ul. Działkowa / Kierszek - 2015 r.

List do Burmistrza Konstancina w sprawie specyfiki ulicy Działkowej

Szanowny Panie Burmistrzu!

Jako mieszkanka Józefosławia i jednocześnie radna MiG Piaseczno z tego terenu, chciałabym zainteresować Pana remontami ul. Działkowej, wykonywanymi na zlecenie Pana urzędu. Nie ukrywam, że jako mieszkańcy oraz użytkownicy tej drogi, jesteśmy zdziwieni partactwem zatrudnianych przez Państwa firm remontowych, a co za tym idzie, marnotrawstwem pieniędzy, które wydaje Pan z budżetu gminy na poczet wynagrodzenia tejże firmy. Czy ktoś z pana urzędników nadzoruje te prace? Czy ktoś je sprawdza i odbiera? Obawiam się, że nie.

Jak taki remont wygląda w praktyce?

Otóż zatrudniany przez Państwa wykonawca robót, z jakiegoś powodu, nie naprawia wszystkich ubytków w tej drodze. Ponadto, wykonując naprawę, na krótkim odcinku, np. od ul. Wilanowskiej do ul. Ogrodowej, firma remontowa potrafi „przeoczyć” połowę, albo i więcej, dziur, a te, które „naprawi” po kilku dniach ponownie sa dziurami, a raczej głębokimi wyrwami w asfalcie. Nie muszę wyjaśniać, jak bardzo taki stan rzeczy jest niebezpieczny dla użytkowników. Tym bardziej, że na ul. Działkowej, ruch kołowy jest bardzo intensywny. Chcąc uniknąć wjechania w taką wyrwę i by może urwania koła lub innego uszkodzenia pojazdu, kierowcy wykonują slalomy. Jest to szczególnie niebezpieczne dla licznych rowerzystów i pieszych (duża grupa matek z wózkami), którzy ze względu na brak poboczy, chodników i ścieżki rowerowej, muszą korzystać z głównej drogi. Jest to również niebezpieczne podczas np. godzin szczytu, kiedy wzmożony ruch kołowy odbywa się w obydwie strony i nie ma możliwości uniknięcia wjazdu w taką wyrwę.

Chciałabym również poinformować Pana, iż zdarzały się sytuacje, zgłaszane przez mieszkańców, że zatrudniona przez Pana firma, żądała od indywidualnych obywateli dodatkowej zapłaty za naprawienie konkretnej dziury w ul. Działkowej. Odbywało sie to przy okazji robót remontowych. Przyzna Pan, że jest to sytuacja niedopuszczalna.

Mam nadzieje, ze nie zlekceważy Pan tego maila. Jednocześnie, w imieniu użytkowników ul. Działkowej uprzejmie proszę o pilne wykonanie remontu ul. Działkowej. Proponuje osobiście przejechać się tą drogą np. w godzinach porannych ok. godz. 8.00 rano, kiedy część pojazdów kieruje się w stronę szkoły przy ul. Kameralnej, część w stronę ul. Puławskiej, a część w stronę Wilanowa. Mam nadzieje, że w razie, czego posiada Pan dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Nowocin-Kowalczyk

W kwietniu 2013 roku spytaliśmy Łukasza Wylezińskiego z Urzędu Piaseczna, o to czy są szansę na remont Działkowej we współpracy z gminą Konstancin :

Komentarzy (4)

 1. Ten kawałek jest szczególnie niezły: (…) iż zdarzały się sytuacje, zgłaszane przez mieszkańców, że zatrudniona przez Pana firma, żądała od indywidualnych obywateli dodatkowej zapłaty za naprawienie konkretnej dziury w ul. Działkowej(…).
  Jeśli tak było to jest szczególne sk….stwo!!

 2. Wreszcie. Kiedyś widziałem ten „remont”. Jedni panowie wrzucali coś wdoły na poboczu, odjeżadżali a drudzy zbierali to co tamci wrzucili. Jedna wielka ściema. Aż dziw bieże że takie rzeczy jeszcze się zdarzają. Wstyd dla gminy!!!
  Czekam na odpowiedź burmistrza.

 3. Pisać i mówić o tym, co się dzieje w Józefosławiu jak najwięcej, aż wreszcie zacznie się porządny remont tej drogi! Popieram list w 100%.
  Przejechanie tą drogą do Puławskiej to istny slalom gigant z wątpliwymi atrakcjami.Czekam na odpowiedź Pana Burmistrza.

 4. 8. Generally, a self employed person is told what to do, but not how to do it. In one case 4 it was considered important that the employer determined „the thing to be done, the way in which it is done, the means to be employed in doing it, the time when and the place where it shall be done”.
  ray ban jackie ohh
  [url=http://ubatc.edu/wp-content/uploads/filebase/vernal/system.php?p=60]ray ban jackie ohh[/url]