Hanna Krzyżewska radna z Julianowa fot. Gmina Piaseczno YT

Hanna Krzyżewska z Julianowa poprowadziła pierwszą sesję Rady Miejskiej kadencji 2018-2023

20 listopada 2018 r. odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Piasecznie (kadencji 2018-2023), podczas której odbyło się ślubowanie nowo wybranych radnych oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Zgodnie z przepisami sesję otworzyła i poprowadziła, do czasu wyboru nowego prezydium, najstarsza radna – choć młoda duchem – Hanna Krzyżewska. Nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia wyboru na Radnych Gminy Piaseczno z rąk Arkadiusza Czapskiego – Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, po czym złożyli uroczyste ślubowanie.

Jednym z kluczowych punktów pierwszej sesji, było zaprzysiężenie nowo wybranego Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno – Daniela Putkiewicza. Po ślubowaniu nowy burmistrz podziękował wszystkim za współpracę i wsparcie przy kampanii wyborczej. – Dziękuję wszystkim osobom, które mnie wspierały w wyborach na urząd burmistrza. To nie ja je wygrałem, to My wygraliśmy wspólnie jako drużyna, z którą chcę zmieniać Piaseczno na lepsze – powiedział nowy burmistrz.

Burmistrz w swojej wypowiedzi wspomniał także o kredycie zaufania, który otrzymał od mieszkańców miasta oraz całej gminy. – Ten kredyt przyjdzie nam przez najbliższą kadencję spłacać. Mam nadzieję, że będziemy go wspólnie spłacali, pracując jako Rada Miejska, burmistrz, urząd i wszyscy ludzie zaangażowani w rozwój naszej gminy, na rzecz naszych mieszkańców. Na tę współpracę bardzo liczę – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Po ślubowaniu nowy burmistrz podziękował za dotychczasową współpracę ustępującemu burmistrzowi Zdzisławowi Lis, wręczając mu kwiaty oraz kolaż zdjęć, zawierający fotografie wybrane z okresu 8 lat obejmowania urzędu. Ten ciekawy upominek został przygotowany przez Biuro Promocji i Informacji. Były burmistrz podziękował również nowo wybranemu burmistrzowi. – Znam Daniela od 10 lat i wiem, że gmina będzie w dobrych rękach i w to głęboko wierzę – powiedział Zdzisław Lis.

Podczas uroczystej sesji nie zabrakło również gratulacji oraz podziękowań od harcerzy. – Gratulujemy wyboru na burmistrza. Dziękujemy za 8 lat współpracy i mamy nadzieję na dalszą udaną współpracę. Jesteśmy ogromnie dumni, że stanowisko burmistrza objął harcerz, instruktor i druh Daniel – powiedziała Dorota Cichocka-Zawada z Hufca ZHP Piaseczno.

Nie zabrakło również podziękowań dla członków Miejskiej Komisji Wyborczej, które złożył burmistrz oraz Arkadiusz Czapski, jako Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. – Członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej pragną podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, za doskonałe przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu wyborów samorządowych 2018. Życzymy burmistrzowi i nowym radnym samych sukcesów w pracy, na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców – powiedziała Anna Lech, Zastępca Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej.

Pierwszą decyzją burmistrza Daniela Putkiewicza było powołanie Hanny Kułakowskiej-Michalak na stanowisko I zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Rada w wewnętrznych wyborach zdecydowała jednogłośnie o wyborze prezydium, które w poprzedniej kadencji również sprawowało tę funkcję. Przewodniczącym został: Piotr Obłoza, natomiast wiceprzewodniczącymi: Magdalena Woźniak oraz Michał Rosa.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Koalicja Obywatelska wygrała w Józefosławiu – wyniki wyborów samorządowych 2018

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

„Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

„Radny swoją kadencję powinien rozpocząć od gruntownej nauki. Dobrym przykładem jest tu radna poprzedniej kadencji z Józefosławia..” wywiad z burmistrzem Piaseczna

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Co może radny ?

„Przedstawiciele Gminy, z radnymi na czele przeprowadzają konsultacje, przyjmują wnioski i uwagi, obiecują pomoc, a następnie to wszystko trafia do kosza”

„Nie widziałem w gminie, aby sołtys jakiejś wsi w taki sposób dbał o jej interesy” – radny wytyka błędy Sołtysowi Józefosławia

Radny z Józefosławia wbrew burmistrzowi nie zagłosuje za projektem stacji kolei dojazdowej przy Julianowskiej

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Witam,
  Nie na temat, ale mam pytanie. Ostatnio zauważyłem w byłym Tuanie, że się wieczorem świeci. Ktoś to kupił? Coś się dzieje?

 2. robią tam halę targową – warzywa, owoce, żywy drób itd

  • tja serdelki, kasza i arbuzy :) Roman nie siej fermentu,hehe
   wystarczy poszperać…kupione, będzie ponoć miejsce rodzinne, Lavo się nazywać ma…otwarre pewnie I-II kwartał ’19r, opisane masz to w „Przegl. Piasecz”
   pzdr zgadywaczy

 3. To ta Pani którą radni wyrolowali i wypieprzyli ją z gazetki tuż przed wyborami?! :D

  • fajni koledzy, nie ma co!

 4. Ta sama. Ale widać miała siłę przebicia i poparcie, skoro jednak do rady weszła…

 5. Niech ze włazi! Ps. dała się wyrolować bez mydła… tacy koledzy po fachu, że ją wymienić na młodszą lekarkę chcieli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*