Aktualny czas: 28-03-2024, 13:28 Witaj! (LogowanieRejestracja)

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybki internet, kablówka UPC, TP
Autor Wiadomość
Daro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #1
Szybki internet, kablówka UPC, TP
Internet 250 MEGA za 80 zł w Józefosławiu?

Mam dość już wolnego internetu radiowego, który zrywa połączenie i raz jest a raz go nie ma, a Wy?

Od 4 lat próbuje się podłączyć do czegoś lepszego jak UPC lub TP ale bezskutecznie czekając na łaskawą rozbudowę infrastruktury UPC lub TP.

Dzwoniąc do TP dowiedziałem się, że nie ma już dostępnego transferu na Józefosław ul. Wilanowska i mnie nie podłączą, mimo iż słup z ich linią jest 5 metrów od budynku. Tak co pół roku do nich dzwonię i to samo słyszę.

Dzwoniłem do UPC i dowiedziałem się, że mają w Józefosławiu dostępny internet na kilku adresach(XXI wieku, Ogrodowa 6 i 13), bo mieszkańcu sami o niego zawnioskowali i skrzyknęli się na ich forum osiedlowym tak jak osiedle XXI wieku.

Sprawdziłem i faktycznie na stronie UPC jest Józefosław Ul Ogrodowa i da się wybrać adres 13 i maksymalną prędkość internetu 250 MEGA za 80 zł, 60 MEGA za 60 zł, 39 złotych za 10 MEGA. W porównaniu z moim internetem radiowym 2 MEGA za 34 zł to przepaść cywilizacyjna. Warto wiedzieć, że UPC to internet kablowy, który nie przerywa jak radiowy i jest dostępny "cały" czas.

Może czas by i do nas zawitał 21 wiek, jak się sami nie upomnimy to będziemy czekać nieskończoność, aż cywilizacja do nas sama zawita.

Pani z infolinii UPC zaproponowała by zebrać chętnych i napisać podanie, które muszą rozpatrzyć. Policzą chętnych i koszty. Skoro przyłączyli Ogrodową 13 to i przyłączą następnych.

Pomysł jest taki, aby wpisać w ankiecie stworzonej przeze mnie adresy chętnych osób do podłączenia(jest to jedynie wyrażenie chęci, nie zobowiązuje do podpisania później umowy):

Ankieta dostępna tutaj:

http://www.interankiety.pl/interankieta/...38c682.xml

UPC ma także kablówkę jeśli ktoś jest zainteresowany kablówką to proszę się także wpisać.

Namówiłem już kilku sąsiadów do wypełnienia ankiety.
Wy namawiajcie swoich, im nas więcej tym więcej adresów zostanie przyłączonych - mam nadzieję.

Proszę także o wypowiedzi obecnych użytkowników UPC w Józefosławiu opinie jak wam się sprawuje ten net.

Od razu zaznaczam, że nie jestem z UPC i nie mam z tego żadnych korzyści, jeśli ktoś będzie w stanie sprowadzić do Józefosławia szybki internet bez limitu transferu danych za podobne pieniądze chętnie taki internet kupię.

Ja Wy się na to zaprujcie? Proszę o komentarze.
08-06-2014 12:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
eftrzy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Witam,
jeszcze nie mieszkam w Józefosławiu, ale już się przymierzam do zakupu i szczerze mówiąc na razie największy minus to brak szybkiego internetu.
Prowadzę sklep internetowy i internet jest dla mnie priorytetem. W tej chwili mam kablówkę i internet też "po kablu" i jestem bardzo zadowolony.

Nie wiem czy UPC się ogarnie i podłączy, ale bardzo bym chciał, żeby dostępność internetu była większa.

Mam nadzieję że się uda. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam.
08-06-2014 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Są już pierwsze adresy wpisane w ankiecie. Dzięki!

Faktycznie w przypadku sklepu internetowego to nie ma innej opcji niż mieć stałe łącze po kablu. Sam często pracuję zdalnie z domu, a jak nie ma neta to albo muszę jechać do pracy albo korzystać z internetu w komórce jako router.

Dziś będę rozmawiał z przedstawicielem UPC na Józeosław, jak się dowiem co i jak to napiszę.
09-06-2014 07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daro Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
No to wiem już więcej, po rozmowie z handlowcem.

Obecnie jedyna droga aby podłączyli dany budynek to wniosek zarządcy - administratora jeśli budynek jest wielorodzinny lub właściciela budynku do UPC.

Pan handlowiec stwierdził, że teraz raczej mniejszym problemem są koszty podłączenia, bo chętnych wszędzie zawsze znajdują, bardziej ilości zgłoszeń nowych podłączeń z którymi się "nie wyrabiają". Czyli na rozwój infrastruktury z inicjatywy UPC nie ma co liczyć. Trochę to dziwne tłumaczenie, bo jeśli jest zapotrzebowanie to powinni przyjąć więcej ludzi do pracy i mieć więcej klientów ale cóż ...

Musimy zadbać o nasze sprawy sami. Tak więc nie pozostaje nic innego jak poprosić administratora - zarządcę budynku aby skontaktował się z UPC i dopełnił formalności, a UPC łaskawie policzy koszty i da odpowiedź.
09-06-2014 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
eftrzy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
(09-06-2014 08:43)Daro napisał(a):  No to wiem już więcej, po rozmowie z handlowcem.

Obecnie jedyna droga aby podłączyli dany budynek to wniosek zarządcy - administratora jeśli budynek jest wielorodzinny lub właściciela budynku do UPC.

Pan handlowiec stwierdził, że teraz raczej mniejszym problemem są koszty podłączenia, bo chętnych wszędzie zawsze znajdują, bardziej ilości zgłoszeń nowych podłączeń z którymi się "nie wyrabiają". Czyli na rozwój infrastruktury z inicjatywy UPC nie ma co liczyć. Trochę to dziwne tłumaczenie, bo jeśli jest zapotrzebowanie to powinni przyjąć więcej ludzi do pracy i mieć więcej klientów ale cóż ...

Musimy zadbać o nasze sprawy sami. Tak więc nie pozostaje nic innego jak poprosić administratora - zarządcę budynku aby skontaktował się z UPC i dopełnił formalności, a UPC łaskawie policzy koszty i da odpowiedź.

no tak, tylko ja jestem zainteresowany zakupem segmentu w budynku z 4 segmentami. Całe "osiedle" składa się z 12 segmentów.
Obawiam się że podłączenie nawet całego "osiedla" to dla UPC będzie mało łakomy kąsek. Obym się mylił.

Pozdrawiam
09-06-2014 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Paweł Wilanowski Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Dlatego lepiej przed kupnem mieszkania/domu zrobić internetowy rekonesans, bo deweloperzy wciskają płonne nadzieje związane z montażem netu a potem jest lipa i płacz.
11-06-2014 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ska_ska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Oct 2014
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Szczerze? Najbardziej opłaca się wybrać net od PLAY. Wrzucili dobre ceny i to LTE bez limitu... ogólnie najlepsza oferta. U mnie śmiga bardzo dobrze lepiej niż UPC. w sumie trafiłam na przedstawiciela, który sam z resztą do mnie przyjechał... Nie chce spamować, ale myślę ze warto wybrać takiego neta, a kontakt z nimi najlepiej tu: 22 299 00 10 - nie trzeba stać w kolejce sami przyjadą Duży uśmiech
16-10-2014 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Piaseczno LTE Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
http://www.polskaszerokopasmowa.pl/techn...ydruk.html

Sugerowane rozwiązania dla lokalizacji - Józefosław:

Cyfrowy Polsat i Plus wprowadzili do oferty autorskie rozwiązanie umożliwiające korzystanie z domowego internetu LTE na wielu urządzeniach w oparciu o modem LTE montowany na zewnątrz domu.

Nowe rozwiązanie, wyprodukowane specjalnie dla Cyfrowego Polsatu i Plusa, składa się ze specjalnego zewnętrznego modemu ODU-100 LTE - istotnie zwiększającego zasięg internetu LTE i w konsekwencji zapewniającego jego lepszą jakość i szybkość - którego hermetyczna obudowa pozwala na pracę w trudnych warunkach (w deszczu, śniegu lub na mrozie) oraz współpracującego z nim klasycznego routera domowego LTE IDU-100 wyposażonego w Wi-Fi. Ta propozycja stanowi alternatywę dla Internetu stacjonarnego, może być interesująca dla mieszkańców domów jednorodzinnych i małych bloków oraz firm, w szczególności tam, gdzie nie ma infrastruktury kablowej lub równie dobrego zasięgu tradycyjnego internetu mobilnego.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/lte-p...29761.html

Nasza oferta:
Oferujemy kompleksową usługę montażu anteny, instalacji i konfiguracji modemu oraz ew. routera także w trudnych lokalizacjach:
- sprawdzamy zasięg i prędkości łącza,
- wykonujemy montaż anteny niezbędnej do odbioru sygnału

Zapraszamy do kontaktu:
https://www.facebook.com/piasecznolte
03-01-2015 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marichkaa21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Witajcie, czy istnieje aktualnie możliwość podłączenia łącza z UPC?

Villa Italia Sakura - Serwis obiadowy
13-01-2015 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika
monikagrabowska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jan 2015
Reputacja: 0
Post: #10
RE: Szybki internet, kablówka UPC, TP
Ja co prawda nie mam z UPC ale wydaje mi się, że nie ma z tym kłopotów.

Sklep-Nike.pl - spodnie dresowe Adidas
16-01-2015 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości