ul. Cyraneczki fot. Wspólne Razem

Cyraneczki reprezentacyjnym bublem ?

Niestety nowy odcinek ul. Cyraneczki nie przeszedł pomyślnie testów pogodowych. Przy skrzyżowaniu z ul. Sybiraków znowu powstała gigantyczna kałuża. Nowy bubel ? Czy wina mieszkańców ? (bo nie chodzili na zebrania i nie podpowiedzieli inżynierom jak się powinno budować).

Okazuje się, że nie potrzeba gigantycznego oberwania chmury (jak to miało miejsce w 2010 roku), aby na Cyraneczki przy osiedlu francuskim mieszkańcy mieli namiastkę lazurowego wybrzeża.

Mail przesłany przez zatroskanego mieszkańca :

„Ze zdjęć poniżej można podejrzewać, że niestety szykuje sie nam kolejny bubel (pierwsze zdjęcie wykonane w czerwcu, drugie dwa dni temu na drugi dzień po burzy). Przy skrzyżowaniu Cyraneczki z Sybiraków występują duże problemy z odpływem wody. Wystarczy powiedzieć, że po większych deszczach tworzy się mega kałuża, która w przeciwieństwie do tej na Wilanowskiej utrzymuje się znacznie dłużej (wokół zagłębienia jest beton i asfalt i woda nie ma gdzie spływać – utworzyła się naturalna wanna).

Myślę, że to jest ostatni dzwonek aby przed odbiorem drogi wymusić na wykonawcy jakieś poprawki. Inaczej sądząc po rozmiarach kałuzy asfalt będzie do poprawki w przyszłym sezonie lub za dwa po pierwszych mrozach. Szkoda byłoby marnować publiczne pieniądze. ”

ul. Cyraneczki – lato 2010

foto WspólneRazem.pl

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Bubel na bublu i bublem pogania !

  Proszę o spokój, przecież Gmina od 15 lat pracuje nad koncepcją odwodnienia…
  Nawet prezentacje ładne były pokazywane.

  Ciekawe co na to nowe Władze Powiatu?

 2. Ulice w Julianowie nie mają kanalizacji, i woda
  przestała swobodnie spływać na Cyraneczki.
  Tak je wybudował deweloper, i gmina przejeła.

  Zawsze myślałem że to rów wylewa przez wąskie przepusty,
  a to była woda spływająca z Julianowa.

  • PS.
   Nie ma się co opie*ć
   Niech teraz powiat buduje kanalize w Julianowie,
   albo zabiera Cyraneczki do Baniochy.

  • Wystarczyło przy budowie Cyraneczki wykonać dodatkowo dwa wpusty deszczowe na skrzyżowaniu z ul.Sybiraków i nie byłoby problemu.

 3. Zapewne nasi Radni złożyli szereg interpelacji w tej sprawie.

 4. był już jeden rowerzysta-oszołom, który chciał jeździć prosto po równej ścieżce, teraz dziwni ludzie się burzą, że woda stoi po deszczu na nowej drodze (z nikąd do nikąd). Przecież inaczej NIEDASIĘ

 5. Jozefoslaw wodą stoi !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*