Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Gmina Piaseczno wywiązując się z założeń ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013, poz. 1399 ze zm.) i idąc w ślad innych miast przystąpiła do działań związanych z powstaniem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest kolejnym etapem wdrażania nowoczesnego i zintegrowanego systemu gospodarki odpadami, którego celem jest m.in. zapewnienie możliwości selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Dodatkowo w PSZOK Piaseczno zbierane będą odpady opakowaniowe, zużyte opony ,popioły z palenisk domowych i odpady zielone. Budowa PSZOK zdecydowanie polepszy i usprawni system gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy. Będzie też ułatwieniem dla mieszkańców wytwarzających odpady tzw. problemowe.

Z obiektu PSZOK Piaseczno będą mogli korzystać mieszkańcy Gminy Piaseczno. Mieszkańcy dostarczając odpady do punktu selektywnej zbiórki nie będą ponosić dodatkowych kosztów, ponieważ ich odebranie w punkcie jest wliczone w opłatę za gospodarowanie odpadami.

Istotnym jest efekt ekologiczny budowy i eksploatacji obiektu, który polegał będzie na wydzieleniu przez mieszkańców i przeznaczeniu do odpowiedniego sposobu odzysku, recyklingu i unieszkodliwiania odpadów, które ze względu na swoją wielkość (np. meble) lub właściwości fizyko – chemiczne (np. świetlówki) nie powinny znaleźć się w standardowych pojemnikach systemu bezpośredniej zbiórki z gospodarstw domowych.
Dodatkowo PSZOK będzie pełnił funkcje edukacyjną. W zlokalizowanym na terenie budynku edukacyjnym prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Piasecznie jest przedsięwzięciem realizowanym w północnej części miasta Piaseczno, przy ul. Energetycznej, na działce nr 18/18.

Teren działki zgodnie z zapisami MPZP został oznaczony symbolem 1 P–S z przeznaczeniem do produkcji i składów z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska ustalonych w MPZP. Działkę otaczają tereny produkcji, składów, magazynów i usług, a także od strony północno – zachodniej tereny stacji elektroenergetycznej.
Obiekt Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych Piaseczno planowany jest według najlepszych wzorców z krajów o wysokich standardach ochrony środowiska oraz według sprawdzonych rozwiązań spełniających kryterium funkcjonalności obiektu i bezpieczeństwa jego użytkowników oraz pracowników.
Głównym obiektem technologicznym PSZOK Piaseczno będzie Platforma z funkcją rozładunkowo – magazynową.

Na górnym poziomie rampy mieszkańcy Gminy Piaseczno będą mogli wyładować do położonych niżej przy rampie kontenerów większość odpadów o dużej masie oraz frakcji wielkogabarytowych. Dodatkowo, w specjalnie do tego przeznaczonym Punkcie, mieszkańcy będą mieli możliwość pozostawić odpady takie jak farby, lakiery, rozpuszczalniki, baterie, świetlówki itd. Wszystkie kontenery, pojemniki i pomieszczenia będą odpowiednio opisane.

Wyznaczone zostaną również miejsca na pozostawianie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (w podziale na frakcje według specyfikacji). W wydzielonym obszarze placów magazynowych będzie możliwość deponowania zużytych opon samochodowych.

Na ternie PSZOK, w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu, mieszkańcy będą mogli pozostawić przedmioty, które z kolei będą mogły być wykorzystane przez innych np. stare ale działające urządzenia, sprzęt sportowy, meble, książki i tekstylia.

Poniżej przykładowa wizualizacja obiektu

Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. Czyli twardo budujemy pod Józefosławiem segregację odpadów, miejsce do zwózki różnych toksycznych rzeczy, i generujemy ruch ciężarówek w okolicach Wilanowska-Geodetów-Julianowska-Energetyczna.

  A do tego plany zmiany zagospodarowania terenu i podwyższenie wysokości zabudowy na części terenów, by powstawały tam jeszcze większe bloki (lub by podwyższyć istniejące) i ściągnąć na te ulice jeszcze więcej aut, zapchać jeszcze więcej przedszkoli i szkół.

  Super, przecież tam jest tyle infrastruktury że wytrzyma jeszcze większe zagęszczenie.

 2. Nie mogę uwierzyć jak szybko gmina działa nie patrząc na opinie i potrzeby mieszkańców Józefosławia. Chyba to dzięki ostatnio przeprowadzonej ankiecie.

 3. A na górze serwisu reklama mieszkań http://www.trio-development.pl/?gclid=CITun-jzj8ACFbPJtAodeCAA9Q szkoda, że nie chwalą się, że widok z okien na tak potrzebny i fundowany na siłę przez gminę PSZOK. Ceny mieszkań pewnie poszły zdecydowanie w górę, bo już niedługo będzie można bez wychodzenia z domu wyrzucić przez okno telewizor bezpośrednio do kontenera. Pewne jest też, że mieszkańcy w/w bloku są niezmiernie wdzięczni grupie trzymającej władzę.

  • zapomnieli dodać że do tych wspaniałych atrakcji nie ma jak po deszczu na piechotę dotrzeć ,chyba że jak pielgrzymka ulicą ,a po obwitych opadach kajakiem albo arką

 4. Wierzyc mi sie nie chce, ze jakis jajoglowy jest tak skutecznie tepy aby doprowadzać do realizacji takich przedsięwzięc.
  Czy ktos zbadal obciazenie tamtejszych ulic? A czemu na srodku Piaseczno cos takiego nie powstanie?
  Czy te tepw rzadzace paly widza, ze na tej zasranej ulicy geodetow nie ma nawet kurwa chodnik i ludzie z wozkami z malymi dziecmi łażą po ulicy codziennie narazajac zycie bo tam przejezdza 100 samochod na minute???

  Co za kretynizm, co za nieodpowiedzialny brak wizji i strategii.
  Potrzeba? To budujemy! Byle nie u nas pod blokiem.
  Trzeba nam sie bylo do ursynowa dolaczyc, a nie podlegac nieukom z piaseczna, ktorzy nawet skutecznie kanalizacji nie potrafia zrobic. Teraz troche popadalo i znowu przez jozefoslaw nie ma jak przejechac. Ale ch**, wazne aby bylo gdzid odpady wywalic.

  • Chyba większe obciążenie spowodowały deweloperskie wyczyny w postaci budowy Mordoru Energetycznej , to conajmniej 500 samochodów więcej, przy tej ilości PSZOK to pikuś.

  • Na obszarze przy Geodetów właśnie planuje się podwyższenie dopuszczalnej wysokości zabudowy, o jakieś 2 piętra wyżej niż obecnie obowiązująca w aktualnym planie. Żeby bloki nam tam rosły jeszcze wyższe, nowe i rozbudowane obecne. Więcej aut, większe korki na Geodetów, większe zatłoczenie w szkołach i przedszkolach. Bo Geodetów ma jeszcze potencjał i chętnie przyjmie następne setki aut.

 5. #LetFootballWin

 6. Nie dość, że mamy fabrykę, która smrodzi to jeszcze odpady.O zgrozo !!!! Kto tu rządzi ?

 7. Jajogłowy, dlaczego robicie nam na złość? Jaki macie w tym interes????????????!!!!!
  W okolicach Piaseczna jest tyle nieużytków,dlaczego wybraliście lokalizację w centrum naszego osiedla?

 8. Dlaczego nie wybudujecie PSZOK w centrum Piaseczna ? Może przy gminie abyście mieli blisko ze śmieciami ! Co za idiotyzm robić takie coś w tak zatłoczonym i zakorkowanym miejscu ! Koniecznie trzeba się temu przeciwstawić . Nasi radni nie mają głosu w tym temacie ? Nikt PSZOK tutaj nie chce – prosimy o interwencję ! Nie uszczęśliwiajcie nas na siłę ! Lepiej zróbcie chodniki i drogi. Już nie wspomnę o kawałku zieleni (skwer przy Tenisowej miał być w lipcu, a do dziś są tam tylko chaszcze).

 9. Dziwi mnie też to jak szybko działają w tym temacie ! Ulice, chodniki i inne inwestycje ciągną się latami i nic nie dochodzi do realizacji. A tu proszę, szczegółowy plan działania i pierwsze śmieci przyjmowany w przyszłym roku… Słyszałem że pierwotnie cały ten PSZOK miał być w innym miejscu ale mieszkańcy się nie zgodzili i został przeniesiony do nas (taki k u r w a prezent) ! My też go nie chcemy… przenieście do centrum Piaseczna będziecie mieli bliżej. Przecież o to wam chodzi- więc u siebie w centrum będziecie mieli w sam raz.
  Mam nadzieję że nasi przedstawiciele tak tego nie zostawią i nie pozwolą robić takiej inwestycji wbrew woli mieszkańców.

 10. Po wysłuchaniu prezentacji gminy na zebraniach wiejskich w Józefosławiu i Julianowie, proponuję, aby gmina rozważyła budowę PSZOK przy ul. Elektronicznej 4 (z dojazdem od ul. Okulickiego, działka jest na tyłach zajezdni PKS). Teren jest własnością Skarbu Państwa (Starostwa Powiatowego). Starostwo czasem bardziej przypomina biuro nieruchomości niż jednostkę realizującą zadania określone w statucie powiatu. Aby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć ogłoszenia na stronie http://www.piaseczno.pl. O problemach z wykorzystaniem działek powiatowych (Skarbu Państwa) przez gminę dużo napisać może pani radna Katarzyna Nowocin-Kowalczyk. Jako jeden z przykładów może podać, jak wyglądało „wyrwanie” od starostwa działki pod skwer przy ul. Tenisowej w Józefosławiu (na tyłach sklepu „Piotr i Paweł” przy ul. Geodetów). Podejście obu samorządów do działek, które są własnością Skarbu Państwa daleko odbiega od zasad normalnej współpracy na rzecz mieszkańców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*