Ecosplyw_III

Eko kajakarze wysprzątali rzekę

W ostatni wtorek 24 kwietnia odbył się pierwszy, pilotażowy ecospływ rzeką Jeziorką. Kajakarze, pokonując trasę od Zalesia Dolnego do Konstancina-Jeziorny, wyłowili kilkanaście worków śmieci.

W ecospływie wzięło udział 11 osób, w tym prezes Fundacji Eco Choice Paweł Chrzanowski, prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej Wiesława Bojanowska z wnuczkiem, przewodnicząca komisji promocji Rady Miejskiej Magdalena Woźniak. Zaczęło się bardzo mokro – od przypadkowej kąpieli. Do Jeziorki wpadli, zamiast wejść do kajaka, Paweł Chrzanowski oraz Maciej Ciechomski – społecznik i miłośnik turystyki aktywnej.

Śmieci w korycie Jeziorki jest naprawdę dużo. Nie sposób było sprzątnąć wszystko, dlatego będziemy organizować kolejne ecospływy. Wśród odpadków trafiały się butelki plastikowe, szklane butelki – głównie piersiówki, puszki, styropiany, piłki tenisowe, lodówki … parę opon samochodowych. Niestety znajdowane są również elementy wędkarskie, co szczególnie smuci. Apelujemy do wędkarzy o zabieranie ze sobą śmieci i dbanie o rzeczne skarpy.

Dzień wcześniej brzegi Jeziorki w okolicach swojej placówki sprzątała młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie. W maju w podobną akcję włączy się Zespół Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.

Łącznie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci.

Organizatorzy: Gmina Piaseczno, Fundacja Eco Choice, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna i wypożyczalnia kajaków www.kajaki-piaseczno.pl

Poniżej link do materiału TVN Warszawa dot. naszego ecospływu:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,opony-puszki-butelki-kajakarze-sprzataja-rzeke,42639.html

Źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Podoba ci się:

Komentarzy (2)

  1. Uuuuu niezły syf, ale cóż się dziwić w naszym cudnym kraju to już norma :)

  2. Dziękujemy!!! Za pomoc. :) Naprawde to jest super sprawa. Nawet zamierzaja jeszcze raz posprzatac i to za miesiac. Jeszcze raz dziekujemy!!! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*