Veturilo - ZTM

Piaseczyńskim Rowerem Miejskim z Józefosławia do Warszawy i Konstancina

Od 1 marca korzystać można z Piaseczyńskiego Roweru Miejskiego (PRM).

PRM to alternatywny środek transportu umożliwiający szybkie i ekologiczne poruszanie się po naszym mieście i okolicach. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej w Piaseczniei może służyć zarówno przejazdom rekreacyjnym, jak i dojazdowi do pracy. Na terenie gminy są do dyspozycji trzy stacje wyposażone w sumie w trzydzieści rowerów. Znajdują się one w centrum miasta (pod sądem), przy ważnym węźle przesiadkowym, czyli przy dworcu PKP oraz przy Klubie Kultury w Józefosławiu, skąd szybko dotrzemy do stacji metra Kabaty, Piaseczna i Konstancina-Jeziorny.

Wypożyczaj i zwracaj w Piasecznie i Warszawie, a wkrótce także w Konstancinie

Dzięki podpisanemu porozumieniu z ZTM, Piaseczyński Rower Miejski jest kompatybilny z Warszawskim Rowerem Publicznym, oznacza to, że rowerzyści bez żadnego problemu mogą zostawić rower np. przy metrze Kabaty, mogą też przyjechać na jednośladzie ze stolicy do Piaseczna. Trwają także ostatnie ustalenia dotyczące integracji piaseczyńskiego systemu z Konstancińskim Rowerem Miejskim.

Jak wypożyczyć rower?

Aby wypożyczyć rower, najpierw należy zarejestrować się na stronie www.piaseczynskirower.pl. W celu aktywacji konta należy dokonać opłaty inicjalnej
w wysokości minimum 10 zł. Następnie podchodzimy do terminalu, naciskamy przycisk „Wypożycz” i postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie. Rower zostanie automatycznie zwolniony z elektrozamka. Wypożyczenie możliwe jest też za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (BOK) Nextbike Polska S.A. Zwrot też jest prosty – wystarczy wprowadzić rower do elektrozamka. W przypadku, gdy zastaniemy nieczynną stację lub brak będzie wolnego stojaka, rower należy zabezpieczyć obejmą i przypiąć do ucha innego roweru lub stałego elementu stacji. Tak zwrócony rower trzeba oddać jeszcze w systemie. W tym celu należy podejść do terminalu i nacisnąć przycisk „Zwrot”, a następnie postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Tak przypięty rower można oddać za pomocą aplikacji lub poprzez kontakt z BOK.

Ile to kosztuje?

Wypożyczenie roweru do 20 minut jest bezpłatne, jazda od 20 minut do 1 godziny kosztuje złotówkę, do dwóch godzin – 4 zł, do trzech godzin – 9 zł. Czwarta i każda kolejna godzina to koszt 7 zł. Na jedno konto wypożyczyć można jednocześnie maksymalnie cztery rowery. Dla każdego z nich system osobno nalicza czas wypożyczenia, dlatego nie trzeba oddawać wszystkich w tym samym momencie.

Opis działania systemu Piaseczyński Rower Miejski, mapkę stacji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na stronie piaseczynskirower.pl.

żródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Piaseczno podpisało umowę na dofinansowanie budowy ścieżek rowerowych

Dlaczego nie można było zrobić trasy rowerowej po której nie trzeba byłoby poruszać się slalomem między pieszymi? – Urząd odpowiada

Trasa rowerowa Puławska – Geodetów – Julianowska i inne

Drogą rowerową z Piaseczna na Ursynów i Mokotów

Ścieżka rowerowa petycja

Ścieżka rowerowa i wypożyczalnia Veturilo

Wiata non grata ?

Ścieżka wąskorowerowa

Trasa rowerowa Puławska-Geodetów-Julianowska

Tak wygląda logiczna lokalizacja przystanku przy ścieżce rowerowej

Kolejny bubel w Józefosławiu

Nie będzie buspasa na Puławskiej. Będzie ścieżka rowerowa…

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*