na spacer – nawet wzdłuż ulicy. niektórych 10 lat na spacerze nie widziałem – ciężka dupa albo lenistwo

 15. Już teraz na około chodniki zasrane, trzeba patrzeć pod nogi.
  Józefosław jest betonowy, Ursynów projektowali ludzie myslący, wytyczyli ulice, tereny zielone. Józefosław to jeden wielki beton bez trawnikoów. Psy srają gdzie popadnie.

 16. cały czas plan miejscowy nie jest uchwalony. gmina ma obowiązek zaproponować rozwiązania, które uczynią okolicę funkcjonalną. to jest obowiązek gminy

 17. może w ogóle zakaz dla psów ? niektórzy są pieprznięci . mają dwa, trzy, z kokardą , bez …………

 18. proponuję powoli kończyć z kultem psa we wsi. Zasrane to, głośne, zasikane i śmierdzące ostatnie wolne trawniki

 19. Ja wchodzę z psem do ….. właśnie jak to jest ?. Jak idę z psem drogą która jest „w lesie” i po której czasami jadą samochody, jeżdżą rowery to jestem w lesie czy nie. Teoretycznie nie wchodzę do (samego) lasu nie niszczę lasu, ściółki leśnej itd itp. No a jak przeję drogą na polankę lub pole to też jestem w lesie ? (lub czarnej d…e ;-) ) ?

 20. Ja wchodzę z psem do ….. właśnie jak to jest ?. Jak idę z psem drogą która jest „w lesie” i po której czasami jadą samochody, jeżdżą rowery to jestem w lesie czy nie. Teoretycznie nie wchodzę do (samego) lasu nie niszczę lasu, ściółki leśnej itd itp. No a jak przeję drogą na polankę lub pole to też jestem w lesie ? (lub czarnej d…e ;-) ) ?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*