ul. Wenus

„Alternatywnie rozważana jest również zmiana zagospodarowania terenu pasa drogowego ul. Wenus”

W protokole z wrześniowego zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia widnieje „wniosek o uregulowanie stanu prawnego ul. Wenus – obecnie na fragmencie gminnej części (zatoki) stoi pralniomat”.

Spytaliśmy w urzędzie gminy, jaki status ma ulica Wenus, bo jeśli jest drogą publiczną-gminną, to miejsca parkingowe powinny być również publiczne. Obecnie mieszkańcy skarżą się, że miejsca parkingowe przywłaszczyła sobie wspólnota osiedla Alaska. Trzy miejsca parkingowe zostały zajęte przez Pralniomat, czy firma dzierżawi teren od wspólnoty, czy od gminy?

Pragnę poinformować, ze ul. Wenus w Józefosławiu posiada kategorię drogi gminnej, jednak Gmina nie jest właścicielem działek w części wykorzystywanych pod miejsca postojowe.

Wspólnota Mieszkaniowa osiedla Alaska jest właścicielem działki o Nr ewid. 110/37 , na której zlokalizowane są miejsca postojowe i chodnik po stronie północnej drogi. Gmina od lipca br. prowadzi negocjacje ze Wspólnotą w kwestii wykupu części działki w celu uregulowania stanu własności pasa drogowego i przywrócenia ogólnej dostępności wszystkich miejsc postojowych.

Alternatywnie rozważana jest również zmiana zagospodarowania terenu pasa drogowego ul. Wenus na terenie działek gminnych w zakresie rozbiórki spornych miejsc postojowych.

Ewa Bednarska
Wydział IT UMiG

Więcej:

Informacja w sprawie opracowania projektu budowy ul. Wenus w Józefosławiu

Podoba ci się:

Komentarzy (18)

 1. Przecież wyraźnie napisane jest, że pralniomat stoi na gminnej zatoczce. Urzędniczka w ogóle nie ustosunkowała się do tego.

 2. To skandal!
  Dlaczego Gmina dala zgode na cos takiego i na dodatek nie pobiera oplat!
  Takie kwiatki tylko w Józku!

  • Może jednak, ktoś te opłaty pobiera? Tylko Gmina nic z tego nie ma.

 3. problemy lokalnej społeczności są przerażające jak nie psia kupa to pralniomat!!! To jest skandal, niech J24 będzie błogosławiony za poruszanie takich problemów. Czekam na rozwiązanie!!!!

  • Takie mamy tu problemy. Jak ci nie pasi to wypad! J24 tak trzymać!

 4. tzn. na geodetę, bo bez niego ani rusz

 5. Tylko w Józku :
  Pół miejsca parkingowego gminy i pół wspólnoty,
  Część chodnika gminy i część wspólnoty!

 6. a co z pojemnikami na odzież używaną, nic tylko robić spis z natury bo to jakaś grubsza afera się szykuje, straty mogą być milionowe!! Natychmiast trzeba znaleźć winnego i w ramach czynu społecznego kazać przesuwać pralniomaty, pojemniki i sprzątać psie kupy. Tylko w Józku takie problemy!

  • Gówna, pojemniki i chodniki takie mamy tu problemy. Ty chyba jesteś urzędnikiem skoro to hejtujesz!

 7. Pralniomat w zatoczce parkingowej to Śmiech!!! I niekompetencja
  Postawmy tam jeszcze kontenery na śmieci! jak gmina może do tego dopuszczać!! Wspólnota bezprawnie zajmuje miejsca parkingowe i wypisuje głupoty.Parking jest ogólnodostępny a nie wspólnoty!!! Niech gmina wreszcie ureguluje ten Bałagan!!!

 8. to mieszkańcy są od uregulowania bałaganu we wspólnocie, jaki zarząd sobie wybrali taki mają. Takie wybory w skali mikro:) Szkoda moich podatków na zajmowanie się prywatnym bałaganem, jak będzie gmina robić drogę wtedy posprząta!

 9. Szanowni Państwo,
  Prosze przeczytać ze zrozumieniem to co napisała pani Ewa Bednarska z Urzedu Gminy chodniki i parkingi w 3/4 są własnością Osiedla Alaski i pralniomat stoi na działce Alaski nie Gminy i nie musimy nic opłacać do Gminy! Niestety tak urządziła nas Kanada Polska, że wybudowali na zewnątrz parkingi. Chce rownież zaznaczyć, że oświetlenie przy ul. Wenus wzdłuż osiedla Alaski za energię płaci Osiedle Alaski od samego początku i w każdej chwili możemy wyłączyć prąd i moze zrobic sie troche ciemno na Wenus… Wiec zanim zaczniecie kogoś obczerniac i krytykować to prosze dobrze zapoznać się z dokumentacja…
  Przewodnicząca Osiedla Alaski

 10. Bzdura, ale i tak nikogo ten temat nie interesuje.

 11. Panie „Wyborco” bzdurą jest to co pan i inni wypisują nie mając żadnej wiedzy na ten temat… ale jak widać po nick są osoby udzielające się na Józefosław24, które lubią się udzielać ale nie mają żadnej wiedzy na dany temat tylko lubią wypisywać na portalach aby zaistnieć… ja nie mam zamiaru wciągać się w takie intrygi natomiast postanowiłam w imieniu naszego osiedla odpisać. Wiedzę na temat tej sprawy posiada Gmina jak również Wspólnota Alaski i kwestię parkingów tj. własności lub zmianę zagospodarowania podejmą Wspólnota i Gmina :-)

 12. Łgarstwo!
  Wystarczy plan miejscowy przeczytać i na mapy popatrzeć w Geoportalu.
  Dziwne,ze Gmina taki stan toleruje i kary nie przywali.

 13. Chroń nas J24 przed Wyborcami przeglądającymi Geoportal przed snem!!!
  To powinien być Geodeta, nie Geoportal:)

 14. Wyborcy nie śpią.
  Są czujni na głupotę.

 15. Głupotą jest podpieranie się Geoportalem, jaki jest czysto poglądowy, takie to jest mało profesjonalne. I stratą czasu zajmowanie się takimi pierdołami, mam wrażenie, że ma to na celu tylko dokopanie gminie, radnym, wspólnocie albo komukolwiek tylko żeby….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*