Wieczór Seniora

Doroczny „Wieczór Seniora” w Józefosławiu

Zapraszamy do przeczytania recenzji z dorocznego „Wieczoru Seniora”  .

3 lutego br. w Klubie Sahara na ul. Osiedlowej 49a odbyło się doroczne spotkanie mieszkańców Józefosławia – przedstawicieli środowisk emerytów i rencistów. Gospodarz wieczoru – sołtys wsi Józefosław Jan Dąbek przywitał wszystkich gości i serdecznie podziękował za chęć wspólnego spędzenia czasu przy muzyce, miłej pogawędce i smacznym poczęstunku. Świąteczny nastrój na sali, wspólna kolacja i piosenki przy akompaniamencie akordeonu – stworzyły ciepłą i wzruszającą atmosferę. Gośćmi honorowymi spotkania była Przewodnicząca Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Honorata Kucharska wraz z małżonkiem.

Spotkania sołeckie w Józefosławiu są jedną z form kształtowania i umacniania więzi międzyludzkich w najmniejszych jednostkach pomocniczych gminy. A ponieważ w sołectwie wszyscy są sąsiadami, znają się, rozumieją swoje problemy – trudno się dziwić, że na sołeckim Wieczorze Seniora jest o czym porozmawiać i co powspominać!

W miłej atmosferze płynęły słowa dawnych piosenek biesiadnych, sypały się żarty. Nie zabrakło ruchu i tańca – najlepszej terapii dla ludzi w dojrzałym wieku! Uczestniczący w spotkaniu Seniorzy nie kryli zadowolenia z faktu, że ktoś o nich pamięta i potrafi z taką serdecznością zorganizować specjalnie dla nich niezapomniany wieczór.

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Co prawda jeszcze daleko mi do statusu seniora, ale miło , że ktoś pamięta o starszych mieszkańcach Józefosławia – o którym mawia się iż jest osadą ludzi młodych :)

 2. HE HE HE uroczy ten nasz Sołtys :D

  • przepraszam za moją ignorancję:P, ale ja nie wiem który z tych panów jest sołtysem?!

 3. Wpisałem w google „Jan Dąbek Józefosław” i wyszło mi, że to ten pan w garniturze i czerwonym krawacie :D

 4. a czyja to wina, ze nie wiesz ?

  on ma przyjsc do Ciebie i sie przedstawic ? :)

  • Mógłby się nam przedstawić jak na sołtysa przystało :) Przeważnie na wsi bywa tak, że społeczność wiejska zna swojego sołtysa – tylko przeważnie wsie nie liczą sobie 10000 mieszkańców :)

 5. józef111 masz rację powinniśmy go znać a on nas. Ja już tu trochę mieszkam, kiedyś tak było znaliśmy się wszyscy, dzisiaj oprucz tego że jest nas tak dużo to dostęp nawet sołtysa do zamkniętych osiedli jest bardzo ograniczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*