Tak dla S7

Przyłącz się do inicjatywy – Tak dla S7

„Tak dla S7” – Alternatywa dla Puławskiej i obecnej drogi 7
Najlepiej przygotowana. Najbardziej potrzebna

„Tak dla S7″ to inicjatywa, która ma pomóc w realizacji drogi wylotowej z Warszawy – odcinka drogi S7 Warszawa-Grójec. Od kilku dni za pośrednictwem strony internetowej oraz portali społecznościowych Komitet Zrównoważonego Rozwoju Południa Aglomeracji warszawskiej zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie.

Inicjatywa rozpoczęła się pod wpływem wypowiedzi ministra transportu, Sławomira Nowaka, który niedawno na łamach prasy oświadczył, że będzie szukał pieniędzy na drogi wylotowe z Warszawy. Jedyną taką drogą, która posiada już prawomocną decyzję środowiskową i przetarg na jej budowę mógłby się rozpocząć, jest odcinek S7 Warszawa- Grójec. Mimo tego w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011- 2015 został on wpisany do załącznika nr 2 ( przewidywana realizacja po 2013 roku).

Budowa odcinka S7 Warszawa- Grójec przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców południa aglomeracji warszawskiej, południowych dzielnic Warszawy oraz dla komunikacji w całej Polsce. Do najważniejszych możemy zaliczyć: odciążenie ulicy Puławskiej, odciążenie wjazdu do Warszawy i wyjazdu z niej na wysokości Janek i Raszyna, komfortowy wyjazd ze stolicy w kierunku Krakowa, ułatwiony dojazd do międzynarodowego lotniska Okęcie dla mieszkańców Radomia i Grójca oraz dla osób z południa Polski, rozwój południa aglomeracji warszawskiej oraz sprawniejsza komunikacja pomiędzy południem aglomeracji a stolicą, usprawnienie komunikacji pomiędzy południem a północą kraju.

Podpisy zbierane są na razie w formie elektronicznej na stronie internetowej inicjatywy www.takdlas7.pl. Jednak w ciągu najbliższych tygodni przewidywane są punkty zbierania podpisów pod petycją na terenie powiatu piaseczyńskiego oraz południowych obrzeży Warszawy. Inicjatywa trwa od 4 dni, podczas których udało się zebrać ponad 200 elektronicznych podpisów pod petycją.

Wszelkie informacje na temat inicjatywy dostępne są na stronie :

www.takdlas7.pl

oraz na portalu Facebook :

http://www.facebook.com/TAK.DLA.S7.

Podoba ci się:

Komentarzy (6)

  1. Odpowiedź na interpelacje poselską – >

    http://jozefoslaw24.pl/2012/02/s7-lat-minie-zanim-wybuduja/

  2. Ja się przyłączam!

  3. Elegancko będzie można ominąć kawał miasta,tylko kiedy do tego dojdzie :(

  4. jak nie jak TAK!

  5. No cóż poradzić może nasze wnuki będą miały wygody…. : D

  6. bez przesady jakie wnuki -jeszcze klika lat i będzie jazzzda!