Aktualny czas: 28-03-2024, 13:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się mieszka w le VILLAGE???
Autor Wiadomość
korsicana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #1
Jak się mieszka w le VILLAGE???
Temat stary pewnie jak rzeka, ale rozumiem,że ciagle coś sie zmienia, dlatego prosze o informacje.
Coraz mocniej jesteśmy z mężem zainteresowani kupnem segmentu w Le village, więc mam kilka pytań. Jak odnajdują się tutaj dzieci? My mamy 2 chłopaków- jeden 3 latka, drugi 9. Co myślicie o pobliskiej szkole przy kameralnej (jak wypada w testach po 6 -klasie?)? Niby najprościej byłoby posłać tam dzieci, ale nie wiem czy rzeczywiście zmieniać starszemu szkołe i otoczenie, czy tez dowozic go dalej na Ursynów. Czy jest tutaj jakieś Państwowe przedszkole- młodszy od września pódzie do przedszkola, i w zasadzie też mogłąbym go dowozic na Ursynów, tylko nie wiem czy jest sens- zawsze bliżej to lepiej, nie wiem tylko jak oceniacie poziom i szkoły ( a co z gimnazjum? ) i przedszkola ( w sensie czy panie sa miłe i jakoś intelektualnie gimnastykują się z dziećmi)? Czy faktycznie od września ruszy jakiś plac zabaw przy Wilanowskiej? Czy dzieciom odpowiada zmiana zmiejsca zamieszkania- rozumiem,że poza osiedle raczej póki co nie ma się gdzie dziecko samo ruszyć- czy takiemu 9-latkowi to wystarcza? Czy jest gdzie pograć w piłke , gdzie dzieci jeżdza na rowerach same?Mam prośbe o info, bo w kontekście przeprowadzki, myślę, że najbardziej odczują to dzieci- na plus?
Pozdr i będe wdzięczna na wszelki info
Dzięki
Dorota
31-05-2012 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 2
Post: #2
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Nie mieszkam w La Village więc na temat osiedla się nie wypowiem. Postaram się pomóc w pozostałych kwestiach :

Czy jest tutaj jakieś Państwowe przedszkole ?

Tak, przedszkole przy Nefrytowej - > http://jozefoslaw24.pl/firmy/przedszkole-nr-11/

Zerówka -> http://jozefoslaw24.pl/firmy/oddzial-prz...efoslawiu/

Czy faktycznie od września ruszy jakiś plac zabaw przy Wilanowskiej?

Z tego co wiem to plac zabaw ma być przy Kameralnej -> http://jozefoslaw24.pl/2012/05/plac-zaba...w-czerwcu/

Czy dzieciom odpowiada zmiana zmiejsca zamieszkania- rozumiem,że poza osiedle raczej póki co nie ma się gdzie dziecko samo ruszyć- czy takiemu 9-latkowi to wystarcza?

Tak, czemu miałoby być inaczej ? Jest dużo zieleni, las jest blisko ( z La VIllage nawet bardzo Uśmiech )
Można chodzić na spacery, jeździć na rowerze.

Czy jest gdzie pograć w piłke , gdzie dzieci jeżdza na rowerach same?

Tak, jest gdzie jeździć chociażby wyżej wspomniany las (bardzo blisko do Powsina, Kabat i Ursynowa). W piłkę można grać na boiskach szkolnych.

Poza tym w Józefosławiu znajdują się dwie sale zabaw dla dzieci - Urwisek i Kulka.

Za rok powstanie kino -> http://jozefoslaw24.pl/2012/05/rozbudowa...-wszystko/

Mieszkam tu od dwóch miesięcy i zarówno mąż ,dzieci oraz ja Uśmiech nie mamy powodów do lamentu Uśmiech

ps. Jako kobieta też nie mam powodów do narzekania, ponieważ znajduje się tutaj kilka salonów kosmetycznych, fryzjerskich i kilka fajnych knajpek Uśmiech

Pozdrawiam Serdecznie !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2012 21:15 przez Marta.)
31-05-2012 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
korsicana Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: May 2012
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie- większość dzieci chodzi do szkoły przy Kameralnej czy tez wozicie je do warszawy- bo nie w wiem czy starszemu zmieniać szkole?
Pozdrawiam
01-06-2012 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 2
Post: #4
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Dużo dzieci z Józefosławia i Julianowa chodzi do miejscowej szkoły. Chyba nie ma sensu stresować dziecka zmianą szkoły Uśmiech
01-06-2012 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
joobler Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Jak ma przyjaciół wstarej szkole i dobrze się w niej czuje to może lepiej nie zmieniać, bo zaaklimatyzować się w nowym miejscu nie zawsze jest łatwo... a szkoda... Wiem co mówię.

pożyczki pozabankowe
30-12-2012 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 63
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 2
Post: #6
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Generalnie przenosiny do innej szkoły zdają się być niekorzystne dla dziecka. Należy jednak pamiętać, że dzieci mają lepsze zdolności adaptacyjne, niż dorośli. Coby nie mówić dzieci mają mniej barier przy zawieraniu nowych znajomości. Tutaj jednak ocena jest już indywidualna i zależy od charakteru dziecka. Zawsze można skorzystać z pomocy psychologa lub szkolnego pedagoga, który pomoże w zmianach. Córka mojej przyjaciółki była trzykrotnie "zmuszona" do zmiany szkoły, w okresie 1-3 klasy podstawówki. Nie sprawiło jej to problemów i kłopotów, we wszystkich szkołach czuła się znakomicie i nie miała problemów z tzw. aklimatyzacją.
01-01-2013 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
dr. LuuBitch Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 35
Dołączył: Jan 2013
Reputacja: 2
Post: #7
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Dodam że w kompleksie le village , będzie budowane boisko do gry w piłkę , kort tenisowy vel siatkówka oraz 'betonowe' stoły do szachów i pinponga ... więc ogólnie nikt się nie będzie nudził... pomijam że jest plac zabaw dla najmłodszych....

Teoretycznie jest fantastycznie, generalnie jest banalnie Ninja
05-02-2013 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
DanyLed Offline
DanyLed
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #8
Kuracja antycelulitowa
Miałam cellulit, ale dzięki Cellinei zaczęłam się go skutecznie pozbywać. Ktoś sprawdzał ten preparat

http://bit.ly/1C2JSQ4

---------------

Terapia antycelulitowa http://bit.ly/1C2JSQ4
28-12-2014 03:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mikerski Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Dec 2014
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Także mam w planach zakup kwadratu w Le Village Uśmiech

przeprowadzki łódź
31-12-2014 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
piotrowska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Apr 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Jak się mieszka w le VILLAGE???
Super się mieszka w le VILLAGE.
dawniej przeprwoadzałam się z miejsca na miejsce i nigdzie nie mogłam znaleźć swojego miejsca.
Teraz odkąd przeprowadziłam się do le VILLAGE, wreszcie czuję się jak w domu.

Przeprowadzki w Łodzi w teorii i praktyce
24-04-2015 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości