ul. Cyraneczki

Kiedy najlepiej remontować i przebudowywać ulice w Józefosławiu ? Oczywiście po wakacjach

Radni z Józefosławia na swojej stronie poinformowali, że dobiegają końca formalności związane z dwoma długooczekiwanymi inwestycjami w Józefosławiu.

Przetarg na budowę kolejnego odcinka Cyraneczki i skrzyżowania z Julianowską zakończy się jutro. Przebudowa ma potrwać przynajmniej 3 miesiące. Zamknięcie skrzyżowania Cyraneczki z Julianowską ma potrwać 70 dni!. Początek prac ma przypadać na sierpień. Skrzyżowanie może zostać oddane do użytku najwcześniej w listopadzie, ale jak to bywa w Józefosławiu mało co jest zrobione zgodnie z planem.

Szkoda, że utrudnienia przypadną na okres, w którym zacznie się rok szkolny i ruch na drogach naszych wsi będzie wzmożony. Całą sytuację trafnie skwitowali radni w swojej odezwie do ludu Józefosławia:

„Można więc „między bajki” włożyć poprzednie zapewnienia, że zajmie to 2 miesiące. Tylko po co nam ktoś takie bajki opowiada?”(cyt. Jozefoslaw 2.0 strona radnych) – no właśnie kto tych bajek naopowiadał radnym ? kto jest tym bajkopisarzem ? kto był tym wszystkołykającym pelikanem ? Burmistrz Lis ?!

Jakby tego było mało w lipcu urzędnicy spodziewają się wydania przez ZRiD pozwolenia na budowę ulicy Wilanowskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przebudowa Wilanowskiej rozpocznie się we wrześniu. Wiąże się to z całkowitym zamknięciem fragmentu Wilanowskiej od Cyraneczki do Działkowej. Radni zastrzegli, że jeśli budowa nie rozpocznie się we wrześniu, to „marne szanse” na ukończenie tej inwestycji w 2016 roku.

Obecnie trwają prace nad opracowaniem objazdów i rozwiązań awaryjnych (m.in. objazd dla autobusów przez Cyraneczki z ominięciem Kameralnej).

Na wzmożony ruch powinni przygotować się mieszkańcy ul. Wenus, ponieważ przez urzędników „zostanie sprawdzona (..) – czy jej udrożnienie, nawet w takim stanie jak jest obecnie, polepszyłoby sytuację na naszych ulicach”.

Dobrze, że w końcu ruszą długooczekiwane inwestycje, niestety jak zwykle wszystko odbędzie się bez składu i ładu. Winnych brak – wiadomo tylko, że „ktoś, coś, komuś”.

Podoba ci się:

Komentarzy (10)

 1. Fajnie radni w końcu iformują i jest słodko. Pytanie tylko kto odpowiada za ten planistyczny burdel? Urzędnicy, radni czy wyborcy?

 2. nie może być zejszczać się idzie z tej radości

 3. radni bezradni, po raz kolejny a Piaseczno ma nas w nosie.. Czas przyłączyć się do Warszawy!

  • Przecież nikt z Piaseczna nie wypuści z garści takiej dojnej krowy jaką jest Józefosław. Też mi się marzy przyłączenie do Warszawy ale jest to niestety niemożliwe.
   Pozdrawiam,

   • Zróbmy coś!! Zbierzmy podpisy i zróbmy referendum o przyłaczeniu do Ursynowa!!

    • kiedys pisalam do burmistrza ursynowa, i odpowiedzial ze to jest praktycznie nierealne, wymaga referendum itd.

     • to zróbmy referendum!!! a może poszukać poparcia u posłów??

 4. przepraszam że pytam a kto planuje terminy prac?
  Jak dobrze zrozumiałem z tekstu to przebudowa skrzyżowania cyraneczki z julianowską ma się rozpocząć w sierpniu a przebudowa wilanowskiej od cyraneczki do lasu we wrześniu. TO mam pytanie do urzędników jak dzieci mają dostać się do szkoły ? przechodząc przez place budów? przeciez nie ma innej bliskiej drogi prowadzącej do szkoły.

 5. źle to wygląda. duża osada Jóżefosław- ani tu policji, ani inwestycji itd. Trzeba czekać na nowe wybory i może na nowo wybrać.

 6. taaaa blalalalalala, bełkot! Mydlenie oczu, nie da się ? Wszystko się da! Jak się tylko chce a to kolejna wymówka żeby tylko przesunąć kasę na inwestycje ale nie w Józku!!!
  Drogę remontują to jej nie zamykają, zamykają część i jest ruch wahadłowy! Co za brednie na tym Jozefoslaw2.0 ! Co za bałagan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*