Teren Orco przy ul. Wilanowskiej 8

Nowa inwestycja ?

Na zlecenie Raiffeisen Banku syndyk masy upadłości Józefosław Project Sp. z o.o. ( spółka należy do grupy Orco ) wystawił na sprzedaż prawa własności do nieruchomości o powierzchni 60.957 m2, położonej w Józefosławiu przy ulicy Wilanowskiej 8.

Tereny spełniają warunki odpowiednie dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, wielorodzinnej i usługowej. Nieruchomość jest zabudowana budynkiem mieszkalnym o pow. użytkowej 273,40 m 2 . Cena wywoławcza została ustalona w wysokości 22.000.000,00 zł . Przetarg zakończył się 24 maja bieżącego roku.

Oznacza to, że za około 2 lata na ulicach Józefosławia może pojawić się kilkaset dodatkowych samochodów. Jeżeli władze nie dostosują infrasturktury drogowej do natężenia ruchu, to Wilanowską, Julianowską i Geodetów będzie można przemianować na Aleje Korkowe.


Podoba ci się:

Komentarzy (10)

 1. o kur zapiał, czeba się pakować powoli ;/

 2. Wreszcie dokończą Wenus i będzie przebitka do Wialnowskiej.

 3. A wiadomo kto to kupił? oby nie multihell….

  • Nikt nie kupił, bo 350 zł za m2 to za drogo jak na Józefosław.

   „Słoneczny Julianów” to inne planowane wielkie osiedle przy Julianowskiej,
   a obok wielkie tereny posiada też Multihekk.

   Nie sądzę żeby w najbliższych latach któryś z tych 3 molochów powstał,
   ale ze 10-15 lat będziemy wspominać piękne czasy, kiedy do Puławskiej jechało się
   rano 15 minut

 4. podobno ” Słoneczny Julianów” a pod nazwą kryje się multihek….

 5. Jeśli Multihekk, to postawi coś na kształt tzw. Morodoru czyli bloków przy skrzyżowaniu Wilanowska-Geodetów, lub coś w stylu tych „skoczni narciarskich” naprzeciwko Auchan (po drugiej stronie Puławskiej). Ewentualnie coś w stylu Sand Tower, czyli chyba 16-piętrowca na wylocie z Piaseczna (na Górę Kalwarię). Multihekk się w takim budownictwie specjalizuje, tj. wykorzysta działkę do cna.

  Multihekk ma w nosie infrastrukturę, a bierze pod uwagę swój zysk. Buduje kolosy, sprzedaje względnie tanio, a mieszkańcy tych bloków potem się z nim kopią o jakość. Słynny „Titanic” przykładem, ale wystarczy poczytać fora blokowiska Electra, itp.

 6. mam nadzieję, że tylko podobno, czy ma ktos sprawdzone info, ponieważ niestety słowo multi-hell brzmi bradzo groźnie…

 7. Gdyby to był MultiHekk, praktycznie nie ma co liczyć na coś innego niż blokowisko. 6 hektarów to obszar 200×300 metrów który zmieści dużo bloków i tysiące lokali. Okolica zacznie powoli zamieniać się w Ursynów tyle że bez ursynowskiej infrastruktury. Może to nie Ursynów, ale prędzej Ursus – gęsto od bloków i daleko od cywilizacji. Mamy już w okolicy blokowisko MultiHekka, obok jakiś deweloper postawił chyba 7-piętrowy blok (i jest jeszcze jedna działka do dyspozycji). Są bloki Piekuta (stosunkowo nieduże) pomiędzy Tuanem i CH Józefosław. Jak na terenie Orco wyrośnie blokowisko MultiHekku, to praktycznie bloki zaczną dominować w okolicy. Bloki stoją też przecież przy Rubinowej i okolicach.
  A znajdzie się jeszcze parę niezabudowanych działek w okolicy Wilanowskiej na bloki, spory teren też zajmuje szkółka ogrodnicza (można ją sprzedać przecież na bloki). Okolica Wilanowskiej będzie się dusić.
  Trzeba będzie uciekać dalej na południe – w stronę Złotokłosu, Baszkówki, Gloskowa, Henrykowa Urocze… Ale tam brakuje obiecanej na Euro 2012 Puławskiej-bis…

 8. nie rozumiem dlaczego zniknął mój poranny post? co to za cenzura tutaj?

 9. Ten teren byłby idealny na teren rekreacyjny.
  Oby nie powstał tu kolejny Mordor, bo będziemy mieć kolejne slamsy w józefosławiu, a wtedy nie pozostaje nic innego jak stą uciekać i przestać płacić tu podatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*