Jozefoslaw24.pl

„Akcja odśnieżania trwa od 15 stycznia do chwili obecnej…”

W związku z piątkowymi opadami śniegu oraz licznymi pytaniami mieszkańców w temacie drożności dróg Urząd Miasta i Gminy Piaseczno informuje, iż akcja odśnieżania trwa od 15 stycznia do chwili obecnej.

Przypominamy, że za odśnieżanie i zapewnianie przejezdności dróg zimą odpowiada ich zarządca. Na terenie gminy Piaseczno występują zarówno drogi miejskie, powiatowe, wojewódzkie jak i krajowe. Za część jezdni osiedlowych odpowiadają natomiast spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, bądź ich właściciele. Nie jest więc tak, że za wszystkie ulice odpowiada gmina. W gminie Piaseczno ponad 133 km dróg i blisko 45 tyś. m² chodników objętych jest harmonogramem zimowego utrzymania.

Po ostatnich intensywnych opadach ulice gminne odśnieżane były kilkukrotnie. Pierwsza akcja miała miejsce w piątek w godzinach od 15 do 20, była jednak utrudniona z powodu korków panujących na drogach oraz świeżych opadów, które ograniczyły działanie stosowanej mieszanki. W związku z powyższym akcję powtórzono w godzinach od 21 do 4 w nocy, a następnie w sobotę między 14 a 20 wieczorem. Warto pamiętać, że zarządca dróg w pierwszej kolejności dba o udrożnienie głównych arterii miasta, ciągów komunikacyjnych, dojazdów do szpitala i szkół.

Zimowym utrzymaniem dróg i przyległych do nich chodników w gminie Piaseczno zajmuje się Wydział Utrzymania Terenów Publicznych. To właśnie do Urzędu Miasta i Gminy należy zgłaszać ewentualne problemy z przejezdnością lub zaleganiem śniegu na skrzyżowaniach czy przystankach komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 701 76 52 (w godzinach od 8 do 16) lub 22 701 75 00 ( w godzinach od 16 do 8 rano). Jeśli pojawiają się wątpliwości, kto jest właścicielem drogi, w łatwy sposób można to zweryfikować. Wystarczy wejść na gminną stronę internetową www.piaseczno.eu i z głównej strony kliknąć zakładkę „drogi”.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. Wreszcie jakaś dawka informacji. Dziś stan dróg się poprawił.
  Jedynie mały apel i prośba do kierowców-szczególnie tam gdzie nie ma chodników-
  z w o l n i j m y i u w a ż a j m y-
  - prysznic z błota pośniegowego nie jest niczym przyjemnym dla pieszych.

 2. Do Działkowej vel Dziurowej oczywiście w dalszym ciągu się nikt nie przyznaje.

 3. Główne drogi JJ jako tako odśnieżają,ale z tymi lokalnymi jest gorzej

 4. masakra jakas. W sobote w południe w warszawie wszędzie czyściutko a u raptem nas trzy głowne ulice nadal śliskiej jak cholera.
  Szlag człowieka trafia

  • no bo odśnieżali, a o odladzaniu nic nie było

 5. za dużo soli też nie sypać , przyroda cierpi !

 6. Rzeczywiście trochę wstyd dla Józefosławia, ponieważ Jagielska jest jeszcze jako tako odśnieżona, ale jak już przechodzi w Działkową w Józefosławiu, to jazda bez trzymanki.

  • To przestań jęczeć na forum i zadzwoń do Konstancina w tej sprawie. Może w końcu przyswoisz do kogo ta droga należy…

 7. Drodzy sasiedzi przestańcie narzekać tylko wykorzystajcie tel podane powyżej i dzwońcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*