Artur Dębski

Co zdziałał poseł z Józefosławia

Roczne Podsumowanie Działalności Poselskiej Artura Dębskiego Za Okres Od 8 listopada 2012 roku do 8 listopada 2013 roku.

Szanowni Państwo,

Już po raz drugi w dowód wdzięczności za zaufanie jakim obdarzyliście mnie w październiku 2011 roku, chciałbym przedstawić sprawozdanie roczne z mojej działalności poselskiej.

Kontakt z wyborcami

Jako demokratycznie wybrany poseł z ramienia Ruchu Palikota, dbam o to by pozostać w ciągłym i bezpośrednim kontakcie z moimi wyborcami. Podczas swoich dyżurów poselskich zapoznaje się z Państwa problemami oraz pomagam w ich rozwiązywaniu w najlepszy i najbardziej efektywny sposób. W tenże sposób mogę również skutecznie zadbać o Państwa interesy.

Dodatkowo, w mijającym roku zainicjowałem bezpłatne porady prawne, które udzielane były przez adwokata w każdy wtorek w moim biurze poselskim przy ulicy Wspólnej. Dzięki temu pomoc, którą udzielaliśmy była profesjonalna, a wskazówki które otrzymywali potrzebujący były z pewnością szczególnie pomocne.
O skali udzielanego przeze mnie wsparcia może świadczyć również fakt dziesiątek wystosowanych interwencji poselskich, które poruszały zróżnicowaną tematykę oraz ogromną liczbę problemów, z którymi spotykamy się na co dzień.

Jednym z największych projektów, których podjęło się moje biuro poselskie jest kwestia związana z tzw. Janosikowym, czyli ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, która jest przyczyną niewypłacalności Mazowsza, Warszawy i dużej części gmin, których jestem reprezentantem. Dodam, że nie zależy mi na tym, aby je całkowicie zlikwidować, tylko zmienić sposób naliczania i przyznawania, tak aby poprawić sytuację finansową zarówno dużych aglomeracji jak i ubogich samorządów. Całkiem niedawno rozpoczęła się większa debata na forum Sejmowym o niesprawiedliwości tych przepisów, co utwierdza mnie w poglądzie, iż swoje przekonania trzeba głośno wyrażać i walczyć o nie, ponieważ tylko dzięki temu zaangażowaniu otaczająca nas rzeczywistość ma szansę się zmienić.

Kolejnym tematem, któremu poświęciłem swoją uwagę jest funkcjonowanie Powiatowych Urzędów Pracy. Wielu z Was zapewne potwierdzi, iż to, w jaki sposób dziś działają nie jest ani efektywne, ani wystarczające do tego, aby odsetek bezrobocia w naszym kraju w końcu zaczął sukcesywnie spadać. Analizując dane otrzymane od PUP-ów przyjrzałem się uważniej ilości zatrudnianych pracowników oraz kwotom jakie są przeznaczane na utrzymanie samych urzędów. Uważam, że aby zaszły jakiekolwiek poważne zmiany niezbędny jest dialog rządzących ze społeczeństwem, a także zmotywowanie pracodawców do współpracy z urzędami.

W swojej pracy równie dużą uwagę poświęcam lokalnym problemom. Dlatego też m.in. przyłączyłem się do apelu rodziców uczniów LO im. Adama Mickiewicza w Piastowie o pozostawienie placówki w obecnej siedzibie i nie przenoszenia jej do Zespołu Szkół im. Fridtjofa Nansena. Wspólnymi siłami przekonaliśmy samorządowców do naszego stanowiska, co zaowocowało odstąpieniem Rady Powiatu Pruszkowskiego od tego pomysłu.

Podczas minionego roku wystosowałem ponad 100 interpelacji do poszczególnych Ministerstw. Ich tematyka była bardzo zróżnicowana: począwszy od kwestii przygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków, poprzez problem tzw. niskiego hazardu w Polsce, aż po zagadnienie dodatkowych rocznych wynagrodzeń dla pracowników jednostek sfery budżetowej wypłaconych w 2012 roku.

Obecność w mediach

Dzięki stałej obecności w mediach, mam możliwość komentowania bieżących wydarzeń oraz szansę bezpośrednich starć w debatach politycznych z kolegami oraz koleżankami z innych partii.
Jestem częstym gościem w stacjach telewizyjnych takich jak: Tvn24, Polsat News, Superstacja, TVP Info, w programach typu: Kawa na ławę, Salon Polityczny, Na pierwszym planie i innych. Uczestniczę również w audycjach radiowych m.in. w Polskim Radiu, Radiu Bogoria, Tok Fm etc.

Informacje dotyczące gdzie i o której godzinie można mnie usłyszeć oraz zobaczyć regularnie zamieszczam na moim fanpage’u na facebooku:

https://www.facebook.com/ArturDebskiPoselRP

Udział w wydarzeniach

Aby wesprzeć młodych ludzi w podejmowanych przez nich działaniach, wziąłem udział w Kongresie Ruchu Młodychzorganizowanym przezmłodzieżówkę Ruchu Palikota w Warszawie. Oczywistością jest, że są przyszłością Polski, dlatego też ważne jest aby dbać o ich dobro, wysłuchać co chcieliby zmienić w polskiej polityce, dostrzec ich potrzeby oraz je realizować. W dzisiejszych czasach młodzież jest bardzo dobrze wykształcona, dlatego Polska powinna dbać o swoich młodych obywateli, tak by chcieli tworzyć jej przyszłość, a nie szukali lepszych warunków za granicą. Ważne jest by na nowo rozbudzić świadomość, że Polska udostępni im szereg możliwości konkurencyjnych z zagranicznymi rynkami pracy, oraz zaoferuje styl życia jaki każdy młody człowiek chciałby prowadzić.

W marcu tego roku podczas forum „Młodzi w biznesie”spotkałem się również ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Chcę zachęcić ich do realizowania swoich marzeń, oraz zapewnić, iż nie muszą czekać ze swoimi pomysłami na biznes do ukończenia studiów -czasem wystarczy chęć i zapał aby rozpocząć działanie już dziś. Na spotkaniu odpowiedziałem na wiele pytań i mam nadzieję że spowodowałem, iż studenci nabiorą odwagi by zrobić pierwszy krok w biznesie.

W czerwcu z okazji Dnia Dziecka w Sejmie RP przy ul. Wiejskiej odbyła się symulacja posiedzeń sejmowych z udziałem gimnazjalistów oraz licealistów. Ruch Palikota udostępnił klub, ażeby uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy w jakiej codzienności pracujemy, tak by mogli się jeszcze lepiej wcielić się w nasze role. Moje biuro poselskie przygotowało dla nich gadżety oraz przeprowadziło ankietę, której wyniki okazały się zadziwiające. Wykazały, iż już 16-latkowie doskonale orientują się w sytuacji na polskiej scenie politycznej, a co więcej, potrafią również trafnie ocenić wiele istotnych zdarzeń oraz śmiało wyrażają własne poglądy polityczne. Pozostaję pod dużym wrażeniem.

Jako że sambyłem przedsiębiorcą, poświęcam wiele uwagi i zainteresowania kwestiom związanym z bieżącą sytuacją przedsiębiorczości w naszym kraju. W kwietniu zorganizowano Kongres Przedsiębiorców w Sejmie, podczas którego przedstawiłem pomysł Ruchu Palikota na zmianyprawne dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz wysłuchałem postulatów obrazujących potrzeby polskich właścicieli niewielkich firm związanych z poprawą jakości i efektywności ich pracy. Podobne Kongresy odbyły się w Krakowie oraz Przemyślu. W celu promowania i rozszerzania zainteresowania społeczeństwa tą kwestią odwiedziłem również mieszkańców wielu innych mniejszych polskich miast m.in. Kolna i Grajewa.

Służby specjalne

W sierpniu tego roku zostałem zastępca przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych, co dowodzi mojego dużego zaangażowania w działalność na forum sejmowym. Ucieszyło mnie to duże wyróżnienie, które jest dowodem uznania wyrażonego dla mojej pracy.

Niesłyszący

Podczas licznych spotkań z wyborcami wielokrotnie kierowałem swojąuwagę na problemy niesłyszących i niedosłyszących w naszym kraju, co utwierdziło mnie w przekonaniu, iż nie posiadają należytego wsparcia od rządzących. Wraz z innymi posłami Twojego Ruchu podjąłem szereg działań, w efekcie doprowadzając do powstania Parlamentarnego Zespołu ds. Głuchych. W porozumieniu ze środowiskiem głuchoniemych chcemy nowelizować prawo, aby zmienić ich rzeczywistość na lepsze. W ich interesie złożyłem interpelacje do wielu Ministerstw dotyczących m.in.:problemu dyskryminacji, brakunależytej opieki i zainteresowania społecznego względem osób głuchoniemych oraz zdawania egzaminów na prawo jazdy przez osoby niesłyszące i niedosłyszące.

Nagrody

Moje pismo skierowane do Kancelarii Sejmu rozpoczęło burzliwą dyskusję dotyczącą nagród pieniężnych, powszechnie przyznawanych w administracji państwowej. Okazało się, iż olbrzymie kwoty przeznaczane są nie tylko dla pracowników Kancelarii, ale również Marszałków Sejmu czy też pracowników Ministerstw. Szereg wystosowanych przeze mnie pism potwierdził tylko, iż nawet w obliczu kryzysu elita rządząca w naszym kraju nie może powstrzymać się przed marnotrawieniem publicznych środków.

Parlamentarny Zespół ds. Skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza i Jana Olszewskiego. Ten zespół, powstały z mojej inicjatywy stanowi kolejny element mojej aktywności na forum sejmowym. Został stworzony w celu przeanalizowania skutków opublikowania
niesłusznie wymienionym w tym raporcie.

Mam nadzieję, iż moja działalność poselska, zarówno w Sejmie jak i poza nim, odzwierciedla Państwa oczekiwania-osób, które poprzez oddanie na mnie głosu okazali mi gest zaufania. W kolejnych latach swojej działalności dołożę wszelkich starań aby równie owocnie i skutecznie dbać o Państwa interesy .
Jestem do Państwa stałej dyspozycji za pomocą mojej strony internetowej www.arturdebski.pl, fanpage’u na facebooku, biur poselskich oraz bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Podoba ci się:

Komentarzy (11)

 1. ‘W czerwcu z okazji Dnia Dziecka w Sejmie RP przy ul. Wiejskiej odbyła się symulacja posiedzeń sejmowych z udziałem gimnazjalistów oraz licealistów. Ruch Palikota udostępnił klub, ażeby uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy w jakiej codzienności pracujemy, tak by mogli się jeszcze lepiej wcielić się w nasze role. Moje biuro poselskie przygotowało dla nich gadżety ..’

  Panie pośle czy te gadżety które rozdawał Pan dzieciom też miały wasze godło czyli liść marihuany, który prezentuje Pan na załączonym zdjęciu na czapce i dumnie nosi Pan w klapie swojej marynarki, co możemy podziwiać jak występuje Pan w mediach ?

  Dopóki nosi Pan ten znak to bardzo proszę trzymać się z daleka od dzieci i nie wciągać ich w tę waszą ‘codzienność’. Dziwię się że prokuratura z urzędu nie zabrała się za Pana i pana kolegów za propagowanie narkotyków wśród dzieci. Czyżby wasz immunitet dotyczył nawet dilerki wśród dzieci.

  • Nie sraj ogniem ! legalizacja ma dotyczyć osób pełnoletnich

   • A co ma piernik do wiatraka. Niech sobie działa w kierunku legalizacji, ale niech nie propaguje narkotyków wśród dzieci poprzez obnoszenie się z takimi znakami. Sam pisze o dzieciach więc stąd mój komentarz. Niech odwali się od dzieci.

 2. Dobry typ :) hahaha musi być wyluzowany jak Airborne Rambo tratatatatata hahahaha

 3. NIECH PAN ARTUR przestanie sie chwalic w sprawie gluchych! Jestem lewica (i jestem osoba niedoslyszaca i nosze IMPLANT) ale nie popieram Pana! Pan wspiera Gluchych ale pan nie widzi roznice miedzy Gluchych a nieslyszacych!!! Przez pana my nieslyszaci ktorzy staralismy sie zrobic tak zeby mamy slyszec i robic jak slyszaci,a teraz mamy gorsza reputacje. Bo PAN mysli ze wszyscy nieslyszaci tylko migaja! Ja nie znam j. mig. posluguje sie glownie mowa. Jest mi niezmeirnie przykro! Podaje przyklad: My uzywamy napisy w TV a Pan wzial tlumacza j. mig przez to tylko osoby migajace zrozumieli a my nie bardzo! Wiec prosze sie chwalic ze Pan wspiera tylko GLUCHCY CZY MIGAJACYCH A NIE NIESLYSZACYCH CZY NIEDOSLYSZACYH bo to jakby wspierasz wszystkich a to nieprawda. Zaluje ze na pana glosowalem.

  • Przepraszam za gramtyke ale ze zdenerwowania szybko pisalem. Pozdrawiam

 4. Nie kojarzę gościa.

 5. The imperial palace used mountain spring water, osmanthus flowers and their „noble fruit” from Wuxian in Jiangsu Province, according to Roger Sun, manager of Yu Bar at Shanghai Marriott Hotel Luwan.
  [url=http://www.lokmanhekimimiz.com/userfiles/mast.asp?ニューバランス-996/]ニューバランス 996[/url]

 6. Scott McDonald’s header on the stroke of halftime and a stoppage time goal from Greek striker Georgios Samaras gave Celtic a 2-1 aggregate victory after Mowbray’s first competitive game in charge last week ended in a 1-0 defeat against the Russians.
  ルイヴィトン コピー

 7. But truthfully, there’s plenty of culture in Singapore. It’s just a matter of knowing where to find it.
  グッチ

 8. こんにちは!私はこれにしてきた宣誓かもしれない前に、しかし後にブログサイトウェブサイト{読書|ブラウジング|チェックポストのいくつかを、私はそれが私には新機能が実現。 それでも、私は間違いだ喜ん私はそれを発見し、私はなるだろうブックマークとバックチェック頻繁!
  シチズン attesa