Kamil Bednarek

Bednarek zaśpiewa w Piasecznie

Muzyka reggae w wykonaniu finalisty „Mam talent!” zabrzmi 9 grudnia o godz. 19.00 w piaseczyńskim Domu Kultury.

Nietuzinkowy młody artysta sławę zyskał dzięki udziałowi w III edycji programu telewizyjnego „Mam talent!”. Uzyskane drugie miejsce w tym konkursie przyczyniło się do tego, że debiutancki album zespołu z Kamilem na czele, zatytułowany „Szanuj”, stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu 2010 r. osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 r. – podwójnej Platyny.

Kamil swoją karierę muzyczną zaczynał jako frontman zespołu Star Guard Muffin. Kapela powstała w Brzegu w maju 2008 r. i w ciągu dwóch lat sięgnęła po liczne nagrody oraz wyróżnienia na festiwalach i przeglądach. W zeszłym roku młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie – wyjechali do legendarnego studia Boba Marleya w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae.

W maju 2012 r. Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie „Bitwa na głosy”, emitowanym na antenie TVP2. Od maja tego roku nowy zespół Bednarka ruszył w dużą plenerową trasę po całym kraju. W planie tej trasy znalazł się m.in. Przystanek Woodstock. Pod koniec sierpnia 2012 r. kapela wystąpiła na festiwalu w Sopocie jako gość specjalny, wykonując łącznie pięć autorskich kompozycji. Właśnie ukazał się na rynku nowy album, „Jestem”, który Kamil będzie promował podczas koncertu w Piasecznie.

Bilety na koncert dostępne są w kasach Centrum Kultury w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu.


Podoba ci się:

Możliwość komentowania jest wyłączona.