fot. Gmina Piaseczno

Piaseczno Kocha Rower – piknik rowerowy

Zachęcając do aktywnego spędzania czasu zapraszamy mieszkańców na piknik rowerowy, który odbędzie się w sobotę 28 lipca. Tego dnia na amatorów dwóch kółek czekają atrakcje jakich jeszcze w Piasecznie nie było.

Gmina Piaseczno we współpracy z Fundacją Kult oraz Komendą Powiatową Policji organizuje na rynku miejskim wydarzenie sportowo-rekreacyjne „Piaseczno Kocha Rower”, które jest elementem ogólnopolskiego cyklu „Kocham Rower”, rozgrywającego się w kilku miastach na terenie Polski. Wszystkie atrakcje dla mieszkańców będą nieodpłatne.

Moda na rower

– Na ulicach i chodnikach gminy widać coraz więcej rowerzystów. Podążamy za światowymi trendami, i słuchamy potrzeb mieszkańców, dlatego uruchomiliśmy stacje roweru miejskiego w kilku strategicznych miejscach, przygotowujemy kolejne, chcemy także wybudować nowe ścieżki rowerowe, aby można było bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Piknik „Piaseczno Kocha Rower” wpisuje się w prowadzoną promocję aktywnego spędzania czasu wolnego oraz w program edukacyjny o właściwych zachowaniach na drodze – dodaje wiceburmistrz.

Pumptrack główną atrakcją

W ramach imprezy w godzinach 12.00–18.00 pod okiem instruktora przeprowadzone zostaną zajęcia z doskonalenia techniki jazdy na rowerze. Odbędą się one na specjalnym torze typu „pumptrack”, składającym się z 34 elementów: muld, band oraz łączników, które po połączeniu ze sobą tworzą pętle. – Poziom trudności dostosowany będzie do wieku rowerzysty, dlatego korzystać z atrakcji będą mogły zarówno dzieci jak i dorośli, gdyż im szybciej jedziemy, tym będzie trudniej – mówi Jerzy Mendrek z Fundacji Kult, która zabezpieczać będzie atrakcje. Organizator zapewnia rowery i kaski, ale można będzie też korzystać z własnego sprzętu.

Wykręć sobie koktajl

Dostępne będą także: specjalne miasteczko ruchu drogowego, nieodpłatny serwis rowerowy oraz wypożyczalnia rowerów i kasków. – Chętni będą mogli przygotować sobie darmowy koktajl owocowo-warzywny, kręcąc go na Fruit Bike’u. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci w strefie malucha oraz, na zakończenie imprezy, wspólnego przejazdu rowerzystów ulicami miasta pod eskortą policji – zaprasza Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które jest organizatorem wydarzenia. Wyruszenie rowerzystów w trasę, czyli start „Rowerolucji”, odbędzie się o godz. 18.00.

Święto Policji

Piknik wpisze się również w obchodzone tego dnia w Piasecznie Święto Policji. Po części oficjalnej na skwerze Kisiela, zaplanowanej na godz. 11.00, policjanci przeniosą się na rynek miejski, gdzie dołączą do imprezy, obsługując własne stanowiska, m.in. ze znakowaniem rowerów, pokazem wydziału kryminalistyki czy prezentacją radiowozu.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*