fot. Gmina Piaseczno

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Piaseczno

Skoro świt pierwsze ekipy PUK Piaseczno wyjechały do obsługi Sektora 3, bowiem od dziś miasto Piaseczno oraz Józefosław i Julianów obsługuje miejska spółka.

Stan przygotowania firmy do nowego zadania, pierwszego dnia roboczego, nadzorował w bazie przy ulicy Technicznej osobiście Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Nasza spółka przedstawiła w przetargu najkorzystniejszą ofertę cenową na odbiór odpadów, jest też przygotowana do tego zadania od strony organizacyjnej i technicznej. – mówi burmistrz.
– Początki nigdy nie są łatwe, nowe ekipy nie miały wiele czasu na dokładne poznanie topografii i charakterystyki skomplikowanego obszaru, jednak deklarują pełną gotowość i zapał do pracy. Proszę jednak o wyrozumiałość, zwłaszcza w pierwszym okresie, kiedy nowa firma wdrażać się będzie w praktyce do nowych okoliczności – dodaje.

20 lat doświadczenia

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Piaseczno Sp. z o.o. od 20 lat obsługuje Miasto i Gminę Piaseczno oraz sąsiednie miejscowości w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Obecnie firma jest w 100 % własnością Gminy Piaseczno. W ostatnich latach obsługiwała Sektor 1 i Sektor 2, a od 1 października 2019 roku będzie wykonywać usługę na terenie całej gminy.

Flota wyspecjalizowanych pojazdów i sprawdzeni pracownicy
– Obecnie firma zatrudnia 60 pracowników etatowych i dysponuje 31 pojazdami, w tym 17 pojazdami specjalistycznymi zwanymi popularnie śmieciarkami, 6 samochodami ciężarowymi tzw. hakowcami przeznaczonymi do transportu kontenerów oraz 8 pojazdów dostawczych do odbioru odpadów z miejsc o utrudnionym dostępie – wylicza prezes Grzegorz Tkaczyk. Flota składa się z samochodów takich marek jak Mercedes-Axor, DAF-CF, Iveco, Ford i Peugeot. Wszystkie pojazdy przeznaczone bezpośrednio do obsługi mieszkańców spełniają co najmniej normę emisji spalin Euro 5. Wśród nich jest tez nowoczesny pojazd hybrydowy.

Baza i PSZOK przy Technicznej

Przedsiębiorstwo dysponuje bazą transportową zlokalizowaną w strefie przemysłowej, przy ulicy Technicznej 6 w Piasecznie. W tym samym miejscu firma prowadzi również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). W PSZOK mieszkańcy Gminy Piaseczno osobiście przekazywać do zagospodarowania posegregowane odpady komunalne, które zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Piaseczno nie są odbierane bezpośrednio z posesji.

18 tysięcy punktów odbioru
Do obsługi Sektora 3 – Północnego w Piasecznie przedsiębiorstwo przeznaczyło 12 pojazdów różnej kategorii, co umożliwi sprawną realizację powierzonego firmie zadania. W centrum Piaseczna, w Józefosławiu i Julianowie PUK Piaseczno obsługuje ponad 6,5 tysiąca punktów odbioru odpadów, a w całej gminie 18 tysięcy punktów.

Ze wszystkich punktów odbioru opadów PUK Piaseczno zbiera 7 różnych frakcji odpadów, tj. odpady zmieszane, metale i tworzywa, papier, szkło, odpady ogrodowe, odpady kuchenne i wielkogabarytowe. W sumie, licząc różne rodzaje frakcji i częstotliwość ich odbioru, przedsiębiorstwo realizuje w każdym miesiącu ponad 200 tysięcy operacji (czyli ponad 200 tysięcy pojedynczych czynności odbioru odpadów miesięcznie).

Kontrola GPS

Dobra organizacja pracy i nowoczesny system sterowania ruchem pojazdów pozwala PUK Piaseczno utrzymać terminowość odbioru odpadów i dobrą jakość usług. Dyspozytor ma stały kontakt z załogami, zna aktualną lokalizację każdego wozu i trasę, a kierowca na bieżąco przekazywać może uwagi o utrudnieniach czy problemach z odbiorem. Ilość reklamacji nie przekracza 400 miesięcznie, co stanowi 0,2 % wszystkich operacji odbioru odpadów.

Adres:

05-500 Piaseczno, ul. Techniczna 6
www.pukpiaseczno.pl, email: biuro@pukpiaseczno.pl, tel: (22) 73 71 770

REKLAMACJE:

email: reklamacje@pukpiaseczno.pl tel. (22) 73 71 770 wew. 11, tel. kom. 500 313 824

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Sołtys Józefosławia prosi o więcej patroli policji

Policja podsumowała działania prewencyjne, które były prowadzone na terenie Józefosławia

„Skoordynowane patrole pojawią się na ulicach Józefosławia w grudniu…”

Dzielnicowy będzie częściej pojawiał się w Józefosławiu

Posterunek policji w Józefosławiu ?

Uwaga! Złodziej przy Energetycznej

Znowu kradną w Józefosławiu

Uwaga kolejne włamanie w Józefosławiu !!!

Uwaga złodzieje !!!

Rekordowa ilość mieszkańców na zebraniu w sprawie włamań

Bezpieczne mieszkanie- jak zapobiegać włamaniom

Włamania CDN ?

Aresztowano złodzieja, który kradł na terenie Józefosławia i Julianowa

Podoba ci się:

Komentarzy (3)

  1. Prosze umozliwic wlascicielom domow jednorodzinnych z Jozefoslawia wystawiania odpadow zielonych takze w kontenerach. Pakowanie trawy w foliowe worki jest MEGA NIEEKOLOGICZNE. A pakowanie galezi w foliowe worki dodatkowo niewykonalne. Jesli PO ktore rzadzi w Piasecznie zalezy na ekologii to niech umozliwi mieszkancom pozbywanie sie smieci w ekologiczny sposob.

  2. Czy ktoś wie, kiedy w końcu zostaną ukończone prace związane z oświetleniem
    ulicy Wilanowskie? Wczoraj na tej ulicy świeciła się co 3,4 lampa.

    • Napisz maila a nie żal się tutaj: golas@piaseczno.eu Wystarczy pogoolować, to nie jest tajna wiedza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*