Józefosław - www.Jozefoslaw24.pl

Jako sołtyska Józefosławia chce zrobić to czego nie potrafiła od 2014 roku jako radna?

Radna Katarzyna Krzyszkowska-Sut kandyduje na sołtyskę Józefosławia. W jej programie są punkty, które teoretycznie można było zrealizować z pozycji radnej. Radna uważa, że kluczem do sukcesu jest dobra współpraca z radą sołecką. Niestety z jej wypowiedzi wynika, że chodzi o współpracę z radą sołecką, która składa się z kandydatów wskazanych przez radną.

W programie kandydatów namaszczonych przez Krzyszkowską-Sut znajdują się sprawy związane z retencją, doświetlaniem ulic, budową boiska i poprawą bezpieczeństwa. Dlaczego radna nie mogła załatwić sprawy odwodnienia i boiska w porozumieniu z sołtysem Janem Dąbkiem ?

W praktyce moc sprawcza sołtysa jest bardzo ograniczona i tak jak na jednym z forów napisała członkini rady sołeckiej Józefosławia Alicja Perlińska, jest funkcją społeczną polegającą na komunikowaniu potrzeb mieszkańców burmistrzowi oraz radnym.

„Chcemy kontynuować naszą działalność na rzecz dobra naszej wsi i jej mieszkańców. Trudno jest mówić o programie, gdyż Sołtys to funkcja społeczna, głos mieszkańców i łącznik pomiędzy Radnymi a Gminą. Sołtys słucha, pomaga, doradza i ocenia czy sprawa może mieć szczęśliwy finał w Gminie, często występuje w Gminie w imieniu mieszkańców, prowadzi zebrania i spotkania z mieszkańcami.

Rada Sołecka natomiast, pełni funkcję doradczą Sołtysa oraz pomaga Sołtysowi w pełnieniu jego obowiązków, np. pilnuje realizacji wniosków sołeckich do budżetu Gminy, zauważa problemy mieszkańców, wsi i przekazuje je Sołtysowi. Sołectwo nie dysponuje dużym budżetem, jest on przyznawany raz w roku a dzięki głosom mieszkańców jest rozdysponowany pomiędzy wnioskujących, zatem Sołectwo nie jest w stanie samemu zrealizować dużych zadań np. budowy zbiorników retencyjnych, boiska, czy nowej drogi bo nie ma na to funduszy.

Sołectwo może współfinansować ale nie może samodzielnie budować, to zadania Gminy. Jest wiele obszarów, które dostrzegamy i chcemy się nimi zaopiekować. We wnioskach do MPZP prosiliśmy o tereny i zieleń publiczną, takie tereny zostały zabezpieczone w planie. Chcemy lobbować za wybudowaniem boiska dla dzieci, terenów międzypokoleniowej integracji i rekreacji naszego społeczeństwa, kontynuacji budowy nowych dróg, z porządną infrastrukturą wodnokanalizacyjną, chodników i ścieżek rowerowych, bezpiecznych przejść z doświetleniem i oznakowaniem, zlikwidowania komunikacyjnych barier architektonicznych, tak by osoby na wózku i z wózkiem mogły swobodnie poruszać się po naszej miejscowości, zwiększenia nasadzeń drzew i zieleni, aktywizacji seniora, integracji i szkoleń dostępnych dla mieszkańców.

No i wreszcie Pan Sołtys aktywnie od lat prosi o wybudowanie zbiorników regencyjnych wzdłuż rowu Jeziorki, jako vice Burmistrz i Starosta powiatowy, zapewnił miejsca pod ich budowę, teraz gdy pojawiła się szansa na zdobycie funduszy na ich budowę nie ustąpimy. Sołtys też współpracuje z sąsiednimi Gminami i prowadzi rozmowy na temat poprawy jakości dróg ul. Bażanciej, ul. Jagielskiej i ul. Działkowej, mamy nadzieję finalnie je ukończyć.”

Wybory odbędą się 21 listopada w lokalu wyborczym w szkole przy ul. Kameralnej 11, który będzie czynny od godziny 8.00 do 18.00

Poniżej zestawienie najpopularniejszych artykułów dotyczących kandydatki na sołtyskę i kandydata na sołtysa.

”Radny reprezentuje interesy mieszkańców swojego okręgu. Radny nie ma przywileju króla, który wydaje oświadczenia” – komentarz do oświadczenia radnego z Józefosławia

Sołtys Józefosławia odpiera zarzuty radnego Widza

Sołtys do radnych Józefosławia: „to co sobą zaprezentowaliście na sesji, jest uwłaczające pełniącej przez Państwa funkcji publicznej jako radnych! [..] uważam, że dopuściliście się perfidnej manipulacji”

Sołtys Józefosławia został uniewinniony

„Czy Józefosław utonie ???” – sołtys Józefosławia Jan Dąbek

„Niestety Radni obecni na wczorajszym spotkaniu tzn. Pani Katarzyna Krzyszkowska – Sut i Pani Hanna Krzyżewska nie chciały się wypowiadać co do zasadności budowy tej drogi”

Zagospodarowanie Józefosławia według Burmistrza i Sołtysa

Piaseczno nadal pod lupą CBA

„Przez ostatnie trzy lata zarówno Powiat jak i Gmina nie mówiąc o już o naszych Radnych z radością informowali nas, że już niedługo ul. Cyraneczki będzie budowana i to już niedługo trwa trzy lata.”

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Konkurencja poliszynela dla Sołtysa Jana Dąbka ?

„Starosta Jan Dąbek i inni członkowie zarządu powiatu nie powinni pełnić żadnych funkcji w samorządzie, gdyż nie rozumieją, jakie cele samorząd powinien realizować.”

CBA zostaje w Piasecznie

Jan Dąbek nie dostał się do rady powiatu piaseczyńskiego – wyniki wyborów !

Rada Sołecka Józefosławia. Wywiad z sołtysem Janem A. Dąbkiem

Kosmiczny Józefosław – relacja ze spotkania z Sołtysem i Burmistrzem

List otwarty do wojewody w sprawie absurdów z Józefosławia

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

„Pomysł mostu jest chybiony, gdyż spowoduje zalewanie terenów” – sprawozdanie z zebrania sołectwa Józefosławia

Od 9 lat nie mogą stworzyć warunków dla przegubowych autobusów linii 739

Radna apeluje o tymczasowy lub całkowity zakaz parkowania

Interpelacja radnej Krzyszkowskiej-Sut

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o naprawę nawierzchni Krótkiej, Kameralnej, Wilanowskiej i Działkowej

W ursynowskim domu kultury afera związana z radną Krzyszkowską-Sut z Józefosławia

Koalicja Obywatelska wygrała w Józefosławiu – wyniki wyborów samorządowych 2018

Urząd Gminy płaci za reklamę gazecie zarządzanej przez radną z Józefosławia i jej męża

Gmina Piaseczno zakupiła w Józefosławiu budynek, który będzie przeznaczony na potrzeby Klubu Kultury i Biblioteki

„Rozpoczęcie projektowania nowej szkoły podstawowej w Julianowie” – Radni z Józefosławia złożyli wnioski do budżetu 2017

Radna Krzyszkowska-Sut prosi burmistrza Widza o kolejny zakaz parkowania w Józefosławiu

Radni z Józefosławia zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące wybiegu dla psów

„Jeśli chodzi o jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej

Kim są radni z Józefosławia i Julianowa ?

„Nie dla punktu zbiórki odpadów” – uzasadniona obawa czy bezmyślna histeria ?

Radna Krzyszkowska-Sut wnioskuje o darmowy hotspot WiFi w Józefosławiu. Z odpowiedzi urzędu wynika, że lepiej pieniądze wydać na inny cel...

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. Po cwiercwieku przyszedl juz czas na zmiane soltysa. Dajmy sznse nowemu pokoleniu reprezentowac tysiace innych mlodych ktorzy tu sie sprowadzili i chca w wygodny i nowoczesny sposob tu mieszkac.

  2. Czyli Józefosławianie/Józefosławiacy postawili na kobiety. Tylko jeden mężczyzna w radzie sołeckiej. Kobiety górą !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*