Działkowa

Ursynów vs …

W imieniu mieszkańców Józefosławia i Julianowa nie dziękujemy Panom Burmistrzom Piaseczna i Konstancina za emocje na Działkowej.

W imieniu mieszkańców Józefosławia i Julianowa dziękujemy władzom Ursynowa za doprowadzenie do porządku Jagielskiej na odcinku należącym do granic Warszawy.


Podoba ci się:

Komentarzy (20)

 1. A o co chodzi z tym drugim zdjęciem, co tam jest nie tak (oprócz dziur, których na zdjeciu niewidac)? A tak po za tym czy autor posta sądzi że Guział, Lis i Jańczuk czytają to forum?? Od tych zdjęć się nie polepszy…

  • Z tego co ja rozumiem to dla Guziała jest pochwała, a ironiczne podziękowania dla Konstancina i Piaseczna. Jak na moje kobiece oko na drugim zdjęciu jest ciężarówka z asfaltem a dziur nie ma ponieważ są już załatane. Jeżdzę tamtędy średnio 3-4 w tygodniu i wiem, że kilka dni temu wszystkie dziury zostały załatane, z wyjątkiem tych koło przedszkola międzynarodowego.

  • TO nie są emocje to jest wycieczka przyprawiająca o palpitacje serca ( zwłaszcza w godzianch szczytu) .

  • lepiej poświęcić chwilę na wrzuceniu zdjęć i zwróceniu uwagi na to co jest nie tak, niż poświęcić tą samą chwilę na biadoleniu i stwierdzaniu, że nic się nie da…

 2. ten przejazd to jest pier$%^na KPINA z podatników !!!

 3. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy przyłączenie się do Warszawy będzie korzystne?

  • hmm, może Kierszek też by się przyłączył?

 4. przecież prędzej czy później u nas też zalepią dziury, no może trochę później ;)

 5. tylko zmiana władz może pomóc

  • Sam nie wiem czy zmiana władz coś zmieni. Co można zrobić jak kasy brakuje cały czas ?

   • Może zatem odblokujmy pieniądze spoczywające od lat, jak mniemam, na koncie Społecznego Komitetu Budowy Infrastruktury Wsi Józefosław. Pies z kulawą nogą się nie interesuje co się stało z zebraną kasą. Przecież to jakaś kpina a nie samorząd.

    • To jest sprawa z końcówki lat 90-tych. Gmina jako urząd nie ma specjalnie narzędzi, aby się tej sprawie przyjrzeć. Tak naprawdę, to sami mieszkańcy powinni zapytać o kwestie tych pieniędzy Pana Dąbka oraz Pana Stanczuka, którzy maja nad nimi piecze. Na obecna chwile, nikt nie wie, ani ile tych pieniędzy jest, ani w jaki sposób były one do tej pory wydawane. Żadnych sprawozdań finansowych, nic. Proponuje, abyście przyszli Państwo na spotkanie soleckie w dniu 18 kwietnia 2013, godzina 19.00 w szkole w Józefosławiu i sami bezpośrednio zadali to pytania Panu Dąbkowi.

     Pan Ziutek@ wielokrotnie porusza te kwestie na tym forum, ale większość mieszkańców, nawet nie wie o czym mowa, poniewaz ich tu wówczas nie było. Ja również znam sprawę tylko z opowieści z różnych źródeł. Wersja pana Dąbka bardzo różni się od wersji pozostałych osób znających te sprawę w tamtym czasie. Może warto byłoby, aby wreszcie wyjaśnić te kwestie i skończyć ze spekulacjami.

     • Moim zdaniem gmina ma jednak coś do powiedzenia w tej sprawie. J.D. był wówczas wiceburmistrzem (wówczas nie było starostwa i to gmina wydawała pozwolenia na budowę). J.D pieniądze na konto komitetu pozyskiwał nie tylko od inwestorów z Józefosławia (co byłoby zrozumiałe) ale także od inwestorów z innych lokalizacji. Według niektórych wykorzystując swoją funkcję sugerował że wpłata pieniędzy na komitet będzie mile widziana a brak wpłaty drastycznie zmniejszał szanse inwestora na bezproblemowe uzyskanie pozwolenia na inwestycje. Umowy partycypacyjne które zawierał i indywidualnie negocjował J.D były przechowywane w gminie. Jak wokół tej sprawy zaczęło się robić głośno. J.D. wypożyczył z gminy tę dokumentacje i jej nigdy w całości nie zwrócił. Ówcześni radni chcieli odwołania wiceburmistrza ale zarząd się nie zgodził i dlatego odwołano cały zarząd. Ówcześni radni zapowiadali że sprawę przekażą do prokuratury ale gdy zarząd odszedł i wybrano nowe władze gminne sprawą się przestano interesować i jest ona niewyjaśniona do dziś. Proszę sprawdzić w jakich okolicznościach stanowisko stracił burmistrz Andrzej Moździerz. Jasno z tego wynika że gmina ma podstawy by dochodzić rozliczenia. Przecież w oczach inwestorów gmina wyszła na organizacje przestępczą wymuszającą haracz w zamian za możliwości inwestycji chyba warto powalczyć i odzyskać dobre imię.

     • Proszę jeszcze zwrócić na jedno uwagę. Gdy wiceburmistrzem był J.D, burmistrzem był Andrzej Moździerz. Moździerz bronił J.D. gdy radni chcieli odwołać J.D gdy afera partycypacyjna wyszła na jaw. Wówczas radni obalili cały zarząd z burmistrzem na czele. Nowym burmistrzem został Józef Zalewski, który wsławił się tym że nie inwestował w Józefosław a wręcz pomijał tę miejscowość przy podziałach corocznych budżetów. Podejrzewam że zachowywał się w ten sposób gdyż wyszedł z założenia że nasza miejscowość poprzez działalność komitetu dość się już ‘nachapała’ pieniędzy z całej gminy więc niech sami sobie finansują rozbudowę infrastruktury. Problem w tym że nie ma pewności czy pozyskane pieniądze zostały spożytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Ta instytucja działała i działa poza jakąkolwiek kontrolą i najwyraźniej jakakolwiek próba wyjaśnienia sprawy napotyka na dziwną niemoc.

     • Proszę zwrócić uwagę że w tym czasie (J.D jest wiceburmistrzem – w tamtych czasach to gmina wydaje pozwolenia na budowę) J.D. zajmuje się pozyskiwaniem ziemi na rzecz prywatnego inwestora na Józefosłąwiu (Indra). Formalnie robi to firma jego żony (Jaga) ale fizycznie to on, wiceburmistrz Piaseczna, realizuje zadania stawiane mu przez developera – reprezentuje jego interesy. Po pozytywnym zakończeniu wszelkich procedur także w urzędzie Gminy. Firma Jaga odbiera zapłatę za wykonaną usługę wykonaną rękoma wiceburmistrza. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w mirę jedzenia więc nagle firma Jaga występuje o prowizję od mieszkańców którzy sprzedali działki Indrze. Dwóch z nich odmawia zapłaty tłumacząc się że nie zawierali umów z firmą Jaga. J.D poprzez firmę żony pozywa tych mieszkańców Józefoslawia do sądu. J.D przegrywa w sadzie obie sprawy ale ponieważ w trakcie rozprawy składa fałszywe zeznania prokuratura oskarża go o fałszywe zaznania. Sprawa toczy się w sądzie do dzisiaj. Tak czy owak J.D jako wiceburmistrz Piaseczna i sołtys Józefosławia świadczył usługi dla developera ‘pomagając’ mu w inwestycji na terenie gdzie J.D sprawował władzę samorządową. Z uwagi choćby na świadectwo które sobie wystawił uważam że lokalni samorządowcy nie powinni zakładać dobrej woli tego Pana i ‘poprosić’ go o rozliczenie pieniędzy komitetu. Tu nie ma miejsca na wyjaśnienie w stylu : ‘wszystko wydałem na Józefosław uwierzcie mi na słowo’. albo ‘Dzięki mnie Józefosław nie jest wsią zabita dechami’. Proszę o konkrety i dokumenty.

      • Ziutek@ Dziękuję za wyjaśnienie. Tak jak pisałam wcześniej, sprawę znałam ze słyszenia i w kawałkach.

 6. Z ulica Działkowa jest problem, ponieważ przez jej środek biegnie granica pomiędzy gmina Piaseczno a gmina Konstancin. czyli można powiedzieć, ze droga ta ma dwóch właścicieli, czyli w praktyce nie ma żadnego.

  Odcinek Działkowej przedstawiony na powyższym obrazku został wykonany (nakładka asfaltowa) tuz przed ostatnimi wyborami samorządowymi przez pana Starostę Jana Dąbka i sfinansowany z pieniędzy Społecznego Komitetu Budowy Infrastruktury Wsi Józefosław i Julianów, czyli de facto z pieniędzy mieszkańców.

  Po ostatniej mojej interpelacji (kolejnej już w tej sprawie)z dnia 20 lutego 2013r., na polecenie pana Burmistrza, urzędnicy skierowali pismo do Gminy Konstancin z propozycja wspólnej inwestycji dot. budowy ul. Działkowej. Czekamy na odpowiedź.

 7. Dzownie codziennie i zglaszam te dziury na Działkowej zarowno do

  1. Piaseczna: -> 22 701 76 86

  2. Konstancina -> 22 717 53 99

  DZWOŃCIE CODZIENNIE! ZGLASZAJACIE TE DZIURY, to ich psi obowiązek reagować na to. Skandalem jest ta droga, przez to jakie pieklo trzeba przechodzic codziennie rano gwarantuje obecnej wladzy, ze wymienimy Was – do 1000 dochodzi liczba osób uświadomionych na kogo nie głosować w kolejnych wyborach, tak wiec powodzenia…

  • I co dzwonisz a oni nie reagują ?

 8. Ziutek@ zapraszam Pana na http://forumpiaseczno.info/topic/1206-piotr-kandyba-versus-starostwo-i-jego-interesy/page__st__80 gdzie watek Pana starosty i sprawy, o której pan pisze jest poruszany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*