Od lewej : Paulina Jarzmik , Dorota Godzina, Agnieszka Wiśniewska, Marcin Nasiadko

Mistrzynie świata z Piaseczna

Czworo zawodników z Piaseczyńskiego klubu kickboxingu – X Fight weszło w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Belgradzie. Na turnieju kickboxerzy rywalizowali w Kick light, K1 i low Kick.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 26 października do 1 listopada w Serbii, zawodnicy naszego klubu przeszli przez eliminacje jak burza włączając się do walki o medale.

Najlepiej spisały się Dorota Godzina (-55 kg) i Paulina Jarzmik (-60 kg) , które nie dały żadnych szans swoim przeciwniczką i ostatecznie zdobyły dwa tytuły Mistrzyń Świata w kickboxingu w formule Kick Light. Agnieszka Wiśniewska (- 70 kg) w półfinale uległa Włoszce i zakończyła rywalizację na 3 miejscu podium, zdobywając brązowy medal. Marcin Nasiadko (57 kg) przegrał z Turkiem i zajął ostatecznie 5-te miejsce.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymała Dorota Godzina zostając najlepszą zawodniczką turnieju. Gratulujemy!

Gratulujemy występów naszym zawodnikom i liczymy na kolejne medale na zbliżających się Mistrzostwach Świata w Irlandii. Zawody odbędą się w ostatnim tygodniu listopada w Dublinie, gdzie kolejni zawodnicy będą rywalizować w formułach – light contact, point lighting i full contact.

Rozmowa z Mistrzynią Świata – Dorotą Godziną.

‎Mistrzostwa Świata‬ w Belgradzie już za nami i spełniło się moje marzenie – kolejny raz zostałam Mistrzynią Świata .