ul. Wilanowska

” Już ” za 3 lata Gmina odwodni Wilanowską i zbuduje chodniki

Wreszcie coś się ruszyło. Józefosław i Julianów zaczynają zmieniać się na lepsze ( na razie w planach i na papierze) . Niestety tempo nie jest takie jak byśmy wszyscy tego chcieli. Nie da się obejść wymogów i przepisów regulowanych przez polskie prawo.


Poniżej informacja od radnej Katarzyny Nowocin – Kowalczyk :

Szanowni Panstwo!

Sołtys Józefosławia oraz rada sołecka serdecznie zapraszają na spotkanie sołeckie, które odbędzie się w najbliższy wtorek 26 czerwca o godz. 20.00 w szkole w Józefosławiu. Będą omawiane sprawy naszej miejscowości.

Przy okazji, chciałabym Państwa poinformować, ze otrzymałam informacje od pana Burmistrza Lisa, iż na ostatniej naradzie kierownictwa urzędu zapadły 2 ważne dla nas decyzje. Pierwsza, to zgoda na przeznaczenie z tegorocznego budżetu kwoty potrzebnej na rozpoczęcie prac związanych z projektowaniem ulicy Wilanowskiej, na odcinku od kanałku do ul. Działkowej.

Jest to bardzo dobra wiadomość. Tak jak pisałam Państwu wcześniej, ze względu na konieczność wykonania map podziałowych na tym odcinku, prace nad projektem mogą potrwać ok. 2 lat. Jednak dzięki temu, że jednak znalazły się środki na ten cel, pojawiła się realna szansa, że za 3 lata Wilanowska, wraz z odwodnieniem, oświetleniem, chodnikami, zostanie wybudowana. Zdaję sobie sprawę, ze to może się wydawać długo, ale niestety, pewnych procedur nie przeskoczymy. Cieszy mnie, że pan Burmistrz dotrzymał danych nam obietnic i znalazł środki, na rozpoczęcie tych prac już w tym roku. Prawdopodobnie na najbliższej, t.j lipcowej sesji zostanie radnym przedstawiona uchwała dotycząca zabezpieczenia finansowania tej inwestycji. mam nadzieje, że pozostali radni przychylą się do tej uchwały.

Druga dobra informacja, to zgoda Kierownictwa na wybudowanie chodnika wewnętrznego na terenie szkoły, od parkingu szkolnego, wzdłuż ogrodzenia przy ul. Kameralnej do wejścia do podstawówki. Zabiegaliśmy o to wspólnie z Panią Dyrektor szkoły i Radą Rodziców. Dzięki tej inwestycji, rodzice parkujący na parkingu szkolnym będą mieli ułatwione dojście do szkoły. Mam nadzieję, że zachęci to wszystkich rodziców do korzystania z tegoż parkingu.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam
Katarzyna Nowocin-Kowalczyk
radna Józefosławia


Podoba ci się:

Komentarzy (15)

 1. Ok, przyznam, że niektóre projekty mają to do siebie, że nie wykona się ich w tydzień.
  Na Boga !!! ale żeby aż 3 LATA ?! Przecież szybciej wybudowano autostradę A2 , a przynajmniej niektóre jej odcinki.

  A teraz druga sprawa, czy następcy obecnie panujących mości panów będą szli, tą samą drogą ? Może się okazać, że jednak „nie ma” kasy na zrealizowanie tego 3 letniego projektu.

  • To i tak cud ze cos sie zaczelo, bo juz stracilem nadzieje.

   wszyscy malkontenci sie zapoznaja z procedura administracyjna, kosztami planow, przetargiem, kosztami wywlaszczenia, odwodnienia, wybudowania chodnikow i jezdni.

   W budzetach tych pieniedzy nie widac.
   Jak zdaza w 3 lata to i tak bedzie cud.

   • do uzq
    :) znając budżet i realia w gminie, ja tez to nazwalam cudem. Chce wierzyć, ze ten cud sie wydarzy i wilanowska będzie wybudowana. Cud się wydarzył, ponieważ gmina zaoszczędziła milion zł na przetargu na skate park.

   • nie no super extra! malkontenci wszędzie malkontenci, przecież 3 lata minął jak jeden dzień, nowa włądza działa już 1,5 roku , wilanowska w stanie opłakanym jest od dłuższego czasu, już zlecam zaśpiewanie peamów pochwalnych grupie Jarzębina, mało tego ufunduję kapliczkę koło warzywniaka ku czci radnych i burmistrza, mogę mu myć samochód przez najbliższe 4 lata w podzięce za łaskę. UZq nie takie projekty i inwestycje powstawały i powstają szybciej niż w 3 lata – i to w Polsce.

    ŻENADA …. DOBRANOC

  • Jeśli w budżecie zostaną zabezpieczone środki na cała budowę to może będzie szybciej. Ale nie chce dawać ludziom niepotrzebnej nadziei, bo potem pedzie jak z Julianowska. Ktoś coś obiecał, i pomimo, że ja pisałam o realiach, większość wolała nadzieje. Lepiej, żebyśmy byli mile zaskoczeni niż wkurzeni. Jeśli się uda zrealizować tę inwestycje szybciej, to będzie super, a jeśli nie, to i tak będziemy przygotowani na te 3 lata. Naczelnik inwestycji uprzedziła mnie, ze na sporządzenie projektu, map podziałowych, zgód i całej tej buchalterii potrzebuje ok. 2 lat. Sama budowa wraz z odwodnieniem potrwa pewnie kilka miesięcy – zależy jak będzie rozwiązane to odwodnienie, bo teren jest tam trudny. Znając realia urzędnicze, trzeba tez się liczyć, ze mogą wystąpić tzw. nieprzewidziane okoliczności. tak było np. z Komety i XXI, które już powinny być budowane, a mamy 2-3 miesięczne opóźnienie. Najważniejsze jednak, że wszystko zmierza ku szczęśliwej realizacji :) )

   Od przyszłego roku będzie obowiązywał budżet zadaniowy, czyli, to, co w budżecie zapisane, ma być zrealizowane. taki budżet ma już np. Warszawa. Do tej pory było tak, że np. w poprzedniej kadencji, ul. Komety lub XXIw były w budżecie, a potem w ciągu roku wylatywały, – może dlatego, ze nie były w Zalesiu.:)

 2. Ciekawe ile działek gdaka wykupiła pod budowę A2? Na Wilanowskiej będzie z pewnością więcej, to dlatego… :)

  • A2 to tak zwana inwestycja krajowa. Tam są inne przepisy z wywłaszczeniem włącznie. Inwestycje lokalne niemające takiego statusu wiążą się z koniecznością dogadania się z właścicielami. Pamiętasz zapewne pewien domek na Powstańców Śląskich w Warszawie gdzie poważna Warszawska arteria zwężała się do 1 pasa bo tam stał domek którego właściciel nie akceptował proponowanych warunków wykupu. Trwało to tak chyba ze dwadzieścia lat.

   • Czyli tzw specustawa to fikcja?

 3. Polecam artykuł z 2010 roku :)

  „Za trzy lata mieszkańcy Ursynowa dojadą Al. KEN na Mokotów”

  http://www.passa.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7182&Itemid=219

  Nasz gmina to kpina :) Ursynów z Mokotowem (pomimo sporów między burmistrzami) w 3 lata wybudowały odcinek KEN z wiaduktem !

  • To pewnie ten odcinek KEN planowali z 10 lat… chociaż z tekstu nie wynika, że aż tyle.

 4. A MOŻE KLĘSKĘ PRZEKUĆ W ATRAKCYJNY SUKCES ?

  PROPONUJĘ W TYM MIEJSCU ZROBIĆ PRZEPRAWĘ PROMOWĄ, MAŁO W OKOLICY MAMY ATRAKCJI DLA DZIECI I DOROSŁYCH, A TAKIE „UDOGODNIENIE” MOŻE ROZSŁAWIĆ J & J .

  • Skoro są skanseny PRLu i muzea sztuki komunistycznej, to i Józefosław może się stać lokalną atrakcją jako miejscowość skansen będący dziełem nieudolności samorządowców w trudnych czasach kształtowania się lokalnych samorządów.

   • ahahahahahahahahahaahaha niestety masz rację :) przydałoby się aby siedziba PZPN została zlokalizowana w pobliżu :) co dwa skanseny to nie jeden !!!

 5. A ja tam się cieszę, że nic tu nie robią, cieszę się z tego ze ta strona nagłaśnia nieudolność Piaseczna bo dzięki temu odstrasza potencjalnych nowych mieszkańców ,którzy zastanawiają się nad zamieszkaniem tutaj, ja gdybym wiedział wcześniej to na 100% nie zamieszkałbym tu ;p

  • Ja ubolewam. Marnuje się tak ciekawe miejsce, które już dawno powinno być zbudowane z sensem, tak aby być przyjazne i atrakcyjne dla statystycznego średniozamożnego polaka. Kabaty, Miasteczko Wilanów są znakomitymi przykładami jak można zbudować od podstaw nowoczesną i funkcjonalną enklawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*