Bezpłatne warsztaty DRUM FITNESS dla Kobiet, sobota 6.10.

Cena: Nieokreślona

Kontakt:
Ogrodowa 6
Józefosław
tel.: 509898275
e-mail: info@drumacademy.pl

Opis:

Praktyczny kurs gry na perkusji dla kobiet.

Jeśli od dawna marzysz o zostaniu perkusistką lub po prostu chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, przyjdź na Drum Fitness – otwarte warsztaty perkusyjne dedykowane dziewczynom.

Właśnie dla kobiet zgrana sekcja rytmiczna z programu Szymona Majewskiego: Agnieszka Trzeszczak (perkusistka, autorka programu Drum Express, założycielka fundacji Groove of Life i szkoły perkusyjnej Drum Academy) i Zuzanna Ossowska (basistka, wokalistka i autorka muzyki OS.SO), organizują zajęcia, na których wszystkie dziewczyny, niezależnie od wieku i muzycznych doświadczeń, mogą usiąść za bębnami.
„Pora zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Właśnie po to stworzyłyśmy przestrzeń, gdzie w przyjaznej atmosferze dziewczyny mogą spróbować gry na perkusji i sprawdzić się na muzycznym polu – mówią twórczynie inicjatywy. „Zamiast zaczynać nauczanie od skomplikowanych zasad technicznych, koncentrujemy się na jednym celu: zagraniu do piosenki i pokazaniu, że na perkusji może grać każdy. Gwarantujemy, że po godzinie zajęć, uczestniczki w przyjemny sposób nauczyą się i zagrają z nami swój pierwszy rytm na perkusji” – dodaje Agnieszka Trzeszczak, pomysłodawczyni szybkiej metody gry na perkusji.

O potrzebie inicjatywy świadczy fakt, że na pierwszą edycję bezpłatnych warsztatów, która odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku, zapisało się ponad 300 kobiet w wieku od 16 do 68 lat. Od tego czasu Agnieszka i Zuza nie tylko prowadzą regularne kursy perkusyjne, ale także podróżują po Polsce, zachęcając do grania na perkusji coraz większe grono kobiet. Zajęcia odbyły się m.in. w Zielonej Górze i Szczecinie a w planach są kolejne miasta.

Podoba ci się:
powrót