ul. Działkowa

Po raz trzeci unieważniono przetarg na projekt ul. Działkowej

Po latach przepychanek władze Konstancina porozumiały się z Piasecznem w sprawie systemu sfinansowania projektu przebudowy ul. Działkowej. Gmina Piaseczno zobowiązała się do pokrycia 70% kosztów przygotowania projektu.

Niestety po raz trzeci unieważniono przetarg na projekt, ponieważ do konkursu zgłosiła się tylko jedna firma, której stawka nie mieści się w budżecie przewidzianym przez Piaseczno. Środki budżetowe zarezerwowane na opłacenie projektu zostały przeniesione na lata 2023-2024. Przebudowa może rozpocząć się najwcześniej w połowie 2024 roku, pod warunkiem, że czwarty przetarg zakończy się powodzeniem.

Prawdopodobnie prace nad ucywilizowaniem ul. Działkowej nie rozpoczną się przed zapowiadaną od lat przebudową drogi 721. To zła wiadomość ponieważ ruch na Działkowej w tym okresie znacząco wzrośnie, w związku z tym, że będzie to jedna z dróg objazdowych.

Więcej:

Działkowa nadal bezpańska

PINB uznał ul. Działkową za samowolę budowlaną – poważne utrudnienia w ruchu !

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia

Przebudowa Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Zmiany na Działkowej w 2013 roku? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową w 2014 roku? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Zgłoś usterkę drogową przez internet – Piaseczno, Ursynów, Konstancin

Budżet 2016 na inwestycje planowane w Józefosławiu i Julianowie

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. To już chyba sabotaż na szkodę mieszkańców ? , może trzeba było bardziej się postarać ogłaszając przetarg żeby była pewność że nie dojdzie do takiego kuriozum albo zrobić normalnie wycenę?

  2. Projekt budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2023. Wydatki inwestycyjne / majątkowe planowane w kwocie 46 milionów złotych.

    Jeśli chodzi o planowane wydatki, to gmina nadal będzie kanalizować położone na południu miejscowości. Sieć wodociągowa i kanalizacyjna pojawi się też w sołectwach znajdujących się w północno-wschodniej części gminy. Na dofinansowanie autobusów ZTM pójdzie 5,8 mln zł, kolejne ponad 3,3 mln zł pochłonie dofinansowanie „elek”. 0,8 mln zł gmina przeznaczy na przebudowę dróg w Czarnowie i tyle samo na przebudowę dróg na terenie Skolimowa. Z kolei przebudowa ulicy Powsińskiej ma pochłonąć aż 7 mln zł. W sumie w przyszłym roku ma być przebudowywanych 15 gminnych dróg. Z inwestycji kubaturowych warto wspomnieć o rozbudowie szkoły w Słomczynie, która pochłonie w przyszłym roku 5,4 mln zł i budowie budynku administracyjno-biurowego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej, co ma kosztować w przyszłym roku 7 mln zł.