Sprzątaj po swoim psie

Pamiętaj żeby sprzątać po swoim przyjacielu

Jak co roku powraca nieśmiertelny temat sprzątania po pupilach. Musimy pamiętać, że decydując się na czworonoga, obok frajdy z posiadania psa, spadną na nas również obowiązki.

Jednym z nich – zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym (regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Piaseczno, par. 21 pkt. 3) – jest sprzątanie odchodów po swoich zwierzakach. Odchody należy wyrzucać do przeznaczonych do tego pojemników. W sytuacji gdy takich pojemników jest mało lub nie ma ich w okolicy, torebki z odchodami można wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci lub kontenera. Właścicielom, którzy zapisów regulaminu nie przestrzegają, grozi mandat w wysokości nawet 500 zł. Psie odchody na chodnikach i trawnikach to nie tylko niemiły zapach i ryzyko wdepnięcia w „niespodziankę”, ale realne zagrożenie, zwłaszcza dla bawiących się dzieci.

Jednocześnie informujemy, że strażnicy miejscy będą bezwzględnie egzekwować przestrzeganie zapisów prawa i karać mandatem tych, którzy uchylają się od sprzątania po swoim zwierzaku.

Źródło: Gmina Piaseczno

Brak sensownego planowania terenów zielonych przez urzędników nie zwalnia z kultury osobistej, której przejawem jest sprzątanie odchodów po czworonożnych przyjaciołach. Zachęcamy do kontaktu z lokalnymi radnymi i wysyłania swoich sugestii.

Radni z Józefosławia:

k.krzyszkowska@piaseczno.eu
robert.widz@piaseczno.eu

Radna z Julianowa:

hannakrzyzewska@interia.pl

Urząd Gminy Piaseczno:

urzad@piaseczno.eu

Straż Miejska:

telefon alarmowy 986

telefon 22 701 76 95

pon. – pt. w godz. 6-22, sob. 8-16

email: strazmiejska@piaseczno.eu

Więcej:

Gdzie wyprowadzać psy ?

Sprzątaj po swoim psie … jeśli masz co i gdzie

Właściciele psów posprzątali po ludziach ?

„Jeśli ktoś zagłosował na podwórko Nivea 10.000 razy, to znaczy, że chce go bardziej, niż ktoś kto zagłosował 60 razy ?”

Podoba ci się:

Komentarzy (1)

  1. Od powrotu z wakacji we wrześniu dzwonilam kilka razy do gminy do wydziału utrzymania terenów publiczny w tym zielonych z prośbą o ustawienie koszy na nowej części Cyraneczki, na Ogrodowej w stronę lasu, potem na nowej ulicy Prymulki oraz na Osiedlowej. Za każdym razem dostawalam info ze taka prośbą zostanie przekazana do osoby odpowiedzialnej. W grudniu rozmawialam z Panią kierownik wydziału. Pani była szalenie niemiła, opryskliwa. Na pytanie o kosze odpowiedziala żebym zapytała tych którzy drogi projektowali dlaczego koszy na śmieci nie ma…! Następnie stwierdzila, ze skoro komuś ten problem zglaszalam, to PEWNIE zostałł przekazany dalej. Na koniec stwierdzila ze jak będzie budżet na przyszły rok, a w nim pieniądze na kosze, to kosze będą……:) Jest marzec. Koszy na nowej części Cyraneczki jest 0 szt, na Prymulki 0;szt, na Osiedlowej miedzy tymi ulica 0;szt, na Ogrodowej od ronda w stronę lasu 1.; Na rondzie ktoś powiesił na barierce niebieski plastikowy kubeł z napisem KOSZ SPOŁECZNY JÓZEFOSLAW! I ktoś z gminy śmie przypominać ze straż miejska będzie karać mandatami? Niech nie przypomina, tylko wystawi kosze ! Żenada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*