Okolica ul. Tenisowej

Tam na razie jest ściernisko, ale będzie … skwer ?

26 października ubiegłego roku, odbył się przetarg, którego przedmiotem była nieruchomość położona w Józefosławiu przy ul. Tenisowej w rejonie skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Wilanowskiej, będąca własnością Skarbu Państwa, stanowiąca działkę ew. nr 127/3, o pow. 0,13 ha.

Od Starosty Jana A. Dąbka dowiedzieliśmy się, że przetarg zakończył się negatywnie. W związku z tym zgodnie z obietnicą Starosta wystąpił do Wojewody o wyrażenie zgody na bezpłatne przekazanie tej nieruchomości Gminie. Wszystko ostatecznie wyjaśni się kiedy Wojewoda odpowie na prośbę Starosty (do 4 stycznia nie wpłynęła odpowiedź od Wojewody).

Więcej na temat parku w Józefosławiu :

Starostwo ogłosiło przetarg na sprzedaż działki przy ul. Tenisowej

Odpowiedź Starosty w sprawie parku w Józefosławiu

Opóźnienia w realizacji projektów ! Relacja ze spotkania Rady Sołeckiej Józefosławia z Burmistrzem i Starostą

Radna K. Nowocin-Kowalczyk o szansach na powstanie parku w Józefosławiu

Chodniki przy Julianowskiej, skwer i ścieżka rowerowa – interpelacje Hanny Krzyżewskiej


Podoba ci się:

Komentarzy (9)

 1. I o taką odp. mi chodziło przy poprzednim artykule :-) . Słyszałem że pojawiły się propozycje żeby powstał tam wybieg dla psów – myślę że to kiepski pomysł przed samymi blokami. Przy tak małej ilości zieleni powinien tam być po prostu skwer (drzewka, trawa, ławeczki, chodniczek, a na początku przy sąsiadującej działce jakiś plac dla dzieci)

 2. No i fajnie kolejny krok do przodu za co punkt dla Starosty.

  • tak jest grejman, masz rację . Panie starosto sołtysie prosimy o więcej.

 3. Sporo działek jest też przy ulicy XXI wieku

  • one mają inną cenę ;)

 4. Ciąg spacerowy z ławeczkami przy ruchliwej ulicy, która ma w przyszłości połączyć się z Puławską? Pewnie puszczą jeszcze tamtędy autobus (przystanek jest już przygotowany). Ciekawy pomysł na wypoczynek i relaks… Ja życzyłabym sobie innego: w spokoju i ciszy, bez samochodów tuż obok. Może warto by zainteresować się działkami przy XXI wieku? Tam naprawdę jest sporo miejsca i na ławeczki, i na boisko, i na plac zabaw. W ciszy….

 5. No dziękuję bardzo za taki teren rekreacyjny – przy ruchliwej ulicy, z autobusem zapewne (bo przystanek na rogu Cyraneczki i Wilanowskie już stoi), łączącej tak duże osiedla z Puławską. Panu staroście życzę miłego odpoczynku po pracy w takim miejscu, mieszkańcom Józefosławia innej lokalizacji na relaks…

  • m-eva sama coś załatw a później narzekaj. To bardzo dobre miejsce 100 razy lepsze niż pod tymi drutami.

   • ale przecież skwer ma być właśnie pod drutami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*