fot. Gmina Piaseczno

Gmina Piaseczno zaprojektuje przebudowę Puławskiej

Pod koniec kwietnia 2018 roku Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji program przebudowy ulicy Puławskiej, który przewiduje, że do 2020 roku powstaną trzy pasy na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki.

W związku z tym, Gmina Piaseczno zleciła opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn. “Przebudowa drogi krajowej nr 79 (ul. Puławskiej) na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki w Piasecznie”.

Wartość szacunkowa zamówienia wynosi 14 000-30 000 euro. Gmina wybierze firmę, która do końca roku zaprojektuje ten odcinek, natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wykona prace na tym odcinku w 2019 roku.

W ramach zadania poszerzona zostanie Puławska do 3 pasów ruchu. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa, wymieniony zostanie system oświetlenia drogowego i system odwodnienia drogi oraz przebudowana kolizja z istniejącą infrastrukturą techniczną dla wszystkich zdefiniowanych kolizji.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Przetarg na Spacerową – radny uważa, że zabezpieczone na ten cel środki mogą nie wystarczyć

Co (może) wybudują w Józefosławiu i Julianowie ? Budżet 2018

Na co zostaną wydane środki z funduszu sołeckiego Józefosławia ?

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

  1. Chore nic kompleksowo tylko prowizorki.Kiedy to się w końcu skończy?

  2. pięknie, w końcu zniknie wąskie gardło przy dojeździe do Piaseczna.

  3. przetargi to źródło korupcji

  4. Bravo

  5. Mam wrażenie, całe te zgody, przetargi na projekt będą trwały zdecydowanie dłużej niż sama budowa. Pamiętajmy, że mówimy o budowie pasa jezdni o długości kilkuset metrów….

  6. + wiadukt kolejowy

  7. Wszytko pod publiczkę, bo wybory tuż, tuż…