ul. Geodetów

Sołtys Józefosławia o (uciążliwej?) betoniarni

Szanowni Państwo w ubiegły piątek, miało miejsce spotkanie w Starostwie Powiatowym, w sprawie betoniarni.

Jako były Wice-burmistrz, Starosta Powiatowy, Obecny Sołtys i przedstawiciel Sołectwa Józefosław doskonale rozeznany w sytuacji, postulowałem o przedłużenie umowy najmu firmie (planującej budowę betoniarni w bliskim sąsiedztwie Józefosławia) w starej lokalizacji tj. przy ul. Okulickiego na terenach przemysłowych. Należy zaznaczyć, że w projekcje zagospodarowania przestrzennego tej konkretnej działki, teren na którym zlokalizowana jest obecnie betoniarnia, nie jest ujęty pod żadna inwestycję!

Dodam, że na spotkaniu sołeckim, firma planująca inwestycję w rejonie Geodetów, chętnie z tej inwestycji się wycofa, o ile będzie mogła swoją działalność prowadzić w starej lokalizacji! Niestety zarząd Powiatu K.Gut, A.Strzyżewski i W. Ołdakowski (POPIS) twierdzą ze obecna lokalizacja betoniarni w PRZYSZŁOŚCI zostanie wykorzystana pod bazę służb drogowych.Kiedy? Nie wiadomo.

Nie pomogły argumenty, że Powiat już i tak do zakorkowanego Piaseczna, chce wprowadzić jednostkę z dużym taborem i na dodatek zrobić tam skład materiałów drogowych, które dodatkowo dzięki ich transportowi będą generowały dodatkowy ruch na ulicach. Jak wspomniałem powyżej, doskonale znam sytuację i uważam, że przenoszenie bazy z bardzo dobrego i przestronnego miejsca do centrum miasta jest OGROMNYM błędem i jest to działanie ze szkodą dla mieszkańców.

Zupełnie nie rozumiem uporu Zarządu Powiatu w tej sprawie! Apeluję do Starosty Powiatowego Pana Ołdakowskiego, Burmistrza Pana Lisa i wice burmistrza Pana Putkiewicza; panowie jeszcze macie możliwość powstrzymania tej bezsensownej inwestycji, zgodnie z literą prawa!

Drodzy Panowie zarówno ja jak i mieszkańcy odbieramy to jako złośliwość w stosunku do mieszkańców Józefosławia i Julianowa oraz północnej części Piaseczna i karę za naszą niepokorność i obronę naszych życiowych warunków m.in naszych działań przeciw PSZOK, psuciu MPZP,na siłę narzucaniu nam niechcianej infrastruktury ……

W imieniu mieszkańców i przyszłych Państwa wyborców proszę o opamiętanie. Dobro mieszkańców jest ważniejsze a niżeli wzajemne partyjne układy i interesy.

Jan Adam Dąbek
Sołtys Józefosławia

Więcej:

Spotkania z Sołtysem i Radą Sołecką – protokół z zebrania w sprawie betoniarni

Zagospodarowanie Józefosławia według Burmistrza i Sołtysa

Wykaz uwag mieszkańców do MPZP Józefosław

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

1500 podpisów mieszkańców pod uwagami do nowego planu zagospodarowania przestrzennego Józefosławia

„Robert Widz wstrzymał się od głosu. Na pytanie czy poprze złożone wnioski formalne mieszkańców, radny nie udzielił odpowiedzi..” – protokół z zebrania wsi Józefosław

Szansa na sensowny plan zagospodarowania Józefosławia III

Zbieranie podpisów pod wnioskiem o zabezpieczenie terenów dla użyteczności publicznej

Przebudowa Geodetów ma się zakończyć 31 października 2018

Podoba ci się:

Komentarzy (49)

 1. Jak zwykle Józefosław musi się przed tą władzą bronić.
  My i tak się nie poddamy.

  • Janeczku dobrze gadasz! My tu wszyscy wiemy co jest grane i na tą idiotyczną inwestycję, po planowanym niegdyś PSZOKu nie pozwolimy!

  • Pozwolenie na tą budowę, to samobójstwo polityczne i przegrane wybory!

 2. Co za gamonie! Pozwalają na budowę betoniarni w pobliżu zabudowań mieszkalnych!!! Przecież to samobójstwo tuż przed wyborami! Czy oni są ślepi!? Przecież po drugiej stronie tam jest całe osiedle MakDom, przedszkola, Patronat, Multihek o zabudowie jednorodzinnej na Geodetów nie wspomnę! Ludzie czy Wy upadliście na głowę!!?

 3. Mieszkańcy Józefosławia i Julianowa protestują i nie zgadzają się na bezmyślne i głupie decyzje Starostwa i Gminy!!! Macie cały wachlarz możliwości, żeby przyblokować tą inwestycję a w tej sprawie nie zrobiliście nic! Wniosek o zmianę planu nie wystarczy, macie ochronę środowiska, pomiary natężenia ruchu i inne Wam tylko znane możliwości! Gmina wielka i szeroka, działek sporo a betoniarnię upychacie tu przy przeludnionym już Józefosławiu i Julianowie!

 4. kropka to władza dla biznesu a nie dla zwykłych ludzi

 5. To oznacza oprócz oczywistych uciążliwości środowiskowych dziesiątki betoniarek na Geodetów a to oznacza paraliż komunikacyjny okolicy. Pytam się kto daje zgodę na takie rzeczy ???

 6. To się tylko nadaje do telewizji lub do tematu uwaga! Pt. Jak zrobić ludziom dobrze…

 7. Bo ta GMINA TO KPINA. Teraz widac gdzie mają mieszkańcow. Takie momenty sa bardzo uświadamiające

  • kasa, kasa, kasa, kasa !

 8. gierki polityczne sołtysa

 9. Może czas na włączenie J&J do Warszawy?

  • Jestem za.
   Ta gmina to dno.

  • a ja już wolę, żebyśmy się stali osobną gminą. jak tylko przyłączymy się do Warszawy, to na długie, długie lata pożegnamy się z jakimikolwiek inwestycjami, bo nikt nas z wysokiego stołka nie zobaczy

   • Wolę wysoki stołek, niż taki grajdołek ! W tym grajdołku inwestują na pokaz wywalając kasę do kosza. Wystarczy popatrzeć na ten wasz żałosny wybieg dla psów. Jedna wielka porażka! Chwastów pełno, drzewa pousychane i połamane, urządzenia zniszczone a podłoże to jedna wielka kupa! Pies po zabawie w tym czymś jest do prania. I tak jest ze wszystkim; park, skwerki, urządzenia do ćwiczeń itp, itd. Jedna wielka ściema. Wiecie jak fotkę strzelić ale jak o to dbać, to już nie potraficie…

   • Dokładnie. Jedyna nadzieja żeby to miejsce jakoś zaczęło wyglądać to usamodzielnienie się. Tutaj mieszka ponad 10 tys. ludzi. To J już dawno pownien być osobna gminą

 10. Zmieńmy tą obecną władzę wybierzmy swoich to wtedy pomyślimy.

 11. Można to odebrać jako lobbowanie sołtysa za przedłużeniem dzierżawy terenu dla betoniarni na Okulickiego, strasząc nierealną przeprowadzką na Geodetów. Normalnie farsa jakaś. Może sam jako starosta, wice-burmistrz i tak dalej sam ten teren im wydzierżawił? Pachnie to jednym wielkim kolesiostwem.

 12. To jakis cyrk. Najpierw krytyka gminy ze zmasowane inwestycje to skutek zblizajacych sie wyborow i checi przypodobania sie wyborcom a teraz oskarzania o zlosliwosc i zemste gminy na mieszkancach za niepozwolenie na PSZOK. No zlitujcie sie i prowadzcie te swoja kampanie wyborcza troche bardziej spojnie bo sie tego czytac nie da.

 13. Kandybacie siedź cicho, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia ! I lepiej dobrze Ci radzę wróć do szkoły bo polityk z Ciebie marny!

 14. mieszkaniec czy ty sie słyszysz. Sołtys broni naszej miejscowości przed głupim i tendencyjnym działaniem właśnie kolesiów z Gminy i powiatu. Tam ta betoniarnia istnieje co najmniej 0d 30 lat. Zastanów sie co piszesz.
  Ja także uważam,że to zemsta za to ze józefosław jest niepokorny.

 15. Czyli teraz jakies Stowarzyszenie musi odwolac sie od decyzji środowiskowej do SKO…a SKO musi uchylic ta decyzje i rownoczesnie Radni musza uchwalic nowy plan miejscowy zanim Inwestor uzyska pozwolenie na budowe…

  Proste jak drut…

  • No ale My nie pozwolimy na uchwalenie nowego planu zagospodarowania. Wniesiemy kilkanascie tysiecy poprawek do projektu. Zablokujemy, niepozwolimy i zwyciężymy by wszystko zostało bez zmian. Bo tak jak było przedtem to jest optymalnie i jedynie sluszne. Nic nie zmieniac. Zostawic nas w spokoju. Wyniki wyborów nic nie znaczą. Zablokujemy i skrytykujemy wszysko.

  • Sko wbrew oczekiwaniom może wydać opinię: pozytywną! Tak naprawdę to burmistrz powinien zaakceptować i uznać odwołanie do SKO, tym samym wstrzymać tą debilną inwestycję !

 16. właściciel betoniarni z poparciem sołtysa w cwaniacki sposób stara się wymóc przedłużenie dzierżawy terenu. Gmina stara się jej pozbyć ze swojego terenu, czy to z Okulickiego czy to z Geodetów. Zgadnij kto jest czarnym charakterem tej historii?

  • Nie da się już czytać tych komentarzy typu „To wszystko wina Tuska”

   • Ciężko też sie czyta te laurki że to wszystko dzięki Kaczyńskiemu.np. Że słońce świeci

    • Lepiej jest sadzić kwiatki i przejścia dla pieszych (które skłaniaja dzieci do zabawy na ulicy) i cykać zdjęcia, podlizywać się pisarzom (bo wcześniej im się podpadło) – Siać propagabdę ugrupowania politycznego, zupełnie jak za PRL :D brakuje jeszcze fartuszka, goździka i będzie cacy.

     • to jest fasada – w tle niezły szmal

 17. Jaki ty mieszkaniec jesteś upierdliwy lub radny lub po prostu nie ogarnięty. Teren obecnej betoniarni należy do Powiatu i przestać trollować. Zapoznaj sie z faktami a dopiero wtedy pisz z sensem.Ja się czyta posty ze zrozumieniem to jasno widać ze ta betoniarnia na terenie powiatowym jest już od około 30 lat.
  Gmina wykonuje tylko pozorne ruchy .

  • Powiaty zostały powołane do życia 1 stycznia 1999 roku. Tak wiec informacja o tym iż teren na którym obecnie jest betoniarnia należy do powiatu od 30 lat jest nieprawdziwa.

 18. gmina nie chce dłużej dzierżawić terenu, to jest fakt 1, sołtys lobbuje za przedłużeniem dzierżawy to fakt 2. Wszystko jest poza terenem Józefosławia to fakt 3.

 19. Wikipedia poczytaj ustawę a dowiesz sie że starosta zarządza majątkiem skarbu Państwa i Powiat jest ciągłością dot. tej działki.

 20. kruszywo na drogi sołtys zamawia w tej samej betoniarni?

 21. To gdzie można zrobić pikietę/ manifestację? Przed urzędem miasta kiedy i o której?

 22. Pod domem mieszkańca obrońcy tego układu

 23. Najlepiej jak to w XXI wielu na ul. XXIw. :D

 24. Buta urzędasów versus lobbing interesownych. Betoniarnia leży przy granicy Józefosławia, ale oddziaływać będzie na cały Józefosław. Będzie uciążliwa (jak zauważono w artykule). Wiadomo jednak, że powstał on z innego powodu.

 25. Jeżeli betoniarnia powstanie tak blisko Józefosławia to będzie zbrodnia. Takie inwestycje powinny się znajdować w okolicach wysypiska śmieci w Łubnej. Ja osobiście nie chcę żeby codziennie 200 samochodów z betonem jeździło po naszych ulicach. Ciekawe, że ta sprawa dziwnie nabiera tępa i gmina LIS=PUTKIEWICZ tak bardzo chcą nas uszczęśliwić.

 26. JAK TRZEBA BYC NAIWNYM, ABY W TO WIERZYĆ!!! Tu nie chodzi o betoniarnie tylko o utrzymanie dzierżawy w obecnej lokalizacji. Józefosław to za drogie działki na takie funkcje, chodzi i zmianę planu i developerkę. Akcja z PSZOKIEM juz to pokazała jaka jest walka o te tereny, sołtys już wtedy lobbował za usunięciem Pszoka, a obecna działka betoniarni jest w sasiedztwie PSZOKA. Naprawdę nie widzisz o jaki i czyj interes tu chodzi??

  • Pomijając politykę, to zdecydowanie bardziej wolę deweloperkę od pszok lub betoniarni.

 27. i ją będziesz miał bo to jest naturalna droga rozwoju tych terenów, szkoda tylko, że są tacy co chcą na tym wypłynąć, albo się utrzymać na powierzchni.

  • naturalna ? patologiczna

 28. Ale zwolennicy gminnego układu sie uaktywnili. No no

 29. Jak słyszę słowo deweloperka to myślę GMINA PIASECZNO, a czy wy wszyscy zapomnieliście Łukasza.K. To on przepychał plany razem z ……….. Wszyscy wiemy o kogo chodzi. Szkoda tylko że całą winę wziął na siebie. W gminie to wszystko się załatwia przez kogoś a nie osobiście. Ktoś dziwnym trafem obiecuje ci pracę w gminie tylko po to żebyś przestał zagrażać albo żebyś się uciszył. Pozdrawiam. A tą betoniarnię to może Pan Burmistrz ulokuje koło swego domu.

 30. ale w GMINIE tej betoniarni nikt nie chce, ani tam gdzie jest ani w Jozefosławiu, sołtys lobbuje za jej pozostawieniem.

 31. Beton ty naprawdę jesteś beton. Czytaj ze zrozumieniem. Gdyby Gmina nie chciała to by wszystkich uzgodnień inwestor nie otrzymał. Soltysa zostaw w spokoju bo on walczy o nas teren jak nikt. Gdzie sa Radni?

 32. Brawo Sołtys, ze masz siłę stawiać się za mieszkańcami Józefosławia i nie siedzieć cicho zgodnie z poprawnością polityczną Gminy. Odwagi do dalszej pracy!!!

 33. Precz z beoniarnią i betonami którzy pozwalają na tego rodzaju inwestycje w tym miejscu!!!! Precz! Brawo sołtysie, pokazuje Pan o co tu naprawdę chodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*