ul. Jagielska

Projekt utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Piaseczno

Urząd Gminy zaprasza mieszkańców Józefosławia i Julianowa do zapoznania się z projektem regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Piaseczno, objętym konsultacjami społecznymi.

Uwagi, wnioski i propozycje należy wpisać do załączonego formularza i złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, przesłać faxem na nr 22 70 17 628 lub przesłać na adres go@piaseczno.eu do 11 grudnia 2012 r.

Do pobrania:

Projekt regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Piaseczno

Formularz konsultacji społecznych


Podoba ci się:

Komentarzy (5)

  1. Wie ktoś czy nowy projekt zawiera jakieś „szokujące kontrowersje” ? Przejrzałam projekt i nic specjalnie mnie nie poraziło.

    • Moim zdaniem projekt jest ok. Ciekawa tylko jestem kto zostanie wybrany i jakie będą ceny za wywoz śmieci bo wszędzie się mówi o drastycznych podwyżkach.

    • Firmy wywożące odpady będą wybrane w przetargu. Gmina nasza została podzielona na 3 sektory i teoretycznie mogą wygrać 3 firmy (ale mogą być dwie lub jedna, ewentualnie spółka). Jeśli chodzi o cenę – to zostanie tak skalkulowana, żeby zachęcała do segregacji odpadów. Osoby oddające wyłącznie odpady różne zmieszane będą sporo więcej płacić niż te, które przyłożą się do posegregowania na grupy: 1. szkło, plastik, metale, papier; 2. odpady biologiczne (od wiosny do jesieni) – trawa, liście, obierki itp; 3. zmieszane (w małych ilościach). Teoretycznie cena powinna zostać na średnim poziomie obecnych cen. Będzie liczona od osoby niezależnie od liczby wystawionych worków (żeby nikomu nie przyszło do głowy wywożenie ich np. do lasu). Jedynie odpady zielone będą limitowane w kg, ponieważ niektórzy z nas mieszkają w lesie i mają „tony” liści, a ci, którzy w blokach- na przykład nie produkują trawy wcale :)
      Pozdrawiam, Hanna Krzyżewska

  2. Wczoraj w tvn24 straszyli, że nowa ustawa zmusza do wybrania tylko jednej firmy, co może spowodować bankructwo wielu firm zajmujących się wywozem śmieci.