Jozefoslaw24

Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia i Julianowa do Warszawy?

W związku z artykułem, który ukazał się dzisiaj w  ”Życiu Warszawy”  -

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/2,653368_Stolica-moze-zmienic-granice.html

- ponownie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Czy jesteś za przyłączeniem Józefosławia i Julianowa do Warszawy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


Podoba ci się:

Komentarzy (114)

 1. Zapraszamy do dyskusji na forum :

  http://jozefoslaw24.pl/forum/Thread-Czy-jestes-za-przylaczeniem-Jozefoslawia-do-Warszawy

  Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy.

  • ja jestem za przyłączeniem do Warszawy, mieszkam tu od 2 lat i mam dość tego wiejskiego smrodku który tu zawiewa. Typowa sypialnia, brak komunikacji, dróg, jakiegoś centrum, parku, placów zabaw itp. Co by nie mówić o Warszawie to dba o takie rzeczy (zapraszam na Kabaty, które nie są tak daleko o nas).

   • O DWA LA TA ZA DŁUGO

   • Zgadzam się! Ta miejscowość, to sypialnia, nic więcej.

   • Kabaty owszem i są fajne ale są zatłoczone i to coraz bardziej, brak drzew między osiedlami, brak przestrzeni i wszystko to działa w dłuższej perspektywie przytłaczająco. Nie po to uciekłam z Kabat żeby teraz mieć je znowu. A jeśli komuś tego brakuje to wiosną czy latem można na Kabary szubciutko dojechać z rodziną organizując sobie fajną wycieczkę rowerową przez las Kabacki. Nie jest to daleko, mój 6 letni syn sam już potrafi pokonac tę trasę na rowerku.

   • jeśli przyłączenie ma to załatwić, to ja życzę powodzenia Panu w dalszym życiu. Mniej więcej to samo może załatwić przyłączenie Józefosławia do Gdańska.

   • to wyprowadź sie do miasta

   • :
    to przenieś się do Warszawy, my tu mieszkamy dla wiejskiego smrodki

    jestem za przyłączeniem do Londynu , ceny domów poszybują w górę i dużo lepsze metro będzie, większe parki, lepsze pub’y i sklepy z prawdziwego zdarzenia, proste chodniki, brak psich gowien na ulicach, a

    a ponadto nie będzie kretynek wściekłych matek z dziećmi w samochodach pędzących wilanowska 100 km/godz

    wszystkim BYDLAKOM KTÓRZY PRZEKRACZAJĄ DOZWOLONE 4o km/godz na Wilanowskiej , serdeczny CHWD

   • jak ci nie pasuje to wypad do warszawy a nie zakłócać spokój i wypierdalaj na te kabaty pozdrawiam

  • Tu macie kwiatek o dobrodzieju z URSYNOWA niech was przyłączy będzie miał jeleni do spłacania swoich długów

   http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/komornicy-scigaja-burmistrza-ursynowa-piotra-guziala_172144.html

  • Obawiam się,że największym minusem wynikającym z przyłączenia naszych wsi, będzie drastyczny wzrost podatku gruntowego.Obecnie za segment 140m2 i działkę 600m2 płacę około 240zł.,zaś moja koleżanka za podobny układ w Warszawie płaci już około 4tys.Ktoś twierdził,że po przyłączeniu wzrosną wartości naszych nieruchomości, ale za tym pójdą większe stawki ubezpieczeniowe a w przyszłości większy podatek katastralny ( bo ma to być 1%wartości nieruchomości).A OKOLICA I DOMY ZOSTANĄ TE SAME.Raczej należałoby pomyśleć jak usprawnić i uprzyjemnić życie tutaj, a nie „przenosić” nas do miasta

 2. Ta cała dyskusja o przyłączenie Józefosławia do Warszawy rozpoczęła sie po spotkaniu z burmistrzem, za sprawą posła z Ruchu Palikota. Tak się skalda, że byłam na tym spotkaniu i powiem wam jedno, ja jestem za przyłączeniem Józefosławia np. do Berlina. Kto był na spotkaniu, lub kto widział relacje w iTVpiaseczno wie o co chodzi. Chociaż osobiście wolałabym przyłączenia do Krakowa:)

 3. Ja przeprowadziłam się do Józefosławia z Warszawy.Moi rodzice i dziadkowie są z Warszawy. Dlatego bliżej memu sercu do stolicy niż do Krakowa czy Berlina.Jak ktoś tak bardzo kocha Kraków to może wyprowadzić się do Nowej Huty :P A wracając do tematu ankiety to uważam,że jeśli taka zmiana przyniesie jakieś pozytywne skutki to popieram pomysł tego, czy innego posła, niezależnie z jakiej partii jest :)

 4. Nie mam nic do posła Dębskiego i jego partii, na burmistrza Lisa sama głosowałam, na dodatek dwadzieścia lat mieszkałam w Pisecznie, teraz w Józefosławiu. Zależy mi na tym, żeby nasza gmina była postrzegana pozytywnie, zarówno przez mieszkańców, jak i innych. Poprze swoją poprzednią wypowiedź chciałam wykazać, że powinniśmy zadbać o miejsce w którym jesteśmy, poszukać ciekawych, racjonalnych rozwiązań (tu apel do władz), a nie przyłączać się do Warszawy.

  • A czy próbowała Pani coś załatwić z obecnymi, czy poprzednimi władzami? Proszę wymienić sukcesy odniesione na tym polu.

   • Ludzie „apelują” 15 lat, żeby wywalczyć dodatkowe połączenie z Puławską… z tego co wiem apelowali minimum 2 lata ,żeby zaczęła się budowa chodników przy Julianowskiej :)

 5. Ja nie byłem na zabraniu ale widziałem relację. Kiedy słucha się o tym, że niebywałym problemem staje się naprawienie ławeczki na przystanku to ręce opadają. Na zebraniu byli mieszkańcy, którzy mieszkają tu od samego początku i to w ich głos warto się wsłuchać. Mimo wszystko mnie się u nas podoba i cenie sobie to, że nie jesteśmy molochem jak Ursynów. Nie zmienia to jednak faktu, że w obliczu nieporadności (braku środków w budżecie? ) trzeba sobie powiedzieć wóz albo przewóz. Racjonalnie myśląc przyłączenie do Warszawy nie spowoduje niczego złego. W końcu graniczymy z zielonym Ursynowem nie od dziś i nie od wczoraj.

 6. Jestem mieszkańcem Józefosławia od kilku lat i kategorycznie stwierdzam, że zmienia się ale na gorsze – powstają nowe bloki i osiedla, między którymi nie ma nowych przecznic i połączeń ani do Puławskiej ani do Piaseczna. Żeby się dostać do centrum Piaseczna (np. żeby coś załatwić w urzędzie), to trzeba pojechać prosto Julianowską do końca, a potem … wybierzcie, którędy lepiej, bo każda droga kończy się staniem w korku przy skręcie w lewo. Ulica Cyraneczki, która odciążyłaby Julianów i część Józefosławia niestety nie powstaje, a w jej miejscu podobno mają powstać kolejne bloki. Burmistrz na tę kwestię twierdzi, że to nic złego. Autobus do Warszawy jest cały czas zagrożony. Chodników nowych nie ma. Jestem za przyłączeniem do Warszawy. Nic mnie w gminie Piaseczno nie trzyma.

  • Zgadzam się z Tobą.
   Jestem mieszkańcem Józefosławia od 11 lat. W tej chwili jestem studentem. Na początku było piękne i czyste miejsce. I liczyłem na jakiś park, chodniki i oświetlenie. Niestety przez 10 lat nic się nie dzieje. Nic nie zmienilo sie na ulicy: Bazanciej, Osiedlowej, Ogrodowej, Krotkiej. Ciagle powstają domy, osiedle z firmy Sedno. W tej chwili nie mam gdzie iść na spacer z psami. Ostatnia działka już jest zamknięta przy ulicy Krotkiej. Masakra. Obecny (poprzedni też) burmistrz Piascezna wie o tym doskonale co się dzieje u nas. Co zrobił? Nic, tylko rozmawiał z nami.

   Kiedyś mieliśmy problemy z ulicą Jagielską. Ta ulica należała do Ursynowa. Juz jest naprawiona. a część ulicy Jagielskiej które nie należy do Ursynowa niestety nie. wciąż są dziury.

   Mamy problemy z ZTM. Bo jest za ciasno. Burmistrz nic nie zrobi.

   Pozdrawiam serdecznie
   Więc jestem za przyłączeniem do Wawy.

 7. To jest najpiękniejsze -> „– Przy­kła­do­wo ro­wy me­lio­ra­cyj­ne – mó­wi bur­mistrz Gu­ział. – Po ur­sy­now­skiej stro­nie są one utrzy­my­wa­ne w spo­sób na­le­ży­ty, bar­dzo o nie dba­my. Nie­ste­ty, po stro­nie pia­se­czyń­skiej jest z tym tro­chę go­rzej i ca­ła wo­da, któ­ra spły­wa z Ur­sy­no­wa, wra­ca i za­le­wa na­szą dziel­ni­cę. Gdy­by­śmy mo­gli udroż­nić rów­nież tam­te ro­wy, wo­da bez pro­ble­mu spły­nę­ła­by do po­bli­skich zbior­ni­ków.”

  BUAHAHAHHAHAHHHAHAHA – KONIEC Z TYM CYRKIEM ŻEGNAJ LISIE!!! :P

 8. JESTEM ZA PRZYŁĄCZENIEM DO WARSZAWY!
  GORZEJ JUŻ Z INFRASTRUKTURA (A WŁAŚCIWIE JEJ BRAKIEM BYĆ NIE MOŻE)

  BRAK CHODNIKÓW
  BUDOWA PRZEZ 15 LAT UL. CYRANECZKI CZY JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ

 9. to całe Piaseczno to jedna wielka farsa – JESTEM ZA PRZYŁĄCZENIEM GDZIEKOLWIEK BYLE DALEJ OD GMINY PIASECZNO !!!

 10. Ja też ładnych parę lat mieszkam w Józefosławiu, a wcześniej na północnym Ursynowie (praktycznie od powstania osiedla) i powiem tak – Ursynów jest bliski memu sercu, a piaseczyńskie porządki to jakiś koszmar. Jednak, czy gdy Ursynów będzie miał do wyboru zbudowanie kawałka chodnika w Józefosławiu i tej samej długości kawałka gdzieś przy KENie, to co wybierze? Czy „Zielony Ursynów”, mimo równie dynamicznej rozbudowy co u nas nie cierpi na te same problemy z brakiem inwestycji w infrastrukturę?

  I na koniec – żeby taki ruch miał sens potrzeba trochę więcej:
  - dołączenia do tego Kierszka (gmina K-J), który oddziela Józefosław od Lasu Kabackiego
  - przyłączenie tzw. Patronatu, który kiedyś był częścią Julianowa, a teraz należy do Piaseczna.

  • Z zielonego Ursynowa to znam okolice ul. kajakowej i nie wyglądają źle :) Jagielska od Puławskiej przez Osiedle Laguna aż do zakrętu wygląda po „Ursynowsku” :) Dalszy odcinek będą remontować na wiosnę … Dlaczego przyłączenie Patronatu jest potrzebne ? Patronat chyba nie ma żadnych problemów?! a już na pewno nie takich jak Józefosław :)

  • A kiedy Patronat należał do Julianowa???

 11. Jestem otoczona frustratami. Naprawde nie rozumiem po co sie tu przeprowadziliscie z Warszawy?? Sądziłam, że w obecnych czasach ludzie świadomie wybieraja miejsce zamieszkania, sprawdzając przed zakupem takie drobiazgi jak infrastruktura, glosnosc samolotow, dostep do internetu…

  • Dostęp do internetu jest dobry np. UPC , samoloty to pikuś, ale nie sprowadziłem się tutaj po to, żeby brodzić w gumofilcach i pływać kajakiem z domu do pracy!

  • Chryste! Znowu Ty?

   Wiec ja nie liczyłem, bo naiwność jest mi obca. Owszem liczyłem, że będzie tu spokojniej niż w Warszawie. Jest i będzie. Jednak, gdy ja tu się po raz pierwszy pojawiłem otaczały mnie zagony z kapustą. Jednak NIGDY nie liczyłem na to, że kapusta tu zostanie. Było od początku dla mnie jasne, że już wkrótce wszystkie pola zostaną pogrodzone i zabudowane. I tak się stało.

   To na co jednak liczyłem – i się przeliczyłem – że wraz z rozwojem ilości osiedli i domów nastąpi rozwój infrastruktury. Byłby to naturalne i oczywiste. I to nawet nie drogowej, ale np. melioracji.

   • Chryste. Znowu ja. Przepraszam, ale nie było napisane: prywatne forum tylko tych co się ze sobą zgadzają i wzajemnie nakręcają;-)))
    Nie chcę żeby tu została kapusta, to jak zwykle Twój sposób na odpowiedź, napisac nieprawdę, którą rzekomo powiedziałam; nie pola będą zabudowane, ale nie budynkami w stylu multi-hekk z geodetów; są w okolicy piękne przykłady niedużych bloków. I wszyscy czekają na zmiany – chodniki, podłączenie do kanalizacji burzowej, ja od roku mam dopiero kanalizację miejską! I zamiast narzekać, cieszę się, że coś się zmienia i czekam na chodniki, trasy rowerowe; etc. Skąd taka złość w waszych postach? Frustracja i agresja? A to, że czasem włożę kij w mrowisko… oburzacie się jak dzieci:-)

  • Proszę nie oceniać ludzi zanim nie pojmie Pani o co chodzi … Przeprowadzając się tu plany infrastruktury były wspaniałe : miała być zrobiona szybko moja nieszczęsna ulica, miała być S7: Warszawa – Grójec. Miała być Puławska wyremontowana od Fashion House do Góry Kalwarii, 721 wyremontowana … i co z tego zostało zrobione nic. Skoro twierdzi Pani, że jest otoczona frustratami, to proszę sobie świadomie wybrać inne miejsce zamieszkania…

   • akurat bardzo świadomie wybrałam to miejsce do mieszkania i jestem ostatnia przez to aby narzekać, spokojnie czekam na chodniki, na przyłączenie do kanalizacji deszczowej, bo niestety ludzie z bloków nie rozumieją co to znaczy mieć dom na glinie i radzić sobie ze stojącą wodą; poziom chamstwa na tym forum jest zatrważający…

  • Napewno będzie Pani miała ciszę i spokój po wybudowaniu cyraneczki na odcinku od obwodnicy Konstancina do Puławskiej :)

 12. Serio? Jestem wlasnie w srodmiesciu, na niektorych chodnikach wody po kostki; u mnie pod domem w Julianowie wody nie mniej; podloze u nas jest gliniaste, woda zle wsiaka; to wiadomo bylo od zawsze! W centrum tez jest nieprzyjemnie, ale to chyba wina zimy, a moze spisku? ;-) )) szkoda ze sie wam nie podoba nasza wies, ale co innego mozna wyczytac na forach? Tylko pretensje. W koncu polskosc zobowiazuje:-)

  • woda źle wsiąka… to chyba jakiś żart. Przecież od ładnych paru lat jest taki wynalazek jak kanalizacja, trzeba tylko z głową to robić. A brak chodników Pani raczy wytłumaczyć nadmiernym wsiąkaniem, czy jak ?

   • Nie wiem jak inni ale Ja nie mam pretensji do wsi i przyrody tylko do władz, które tym zarządzają. Polecam poczytać o wsi „mokotów” i „kabaty” i pogodzić się w końcu z tym, że Józefosław prędzej czy później zostanie wciągnięty do granic stolicy. Wtedy cena Pani domu/ mieszkania wzrośnie ,dzięki temu po sprzedaży kupi sobie pani całą WIEŚ pod Ustrzykami Dolnymi i będzie cacy.

   • brak chodników tłumaczę ich nie wybudowaniem szanowny mieszkańcu XXI wieku, kanalizacji do tej pory w julianowie nie było, powstała 2 czy 3 lata temu, ale nie wszyscy są podpięci; a na pewno nie wszyscy do burzowej i jak nie wiesz o czym mówisz, to po prostu nie mów

 13. Rozumiem o co chodzi „ZJULIANOWA” ,też sprowadzając się tutaj liczyłam na spokój i przyrodę, ale niestety postęp i „globalizacja” musi zbierać swoje plony -pogodziłam się z tym.

  • postęp i globalizacja? chyba raczej bloki nie z tej bajki i niezadowoleni ludzie…postęp i globalizację widziałabym raczej w wybudowaniu szybkiej nowoczesnej kolejki w-wa – piaseczno, jako naziemne przedłużenie metra, chodniki, oświetlenie ulic, infrastruktura odwadniająca naszą gliniastą wieś, tani szerokopasmowy internet od gminy piaseczno z naszych podatków, dodatkowa szkoła podstawowa, aby dzieci w klasach było maks.15; to dla mnie nowoczesność;

   • I tą nowoczesność chce Pani zobaczyć jeszcze za swojego życia dokonaną we współpracy z Gminą Piaseczno? Czy Pani myśli, że nawet jakby nastąpił cud i w budżecie naszej Gminy znalazłyby się środki na „wybudowanie szybkiej nowoczesnej kolejki w-wa – piaseczno, jako naziemne przedłużenie metra” to Warszawa się na to zgodzi? Pewnie, że nie. Dopóki nie płacimy tam podatków będziemy traktowani jako obcy zabierający miejsca w metrze ludziom, którzy podatki płacą na przykład na Ursynowie. Już widzę, jak rada Warszawy głosuje za projektem podpięcia Piaseczna bezpośrednio do metra, jeszcze pewnie ze stacją pod Pani domem…

    Radzę ograniczyć leki, które Pani bierze, lub przynajmniej na jakiś czas ograniczyć dawki, bo po wizjach, które Pani roztacza, wydaje się, że są to leki co najmniej mocne.

    • Pomimo dobrych chęci z pustego nie naleją!! A dlaczego jest pusto ? Bo większość przyjezdnych nie wpłaca podatków do skarbca Piaseczna! Na Ursynowie na pewno część mieszkańców też tak robi , ale koniec końców i tak Ursynów wychodzi na plus, ponieważ mieszka tam więcej prawdziwych Warszawiaków, którzy nie wywożą kasy do swoich wiosek i miasteczek.

     • Czytam te wypowiedzi z coraz większą przykrością, a posty zamieszczone na portalu „jozefoslaw.com.pl” to już w ogóle żenada ! Za dużo w tym negatywnych emocji, a zdecydowanie za mało pozytywnego myslenia. „Oferta” burmistrza Ursynaowa ma przynajmniej jeden skutek – wreszcie zaczęła sie rozmowa o naszej wspólnej – mimo wszystko mam taką nadzieję – przyszłości. Konsultacje społeczne już de facto trwają, pytanie, czy na tym się skończy, czy też bedzie formalny wniosek o lokalne referendum. Okazją, aby to rozstrzygnąć mogłyby być zebrania sołeckie w dwóch miejscowościach – juz zaplanowane w terminach 19.04 ( Józefosław) i 23.04 (Julianów)- połączone z wyborami sołtysów i rad sołeckich, no ale dużo będzie zależało od frekwencji. W międzyczasie dowiemy się być może czegoś więcej od obydwu panów Burmistrzów…

    • Radzę z kolei nie obrażać, gdyż mieszkańcu XXI wieku nie jesteś do końca anonimowy w sieci i nie życzę sobie tego typu insynuacji pod moim adresem.

     • LUDZIE WYLUZUJCIE :)

     • BUAHAHAHAHAHA JAKA DAMULKA Z JULIANOWA :)

 14. Ludzie, oprócz tego, że podniosą nam podatki to nic dobrego dla Józefosławia i Julianowa nie będzie. Zawsze biższy podkoszulek ciału niż koszula i dlatego wszystkie nasze opłaty i podatki pujda na rozwój Ursynowa

  • SKĄĄĄĄĄĄD WIEEEESZZZ?

  • Tak? A w Piasecznie za to będzie dobrobyt – hehehe. Poza tym – „pujda” – brawo !!!

 15. „W 2002 roku ponownie rozpoczęłam batalię o przyłączenie Wesołej do Warszawy. Nie znajdując poparcia w ówczesnych władzach gminy Wesoła, uzyskałam wsparcie dla tych działań wśród mieszkańców Wesołej. Przy ogromnym zaangażowaniu wielu osób udało się włączyć Wesołą w struktury miasta stołecznego Warszawy na prawach dzielnicy.
  Wesoła oczywiście straciła samodzielność, ale zyskała większy budżet inwestycyjny, przyzwoitą komunikację miejską, wyższe płace nauczycieli i lekarzy. W samej Zielonej dzięki temu mamy: nową przychodnię, nową bibliotekę, nową szkołę, kanalizację sanitarną i ulice z nową nawierzchnią. Nie wspominam o tym, ile zyskała Wesoła Centrum i Stara Miłosna. „

  • tak, to wszystko super brzmi i jak by mi ktoś to zagwarantował na piśmie, to podpisuję się, moje dzieci i moje koty też:-) mam tylko wrażenie, że w czasach ogromnego kryzysu, w-wa byłaby znacznie bardziej zadowolona z naszych „wpływów” finasowych z mniejszą tendencją do „inwestycji”… uważam też, że zamiast użerać się na forum, można zainicjować wspólny lobbing na rzecz poprawy infrastrukty w j&j; może nie we wszystkim się zgadzamy, ale przynajmniej kilka elementów jest bezkonfliktowych: chodniki, ulice, oświetlenie, park/plac zabaw dla dzieci; trasa rowerowa (nie mogę bezstresowo dojechać z małym dzieckiem do lasu na rowerach, kierowcy jeżdzą jak postrzeleni); melioracja, etc… Może konstruktywnie wykorzystamy naszą energię?

 16. „– Przy­kła­do­wo ro­wy me­lio­ra­cyj­ne – mó­wi bur­mistrz Gu­ział. – … Nie­ste­ty, po stro­nie pia­se­czyń­skiej jest z tym tro­chę go­rzej i ca­ła wo­da, któ­ra spły­wa z Ur­sy­no­wa, wra­ca i za­le­wa na­szą dziel­ni­cę. Gdy­by­śmy mo­gli udroż­nić rów­nież tam­te ro­wy, wo­da bez pro­ble­mu spły­nę­ła­by do po­bli­skich zbior­ni­ków.”

  jakich zbiorników ?????????

 17. Mieszkam w Józefosławiu 5 lat. Od tego czasu zmieniło się wiele. Głównie jednak , jeżeli chodzi o ilość zabudowań mieszkalnych. Niestety, nie nadąża za tym infrastruktura. Wzdłuż ulicy Wilanowskiej nie możemy doprosić się chodników, a jak popada deszcz to dzieciom zostaje tylko brodzić w błocie albo iść ulicą, co przy szybko poiwększającym się ruchu staje się coraz bardziej niebezpieczne. Najgorszym złem są jednak beznadziejni radni, a szczególnie jedna ( nota bene główna organizatorka pikników ). Pojawiają się tylko, kiedy idą nowe wybory, a kiedy trzeba w czymś pomóc, nie można ich namierzyć. Burmistrz też niewiele robi. Zarośnięte rowy mielioracyjne, zabudowanie terenów zalewowych powoduje, że niedługo będziemy pływać a nie chodzić ulicami. Jednak czy rzeczywiście połączenie z Warszawą coś zmieni. Oni chcą naszych pieniędzy nie po to, żeby nam coś zbudować czy w czymś pomóc. Poza tym będziemy załatwiać sprawy prawdopodobnie w urzędach Ursynowa, a to o pierwsze daleko, a po drugie przeważnie ciasno. Poza tym jak nas obłożą warszawskimi podatkami od nieruchomości, to dopiero zobaczymy jakie to są różnice. Decyzja nie jest łatwa. Myślę, że jest szansa, żeby nacisnąć na obecne władze, bo jeżeli stracą 6 tys podatników, to poczują to we własnych portfelach. Ja na razie głosuję przeciw

  • A wie ktoś o ile dokładnie wzrośnie podatek? o ile wzrosną ceny naszych nieruchomości ? Moim zdaniem sam podatek nie będzie zabójczy w przypadku właścicieli mieszkań -nie wiem jak z domami ,ogrodami itd. Z tego co wiem to wysokich bloków nigdy w Józefosławiu nie zbudują ponieważ, teren jest zbyt grząski, poza tym musieliby przenieść lotnisko :)

   • no widzisz, inni Cię nie interesują, bo ty masz mieszkanie i podatek od nieruchomości w małym stopniu cię obciąża; jak to nie ma wysokich bloków w Józefosławiu? A multi-hekk przy Energetycznej/Geodetów??

    • Nie powiedziałem, że nie interesują mnie inni,ale skoro stać was na domy to na większy podatek również :D Multi hekk należy do Piaseczna – z resztą sprawa ich „zezwolenia na budowę” nie jest do końca czysta….

    • zjuianowa

     po drugiej stronie geodetow jest juz Piaseczno :)

  • Popieram! Zróbmy coś dla naszej okolicy poprzez inicjatywy mieszkańców i przyciśnijmy tych, którcyh sami w końcu wybraliśmy.

 18. gaju – ty masz zarośnięte rowy … i wiele robisz

  najłatwiej nawrzucać anonimowo – prawda ?

  a ty znasz choć wszystkich radnych ?

 19. Mieszkam w Józefosławiu już 7 lat i jestem tutaj zaaameldowany, więc płacę podatki do gminy Piaseczno. Józefosław oprócz tego, że się rozbudowuje nie ma prawie niczego – do Lasu Kabackiego trzeba iść ulicą Wilanowską, trotuary kończą się przy Magnolii – nikt z radnych się tym nie interesuje. Pozwolono na wybudowanie ładnych nowoczesnych osiedli ale bez rozbudowy infrastruktury, nie ma parku, praktycznie żadnej zieleni z placem zabaw dla dzieci, a do lasu jak już wspomniałem droga jest wybrukowana piekłem przejeżdżających coraz szybciej aut – bardzo niebezpiecznie. Kiedy narodził mi się syn wybrałem się z nim (w wózeczku) do lasu na spacer – pierwszy i ostatni raz, bo naraziłem go na utratę życia i nie mówie tego z przesadą – samochody musiały zatrzymywać się przed wózkiem, szedłem bowiem ulicą, nie mającą zadnego pobocza. To był dla mnie horror. Dzisiaj nie wiemy, czy przyłączenie do Warszawy poprawi sytuację mieszkańców Józefosławia i Julianowa ale pozostanie w granicach gminy Piaseczno to głos na pustyni, to pewność, że nikt sie tam nie obudzi by cokolwiek poprawić. Niestraszne są dojazdy do Urzędu Ursynowa – bo ile razy załatwiamy coś w tych urzędach, poza tym większość z nas pracuje w Warszawie i to Warszawa nas żywi

  • Krzysztofie, bardzo się z Tobą zgadzam, poza jednym – uważasz, ze głos Julianowa i Józefosławia w Piasecznie to głos na pustyni. A jaki będziemy mieć głos na Ursynowie? Jakim procentem bedziemy w tak dużej społeczności? W naszych 2 miasteczkach/wsiach/zwać jak zwać mieszka około 6000 mieszkańców; na Ursynowie ponad 300 tysięcy…

   • w julianowie i jozefoslawiu mieszka ponad 10 000 mieszkancow
    ale sa nie zameldowani, dlatego blednie podawane jest 5800…

 20. Zgadzam się z poprzednikiem! Dla mnie przyłączenie do Warszawy to jedyne sensowne wyjście i szansa rozwoju dla Józefosławia!

 21. jeżeli przyłączać do Warszawy to też Piaseczno (w tym Zalesie Dolne), będziemy mieć większe poparcie dziięki temu.

  • Takiego burdelu jak jest w Piasecznie to chyba nikt nie przyjmie :) Może jedynie Góra Kalwaria :)

   • WYNAJMIJCIE POLE NAMIOTOWE W KABATACH I WSZYSTKICH CHĘTNYCH PRZYŁĄCZENIA TAM PRZENIEŚĆ, BĘDZIECIE WE WSI WARSZAWCE

    • WARSZAWKĘ TO MASZ W MAJTKACH CHYBA – NA WARSZAWĘ WARSZAWKA MÓWIĄ TYLKO ZAKOMPLEKSIENI ZAŚCIANKOWI LUDZIE.

 22. Gaju, wiesz, ja tu mieszkam prawie 9 lat i tę panią pamiętam nie tylko z pikników dla mieszkańców, które przecież wcale nie jest łatwo zorganizować. Akurat ona (o ile myślimy o tej samej radnej), nie objawiła się tuż przed wyborami jak Filip z konopii, tylko działała na tym terenie od kiedy pamiętam. A jeśli chodzi o przyłączenie do Wawy- nie wiem, czy to dobry pomysł. Zginęlibyśmy (i nasze potrzeby) w tym warszawskim tłumie.

 23. Czytam od 2 dni tę polemikę i stwierdzam, że zapomnieliście o jednej BARDZO WAŻNEJ kwestii :)

  CO W TAKIM UKŁADZIE POCZNĄ NASI RADNI ? DOSTAĆ SIĘ Z LISTY URSYNOWSKIEJ NIE BĘDZIE TAK PROSTO :) BIDULKI STRACĄ DIETY :(

  Jedynie p. Krzyżewska ma szansę, ale czy 5000 głosów zapewni jej miejsce w radzie Ursynowa? Jeśli chodzi o Sołtysa Jana, to myślę ,że jakoś przeboleje połączenie z Warszawą ponieważ tak czy siak będzie mógł żyć z pensji Starosty :)

  • Trafne spostrzeżenie. Co na to nasi radni ? Pani Hanno ? Pani Katarzyno? HOP HOP HOP !!? Jesteście tuuuuu ? :)

   • administracja została zdecentralizowana, aby można było mieć większy wpływ na władze lokalne, aby wybierać do rad spośród mieszkańców danego terenu; teraz większość z was chce powrotu do scentralizowanej administracji; tęsknym okiem patrzycie na radę warszawy/ursynowa; podejrzewam, że będą mieli nas w nosie, bo nikt z nas nie będzie reprezentował; może przy dużym szczęściu (czytaj: dużej frekwencji z naszej strony w wyborach) uzyskalibyśmy 1 radnego – jaka bedzie siła jego głosu?? opamiętajcie się; zróbmy z naszymi podatkami cos pozytywnego w naszej gminie i przy odpowiednim zaangażowaniu w debatę nad zmianami, ale NIE na forum, tylko kontaktując się z radnymi, sądzę że uda się dokonać czegoś więcej dla naszych wsi, niż tylko obrzucić się błotem, jak to widać w niektórych postach.

    • Uważasz, że w Warszawie każde osiedle i blok ma swojego reprezentanta w radzie ? :)

     • Józek, odpisuję i kasuję. Ręcę mi opadają. Ale w skrócie: nie uważam. My dla Ursynowa jesteśmy wsią zza lasu. Tak jak ktoś powyżej napisał, bylibyśmy zielonym ursynowem 2, zmarginelizowanym problemem mniejszości…

     • Tak naprawdę to nie wiemy czy będzie gorzej i jak będzie nas traktował Ursynów. Nikt nie ma gwarancji dlatego potrzebne są konsultacje i kalkulacje. Myślisz ,że Burmistrzowi Ursynowa potrzebne będą słowa krytyk o tym ,że „zaniedbuje Ursynów-Józefosław i Ursynów-Julianów” ? Moim zdaniem Ursynów- Stokłosy, Wyżyny, Koński Jar,Imielin, Na skraju, Natolin, Kabaty są traktowane na równi. Ktoś wyżej napisał o szkołach, że my mamy super szkołę w porównaniu z Ursynowskimi. Może i mamy bo jest nowa, ale to chyba nie jest argument :)

 24. mnie zastanawia dlaczego tak mało przeciwników się tutaj wypowiada? jest Was tu 89-u a wypowiedzi przeciwko jest najwyżej 3

 25. NIe po to się wyprowadzałem na wieś, żeby mi się tu znów Warszawa wepchała!
  No chyba, że dociągną tu metro, ale nie sądzę…

 26. Witam !
  Warto by było zapoznać się z wynikami finansowymi za rok 2011 aby ocenić skuteczność Ursynowa i Piaseczna . Jestem przekonany , że jako część Ursynowa moglibyśmy liczyć na większe inwestycje w infrastrukturę . Moglibyśmy korzystać z najnowocześniejszego Urzędu Gminy na Mazowszu , który w dodatku zawsze odpowiada na pisma mieszkańców , słucha głosów niepokoju i uczestniczy aktywnie w rozwiązywaniu problemów . Przede wszystkim niepolityczny Burmistrz ma szansę na nieuleganie interesom partyjnym i zawsze może mieć odmienne zdanie niż HGW .
  PO lityczny samorząd to największe zło z jakim muszą się borykać mieszkańcy .
  W korkach na Puławskiej codziennie przez godzinę rozmyślamy nad tym dlaczego tak jest od wielu lat i nie ma rozwiązania . Dlaczego mieszkańcy tego uroczego zakątka są traktowani jak zło konieczne i każda prośba o chodnik , światła czy latarnię to droga przez mękę .
  Burmistrz GUZIAŁ wraz ze swoim stowarzyszeniem NASZ URSYNÓW pokonał Platformę Nieobywatelską w jej mateczniku . To powinno dawać do myślenia . Gospodarz a nie polityk . I to wszystko . To prawdziwy sojusznik mieszkańców .

  • „najnowocześniejszego Urzędu Gminy na Mazowszu , który w dodatku zawsze odpowiada na pisma mieszkańców” – ŚWIĘTA RACJA… szczerze powiem, że jest mi głupio z tego powodu. Piaseczno ignoruje maile od mieszkańców!!! Ursynów odpowiada, o czym nie tylko ja się przekonałem, ale także inni mieszkańcy -> http://jozefoslaw24.pl/forum/Thread-Jagielska?page=2

   Z tego co zauważyłem na pytania tego portalu też Burmistrz Ursynowa odowiada ->http://jozefoslaw24.pl/2012/02/remont-jagielskiej-na-wiosne/

   WCALE NIE MARZĘ O PRZEMIANIE LASU KABACKIEGO i JÓZEFOSŁAWIA W LAS WIEŻOWCÓW !

   OCZEKUJĘ SZACUNKU OD WŁADZ NA KTÓRYCH UTRZYMANIE ŁOŻĘ Z PODATKÓW NA KTÓRE CIĘŻKO PRACUJE OD RANA DO NOCY!!!

   PAMIĘTAJCIE TO NIE MY JESTEŚMY DLA NICH TYLKO ONI SĄ DLA NAS.

 27. Chciał nie chciał nadal jest 64% do 32% ..także tak.

 28. Mieszkałem w Piasecznie 10 lat. W 2010 r. przeprowadziłem się do Józefosławia dlatego, że podoba mi się ta wieś, jej położenie, niska zabudowa, bliskość lasu i to że NIE jest w Warszawie. Jedyne co może przekonać mnie to włączenie J&J do Warszawy to przedłużenie linii metra. Inne korzyści o których mówią politycy (tak to są politycy) to są BAJKI. Zbyt długo żyję na tym świecie by mnie mogły przekonać. Pozdrawiam sąsiadów z J&J.

  • Popieram. Chcecie sprzedać swoją skórę za przypuszczenia ze bedzie lepiej z infrastrukturą oraz za w zamian za obietnice poprawy rowów melioracyjnych… do tego jeszcze tansze bilety i strefa taksówkowa….wg mnie to ZDECYDOWANIE ZA NISKA CENA!!!!! Burmistrz Ursynowa otwarcie mówi ze metro jest nie realne „no bo jak?” odpowiedz panie burmistrzu jest taka: „tak samo jak kiedyś zbudowano z centrum do ursynowa”.
   ludzie, dalismy sie wszyscy oszukac PO za obietnice, juz 5 lat to trwa. za obietnice probuje nas teraz kupic ursynów. Wesoła jest Wesołą w Wawie, J&J bedzie czescia Ursynowa, a ursynów warszawy….pomyślecie czy warto tak tanio sprzedawac swój status….ja za obietnice politykow nie dam sie kupic.

 29. Jeżeli przyjmiemy, że jest 6000 mieszkańców z czego 4500 pełnoletnich, to 350 osób da nam około 7-8% społeczności… sonda staje się bardziej reprezentatywna niż w momencie publikacji newsa na portalu ŻW kiedy głosowało 100 osób :)

 30. Zapisy w budżecie dotyczące Józefosławia/Julianowa na rok 2012.
  (fragmenty maila od radnej gminy piaseczno)

  Inwestycje
  1. Ul. XXI wieku na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Wilanowskiej –dł
  odc. 870m – projekt +budowa; całkowity koszt realizacji 1.980.000zł;
  zarezerwowano 1.800.00zł (część kwoty pokrywa PEWiK, który wykona
  odwodnienie); realizacja ma być zakończona w roku 2012.
  2. Ul. Julianowska – projekt + budowa ścieżki rowerowej i chodnika od
  ulicy Przesmyckiego w Piasecznie do ul. Kameralnej w Józefosławiu oraz
  fragment ul. Kombatantów o dł. Ok. 100 m w rejonie skrzyżowania z
  Julianowską; całkowity koszt realizacji 5.072.000zł, w tym na rok 2012
  –przeznaczono kwotę 2.700.000zł, reszte na rok nastepny; naczelnik
  inwestycji, p. Mazanek, zapewniła nas na komisji, że, jeśli wszystko pójdzie
  sprawnie, to będzie w stanie wykonać te inwestycje w całości w tym roku, a
  płatność przesunąć na rok następny. Osobiście podchodzę trochę sceptycznie
  do tych informacji, ponieważ p. Mazanek wielokrotnie podawała nam różne
  zmienione informacje na ten temat. Najważniejsze jednak, że wreszcie są
  pieniądze, a inwestycja ma szanse mocno ruszyć.
  3. Ul. 3KDD w Józefosławiu pomiędzy ul. Spacerową i ul. Wilanowską- – dł.
  140m –projekt; całkowity koszt realizacji projektu 62tys.; część środków
  wydatkowano w ubiegłych latach, na ten rok pozostała kwota 20tys. zł; P.
  Mazanek poinformowała nas, że pomimo projektu, na razie nie będzie można
  wybudować tej drogi, ponieważ najpierw trzeba wykonać ul Spacerową (ze
  względu na odwodnienie); Niestety, radni odrzucili mój wniosek dotyczący
  wykonania projektu budowy ul. Spacerowej.
  4. Ul. Pastelowa w Jozefosławiu – projekt + budowa; inwestycja rozłozona
  na lata 2009-2013; całkowity koszt realizacji 942.000zł; do tej pory wydano
  78.000zł; na ten rok zarezerwowano 18.000zł; na 2013r zarezerwowano, póki,
  co, kwotę 846.000zł;
  5. Ul. Geodetów – Przebudowa wraz z infrastruktura na odcinku od
  Auchan do Julianowskiej (projekt + budowa) oraz budowa kanalizacji
  sanitarnej w ul. Geodetów i Chabrów w Piasecznie. Inwestycja rozłożona na
  lata 2009-2015; całkowity koszt 5.580.000zł, na ten rok zarezerwowano kwotę
  w wysokości 200.000zł; 2013r. -150.000; 2014 -2.500.000zł; 2015 –
  2.730.000zł
  6. Projekt skrzyżowania ul. Julianowskiej z ul. Cyraneczki w Jozefoslawiu
  – całkowity koszt 40.000zł, w ubiegłym roku wydano 32.000zł, na ten rok
  pozostało 8.000zł. Skrzyżowanie zostało już wykonane przez starostę, a ta
  kwota jest jedynie formalnym zwrotem środków, (uzgodnienia pomiędzy gmina a
  starostwem)
  7. Ul. Komety w Józefosławiu – budowa na odcinku od ul. Mlecznej Drogi do
  ul. Wilanowskiej – dł. 265m; całkowity koszt realizacji zadania 670.000zł;
  część prac związanych z odwodnieniem wykona PEWiK; inwestycja ma zostać
  wykonana w tym roku.
  8. Sala sportowa w zespole szkól publicznych w Józefoslawiu, sale
  lekcyjne+ szatnia dla gimnazjum (projekt + budowa) – inwestycja rozłożona na
  lata 2011-2015; całkowity koszt 11.427.000,; w ubiegłym roku wydano 50.000zł,
  na ten rok zarezerwowano 77.000zł; na rok 2013 – 4.300.000zł; 2014 –
  2.000.000zł; 2015 – 8.000.000zł
  9. Projekt i budowa oświetlenie ul. Kombatantów w Julianowie – koszt
  realizacji 55.000zł; wykonanie w tym roku.
  10. Opracowanie planu oświetlenia wzdłuż drug gminnych Kombatantów i
  Sybiraków (uzupełnienie istniejącego oświetlenia) – koszt inwestycji
  5.000zł; wykonanie rok 2012.
  Remonty:
  1. Ul. Wilanowska, Józefosław – kontynuacja remontu istniejącej
  nawierzchni jezdni i chodnika poprzez przełożenie z odcinkowym wzmocnieniem
  podbudowy, przebudowa przepustów; kwota przeznaczona na ten cel 300.000zł;
  2. Ul. Księżycowa i Mlecznej Drogi, Józefosław – remont istniejącej
  nawierzchni z kostki i płyt betonowych; kwota przeznaczona na ten cel
  100.000zł
  Inne:
   W budżecie przeznaczono kwotę 1.800.000zł, jako dotację dla starostwa
  na budowę ul. Cyraneczki. Jest to wynik porozumienia, o którym Pan Starosta
  mówił na październikowym spotkaniu z mieszkańcami.
   Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Józefosławia zostanie
  wyłożony w I kwartale b.r. Będziemy mogli dokonać zmian i wyznaczyć tereny
  publiczne, np. pod niewielki park lub place zabaw dla dzieci.
   Na Naradzie Kierownictwa Urzędu Miasta I Gminy Piaseczno w Dniu
  27.12.2011r. Polecono p. I. Zielińskiej-Woszczyk (Nacz. Wydz. GGG)
  przygotować wykaz działek na terenie Józefosławia należących do Skarbu
  Państwa, na których możliwe byłoby zlokalizowanie placu zabaw dla dzieci.
  Informacje smutne:
  1. Mimo obietnic, burmistrz nie zabezpieczył w budżecie pieniędzy na
  budowę placu zabaw przy szkole. ….. Oczywiście nie jest to koniec tej
  sprawy i wspólnie z Radą Rodziców naszej szkoły, będziemy nadal działać w
  tym kierunku, aby taki plac jak najszybciej powstał.
  2. Podobnie było z wnioskami dot. wykonania projektu budowy wraz z
  oświetleniem, odwodnieniem i chodnikami ulicy Wilanowskiej na odcinku od
  kanałku Jeziorki do ul. działkowej, wykonania projektu budowy ul. krótkiej
  (jedyny łącznik pomiędzy ogrodowa a osiedlową) oraz projekt wykonania ul.
  Spacerowej.

  O poprawieniu komunikacji miejskiej na naszym terenie, burmistrz
  nawet nie chce słyszeć. Z jakiegoś powodu, radni XYZ próbują uciąć wszystkie
  inwestycje na naszym terenie. Jak zauważył sołtys Chyliczek, Pan Krzysztof
  Dynowski, może to być związane z geografia – większość środków idzie na
  zalesie i Gołków, czyli tak gdzie w większości mieszkają radni XYZ.
  3. Obecnie sytuacja jest taka, ze po zakończeniu inwestycji zaplanowanych
  na ten rok, w przyszłorocznym budżecie nie ma ani jednego nowego zadania
  inwestycyjnego (patrz. Wieloletnia prognoza finansowa gmina), a bez planów
  nie można zbudować ulic. Tymczasem w budżecie przeznaczono 3.400.000zł na
  budowę w skate parku w Piasecznie przy ul. Okulickiego (na ten rok
  przeznaczono 1.900.000zł). Jest to sztandarowy projekt PO. Jednocześnie
  radni Platformy i PiSu złożyli wniosek o likwidacje jedynego miejskiego
  żłobka oraz wszystkich gminnych przedszkoli (jest ich w całej gminie 11).
  Powód – są niedochodowe i nieopłacalne dla gminy. Przypomnę, ze w minionym
  roku Gmina pozbyło się Liceum, które zostało oddane do starostwa. Nota bene,
  jest to jedno z najlepszych liceów w Polsce (w ur. 100% uczniów zdało
  pisemną maturą). O ewentualności prowadzenia cateringów zewnętrznych w
  naszych gminnych szkołach i przedszkolach nie będę wspominała (autorem tej
  propozycji są radny Andrzej Hubl i radny Zbigniew Mucha – przewodniczący
  komisji oświaty). Niestety, pomimo, uspokajających wypowiedzi p. Burmistrza
  Lisa, prace w gminie nad tym projektem trwają.
  Drodzy Państwo,
  trochę dużo tych informacji. Myślę jednak, że w minionym roku udało nam się
  wspólnie popchnąć wiele spraw, a wiele innych zapoczątkować. Nie ukrywam, że
  ja również uczę się bycia radną i poruszania się w gminnym samorządzie.
  Oczywiście jest mi teraz znacznie łatwiej niż to było rok temu. Dlatego
  bardzo gorąco dziękuję wszystkim Państwu, którzy wspieraliście mnie w
  minionym roku, nadal wspieracie i współpracujecie ze mną dla dobra naszej
  wspólnoty. Bo tak naprawdę to tylko razem współpracując jesteśmy w stanie
  coś zmienić. Tak było w przypadku mieszkańców ul. XXI wieku, czy ul. Komety,
  Mlecznej Drogi i Księżycowej – współpraca, jeden głos i jedno stanowcze
  stanowisko i efekt – budowa ulic po 10 latach oczekiwania.

  Obecnie w budżecie, w rezerwie ogólnej celowej na inwestycje i remonty jest
  kwota 588.000zł, zaś rezerwie ogólnej 964.287zł. Część tych pieniędzy
  moglibyśmy uzyskać dla naszych celów, np. wg informacji uzyskanych od pani
  naczelnik wydziału inwestycji, wykonanie projektu budowy ul. Wilanowskiej na
  odcinku od kanałku do Działkowej – koszt 320.000 na 2 lata (taki okres
  wykonania samego projektu wraz z mapami geodezyjnymi); projekt wykonania ul.
  Krótkiej – 110.000zł, itd. Ponadto, jest sprzeciw mieszkańców gminy
  przeciwko budowie skate parku za tak duże pieniądze, w czasie kryzysu, w
  sytuacji, kiedy zamyka się przedszkola i likwiduje żłobek a na budowę ulic
  nie ma funduszy. Na najbliższej sesji, tj 18 tycznia sołtys Chyliczek
  Krzysztof Dynowski przedstawi rozwiązania z innych gmin, w których podobne
  inwestycje były robione za dużo mniejsze pieniądze i przy współudziale
  zainteresowanej młodzieży, która zbierała w tym celu np. nakrętki plastikowe,
  itp. 9podobne akces a przeprowadzane np. w przedszkolach). Razem z
  mieszkańcami będziemy wnioskować za zdjęciem tej pozycji z budżetu.

  • „Tymczasem w budżecie przeznaczono 3.400.000zł na
   budowę w skate parku w Piasecznie przy ul. Okulickiego (na ten rok
   przeznaczono 1.900.000zł). Jest to sztandarowy projekt PO”

   SKOŃCZCIE Z TYM NAJEŻDŻANIEM NA SKATEPARK – MŁODZIEŻ TEŻ MIESZKA W PIASECZNIE, A NAWET W JÓZEFOSŁAWIU I JULIANOWIE -HAAAAALOOOOO ?
   POTRZEBUJEMY JAKIEJŚ MIEJSCÓWKI DO WYŁADOWANIA ENERGII…CHYBA, ŻE CHCECIE ŻEBY Z NUDÓW KTOŚ ZACZĄŁ PODPALAĆ WAM SAMOCHODY.

   OGARNIJCIE SIĘ I ODPI……….. OD SKATEPARKU!

   POZDRAWIAM KCIUKIEM.

   • wyżywaj się ucząc się matematyki, to ponoć królowa nauk

    • dzieciaku widać, że pokłady energii masz spore :D Wiedz, że niektórzy także byli młodzi i popierają inicjatywy dla młodzieży.

  • TO SIĘ WYMELDUJ I PA PA. JEDNEGO MUNDROLA BĘDZIE MNIEJ

 31. jak wieść niesie poprzedni burmistrz ponoć ładował kasę w Zalesie , tam gdzie mieszka, i ponoć blokował inwestycje w J&J, mam nadzieję ze obecne zapisy w budżecie (powyżej) to oznaka zmiany

  co nas czeka po włączeniu do Ursynowa ?

  wymiana wszystkich dokumentów? ,

  większy podatek od nieruchomości ?

  plan zagospodarowania obowiązujący na Ursynowie, BLOKOWISKA ?

  zablokowanie decyzji budżetowych Piaseczna i odłożenie planowanych inwestycji na kolejne lata?

  „zaginiecie” w molochu decyzyjnym Ursynowa

  teoretycznie nieruchomości powinny pójść w gorę , ……teoretycznie

  PRZESUNĄ 2 STREFĘ TAKSÓWEK !!!

  CZY JEST GWARANCJA ze Ursynów zapewni J&J większy budżet inwestycyjny , przyspieszy decyzyjność i inwestycje , poprawi komunikację i infrastrukturę, doprowadzi metro?

  CZY urzędnicy Ursynowa będą interesowali się 4000 mieszkańców na peryferiach gminy ?

 32. Najbardziej śmieszą mnie głosy PSEUDOEKOLOGÓW z J&J :)
  Zanim zaczniecie opowiadać o liskach bażantach i jeżykach zastanówcie się nad tym co kilka/naście late temu znajdowało się w miejscu waszych osiedli ?

  - zwierzęta (pod ochroną także) miały tam swoje naturalne środowisko, nory, gniazda
  -zwierzęta nie prosiły się o to , żeby ludzie z miast niszczyli im naturalne środowisko, zalewali asfatem, betonem i spalinami.

  ..więc darujcie sobie te głupie gadanie, o tym żeby zwolennicy przyłączenia do Warszawy wyprowadziil się jak im się nie podoba.

 33. KTO WAS TU ZAPRASZAŁ BURASY, WYPAD NA SWOJE WIOCHY I TAM KROWAMI ŻĄDZCIE I GNÓJ PRZEWALAJCIE . TOWARZYSTWO PSZENNO-BURACZANE .NIE BYŁO BY PROBLEMU JAK BY WAS TU NIE BYŁO .SZEROKIEJ DROGI BOCIANY

  • on pewnie kontynuuje wypowiedzi za pomnikiem smoleńskim w J&J

  • Jeśli dobrze rozumiem to mieszkasz w Warszawie i chcesz obrazić mieszkańców Józefosławia i Julianowa ? Problem w tym drogi kolego ? koleżanko? że Józefosław jest wsią tylko z nazwy i pomimo naszych niedoborów w infrastrukturze to i tak wiele „prawdziwych” wsi może nam pozazdrościć. Jeśli chodzi „pszenno-buraczaną” społeczność to jedyne co mamy z tym określeniem wspólnego to fakt iż niektóre osiedla zostały wybudowane na takich polach (podobnie jak kiedyś Mokotów, Ursynów, Służew itd) . Społeczność J i J składa się z „byłych” mieszkańców stolicy oraz ludzi ,którzy przyjechali tutaj „za pracą” z całej Polski (w większości z dużych miast).

 34. Ktoś pytał, co na to radni. Otóż jestem, czytam i coraz mniej rozumiem. I nie mam zamiaru wdawać się w polemikę (czyt. pyskówkę), bo wiem, że wyrażając swoją opinię (jaka by ona nie była) to wzbudzę reakcje albo zwolenników, albo przeciwników. Jak powiem, że wolę w Piasecznie – podniosą się głosy, że boję się o swoje diety radnej (co nie jest prawdą, bo zawsze działałam społecznie). Jak powiem, że wolę Warszawę, to narażę się zwolennikom wsi. A mnie po prostu jest tu, mimo wielu mankamentów, całkiem dobrze, chociaż w Warszawie przeżyłam znakomitą większość życia. A ponieważ wiem, czego tu potrzeba, to od wielu lat o to walczę. Za burmistrza Zalewskiego nie inwestowało się w J&J z wiadomych względów (mimo to jednak jest szkoła, kanalizacja, autobus). A za burmistrza Lisa? To będzie (mam nadzieję) zrobione, co jest zaplanowane w budżecie na 2012 r. i prognozie wieloletniej (patrz wyżej, nie będę powtarzać). Ocenimy pod koniec kadencji. Czy możemy mieć pewność, że Ursynów przeznaczy takie kwoty na J&J?
  Ja wątpię. I metro też nie będzie przedłużone (nigdy), jak napisał burm. Guział. A komunikacja z Warszawą nagle się poprawi? No tak, chyba, że powstanie u nas lotnisko helikopterów. Bo nawet jak były plany utworzenia bus-pasów na Puławskiej, to większość była przeciw. Nie ulegajmy więc emocjom, tylko przemyślmy czego chcemy a co będzie możliwe do realizacji.
  Pozdrawiam i zwolenników i przeciwników.
  Hanna Krzyżewska.

  • Zgadzam się. Burmistrz Ursynowa chce nas kupić za rowy melioracyjne, strefe biletową i taksi… normalnie jak kiedyś indian za szklane koraliki – smiech na sali panie burmistrzu. Niektórzy powyżej już dali sie kupić za pare obietnic. sami też sobie obiecują „bo jak bedziemy na ursynowie to bedzie wiecej inwestycji….”. A skad ta pewnosc? Ja nie rozumiem, dorośli ludzie a tacy naiwni… Gmina Piaseczno własnie skonczylo się wykrwawiac na kanalizacje i oczyszczalnie za paredziesiat mln złotych, zmienil się niechetny nam burmistrz. Dajmy nowemu szanse sie wykazac, a nie ślepo isć w objecia cwaniaka co chce kupic 5000 dobrze zarabiajacych podatników za udrożnienie rowów melioracyjnych….

  • Bus pas to tylko wtedy kiedy zrobią dodatkowy pas przeznaczony na te cel!

 35. Ludzie to jakaś kosmiczna bzdura!!! Ursynów tylko chce wydoić kasę z naszych wsi. To poroniony pomysł. A szkoły szpitale policja Urzad skarbowy i inne to co ,…. mam zasuwać do Warszawy przez las? Zastanowcie się wszyscy na spokojnie o co tak naprawdę chodzi?

  • URSYNÓW NIE POSIADA SWOJEGO SZPITALA .

 36. witam
  burmistrz ursynowa nie jest w stanie kupić nas za rowy melioracyjne, ponieważ oczyscił je nasz sołtys (starosta Jan Dąbek) odwalając robotę zarówno za burmistrza jak i melioracje.

  • NIE JEST W STANIE KUPIĆ WAS WARSZAWA ALE PO NASZYCH DROGACH FAJNIE SIĘ JEŹDZI DO PRACY COOOOOOOOOOOO???? NIKT WAS TU NIE CHCE WIĘC PRACUJCIE SOBIE W OBRZYDLIWYM PIASECZNIE I W KALWARII …ALBO PŁAĆCIE NAM ZA KORZYSTANIE Z DRÓG !!!

 37. To na oddziale zamkniętym w psychiatryku już mają dostęp do internetu ;) ) Kolega wrócił z elektrowstrząsów ;) )) To musi być bardzo bolesne. Trzymaj się, jest jakaś nadzieja, bardzo mała ale zawsze !!!

 38. jak przyłaczać do Warszawy to też Piaseczno

  • a po co Piaseczno ? z Józefosławia i Julianowa można jeszcze wymodelować ciekawą architektonicznie i nowoczesną enklawę…. a jeśli chodzi o Piaseczno, to sorry ,ale z gó..na bicza nie ukręcisz :)

 39. jestem „za”- widze szklankę do polowy pełną, a nie pusta- na pewno poprawi się nam infrastruktura- na ursynoie przynajmneij ludzie maja chodniki, anie muszą przedzeirac się opłotkami do sąsiada!

 40. Jestem przeciw. Ja nie chcę z różnych względów być Warszawianką. Nie po to się wyprowadziłam ze stolicy, żeby tam w trybie administracyjnym wracać.

 41. Jestem zdecdowanie ZA
  Ursynów to pręzna gmina Obecnie ma świetnego Burmistrza, znam go jescze jako chłopaka biegajacego po Ursynowie. Z pewnością ma serce dla tego rejonu.
  Myslę że w szybkim czasie może sie wiele zmienic, oczywiście na plus dla nas

  • Nic nie mam do mieszkańców Józefosławia, życzę Wam metra i przyłączenia do naszej dzielnicy. Bez względu na to co piszą media o burmistrzu – zachęcam do zwiedzania Ursynowa – ulicami, chodnikami i ścieżkami rowerowymi

   Jak widzicie jednak nie każdy „rodowity” Ursynowiak jest przeciwko Wam.

  • Męska intuicja podpowiada mi, że to Ty jesteś Piotr… Guział

   • @Piotr moja powyższa odpowiedź odnosi się do Ciebie.

 42. Nie mam zdania w tych sporach, ponieważ jestem z Katowic. W Józefosławiu będę gościł 2 lata (kontrakt firmowy) . Powiem wam jedno czy tego chcecie czy nie to i tak kiedyś : ząbki, wołomin, pruszków itd staną się jedną metropolia warszawską . Prace nad utworzeniem metropolii śląskiej nabierają tempa, tak samo będzie z wami.

  Pozdrawiam.