ul. Działkowa / Kierszek - 2015 r.

„Żądamy takiego rozwoju infrastruktury we wsi Józefosław, aby podążał za wzrostem liczby mieszkańców..”

Petycja Sołectwa Kierszek wysłana do burmistrza Piaseczna :

Więcej:

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Przebudowa Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Zgłoś usterkę drogową przez internet – Piaseczno, Ursynów, Konstancin

Co (może) wybudują w Józefosławiu i Julianowie ? Budżet 2018

Podoba ci się:

Komentarzy (14)

 1. No cóż słoikowa mentalność… My po waszych drogach to jak najbardziej… ale wy to wara od naszych ulic(?). Cóż za podwójna moralność tych małych ludzików. Szkoła w Józefosławiu dla ichnich dzieci to być good i im się należeć, ale spierd….ć z naszej dziurawej Działkowej.

 2. Niestety takie są koszty rozwoju cywilizacyjnego miast i przedmieść. Ważnę, że ceny domów w Kierszku są na dobrym poziomie i WCALE NIE TANIEJĄ.

  Wybór prosty sprzedać dom i wyprowadzić się tam gdzie cywilizacja nie dotrze lub żyć w komforcie bliskości miasta i jego infrastruktury.

 3. Postawcie sobie szlaban najlepiej i otoczcie murem.

 4. niezłe, może jeszcze kilka progów sobie postawcie na Działkowej. Czasu cofnąć się nie da. Dużo ludzi się osiedliło wokół, ale takie ich prawo, a Wasze działania pokazują jacy jesteście mali. Czy Wam się to podoba czy nie ruch w okolicy pewnie będzie się nasilał, więc lepiej współdziałajcie na rzecz poprawy infrastruktury, a nie narzekajcie, że Wam tak źle…

 5. O prosze szmal chcecie ale jezdzic nie pozwalacie ?

 6. Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieść z człowieka nigdy.

  Trzeba uważnie się przyjrzeć rolnikom i chłopom z Kierszka czy i jakie opłaty adiacenckie lub renty planistyczne wpłacali do kasy Gminy po podzieleniu i opchnięciu swoich pół developerii pod budownictwo…
  Chodzi też o tuziemców z naszej Gminy tj. po drugiej stronie Działkowej , właścicieli pół uprawnych…

 7. Po pierwsze to dziwna sytuacja, że wieś która nie ma nawet kanalizacji poucza drugą wieś w zakresie rozwoju infrastruktury.
  Po drugie fakt, że ruch odbywa się po działkach prywatnych nie ma nic wspólnego z działaniami gminy Piaseczno. Tą sprawą powinni się zając włodarze K-J.
  Po trzecie proszę o pokazanie jakichkolwiek wyliczeń, że z powodu przedstawionej sytuacji spada wartość nieruchomości? I dlaczego inna gmina ma realizować inwestycje, które zwiększą wartość nieruchomości w Kierszku? (bo przecież tak będzie idąc zgodnie z myślą przedstawioną w piśmie o obecnie spadającej wartości).
  Tyle w temacie.

  • Zaorane. Dziękuję za ten komentarz!

 8. Popieram mieszkańców Kierszka, drogi w Józefosławiu muszą być budowane zdecydowanie szybciej!

 9. jako mieszkanic J / J uważam że sołtys napisała bardzo dobre pismo

 10. popieram pismo Pani sołtys. jeśli działkowa ma być rozbudowana wpierw musi być zrobiona alternatywa (cyraneczki) w przeciwnym razie zarówno Kierszek, jak i Józefosław totalnie się zakorkuje. Ani my, ani oni nie dostaną się do Warszawy. Mimo, że dzieli nas granica gmin, żyjemy razem obok siebie. Zarówno my wjeżdżamy do nich, jak i oni do nas. Musimy żyć w symbiozie i nic tego nie zmieni. Rozbudowujmy się więc z głową i systematycznie. Wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej.

 11. Trzeba bylo myslec dwadziescia lat temu i uchwalic plan miejscowy z okresleniem wystarczajaco szerokiego pasa drogi – ul.Dzialkowej a nie wydawac warunki zabudowy na dziko….developerii i miejscowym malorolnym,ktorzy dzis sa milionerami…

 12. Od razu mówię, że mieszkam w Julianowie ok 1,5 km w prostej linii od granicy z Kierszkiem. Odnośnie listu: to jest walka ze skutkami wspólnych granic z takimi enklawami jak Kierszek. Już od dawna na spotkaniach sąsiadów mówi się o konieczności zmiany granic administracyjnych tak, aby ustanowione wiele, wiele lat temu takie twory jak Kierszek, Mysiadło, itp. zostały przyłączone do jednej gminy – w tym przypadku P-no (w przyszłości do J&J jakby się oddzieliło). Dziś, jak mieszkańcy gminy K-J jadą po Geodetów, skręcają w Julianowską i potem w lewo na Konstancin – to nikt nie mówi o ich blokowaniu – mimo, że kolejka na Julianowskiej dusi się w spalinach nawet do potoczku koło nr 58.
  Mamy już 18-sty rok XXI wieku i nie można dalej opierać się na starym, nie pasującym do obecnych warunków podziale administracyjnym, czyniąc go nienaruszalnym po wieki wieków.

 13. Należy Działkową przebudować całą na dwujezdniową z chodnikami i pełną infrastrukturą. To nieuniknione. Jak grunty nie są gminne to niech się staną zridem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*