ul. Działkowa / Kierszek - 2015 r.

Deweloper dorzuci się do połączenia Cyraneczki z Działkową

Gmina Piaseczno podpisała porozumienie z deweloperem, który buduje domy w Józefosławiu i dodatkowo zainwestuje 2 mln zł w budowę drogi 10 KDL, jako ważnego połączenia ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową.

Władze gminy podjęły negocjacje z inwestorem prywatnym, w sprawie współfinansowania budowy dróg publicznych w Józefosławiu w obszarze inwestycji, które deweloper realizuje. Taką możliwość daje art. 16 ustawy o drogach publicznych. Deweloper zdecydował się na zainwestowanie środków w budowę drogi, która w dużej mierze będzie służyła do obsługi komunikacyjnej osiedli, które realizuje. Mając na uwadze jak ważne jest połączenie ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową, Rada Miejska przeznaczyła na ten cel środki w budżecie gminy, co łącznie z udziałem inwestora pozwala na uruchomienie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy tej drogi.

Inwestor prywatny zobowiązał się również do utwardzenia drogi 16 KDD (ul. Rekreacyjna) o szerokości 6m na odcinku od drogi 10 KDL do ul. Spacerowej.

Budowa drogi 10 KDL będzie realizowana jednocześnie z budową ul. Cyraneczki od ul. Sybiraków do drogi 10 KDL i ul. Kombatantów. Dzięki temu powstanie nowe połączenie z ul. Działkową, co przełoży się na zmniejszenie natężenia ruchu na fragmencie ul. Działkowej. W kolejnym etapie Gmina planuje przedłużenie ulicy Cyraneczki do ulicy Zimowej, gdzie ma powstać nowa szkoła.

Gmina Piaseczno w tym tygodniu przekazała również na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna opracowaną koncepcję przebudowy ulicy Działkowej, licząc na dalsze rozmowy i decyzje w tej sprawie.

To kolejne porozumienie z deweloperem, który zobowiązuje się do współfinansowania budowy drogi publicznej w otoczeniu inwestycji mieszkaniowej. W ubiegłym roku w taki sposób została sfinansowana budowa ul. Olchowej w Józefosławiu. Dzięki takim porozumieniom nowi mieszkańcy naszej gminy, mogą mieć zapewniony dojazd do swoich domów i mieszkań w standardzie, którego oczekują.

Źródło: Gmina Piaseczno

Więcej:

Co dalej z Działkową ?

Przebudowa Działkowej wyniesie 20 mln złotych

Zmiany na Działkowej ? Protokół z zebrania Rady Sołeckiej Józefosławia

Będzie kasa na Działkową ? Mieszkańcy nie chcą poszerzenia ulicy

A gdyby tak wyklikać Działkową ?

Mieszkańcy Kierszka oburzeni natężeniem ruchu na Działkowej – komentarz Sołtysa Józefosławia.

Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. A kiedy to się stanie?

 2. A kiedy ukończone zostanie oświetlenie Wilanowskiej ? Niebieskie „rury” niszczeją i straszą.

 3. Priorytetem powinno byc porozumienie z innymi gminami na poszerzenie Cyraneczki do Pulawskiej. To co jest w tej chwili to dramat
  Waska Kuropatwy bez chodnika i pobocza i gigantyczny ruch samochodowy. Kwestia czasu i dojdzie do tragedii bo stluczki to tam codziennosc. KTO ODPOWIE ZA NIEUCHRONNA TRAGEDIE ?

  • wójt gminy Lesznowola!

  • Jak to kto. Nikt…

 4. jechalam Dzialkową nocą w stronę Konstancina i jestem zadowolona. nie ma dużo ubytków i dziur , ale jest wąsko. no ale tam jest kilkanaście zabudowań gminy Konstancin wiec szerokiej arterii nie potrzeba. A że sąsiednia gmina zrobiła światowy ewenement i na kilku kilometrach kwadratowych wpasowała ponad 13000 mieszkańców, to sprawa tych mądrali z tej sąsiedniej gminy

  • Proponuję pojechać rano gdy trzeba zaliczyć kilkadziesiąt mijanek z innymi autami.

 5. Pani Cyraneczko – proponuję też NOCĄ przejechać się Cyraneczki poprzez Kuropatwy do Puławskiej. Jestem pewien, że też się będzie Pani podobało – może troszkę mniej, bo są progi. Proszę więc nie pisać – cyt. „mądrale z sąsiedniej gminy”.
  Trzeba wykonać łącznie z poszerzeniem zarówno Działokową jak i Kuropatwy – niestety jest wymagane porozumienie gmin, a to trudna sprawa, bo tylko zrzucają odpowiedzialnośc daleko od siebie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*