Interpelacje Radnych – kadencja 2010/2014

Krzyżewska Hanna – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Piasecznie
ur. 11 kwietnia 1947 r. w Warszawie ,z wykształcenia jest hotelarzem, pracowała w Przedsiębiorstwie Turystycznym „Orbis” w Warszawie, obecnie jest na emeryturze, od roku 1998 mieszka w Julianowie, od 11 lat nieprzerwanie jest członkiem kolejnych Rad Sołeckich, a prezesem Stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” od chwili jego powstania w 2007 r. (drugą kadencję)Z zamiłowania jest humanistką. W Radzie Miejskiej zasiada w komisjach – Kultury i oświaty, Ochrony środowiska i ładu przestrzennego,Zdrowia i opieki społecznej.

Oświadczenie majątkowe

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2011 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2012 r.

Wywiad

Katarzyna Nowocin – Kowalczyk – Radna Miasta i Gminy Piaseczno
ur. 15.06.1965 r. w Warszawie, mieszka w Józefosławiu, z wykształcenia jest kulturoznawcą (SWPS, dyplom z wyróżnieniem) oraz zawodowym mediatorem i negocjatorem. Studiowała również Hotel/Restaurant Management w Cypress College, Ca, USA. Obecnie pracuje nad doktoratem z zakresu socjologii i kulturoznawstwa. Od ponad 16 lat prowadzi własną firmę. Pracuje również jako trener / szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki.

Oświadczenie majątkowe

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2011 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianiowa – 2012 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianiowa – 2013 r.

Wywiad

Andrzej Hubl – Radny Miasta i Gminy Piaseczno
ur. 15.06. 1948 w Lublinie, mgr inż. budownictwa, mieszkaniec Józefosławia od 1998 roku. Pracuje w firmie Admin. S.C. administrującej osiedlami w Józefosławiu, stąd doskonale zna bolączki mieszkańców. Jako priorytet swojej działalności traktuje rozwój infrastruktury Józefosławia, a w szczególności budowę przepompowni wody w Józefosławiu, remont i budowę dróg oraz poprawę komunikacji do Warszawy.

Oświadczenie majątkowe

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2011 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2012 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2013 r.
Elżbieta Szweycer – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Piasecznie
ur. 18 kwietnia 1983 w Zakopanem, mieszka w Józefosławiu, wspiera program „Stylowe Piaseczno”, który zakłada utworzenie z gminy Piaseczno miejsca atrakcyjnego nie tyle dla kolejnych deweloperów, ale dla już mieszkających tu osób (spędzanie wolnego czasu na terenie gminy w sposób ciekawy, rozrywkowy, czy kulturalny). Jest specjalistką w dziedzinie turystyki.
Uważa, że dzięki „uporządkowaniu Parku Miejskiego, lepszym sprzątaniu miasta, budowie ścieżek rowerowych, polityce czynszowej, która promowałaby restauracje i kawiarnie, czy szerszej ofercie kulturalnej z pewnością sprawiłoby, że przynajmniej część mieszkańców gminy właśnie tutaj zaczęłaby spędzać swój wolny czas” .

Oświadczenie majątkowe

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2011 r.

Interpelacje dot. Józefosławia i Julinowa – 2012 r.

Interpelacje zgłoszone przez radnych z Piaseczna i pozostałych sołectw

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2011

Interpelacje dot. Józefosławia i Julianowa – 2012

Informujemy, że nie są to wszystkie interpelacje złożone przez „naszych” radnych. Informacje pochodzą ze strony Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno . Urząd nie opublikował wszystkich interpelacji.

KOMENTARZE


RADNI KADENCJI 2014-2018 :

Hanna Krzyżewska – Julianów

W wyborach zdobyła 408 głosów.

Urodziłam się w Warszawie, gdzie się wychowałam i wykształciłam. Nie należę i nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Od roku 1998 mieszkam w Julianowie, gdzie od 15 lat nieprzerwanie jestem członkiem kolejnych Rad Sołeckich, a prezesem Stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” od chwili jego powstania w 2007r. (trzecią kadencję).

W latach 2010 – 2014 byłam radną Rady Miejskiej Piaseczna, w której pełniłam funkcję wiceprzewodniczącej.

Jestem mężatką, mam dwóch synów i dwie wnuczki. Z wykształcenia jestem hotelarzem, ( pracowałam w Przedsiębiorstwie Turystycznym „Orbis” w Warszawie, teraz jestem na emeryturze); z zamiłowania humanistką i społecznikiem.

Społecznie działam „od zawsze”, m.in. prowadziłam biuro Fundacji Pilotów i Spadochroniarzy „Gloria Aeronauticis”.

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 postanowiłam pracować w komisjach:

- Polityki Gospodarczej,
- Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego,
- Zdrowia i Opieki Społecznej.

Kontakt :

telefon: 601 808 247
e mail: hannakrzyzewska@interia.pl

Zgłoszona przez KWW Nasza Gmina Nasz Powiat w okręgu nr 16.

Radna odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Humanistka i społecznica-wywiad

Hanna Krzyżewska kampania wyborcza 2014

Katarzyna Krzyszkowska-Sut – Józefosław

W wyborach zdobyła 382 głosy.

Lat 44, mieszkanka Józefosławia, zgłoszona przez KW Platformy Obywatelskiej RP w okręgu nr 15. Pracuje w: Komisji Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego, Komisji Oświaty i Kultury. Przewodnicząca Komisji Promocji.

Poniżej własna prezentacja radnej:

Moimi atutami są: bezbłędna organizacja, upór w dążeniu do celu i skrupulatność. Dzięki tym cechom sprawdzam się w rolach związanych z organizacją, komunikacją i relacjami w ramach projektów wymagających elastycznego podejścia i niezbędnej kontroli.

Studiowałam w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz ukończyłam Podyplomowe Studia Specjalne „Universite de la Mode” Moda i Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. Od ponad roku wraz z sąsiadami współtworzę lokalny Magazyn Mieszkańców Józefosławia i Julianowa “Sąsiedzi”.
Mieszkam w Józefosławiu od 2006 roku, należę i działam w dwóch Stowarzyszeniach “Pomysł na Józefosław” i “Nasz Józefosław i Julianów”, jestem mamą dwóch dorastających synów.

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 zasiada w komisjach :

-Komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego
-Komisja oświaty i kultury
-Komisja promocji (Przewodnicząca)

Kontakt :
k.krzyszkowska@piaseczno.eu

Radna odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Kampania 2014 kandydaci Platformy Obywatelskiej

Robert Widz – Józefosław

W wyborach zdobył 469 głosów.

Mieszkaniec Józefosławia, zgłoszony przez KW Platformy Obywatelskiej RP w okręgu nr 14.

Poniżej własna prezentacja radnego:

Kiedy w 2003 roku zamieszkałem w Józefosławiu (przy Ogrodowej), kompletnie nie zwracałem uwagi na otoczenie. Miało być nie za daleko od Warszawy, kameralnie i cicho. Nawet nie pamiętam, czy korzystałem z Lasu Kabackiego, czyli nie korzystałem.. Pochłaniała mnie praca w firmie informatycznej, w której wdrażaliśmy systemy komputerowe z zakresu informacji przestrzennej w administracji publicznej i samorządowej (cyfrowe mapy, bazy danych). Z czasem (z wiekiem..) człowiek zaczyna zauważać to, co nas otacza, szczególnie gdy biegając lub jeżdżąc na rowerze korzysta się z ulic inaczej, niż tylko jadąc samochodem. Rok temu poszedłem na zebranie wiejskie w Józefosławiu i… zostałem radnym.

Uważam, że trzeba mieć cele bliższe i dalsze. Te bliższe, które załatwią problemy podstawowe, to co nas najbardziej irytuje. Cel dalszy określa miejsce, w którym chcielibyśmy być za 5 i 10 lat. Jak mamy ten cel, to od jutra trzeba go realizować, bo inaczej nigdy się go nie osiągniemy. Razem z Kasią Krzyszkowską-Sut opracowaliśmy program Józefoslaw 2.0, z celami bliższymi i dalszymi, teraz czas na działania.

Z racji doświadczenia zawodowego, najbardziej bliskie są mi tematy związane z infrastrukturą techniczną, ładem przestrzennym, komunikacją społeczną. Interesuje mnie problematyka inteligentnych miast, zrównoważonego rozwoju miast, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, organizacyjnych i społecznych sprawiających, że przestrzeń miejska staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. No i chciałbym, aby w biegu Józefosławia i Julianowa pobiegło 500 osób a na zebranie wiejskie w Józefosławiu przychodziło 5 razy tyle mieszkańców co dzisiaj. No dobrze, niech na początek będzie 2 razy tyle..

W Radzie Miejskiej kadencji 2014-2018 zasiada w komisjach :

-Komisja polityki gospodarczej
-Komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego
-Komisja Promocji
-Komisja Inwentaryzacyjna

Kontakt :
robert.widz@piaseczno.eu

Radny odpowiada na pytania Jozefoslaw24.pl :

Kampania 2014 kandydaci Platformy Obywatelskiej