Józefosław ul. Ogrodowa fot. Gmina Piaseczno

Choinka w Józefosławiu i kiermasz świąteczny w Piasecznie

W tym roku mamy niespodziankę dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa w postaci 9 metrowej, udekorowanej choinki, która stanęła w parku przy ul. Ogrodowej 2 – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz.

Na uroczyste zapalenie lampek na choince mieszkańców zapraszają radni Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz oraz członkowie Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. Spotkanie, które będzie okazją do rozmów, poznania się i integracji wszystkich mieszkańców odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 17.30

9 grudnia 2018 roku w godz. 11.00-17.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na coroczny KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

Tradycyjnie na piaseczyńskim rynku staną kramy świąteczne, będzie również moc atrakcji dla dzieciaków w Zakątku Kultury: wioska Mikołaja, animacje, warsztaty, pieczenie pierników i nie tylko. Na scenie odbędą się koncerty, podczas których wystąpi: Piaseczyńska Orkiestra Dęta, DoMiSolKi, pan Budzik czyli Krasnoludek Piksel oraz cudowna kapela góralska Beskid. O godz. 16.00 odbędzie się uroczyste włączenie lampek na choince, które poprzedzi pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

Program Kiermaszu Bożonarodzeniowego:

11.00 – 17.00 – Świąteczne kramy handlowe.
12.15 – 17.00 – Zakątek Świętego Mikołaja – animacje dla dzieci w Zakątku Kultury:

– pieczenie pierników z Panią Mikołajową i jej dwoma pomocnikami,
– spotkanie ze Świętym Mikołajem rozdającym drobne upominki,
– gra miejska składająca się z zestawu zadań do wykonania przez uczestników (w godz. 12.15-15.30),
– warsztaty wykonywania ozdób i kartek świątecznych prowadzone przez animatorów,
– warsztaty wykonywania bidonów świątecznych ze słoików, w których uczestnicy komponują zimowe herbaty w różnych smakach z użyciem naturalnych owoców i przypraw,
– wielka, świąteczna gra planszowa z Elfem, w której dzieci grające w tę grę są pionkami – aby móc się poruszać po planszy, muszą dobrze odpowiedzieć na pytania i zagadki związane ze świętami bożonarodzeniowymi,
– stanowisko “Domki z piernika”, przy którym będzie można zobaczyć jak powstają takie domki oraz ozdobić domek według własnego pomysłu,
– stanowisko z grami planszowymi “Giermek”, przy którym będzie można zagrać w gry planszowe i które będzie stanowić jedno z punktów gry miejskiej.
13.30 – 16.30 – Koncerty na świątecznej scenie, na której wystąpią:
– Piaseczyńska Orkiestra Dęta,
– “Pan Budzik”, czyli Krasnoludek Piksel,
– DoMiSolKi,
– kapela góralska “Beskid”.
16:00 – Uroczyste zapalenie lampek na piaseczyńskiej choince, połączone z pokazem sztucznych ogni.

Źródło: Gmina Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (23)

 1. Dlaczego sołectwo nie jest organizatorem tego eventu? Dlaczego zapraszają radni i jakieś stowarzyszenie? Niezła współpraca Gmina-Radni-Sołectwo się zapowiada…. Już na początek: wieka porażka!

  • Hahahahaha Panie, sołectwo dla nich się nie liczy bo laurek tej bandzie nie wystawia.

 2. sołectwu do głowy nie przychodzą takie pomysły.

  • Obawiam się proszę Pana, że nie ma Pan racji. Sołectwo ma pomysły jednakże przez Państwa one delikatnie rzecz ujmując; kradzione przy użyciu szpicla s Waszej koalicji.

  • Buahhahaha ignorant

 3. Świetny pomysł, tylko szkoda, że mieszkańcy ulicy Grzybowej nie dotrą, bo zostali odcięci od świata! Z jednej strony mamy ulicę Działkową, która chodzą tylko samobójcy, z drugiej tory. A z trzeciej, jedynej dotychczas drogi pieszej umożliwiającej dojście do sklepu, przystanku czy po prostu pójście na spacer z dzieckiem (wózkiem!) mamy płot, bez możliwości przejścia! Kto na to pozwolił? W jaki sposób teraz mają dzieci dojść do szkoły?

  • Pani Katarzyno,

   ulica Działkowa należy do gminy Konstancin-Jeziorna i proszę tam kierować wszelkie uwagi dotyczące tej drogi. Dla wszystkich ta sytuacja nie jest komfortowa, niestety brak jest woli współpracy ze strony gminy K-J. Po części jest to zrozumiałe, jednak gmina zapomina, że Działkową jeżdżą również mieszkańcy tej gminy, choćby do szkoły w Józefosławiu i w stronę Warszawy.

   Pozdrawiam

  • no co Ty? a kogo to obchodzi? Wybory wygrane, więc mają Was już daleko w nosie. Brawo WY.

 4. zróbcie sobie choinkę w Kierszku

 5. Józefosław codziennie cuchnie. Choinka przyda się, da tlenu

 6. Zbliża się koniec roku. Czy już wiadomo, kiedy ulicą Cyraneczki – Kuropatwy dojedziemy do Puławskiej?

  • Niestety w przyszłym roku dopiero.

  • jak złożą prawidłowy projekt. Myśleli, że przechytrzą królika ale królik nie jest głupi. Teraz trzeba zrzucić winę na pis

 7. kiedy blondyna zniknie z baneru przy szkole, sołectwo nie może wpłynąć na byłą kandydatkę. Czas przestać straszyć. Mieszkańcy pokazali gdzie jej miejsce.

  • Owa blondyna drogi obserwatorze, była najlepsza, mega profesjonalna, merytoryczna z ogromną wiedzą kulturą i klasą. Czego nie można powiedzieć o kontrkandydatach. Wygrały przekonania polityczne i PR nie człowiek.

   • jak człowiek słaby to przegrywa. Brak programu, populistyczne hasełka i amatorszczyzna, na co liczyliście z takim kandydatem. Mieszkańcy J&J nie są tacy głupi aby nabierać się na takie wiejskie gierki.

    • Slaby to Ty jesteś a ona była świetna. Piaseczyńskie układy poczuły się zagrożone więc zrobiliście jej syf. Zapamiętaj jedno na cudzej krzywdzie jeszcze się nikt nie dorobił a Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Patrzeć jak całe to kakowo-oczkowe towarzystwo pójdzie siedzieć.

 8. teren prywatny więc możesz pocałować blondynę w dupę. BTW, zajmij się swoją żonką nie cudzą.

 9. Mieszkańcy tej Pani dali bardzo dużo głosów. Ba gdyby należała do PO wygrałaby wybory! Ps. Może obserwator interesuje się blondyną bo jest ładniejsza i mądrzejsza od jego żony :D , :D

 10. syf powyborczy niech sprząta po sobie, a z takim poparciem to może startować w sołeckim konkursie koła gospodyń wiejskich!!

  • Syf to ty masz w domu. Ładnie to tak ? Bezbożnik, który zostawił 4 dzieci ot co!

 11. Delikatnie rzecz ujmując: pocałuj ją w d..ę :D

 12. Czekamy, aż baner zniknie. Zawsze milej tam będzie zobaczyć życzenia od burmistrza:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*