ul. XXI Wieku

Informacje dotyczące ulic : XXI Wieku, Komety, Słoneczny Sad

W zeszłym tygodniu Starostwo zatwierdziło projekt organizacji ruchu (w czasie budowy) na ul. XXI Wieku.

Przedstawiciel firmy Mabau (wykonawca) zapewnił wydział inwestycji, że najpóźniej w poniedziałek powinny rozpocząć się prace związane z budowa odwodnienia . Gmina prowadzi negocjacje z właścicielami działek, których ogrodzenia trzeba będzie przesunąć. Brakuje jeszcze jednej ugody do osiągnięcia celu.

Przetarg na budowę ul. Komety i Słoneczny Sad zostanie ogłoszony w tym tygodniu.

18 lipca Gmina wybrała wykonawcę budowy oświetlenia przy ul. Urbanistów w Julianowie.


Podoba ci się:

Komentarzy (35)

 1. Pozostaje pogratulować mieszkańcom , jeszcze „chwilka” i będą dojeżdżać do domów w cywilizowanych warunkach.

 2. Kiedy wybudują Pastelową ???

  • Budowa Pastelowej jest przewidziana w przyszłym roku.

   Jeśli chodzi o porozumienia z właścicielami działek z ul. XXIw, których ogrodzenia maja być przesunięte, to jedno porozumienie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu, zaś drugie ma być podpisane dzisiaj.

   • To prawda, że nie wiecie ( piję do RADNYCH) co dalej z Julianowską ? Mimo tego, że zapewnialiście ( piję do RADNYCH), że budowa ruszy na wiosnę, potem w środku lata, by zarzekać się, że chodniki powstaną jesienią ( tej JESIENI) ? Wnioskując po wpisach RADNEJ Krzyżewskiej nie wydaje się aby posiadała jakąś sensowną wiedzę na ten temat – piję do tego wątku na drugim forum http://www.jozefoslaw.com.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=2084&start=15

    Jak tak sobie to czytam to chyba się za te pożal się panie Boże sukcesy na-piję w końcu ….

    • Jozeff@ nie wiem, co i do kogo pan „pije” (ja nie piję), ale ja wielokrotnie wypowiadałam się na temat Julianowskiej i mówiłam wyraźnie, ze z cała pewnością budowa chodników nie ruszy ani na wiosnę, ani latem tego roku. Pragnę również wyjaśnić Panu, że na bieżąco monitoruje w urzędzie każda inwestycje dotyczącą Józefosławia. nasze szanse na realizacje różnych zadań staram się oceniać realnie, a nie z hurrrra optymizmem. Również na bieżąco o wszystkim Państwa informuję. Jeśli ma Pan jakiekolwiek pytania, to proszę pytać, za pośrednictwem tego portalu, napisać do mnie maila, lub po prostu zadzwonić. Zawsze odpowiadam i zawsze zajmuję się sprawami, z którymi zwracają się do mnie mieszkańcy.
     W sprawie Julianowskiej w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie mieszkańców, którzy będą musieli oddać grunty pod pas drogowy z urzędnikami. Nie było specjalnych sprzeciwów, kwestie sporne były spokojnie wyjaśniane. Ok. 2 tygodni temu gmina wystąpiła do starostwa o wydanie pozwolenia na budowę (ZRID). Okazało sikę, ze właścicielem działek jest równie pana Starosta i w świetle prawa nie może on sam sobie wydać takiego pozwolenia. Dokumenty zostały przesłane do wojewody, który przekaże je innemu staroście (z innego powiatu), który będzie wydawał takie pozwolenie. Takie są procedury. najważniejsze jednak, że sprawa posuwa się do przodu. Wydział inwestycji zapewnił mnie, że jeśli uda się uzyskać ZRID i przeprowadzić przetarg w tym roku, to zrobią wszystko, aby prace budowlane rozpoczęły się w tym roku. Chodniki można budować również zima. Jest to oczywiście wariant optymistyczny, ale możliwy do zrealizowania. Wszystko zależy od tego, jak długo będziemy czekać na pozwolenie na budowę.

     Przyznam, ze jest to dosyć meczące, czytać, jak niektórzy z Państwa na okrągło narzekacie. I to teraz, kiedy w kwestiach inwestycji, naprawdę ruszyło w Józefosławiu. W ubiegłym tygodniu pojechałam obejrzeć plac zabaw przy naszej szkole. Nie ukrywam, ze zwyczajnie się wzruszyłam. Oto realizuje sikę co, nad czym pracowałam o tak dawna. Wiele osób pracowało. Pierwszą interpelacje w sprawie tego placu napisałam 15 czerwca ur. Nawet Państwo nie wiecie ile od tego czasu przeprowadziłam rozmów z burmistrzem, z radnymi, z urzędnikami, żeby przekonać do budowy tego placu zabaw. Ile ludzi włączyło się w ten projekt. I oto jest. Tak samo budowa ul. XXIw, Komety, czy wielu innych mniejszych, ale tez ważnych spraw. Przykro, ze niektórzy z mieszkańców nie potrafią lub nie chcą tego docenic.

     • Macie diety z naszych podatków, My was wybieramy -więc Wy macie robić – a MY mamy prawo narzekać skoro za przeproszeniem g…ros spraw jest nie wykonanych lub wykonywanych nieudolnie.

      • Jozeff@ Proszę to powiedzieć radnym poprzednich kadencji i rozliczyć ich z tego co zrobili. Mnie Pan nie wybierał, a jednak zrobiłam dla naszej społeczności więcej niż radni, którzy piastują te funkcje od wielu wielu lat. Proszę swoje komentarze skierować do tego radnego, na którego Pan głosował, albo do tych wszystkich radnych, którzy nie mieszkają na tym terenie, ale zostali z tego terenu wybrani. A co do diet, to również proponuje zainteresować się jakie to są pieniądze, bo chyba nie bardzo Pan wie, o czym Pan mówi. To nie jest dieta posła. Radny, to funkcja społeczna.
       Pana wpis jest zwyczajnie niegrzeczny. Uwagi należy kierować personalnie, a nie globalnie.

      • Jozeff@ Doprawdy zadziwiające jest to, ze podnosi Pan larum i zaczyna Pan narzekać w momencie, kiedy wreszcie zaczęły cię w naszej miejscowości inwestycje. Czemu Pan nie interweniował wcześniej, w poprzednich kadencjach? Czemu wcześniej nie krzyczał Pan, – My was wybieramy – więc Wy macie robić! Poza tym, podział na MY – WY jest nie na miejscu. Feudalizm w czystej postaci. Przypomnę Panu, ze ja również jestem mieszkanka Jozefoslawia i nie uznaje podziału na MY – WY. Wszyscy jesteśmy MY. No, Bardzo wiele osób angażuje się w sprawy naszej społeczności i ręczę panu, ze również nie dzielą się na na MY – WY. Wszystkim nam zależy na poprawie infrastruktury.

       • Szanowna Pani,

        Serdecznie Pani gratuluje!!! Budowa zostala rozpocztea czego bylam naocznym swiadkiem dzis o poranku. Nikt wczesniej nie zrobil dla tej miejscowosci wiecej niz Pani. Nikt tez nie byl bardziej aktywny i dostepny dla mieszkancow. Mam dosyc sluchania tego wiecznego narzekania i jojczenia.
        Prosze sie nie przejmowac i nie tlumaczyc bo niektorym chyba nikt niczego nie wytlumaczy.
        Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Pani dzialalnosc.

        • Mnie nie chodziło o to, że się nic nie dzieje. Zwracam CZĘŚĆ honoru nie wiedziałem, że Pani nie była radną w zeszłej kadencji. W takim razie mam uzasadniony żal do reszty radnych zeszłej kadencji. Mieszkam w Julianowie co nie znaczy, że nie mam prawa wymagać cywilizowanych warunków przemieszczania się o własnych siłach przy pomocy siły nóg. Często przechadzam się Julianowską, Cyraneczki, Wilanowską , baaa nawet Działkową i Ogrodową mam niewątpliwą przyjemność. Moje dziwne skłonności globtroterskie skłoniły mnie do wylania gorzkich żali na tej tablicy. Pani/Panie Mysz ja też mam dosyć narzekania, BUDOWA CHODNIKÓW URASTA W TEJ GMINIE DO RANGI AUTOSTRADY lub alei gwiazd na hollywoodzkim bulwarze. Mam skakać z radości dlatego bo budowa chodników zacznie się zimą ??? Ale Proszę Was…. Dobrej nocy .

         • PS. MAM ŻAL RÓWNIEŻ DO NIERÓBÓW Z OBECNEJ KADENCJI :P
          TAK TAK NIERÓBÓW BO JA NIE CZUJĘ OD DWÓCH LAT ŻADNYCH ZMIAN POZA BAŁAGANEM KOŁO TUANA

 3. „Przedstawiciel firmy Mabau (wykonawca) zapewnił wydział inwestycji, że najpóźniej w poniedziałek powinny rozpocząć się prace związane z budowa odwodnienia .”

  O którym poniedziałku mowa. Stan na dziś: (2012-07-30):

  liczba pracujących robotników: 0
  liczba pracującego ciężkiego sprzętu: 0

  Czy kogoś to dziwi ??

  BTW:

  Czy ktoś może wie gdzie dostać plan organizacji ruchu na czas budowy XXI wieku?

 4. Może chodzi o prace logistyczno- teoretyczne :D

  • pewnie tak, a może znowu jakieś „nieprzewidziane” okoliczności zaskoczyły Gminę lub Starostwo.

   W każdym razie z dnia na dzień jestem w stanie założyć się o coraz większe pieniądze, że zostaniemy z rozgrzebaną drogą do kwietnia – maja przyszłego roku… a wtedy zrobi się naprawdę niemiło co niektórym…

 5. Czy ktoś wie o co chodzi z tą przebudową ul.Słoneczny Sad?

 6. „Wkrótce też zostanie ogłoszony przetarg na budowę ul. Komety
  i ul. Słoneczny Sad. Wprawdzie pozwolenie na budowę drogi już jest, jednak dodatkowo został zlecony projekt oświetlenia tych ulic. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę tegoż oświetlenia, które jak Państwo wiecie, wydaje Starostwo.”

  więcej info -> http://jozefoslaw24.pl/2012/06/nasze-priorytety-julianowska-cyraneczki-xxi-wenus-wilanowska-ogrodowa-autobus-nocny-i-lokalny/

  • A gdzieś można podejrzeć jakieś plany jak to ma wyglądać ?

 7. W końcu zaczęli prace na XXI wieku !!!! Miejmy nadzieję, że przed zimą skończą.

  • Ano widzisz w końcu coś się dzieje :-)

 8. Piaseczno: Przebudowa ulicy Komety na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Słoneczny Sad i ulicy Słoneczny Sad na odcinku od ul. Komety do ul. Drogi Mlecznej w Józefosławiu.
  Numer ogłoszenia: 276298 – 2012; data zamieszczenia: 30.07.2012
  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – roboty budowlane
  Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
  Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
  SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
  I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno , ul. Kościuszki 5, 05-500 Piaseczno, woj. mazowieckie, tel. 022 70 17 654, 70 17 655, faks 022 70 17 692.
  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.piaseczno.eu
  I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
  SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
  II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
  II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa ulicy Komety na odcinku od ul. Wilanowskiej do ul. Słoneczny Sad i ulicy Słoneczny Sad na odcinku od ul. Komety do ul. Drogi Mlecznej w Józefosławiu..
  II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.
  II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: W ramach zamówienia należy wykonać : roboty drogowe, kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Ul. Komety długość – 188mb, ul.Słoneczny Sad długość – 75mb, nawierzchnia z kostki betonowej grafitowej gr. 8 cm, chodnik z kostki betonowej szarej gr. 8 cm. Zamówienie należy zrealizować w terminie: Roboty budowlane wraz z ostatecznym odbiorem technicznym do 15.10.2012r. Do dnia 14.12.2012r – uzyskanie zaświadczenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o nie wnoszeniu sprzeciwu w sprawie przystąpienia do użytkowania.
  II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.
  II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.00.00.00-7, 45.23.31.40-2, 45.23.31.41-9, 45.23.31.42-6, 45.23.32.52-0.
  II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
  II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.

  II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 14.12.2012.

 9. No właśnie, gdzie można znaleźć te plany organizacji ruchu podczas budowy XXI wieku? Czy wiadomo już, jakimi etapami będą przebiegać prace? To pewnie pytania bezpośrednio do Mabau, ale może ktoś się orientuje, czy podzielą prace „na pół” i najpierw wybudują odcinek od Wilanowskiej (lub Julianowskiej) do połowy ulicy ( a tak byłoby chyba rozsądnie…)?

  • Myślę, że rzeczywiście jest to pytanie do Mabau. Jeśli będę coś wiedziała to nie omieszkam państwa poinformować.

   • Witam. Ja też nie byłam radną ubiegłej kadencji. Wszystko, co będzie w najbliższym czasie zrobione w Józefosławiu i Julianowie to zasługa radnych z tej okolicy wybranych na bieżącą kadencję. Często nie zabieram głosu na tym forum, ponieważ p. Katarzyna informuje szczegółowo i na bieżąco. Nie chcę się powtarzać, ale to nie znaczy, że nic nie robię. Także pilnuję naszych inwestycji. Przyznaję się, że może byłam trochę zbyt optymistycznie nastawiona do budowy chodników przy ul. Julianowskiej, ale ciągle jeszcze (mimo nieprzewidzianych trudności) są szanse na rozpoczęcie w tym roku. No i kwestia zastosowania „specustawy” oraz wykupu gruntów okazała się nadzwyczaj trudna i kosztowna. Można się śmiać do rozpuku, że Urząd Gminy i Starostwo nie potrafią przyspieszyć procedury- ale zdajmy sobie sprawę, że ta ustawa będzie zastosowana właściwie po raz pierwszy na tak dużą skalę. Ok 100 właścicieli ma udostępnić grunt, a będzie to kosztowało ok 8 milionów (o ile nie więcej) oprócz kwot przeznaczonych na budowę. Ostatnie kłopoty ze ZRIDem opisane są powyżej, nie będę przytaczać. Jednak po raz kolejny apeluję o cierpliwość i trochę wiary w swoich radnych. Tu naprawdę zaczyna się w końcu coś dziać i nie marudźmy na okrągło, bo staje się to po prostu nudne.
    Pozdrawiam, Hanna Krzyżewska.

    • Szanowna Pani,

     No nie mam wyjścia i muszę zwrócić również i pani kawałek honoru, skoro nie była pani we władzach zeszłej kadencji.

     Ma pani rację można się śmiać do rozpuku, że urząd i starostwo zabiera się do takich „projektów” od strony ogona.

     Nudne to się staje to, że obiecujecie i nic nie ma. Pewnie trzeba będzie nam czekać tak długo jak ci nieszczęśni mieszkający przy XXI w.

     • Jozeff@ Z całym szacunkiem, ale „nudne”, to jest to pana narzekanie. Mieszkańcy ul. XXIw zwrócili się do mnie, jako do nowej radnej zaraz na początku kadencji, czyli, na początku ubiegłego roku, z prośba o pomoc w wybudowaniu drogi, przy której mieszkają. Efekt jest taki, ze w ubiegłym roku został wykonany projekt budowy tej ulicy, a teraz, jest ona budowana. Podobnie było z ulica Komety, Słoneczny sad, placem zabaw przy szkole, rozbudową szkoły, wilanowską i wieloma innymi sprawami (np. lustra drogowe, pasy, oczyszczanie rowów melioracyjnych, wycinanie drzew w celu poszerzenia drogi, naprawa kostki drogowej na niektórych ulicach, itp.). Jeśli ktoś nie chce tego zobaczyć, to bez względu na to, co, tu zostanie napisane, i tak będzie narzekał.
      Ja tu mieszkam niewiele ponad 4 lata, radna jestem, mniej niż 2 lata i proszę nie mieć do mnie pretensji, o coś, czemu nie jestem winna. Na terenie Józefosławia mieszka jeszcze radna Elżbieta Szweycer i wieloletni radny Andrzej Hubl. Proszę również z nimi rozmawiać i pytać. Jest jeszcze gro radnych Platformy, którzy dostali głosy z Józefosławia, ale jak już pisałam nie mieszkają na tym terenie. Tak jak pisałam wcześniej, proponuje również porozmawiać z radnym, którego Pan wybierał.
      Przepraszam, ale naprawdę mam już dość tego ciągłego narzekania. Ja nawet prywatnie nie narzekam. Jeśli jest coś źle, coś co mi się nie podoba, to zastanawiam się jak to zmienić, szukam rozwiązania i działam. W Józefosławiu jest
      wiele spraw do zrobienia i wszyscy o tym wiemy. Stwórzmy priorytety, co po kolei robimy, co jest dla nas ważne, a co ważniejsze. Wszystkiego nie da się zrobić od razu.

      • A ja dla odmiany zgadzam się z Jozeffem jak i z radnymi.

       Zobaczcie co z tej listy zaczyna się budować :

       Uprzejmie informuję, że na sesji Rady Miejskiej 18 stycznia zatwierdzony został plan budżetu na rok 2012.

       W roku 2012 planuje się następujące wydatki dotyczące Julianowa i Józefosławia:

       1. Inwestycje:

       a. Ul. Julianowska- projekt + budowa ścieżki rowerowej i chodnika od ul. Przesmyckiego w Piasecznie do ul. Kameralnej w Józefosławiu oraz fragmentu ul. Kombatantów o dł. ok. 100 m w rejonie skrzyżowania z ul. Julianowską – kwota zł 2.700.000.- ( koszt realizacji- 5.072.000.-), wykonanie całej ulicy planowane jest na drugą połowę roku bieżącego.

       b. Ul. XXI Wieku na odcinku od ul. Julianowskiej do Wilanowskiej – budowa wraz z odwodnieniem – kwota zł 1.800.000.- (początek prac – wiosna br)

       c. Ul. Pastelowa – budowa.- kwota zł 36.000.-

       d. Ul. Komety na odcinku od Mlecznej Drogi do Wilanowskiej – budowa – kwota zł 600.000.-

       e. Ul. 3 KDD pomiędzy Spacerową a Wilanowską- projekt – kwota zł 25.000.

       • Grejman@
        Pastelowa – pieniądze na projekt, budowa w przyszłym roku, o ile zabezpieczymy pieniądze w budżecie
        Ul. 3 KDD – pieniądze na projekt – budowa dopiero po wykonaniu projektu odwodnienia wilanowskiej, ponieważ te odwodnienie obydwu ulic jest połaczone
        Ul. Julianowska – dokumenty poszły na ZRID, jak Państwu pisałam i czekamy na pozwolenie na budowę; jest połowa roku, wiec jeszcze nic nie jest przesadzone;
        nadal jest szansa, ze budowa rozpocznie sie w tym roku;
        ul. XXIw – budowa drogi w trakcie realizacji
        Komety – został ogłoszony przetarg na budowę – rozstrzygnięcie 14.08.
        nie lamentujmy; to, co naprawdę ogromnym wysiłkiem udało się włożyć do tegorocznego budzetu, jest w trakcie realizacji; urzędy maja swoje procedury i pewnych rzeczy nie przeskoczymy; to, co się dało przyspieszyć, zrobiliśmy; Przypomnę, że budżet na 2011r, który otrzymaliśmy w spadku po burmistrzu Zalewskim, zakładał budowę julianowskiej do 2017r.- udało mi się wówczas skrócić ten okres o 2 lata, a przy następnym budżecie, o kolejne 2 lata. Julianowska, tak czy inaczej jest rozpisana do 2013r.
        Czytając niektóre wpisy, odchodzą mi chęci do jakiejkolwiek pracy samorządowej; narzekania i narzekania. Doceńmy to, co udało nam się zrobić w tak krótkim
        czasie; Przypomnijcie sobie państwo poprzednie kadencje. Przypomnijcie sobie, ze dosyć niedawno dwóch radnych z terenu Józofoławia, – p. Michał Szweycer i Pan Pawełek, byli nawet przewodniczącymi rady. Pan Hubl jest radnym od kilku kadencji. Pomyślcie, co wówczas zostało zrobione, a co się robi w ciągu ostatniego roku na terenie naszej miejscowości.
        Doprawdy, z takim dopingiem mieszkańców, każdego ogarnełaby niechęć do pracy samorządowej.

        • Ale fajna dyskusja :) A ktoś wie (jestem świeżym użytkownikiem Forum, ale 10-cio letnim mieszkańcem Gminy) co z chodnikiem na Geodetów w okolicy Fabryki Pizzy?

         • geodetów ma być realizowana w całości od przyszłego roku, jednak
          etapami. Kilkakrotnie pisałam interpelacje w sprawie wybudowania chodnika na tym odcinku. Odpowiedź jest zawsze jedna – realizacja przy budowie ul. Geodetów. na Geodetów będzie robione odwodnienie.

          • dzięki

        • Ja akurat dziś nie narzekałem ;) Chciałem pokazać, że ponad połowa punktów z budżetu jest już w realizacji . Podobno tylko krytyka mobilizuje. Pochwały rozleniwiają.

         • Grejman@ Dziękuję, ze dzisiaj Pan nie narzekał :)
          Mnie akurat (podobnie jak znakomita większość ludzi) krytyka demotywuje i odbiera chęć do jakiejkolwiek pracy samorządowej. Tym bardziej, ze wiem ile wkładam w to wszystko energii oraz ile poświęcam swojego czasu. Efekty również są i to namacalne. A tu z każdej strony tylko narzekanie i głosy w stylu: „My was wybieramy – więc Wy macie robić!” Przecież to jest żenujące.
          Naprawdę, po tych niektórych wpisach to mam ochotę oddać ten mandat w cholerę i mieć święty spokój. Tym bardziej, że zarzuca mi się to wszystko, czego nie zrobili poprzednicy i każe mi się odpowiadać za radnych i burmistrzów poprzednich kadencji, za ludzi, których w większości nawet nie znam. Przecież ktoś, na Boga!, tych ludzi – reprezentantów, wybierał na kolejne kadencje.
          Ja dostałam najmniej głosów, ze wszystkich radnych, którzy dostali się do rady, a startowali z list wyborczych w okręgu Józefoslawia. Mniej niż Ela Szweycer i mniej niż Andrzej Hubl, radny kolejnej kadencji. Po raz kolejny zapytam, czemu ci narzekacze i krytykanci nie zaczną rozliczać radnych na których głosowali?

          • Nie do końca jest tak, że ludzie narzekają akurat na pani osobę. Mieszkańcy przez „Radnych” rozumieją ogół i ocenę wystawiają zbiorowo. Głosowali więc wymagają. Przyznam szczerze, że sam nie do końca wiedziałem jak wasza praca wygląda od kuchni. Dzięki informacją zamieszczanym na tej stronie dużo się dowiedziałem i w pewnych kwestiach zmieniłem swój Józefosławopogląd. Dlaczego pani i Hanna Krzyżewska tyle robicie dla społeczności, a takie postaci jak Szweycer i Hubl tak mikroskopijnie mało ? – wiedzę czerpałem z ilości interpelacji zgłaszanych przez poszczególnych radnych. Ja to wolę pani nie denerwować bo szkoda „tracić” taką osobę, której zależy na tym co się dzieje w okolicy.

           Życzę Pani energii i wytrwałości w pracy dla nas.

 10. Grejman@
  Plac zabaw przy szkole w ogóle nie był ujęty w budżecie. Pomimo wniosku komisji polityki gospodarczej, której jestem członkiem (złożyłam ten projekt na komisji i przekonałam radnych do poparcia) radni platformy i koalicji wyrzucili te pozycje z budżetu. Wspólnie z rada rodziców udało nam się zebrać część środków na realizacje tego projektu i dzięki temu przekonać burmistrza i rade do dofinansowania i realizacji. bardzo wiele osób zaangażowało się w to przedsięwzięcie i dzięki temu plac już stoi + urządzenia dla młodzieży do zajęć w-f.

  Wilanowska również została odrzucona przez platformę i koalicjantów przy konstruowaniu tegorocznego budżetu. Trzeba było naprawdę wiele rozmów, które przeprowadzałyśmy wspólnie bądź równolegle z panią Krzyżewska, – zarówno z burmistrzem, radnymi jak i urzędnikami, – aby znalazły się środki pozwalające na rozpoczęcie prac nad projektem.

  gdyby mieszkańcy nie kłócili się pomiędzy sobą o autobus, to mielibyśmy o wiele większe szanse, aby uzyskać znacznie więcej niż jeden dodatkowy kurs w godzinach szczytu. I mówię to z cała odpowiedzialnością. Wiem, ze mogliśmy uzyskać więcej. Przypomnijcie sobie akcje z progami na ulicy Wenus – wszystko było ustalone i nagle kilka osób wysyła do burmistrza paszkwile podważając nie tylko autorytet swoich radnych ale również swoich sąsiadów, mieszkańców Józefosławia.
  Moją siłą w przekonywaniu burmistrza i radnych do inwestycji w Józefosławiu jest to, że mogę powiedzieć – „to jest głos mieszkańców; reprezentuje mieszkańców; mówię w imieniu mieszkańców; mam za sobą mieszkańców…” – a tych mieszkańców jest sporo, – więcej niż kilka piaseczyńskich wsi razem wziętych, – płacących konkretne podatki, które spływają do budżetu gminy. To jest mocny argument. Ale jeśli burmistrz, radni i urzędnicy widzą i słyszą kłótnie i brak jedności w naszej wspólnocie, to zaczynają nas lekceważyć.
  Proponuje, abyśmy przestali już tak bardzo narzekać i zaczęli podchodzić do naszych potrzeb zadaniowo. Tak, jak to robicie Państwo w swoich firmach.Powtarzam po raz enty, – wszystkich zaniedbań narosłych w ciagu ostatnich 10 lat, nie da się zrobić w jeden rok, a budżet gminy jest ograniczony. Spróbujmy jednak zawalczyć o konkretne pieniądze na konkretne inwestycje. Dlatego właśnie przedstawiłam Państwu moje propozycje inwestycji na przyszły rok, które wg mnie powinny znaleźć się w budżecie. Dopiszcie swoje, podzielcie się uwagami, próbujmy współpracować. Mnie również będzie łatwiej przekonywać urząd do rożnych wiedząc, że mam Państwa wsparcie i poparcie w tym, co robię.

  • W sumie racja z tym, że nie da się zrobić wszystkiego w ciągu roku. Ja tylko bym sobie życzył by zrealizować – sprawy zaplanowane w budżecie i projektach na dany rok.