Tak dla S7

W lutym odbędzie się przetarg na budowę trasy S7

Przetarg na budowę trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca odbędzie się w lutym 2015 roku. Potwierdził to Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski, podczas spotkania z przedstawicielami inicjatywy Tak dla S7, na którym przekazane zostały podpisy zebrane pod petycją w sprawie przyśpieszania południowego wylotu z Warszawy w ciągu drogi 7.

Expose Pani Premier Ewy Kopacz, Dokument Terytorialny dla Województwa Mazowieckiego oraz listopadowa konferencja prasowa w Piasecznie z udziałem Ministra Administracji i Cyfryzacji Andrzeja Halickiego, Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego oraz burmistrzów Piaseczna, Lesznowoli i Tarczyna – wszystkie te wydarzenia przybliżyły budowę długo oczekiwanego odcinka S7 z Warszawy do Grójca.

W listopadzie ogłoszony został także roboczy harmonogram prac nad drogą, zakładający przetarg na nią w lutym 2015 roku, wydanie zgody na jej realizację w grudniu 2015 roku oraz zakończenie budowy w 2019 roku. Podczas spotkania z przedstawicielami inicjatywy Tak dla S7 Wojewoda Mazowiecki, Jacek Kozłowski, potwierdził jego założenia.
Spotkanie odbyło się 19.01.2015 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Obecni na nim przedstawiciele inicjatywy

Tak dla S7 przekazali Wojewodzie Mazowieckiemu podpisy mieszkańców południa aglomeracji warszawskiej w sprawie przyśpieszenia budowy trasy ekspresowej S7. Wojewoda zaznaczył, że na szczeblu rządowym droga ekspresowa zyskała zielone światło i coraz bliżej jest do rozpoczęcia jej budowy. „ Jest to bardzo dobrze przygotowany projekt, a inwestycja ma ważną decyzję środowiskową, gotową koncepcję programową, która jest podstawą do ogłoszenia przetargu, a na budowę tej drogi ekspresowej są już zarezerwowane finanse. Cieszę, się, że z tak dużej liczby podpisów od lokalnej społeczności” – zaznaczył wojewoda na spotkaniu. Jego zdaniem kierowcy będą mogli pojechać drogą ekspresową S7, z Warszawy w kierunku Piaseczna i Grójca w 2019 roku.
Inicjatywa Tak dla S7 od blisko dwóch lat aktywnie zabiega o powstanie odcinka pomiędzy węzłem Lotnisko a Grójcem.

W jej działania aktywnie włączyli się mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego, składając blisko 7 tysięcy podpisów pod petycją dotyczącą przyśpieszenia realizacji tej inwestycji. Akcję wsparły także samorządy Piaseczna, Radomia i Grójca, lokalne media, społeczności a także przedstawiciele lokalnego biznesu. „ Dla nas to bardzo dobra informacja. Nareszcie cała ta urzędowa machina ruszyła” – mówi Dariusz Brzostek z Inicjatywy Mieszkańców Tak dla S7. – „Przekazanie blisko siedmiu tysięcy podpisów od mieszkańców podwarszawskich miejscowości na ręce wojewody mazowieckiego kończy pewien długi etap upominania się lokalnej społeczności o tak ważną inwestycje drogową, która w znaczący sposób może ułatwić im codzienny dojazd do i z pracy w Warszawie”

Podoba ci się:

Komentarzy (8)

 1. Na cholerę te podpisy? Szkoda papieru tylko. 750tys. już kiedyś zostało zmielone.
  A co do zapewnień, to nie spodziewajmy się wiele PO po, vide wspomniany wyżej buspas.

 2. A po ch…j? Komu on potrzebny. Nie pasuje to nikt tu nie trzyma…

  • Naprawdę?
   Pan jest pewnie kimś ważnym, i świat stoi dla Pana otworem.
   Cokolwiek to dla Pana znaczy (patrząc na słownictwo).

   Mnie niestety mocno trzyma moja nieruchomość.
   Dobrze że jeszcze Ukraińcy pytają się o wynajem.

   Liczę też na planowany bazar turecko-azjatycki :)

 3. Kiedy buspas !!!

 4. Kiedy Julianowską???

  • Kiedy Marszałkowską?? Tusk musi odejść…

 5. Kiedy odblokują Puławską dokańczając rozbudowę szczególnie za Energetyczną i skrzyżowanie z Okulickiego. Plany czekają od 2004r.
  http://pulawska.info/pliki/informacje1.php

 6. Kiedy odfrankują kredyty CHF?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*