Józefosław i Julianów

Konsultacje społeczne na temat komunikacji zbiorowej w Józefosławiu i Julianowie

Poniżej informacja od stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów”.

Witam serdecznie.

Uprzejmie informuję, że na prośbę p. burmistrza Zdzisława Lisa oraz w odpowiedzi na szeroko zgłaszaną potrzebę konsultacji społecznych na temat KOMUNIKACJII ZBIOROWEJ W JÓZEFOSŁAWIU I JULIANOWIE – dnia 23 lutego (czwartek) o godz. 19.00 w szkole przy ul. Kameralnej, wejście od Spacerowej, odbędzie się, zorganizowane przez stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” spotkanie z Mieszkańcami w tej sprawie.
Gorąco zachęcam do udziału i dyskusji.

Przy okazji słów kilka o stowarzyszeniu „Nasz Józefosław i Julianów”.

Stowarzyszenie powstało w styczniu roku 2007 z oddolnej inicjatywy mieszkańców; członkami są mieszkańcy obu tych miejscowości, a także obaj Sołtysi i część członków Rad Sołeckich. Wg założeń statutowych, stowarzyszenie działa głównie na terenie i w sprawach zarówno Józefosławia jak i Julianowa.

Od samego początku walczyliśmy o ulice, chodniki, szkołę, komunikację itd. Czynnie uczestniczyliśmy w sesjach Rady Miejskiej, zabierając głos (co można sprawdzić w protokółach). W prasie lokalnej od roku 2007 ukazywały się nasze artykuły, listy otwarte do ówczesnego Burmistrza, a także apele do Radnych ubiegłej kadencji. I choć wówczas nie mieliśmy sprzymierzeńców we władzach gminy, jednak trochę, (także dzięki inicjatywie stowarzyszenia), w naszej okolicy się działo.

Jak tu zamieszkałam 14 lat temu, to dopiero w budowie była ul Geodetów, ul. Kameralnej nie było, była wówczas ul. Zwirowa, wysypana… żwirem. Nie było także Osiedlowej, Ogrodowej, Wilanowskiej… Nie było żadnej komunikacji, przemieszczaliśmy się do ul. Puławskiej pieszo, lub dzięki życzliwości sąsiadów, (prywatna linia Rojbus kursowała od roku 2001).Szkoły nie było w ogóle, jedynie zdobyty prawie cudem przez p. J. Dąbka grunt. Ulica Julianowska, zbudowana dawno przez rdzennych mieszkańców była w stanie prawie nieprzejezdnym. (A`propos – od ponad dwóch lat osobiście uczestniczyłam w pracach projektowych modernizacji tej ulicy, a w 2008 roku, tuż przed otwarciem szkoły odbył się wiec ws. braku bezpiecznego dojścia do niej, także właśnie z inicjatywy stowarzyszenia, patrz Telewizyjny Kurier Mazowiecki z lutego 2008).

Dziś władze są nam przychylne, co widać chociażby w projekcie budżetu gminy na rok 2012 i w wieloletniej prognozie finansowej. Prace inwestycyjne w obu miejscowościach nabierają tempa. Oczywiście potrzeb jest nadal wiele, ale trzeba zrozumieć, że budżet obejmuje całą gminę.

W Julianowie i Józefosławiu w ostatnich latach nastąpił boom budowlany, za którym nie nadążyła infrastruktura techniczna. Utrudnienia odczuwamy na codzień. Ale stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” jest dla władz partnerem do rozmów, a nie petentem. Dlatego też, jako naturalny przedstawiciel Mieszkańców, organizujemy spotkania z Władzami. Poprzednie, w styczniu br. dotyczyło budżetu, najbliższe odbędzie się w sprawie poprawy komunikacji zbiorowej. Są dobre chęci ze strony ZTM, Urząd Gminy przeznaczył na ten cel fundusze.

Pragniemy, aby jak największa liczba Mieszkańców była usatysfakcjonowana. Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konsultacjach.

Hanna Krzyżewska- prezes stowarzyszenia „Nasz Józefosław i Julianów” ( z woli członków stowarzyszenia),
- radna – (z woli Mieszkańców Julianowa),
- wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej (z woli większości radnych).

 

Czy jesteś za zlikwidowaniem pętli 739 przy Kameralnej w zamian za wprowadzenie większych autobusów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podoba ci się:

Komentarzy (17)

 1. czyli co ? metro, autobus ,pociąg,tramwaj i globus :D

 2. Przyjdziesz to się dowiesz.

  • Jak zwykle. Ciagle spotkanie spotkanie. I tak nic nie pomoze.

 3. Na zebraniu nie może zabraknąć ANRZEJA HUBLA vel „jako priorytet swojej działalności traktuje rozwój infrastruktury Józefosławia, a w szczególności budowę przepompowni wody w Józefosławiu, remont i budowę dróg oraz poprawę komunikacji do Warszawy”

  http://jozefoslaw24.pl/forum/Thread-CZY-RADNY-ANDRZEJ-HUBL-ISTNIEJE?pid=369#pid369

  :)

  • Pierwsze słyszę o takowym jegomościu :)

 4. czegoś tu nie rozumiem i proszę o wyjaśnienia

  czy stowarzyszenie „Nasz Józefosław i Julianów” nie może spotkać się z Mieszkańcami w tej lub innej sprawie z własnej inicjatywy, tylko może to zrobić „na prośbę p. burmistrza Zdzisława Lisa”?

  czy spotkanie członków Stowarzyszenia (mieszkańców) z innymi mieszkańcami, to są konsultacje? sądziłbym, że konsultacje są między tymi, którzy podejmują decyzje a tymi, których te decyzje dotyczą? a więc powinien być obecny również przedstawiciel władz gminy

  • nie rozumiem o co Ci chodzi Pawlo :)

 5. drugim pytaniem odpowiedziales sobie na pierwsze

  brawo, rozwijasz sie

 6. Oczywiście, stowarzyszenie spotyka się cyklicznie zarówno we własnym gronie, czasem zapraszając także gości i mieszkańców. Tym razem spotkanie zwołane zostało wyjątkowo na prośbę p. Burmistrza, bo problem poprawy komunikacji wzbudził różne reakcje. Chcemy dać równe szanse do wypowiedzi wszystkim zainteresowanym.

 7. czyli Burmistrz nie pofatyguje się na spotkanie z mieszkańcami tylko wyręcza się Stowarzyszeniem, które później złoży mu raport

 8. i jak drodzy przeciwnicy udało Wam się coś ugrać? :) Od razu odpowiem na potencjalne zarzuty – tak nie byłem, bo uważam, że takie spotkanie nie ma sensu burmistrz i tak zrobi co będzie chciał, tak jak obiecał w 2009 zrobić porządek z ul. XXI w. :)

  • Ps . Dlaczego zniknął mój wczorajszy komentarz???

   • WCZORAJ TESTOWALIŚMY NOWY SYSTEM ANTYSPAMOWY.

    NIEKTÓRE KOMENTARZE DODANE MIĘDZY GODZ. 18-24 MOGŁY ZOSTAĆ AUTOMATYCZNIE USUNIĘTE.

    PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA.

 9. No i już po konsultacjach. Wynikło z nich kilka propozycji opisanych na forum jozefoslaw.com.pl w wątku „autobus 739″. Burmistrz był i nikim się nie wyręczał. A ul. XXI w. zacznie się budować w maju. Chyba wytrzymasz, Grejman.

  • dzięki za info, Burmistrz nie zapowiadał swojej obecności, można było o tym napisać na wstępie, że będzie – ładnie z jego strony – i nie byłoby pytań

 10. Wytrzymam zważywszy na to, że „budują” już tak długo jak A2 :)

 11. z propozycji rozwiązań przedstawionych na spotkaniu według mnie najbardziej kożystną i kompromisową jest propozycja sołtysa Jana Dąbka. Proponuję aby wszystkie te propozycje przedstawić na portalu