ul Wilanowska Józefosław

Co będzie miał Józefosław z funduszu sołeckiego 2015 ?

Zebrane Wiejskie z dn. 25 września 2014 zdecydowało przeznaczyć Fundusz Sołecki Józefosławia w wysokości 34.680 zł na następujące przedsięwzięcia:

1. Dofinansowanie potrzeb ZSP w Józefosławiu (sprzęt komputerowy) – 10.000 zł

2. Sfinansowanie budowy oraz domeny na 2 lata strony sołectwa www. solectwojozefoslaw.pl – 4.000 zł

3. Zakup pieca ceramicznego dla Klubu Kultury w Józefosławiu (50% kosztów) – 4500 zł

4. Zakup koszy na śmieci na terenie wsi – 10 szt. – 3600 zł

5. Budowa fragmentu chodnika przy ul. Osiedlowej – 8.000 zł

6. Wieczory seniora – 4580 zł

Wniosek do Burmistrza o przeznaczeniu FS 2015 zostanie złożony przez p.Sołtysa Dąbka do dnia 30 września 2014.

Wskazane zadania muszą być wykonane do końca roku 2015.

Łączę pozdrowienia

Anna Czerwieniec
Rada Sołecka Józefosławia

Podoba ci się:

Komentarzy (60)

 1. Fajnie szkoda tylko, że znowu te kontrowersyjne wieczory seniora. Fajniej byłoby wydać te 4580 zl na kilka ławek.

 2. infrastruktura to za przeproszeniem psi obowizek wybranych przez nas przedstawicieli – wladz.
  Szkoda ze w naszym kraju szybko o tym zapominaja.

  • 5. Budowa fragmentu chodnika przy ul. Osiedlowej – 8.000 zł????
   a czy nie powinno być przy ul. Ogrodowej, takie chyba były zamierzenia…

  • Bravo

 3. Po cholerę kolejna strona www ? Starcza nam już jozefoslaw.com i jozefoslaw24. Zamiast siedzieć w domu przed ekranem trzeba kupić więcej ławek do siedzenia na świeżym powietrzu!

 4. Proszę o bardziej precyzyjne informacje.

  Ile wieczorów seniora planuje się wykonać w 2015 roku ? Skoro posługujemy się liczbą mnogą to rozumiem że tym razem będzie więcej niż jeden na rok.

  Gdzie będą organizowane wieczory seniora ? Czy znowu w restauracji u sołtysa ?

  Proszę o publiczne rozliczenie minionych i tych planowanych wieczorów seniora. Ile i kiedy się odbyły/odbędą jakie było menu, ile osób w nich uczestniczyło. W jaki sposób seniorzy zostali na te wieczory zaproszeni.

  Dodatkowo, skoro jak domyślam się Pan sołtys zaprasza do siebie, na Osiedlową 49a to może łaskawie usunie z Osiedlowej i Bażanciej te betonowe słupy które sobie poustawiał na asfalcie, stwarzając zagrożenie na tym i tak wąskim skrzyżowaniu. Przeciętny człowiek od razu dostałby mandat do policji czy straży miejskiej, za ustawiania tego typu szykan, natomiast Pan starosta trzyma te zapory już od lat. Dodatkowo proszę zauważyć że te betony stoją nie tylko na asfalcie, który jest przeznaczona dla ruchu pieszego i kołowego ale są usytuowane poza działką sołtysa, zresztą tak jak i ogrodzenie od strony Osiedlowej (ogrodzenie jest poza działką sołtysa). Można się o tym przekonać naocznie gdyż niedawno na zlecenie gminy geodeta oznaczył granice wszystkich działek wzdłuż Osiedlowej. Na asfalcie narysowane są pomarańczowe kółka z kropką w środku.

  Kolejna sprawa : skoro sołtys zaprasza do siebie to może zrobiłby porządek z terenem którego jest właścicielem po drugiej stronie Osiedlowej (na przeciwko lokalu sołtysa) na osiedlu Cynamonowa. Bardzo ładne osiedle, uporządkowana zieleń z wyjątkiem ogródka należącego do sołtysa, który kupił lub dostał od dewelopera mieszkanie wraz z tym ogródkiem. Na tym terenie chwasty rosną do pasa, dodatkowo powstał tam magazyn jakiś metalowych przęseł płotów, zwalisko desek z gwoździami itp. mieszkańcy osiedla bezskutecznie apelowali o zachowanie elementarnego ładu na tym fragmencie naprawdę zadbanego osiedla. Skoro się zaprasza do siebie to proszę szanować swoich gości i zaprowadzić trochę porządku. Wystarczy np. zatrudnić paru robotników których sołtys gości w swoim hotelu, którzy z nudów po pracy zajmują się głównie wycieczkami do pobliskiego sklepu ‘Ptyś’ po hektolitry piwa, oddawaniem moczu na poboczu Osiedlowej i zaczepianiu przechodniów. Za parę złotych zapewne zgodzą się uprzątnąć teren, usunąć chwasty i zasiać trawę. Wrzesień to bardzo dobry czas na założenie trawnika.

  • Ziutek, skończ pisać głupoty i zacznij chodzić na zebrania. W sprawie wieczorów seniora po uzasadnieniu wniosku przez p. Felicje Drogowską ludzie sami apelowali o przegłosowanie tego wniosku, tylko jedna osoba na sali zaczeła mówić głupoty którę tak często przekazywane są przez sami wiecie kogo ;-) Dąbek zaproponował dopłatę z prywatnych pieniędzy dla osoby która weźmie na siebie organizacje takiego wieczoru – także jak uważasz razem z radną że można na tym zarobić takie miliony to zorganizujcie u sobie taką imprezę zamiast tylko biadolić.

   • za 4 tys. pln to ja zorganizuje u siebie w domu, gdzie mam się zgłosić?

    • Do Sołtysa, najlepiej wystosuj pismo w tej sprawie i umieść na portalu

    • Super, to wspaniale! Soltys zupelnie nic ztego nie mial. Sala za darmo, obsluga za darmo, wyposazenie za darmo ale i tak zle bo to Soltys. Ludzie Wam sie nie dogodzi.

   • ps. Panie „Ja” skąd pan wie, że Ziutek głosi głupoty? Czy ma Pan jakieś inne argumenty niż ” skończ pisać głupoty” oraz „jedna osoba z sali zaczęła mówić głupoty”:)

    • Wystarczyło pójść na zebranie na którym było trochę zainteresowanych sprawami Józefosławia mieszkańców, usłyszałbyś za i przeciw – ogólnie nie przegłosował tego nikt inny jak mieszkańcy. Głupotą jest czepianie się rzeczy i decyzji o których słyszy się tylko z przekazów ludowych, po to ktoś wymyślił ten system aby taki Ziutek jeżeli ma uwagi poszedł na takie zebranie i zostały wyjaśnione.

   • Gdzie napisałem głupotę, wskaż ją.
    Nigdzie nie napisałem że wniosek nie został przegłosowany przez mieszkańców. Wiec zupełnie nie wiem o co się czepiasz. Dlaczego pytania o liczbę planowanych wieczorów i inne rzeczy z mego postu powodują taka agrsje u ciebie. Dlaczego nie można rozmawiać o sprawach w każdej innej wsi są rzeczą oczywistą.

    Nie bardzo rozumiem tego całego wariactwa i argumentacji z wieczorem seniora. Ta propozycja dopłaty z prywatnych pieniędzy jest zupełnie śmieszna. Nie bardzo rozumiem dlaczego koniecznie musimy sponsorować wieczory seniora z funduszu sołeckiego. Czemu wieczór seniora to konieczny punkt który musi się odbyć choćby nie wiem co. Jak Pan Dąbek deklaruje dopłaty z własnych pieniędzy dla tego kto zorganizuje ten wieczór to zamiast robić cały ten cyrk niech zorganizuje go sam z własnych środków bez dopłaty z funduszu sołectwa. Proste prawda. Dobry wujek, jak zwykle zostaje zmuszony do przyjęcia pieniędzy z funduszu, ‘nie chcem ale uszem’. Jeżeli jest taka wola większości uczestników zebrania to trudno ale po co ten cyrk z dobrym wujkiem.

    Skoro już o tym dyskutujemy to lokalizacja społecznych imprez w lokalu przy Osiedlowej 49a moim zdaniem powinna być przez mieszkańców bojkotowana. Działka pana sołtysa jest moim zdaniem najbardziej zabudowaną działką w całej wsi. Nie spełnia minimalnych wymagań stawianych budownictwu w Józefosławiu. Tak wszyscy biadolimy nad zbyt gęstą zabudową w naszej wsi. Spójrzcie na działkę sołtysa. Ogrodzenie w ulicy, asfalt pod samo ogrodzenie, zarówno od Osiedlowej jak i od Bażanciej. Przed ogrodzeniem na asfalcie ustawione słupy betonowe. Kiedyś na tej działce był dom jednorodzinny, potem pan sołtys dobudował hotel robotniczy i te nieszczęsną restaurację, zabetonował parking. Ściany hotelu ostro w granicy z sąsiadem, żadnego ostępu. Powierzchni biologicznie czynnej jak na lekarstwo – brak spełnienia jakichkolwiek norm, tylko od Osiedlowej trochę niezabetonowanej ziemi. Ściana tej restauracji do której sołtys zaprasza seniorów postawiona na podmurówce ogrodzenia które tam kiedyś stało, wyrasta prosto z asfaltu. Kto dał na to pozwolenia, piękny przykład jak sobie starosta wyobraża zabudowę Józeosławia w przyszłości. Można słuchać okrągłych pięknych zdań o trosce starosty o wygląd Józefosławia ale prawda jest taka jaką każdy może sam na własne oczy zobaczyć. Przyjedźcie i zobaczcie sami, adres znacie.

    • Deklarował dopłatę do dla organizatora 1000 zł – powyżej znalazł się chętny więc nie ma problemu, gdybyś miał w zwyczaju zamiast tylko pisać i powielać ataki od czasu do czasu pójść na zebranie to mógłbyś powalczyć z mieszkańcami którzy w większości byli za organizacją takiego spotkania dla seniorów.
     Do pozostałych tematów – oprócz tego że biadolisz najwięcej na wszystko

    • Dobre sobie, jak przeszkadza Tobie ilosc mieszkancow to nie przyczepiaj sie do mieszkancow ktorzy sa tu od 50 lat :) mysl to nie boli :)

    • Panie, prywatne sprawy ludzi nie powinny Pana interesowac. Podaj swoj adres ocenimy. Napisal Pan do jednego z komentujacych zeby Pana nie atakowac bo nie jest Pan osoba publiczna ale widac ze uwagi Pan potrzebuje i to desperacko. Panie jak Pan wchodzisz do cudzego lozka to najpierw sobie nogi umyj. Jego posesja, jego sprawa.

  • A jam mam takie pytanie. A co Cie obchodzi kto co ma na swojej dzialce? Zajmij sie soba a nie cudzym a jak nie masz nic ciekawszego do roboty to przynajmniej weryfikuj informacje. Soltys postawil sobie betonowe slupki? Coz za glupota. A tak w ogole to moze sprawdz gdzie konczy sie dzialka. Zarowno ja, jak i wiekszosc starych mieszkancow przesunelismy sie zeby taki „krolewicz” i „krolewny” co na kredyt zyja w Jozefoslawiu a zachowuja sie jakby mieszkali za gotowke w Dubaju mogli plynniej przemieszczac sie ulicami. Ja rozumiem ze Jozefoslaw to wies ale zeby wjezdzac komus w ogrodzenia przy takiej szerokosci to juz wstyd. Zacznij sprzatac po psie gowna co sraja pod ogrodzeniami to dopiero zostawiacie syf.

 5. Czy sołtysa moża NIE wybrać więcej w jakiś wyborach czy on jest na zawsze nam przydzielony?

  • Tak jak wszystkich wiadomo w Polsce obowiązuje aktualnie system jaki nazywamy demokracją, a więc wystarczy ruszyć tyłek sprzed komputera i chodzić na zebrania sołeckie podczas których raz do roku mandat dla sołtysa jest przedłużany lub wybierana jest nowa osoba.

 6. Drodzy Mieszkańcy mamy w dupie i nie chadzamy na te zebranka a potem mamy pretensje, że grupka osób rozdysponowała środki tak jak uważała za „stosowne”.

 7. Jestem ciekaw jaka byla argumentacja za wydawaniem pieniedzy na kolejna strone www na ktora zajrzy garstka osob… O wieczorach seniora juz napisano wystarczajaco duzo ale wyglada na to ze na zebraniach rzeczywiscie brakuje przedstawicieli mieszkancow skoro przeglosowywane sa takie kwiatki…

 8. Wracając jeszcze do wieczorów seniora.

  Mnie się w głowie nie mieści jak można proponować tego typu imprezę. Już pomijam te kontrowersje związane z tym że organizuje je sołtys. Dziwią mnie też mieszkańcy którzy godzą się na takie rozdysponowanie naszego wspólnego funduszu.

  Jak sam się zastanowię co seniorom w naszej wsi sprawiło by jakąś radość (sam nie wiem czy już się do tej grupy zaliczam czy jeszcze nie) to myślę że chodniki, by mogli na spacerki chodzić bezpiecznie a nie tak jak teraz uskakiwać przed pędzącymi samochodami. Oświetlone ulice, bo na starość wzrok nie ten i łatwo się przewrócić. Jak już się udadzą na dłuższy spacer to żeby mogli sobie odpocząć na jakiejś ławeczce, posiedzieć na słońcu, spotkać się z drugim seniorem pogadać. A jak na spacerze towarzyszy seniorowi pies to żeby senior miał gdzie wyrzucić psią kupę a nie zaiwaniać z torebką parę kilometrów do ‘najbliższego’ kosza bo przecież starszy człowiek zazwyczaj jest porządny i nie chce zastawić po sobie bałaganu. A marzeniem było by kilka skwerów gdzie można sobie przycupnąć. Ogólnie jest potrzeba cywilizowania tej skąpej przestrzeni publicznej, którą mamy by emeryci nie siedzieli cały czas w domach a mogli swobodnie z nich wychodzić do świata, do ludzi. Nie zastąpi tego organizowanie raz do roku spotkania nawet jak będzie można zjeść tam nawet dwa ciastka.

  • Powiedz o wielki Wodzu Hejtu ile to metrów chodnika przy uwzględnieniu konieczności wykupu działki wybudujesz za całe 30 000 zł?
   Jak ktoś pisał że w zeszłym roku była propozycja aby cały fundusz sołecki plus kilka przyszłych przeznaczyć na wykup działki pod plac zabaw (przy wsparciu finansowym gminy) to był wielki krzyk, a teraz piszesz o inwestycjach których samodzielnie bez wsparcia gminy nie można wykonać marudząc że nikt tego nie przegłosował… Musisz wypracować w sobie pewną dozę konsekwencji w pisaniu hejtu!

   • Jakbyś nie pamiętał to na zebraniu przeznaczyliście kwotę 8000 tys. na budowę chodnika. A więc, da się z funduszu sołeckiego budować chodniki – da się. Nawet sami to zaakceptowaliście. Mogło być nie 8000 ale 16000 tysięcy gdyby zrezygnować z wieczora i utrzymania strony sołectwa. Chodnik na który przeznaczyliście pieniądze ma być podobno budowany przy Osiedlowej. Tak się akurat składa że w tym miesiąc złodziejska gmina z Piaseczna poinformowała mieszkańców mających własność przy tej ulicy że w myśl ustawy z 1998 tereny położone poza ich ogrodzeniami (fachowo to się nazywa terenami które mieszkańcy udostępnili pod użytkowanie publiczne) przechodzą NIEODPŁATNIE na własność gminy (dla niektórych oznacza to zabranie kilkuset metrów kwadratowych !). Co to oznacza, ano to że są takie odcinki na ulicy Osiedlowej gdzie jest miejsce na chodnik, który można położyć na terenie który właśnie ukradła gmina więc nie trzeba przeznaczyć na wykup ani złotówki.

    Poza tym napisałem nie tylko o chodnikach, które jak wiadomo są dość sporą inwestycją, pisałem również o ławkach (postanowiliście nie zakupić żadnej w 2015 roku) oraz śmietnikach (których uznaliście że brakuje 10 sztuk w Józefosławiu) te cele w sam raz mogą być zrealizowane z funduszu. Ale Wasza wola była inna i przyjmuję to do wiadomości a Ty łaskawie przyjmij do wiadomości że mi się to nie podoba i mam prawo o tym mówić nawet jak słusznie zauważasz moja krytyka nie przyniesie większego efektu.

    Uważam również że niesprawiedliwie nazywasz mnie hejterem.

    • Jeszcze raz powtórzę, gdybyś był na zebraniu to byś wiedział pozycja budowy chodnika dotyczy wytyczenia utwardzonej ścieżki na zwężonym fragmencie ul.osiedlowej – chcesz aby na całym Józefosławiu wytyczone były chodniki o szerokości 4-5 kostek brukarskich? Po za tym był na zebraniu zainteresowany problemem Pan z osiedlowej – przedstawił pomysł na rozwiązanie, poprosił o uwzględnienie i to była prawidłowa obywatelska postawa a nie tylko pisać pierdoły nie zgłaszając żadnego wniosku do wydatkowania funduszy.
     Odnośnie kwot przez Ciebie podanych, gdyby fundusz sołecki miał do wydania 8 mln zł na chodniki to hoho :-)

     • ‘chcesz aby na całym Józefosławiu wytyczone były chodniki o szerokości 4-5 kostek brukarskich?’ – nie nie chcę i nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

      Przypomnę że na poprzednim zebraniu gdy ustalano fundusz na 2014 rok ustalono taką pozycję :
      ’10.925 zł – na wybudowanie fragmentu chodnika (ok. 150 m) na ul. Ogrodowej, (od ul. Cyraneczki w stronę kościoła)’

      Oczywiście możesz dalej pisać że ścieżka z kostki na Osiedlowej to nie chodnik albo że tego chodnika na Ogrodowej to nie zbudowano bo przecież cały fundusz przepadł ale fakty są takie że z funduszu sołeckiego podejmowane są próby budowy chodników więc ten Twoje twierdzenie że gadam głupoty bo z funduszu sołeckiego nie można budować chodników się po prostu nie broni i tyle. Zarówno w tym jak i w zeszłym roku uchwalono taki zapis. Więc bardzo mi przykro. Jakoś to musisz przełknąć.

      • Ziutek na prezydenta! Przestan z glupotami. Duzo mowisz malo robisz. Hejt latwo siac. Przedstaw sie z imienia i nazwiska to zaraz napisze co o Twojej swietosci wiem:)

    • Jak dla mnie to słowo idealnie pasuje :-) :-)
     Definicja według strony http://www.miejski.pl/slowo-Hejter
     Hejter Ocena: down 172 up (definicja z najwyższą oceną)
     anonimowy lamus,który ukrywa się pod nickiem,dogryzając wszystkim,najczęściej ludziom popularnym.Swoimi postami zaśmiecają sieć.

  • Wspaniale! Jestem za! Tak wiec ile swojej dzialki oddasz na te luksusy?

 9. Jestem ZA.

 10. aahahahha co za brednie i jawnym głosem Kumoterstwo i KRAEDZIEŻ! …. wieczory seniora za 5k zł ahahhahahah

  ludzie nie osmieszajcie sie…

  • Hahaha a działka sołtysa zabudowana niezgodnie z prawem, ha ha też jawnie stoi i słupki betonowe ha ha stają na jezdni haha policja/straż miejska to widzi i stoją dalej, haha, fatamorgana ich tam przecież nie ma tylko się kierowcom wydaje. Ale jaja haha.

   To jest kolego majstersztyk i sprawa ambicji. Ponieważ wieczory seniora były krytykowane wtedy gdy z niewiadomych powodów mieszkańcy nie głosowali nad budżetem sołectwa. To teraz kiedy mieszkańcy już mogą głosować to sami będą o te wieczory prosić. Oznacza to że wcześniej organizując e wieczory bez zasięgania opinii mieszkańców wybieraliśmy dobrze przewidując ich potrzeby. A poprzednim razem kiedy na zebraniu mieszkańcy po raz pierwszy mieli możliwość głosowania za budżetem (budżet na 2014 rak) i odrzucili projekt sołectwa z tym całym wieczorem seniora i sponsoringiem nieistniejącego klubu piłkarskiego i przedstawili swoje wnioski (ławki, wiaty przystankowe, kosze itp) to żeśmy na czas wniosku do gminy nie przesłali i fundusz na 2014 rok przepadł. Albo będą wieczory seniora (z woli mieszkańców oczywiście) albo nie będzie w ogóle funduszu sołeckiego niech kmiotki wiedzą kto tu rządzi.

   • To są właśnie te pierdoły które bezmyślnie powielasz – fundusz nie przepadł a z uwagi na odrzucenie pierwszego wniosku po terminie składania propozycji przez Burmistrza został przekazany przez gminę w inny sposób, o czym też była mowa na zeszłorocznym zebraniu. Jeżeli dobrze pamiętam za tą kasę zostały postawione wiaty przystankowe, także Wielki Wodzu Hejterów albo zacznij chodzić na zebrania albo zmień informatora bo ten robi Cię ewidentnie w jajo.

    • Wiaty przystankowe zostały postawione z części środków, ubiegłorocznego funduszu sołeckiego. Przypomnę, ze tę własnie część udało się uratować w ostatniej chwili robiąc przesuniecie w zapisach. Spora część kasy w ubiegłorocznym funduszu, podobnie jak i w poprzednich latach, przepadła.

     W tym roku, z tego co wiem, żadne zadanie z tych zapisanych w funduszu sołeckim (którego nie otrzymaliśmy) nie zostało przez gminę zrealizowane w innej formie.

    • Biorąc pod uwagę to co odpowiedziała ci Pani radna gminy, odpowiem ci w twoim stylu. Może przestań chodzić na zebrania bo najwyraźniej masz już tak wyprany nimi mózg że wszystko co tam usłyszysz od swojego guru traktujesz jak prawdę objawianą i potem bezmyślnie powtarzasz te kłamstwa robiąc innym wodę z mózgu.

    • To konkretnie, wskaż które punkty z uchwalonego w zeszłym roku funduszu zostały zrealizowane :
     ‘Rok 2014

     Fundusz Sołecki dla Józefosławia w roku 2014 wynosi 33.525 zł.

     Mieszkańcy na Zebraniu Wiejskim 17.10.2013 postanowili przeznaczyć go na następujące przedsięwzięcia:

     7.600 zł – na zakup urządzeń rekreacyjnych na plac zabaw i umieszczenie ich na terenie przyszłego parku na Ogrodowej lub na przyszłym placu zabaw na ul. Tenisowej

     7.000 zł – na dofinansowanie potrzeb szkoły w Józefosławiu

     10.925 zł – na wybudowanie fragmentu chodnika (ok. 150 m) na ul. Ogrodowej, (od ul. Cyraneczki w stronę kościoła)

     8.000 zł – na zakup i montaż ławek i ogrodzenia przy planowanym zbiorniku retencyjnym przy ul. Cyraneczki

     Termin wykonania zaplanowanych zadań – do końca roku 2014.’

     Wiem że zostały jeszcze 3 miesiące ale chyba już powinno coś być.

     Czy jak radośnie przegłosowaliście kolejny fundusz z wieczorem seniora i utrzymaniem strony sołectwa to pochyliliście się nad realizacją zeszłorocznego funduszu ? Bo mam wrażenie że rada sołecka robi was w jajo. Wy zgłaszacie postulaty, głosujecie, tworzy się jakiś zapis, który jest publikowany a potem i tak nie ma to żadnego znaczenia. Sam mówisz że za poprzedni fundusz (Pani radna mówi że tylko za część poprzedniego funduszu) postawiono wiaty a więc zrealizowano coś czego nie przegłosowali mieszkańcy – czego nie było w budżecie sołectwa. Ja już wyrosłem z chodzenia do cyrku więc mnie nie namawiaj, mnie to już nie bawi. Z doświadczenia wolę jak coś jest napisane a nie mówione bo potem tak jak z tym zeszłorocznym funduszem nie wiadomo czy przepadł czy nie a jeżeli tak to w jakiej części, co zostało zrobione. Każdy ma inne zdanie.

     • Byłeś ostatnio przy Tenisowej? Plac już prawie skończony. Co do spotkań seniorów jestem za, ale nie napewno u sołtysa. Rzeczywiście mamy juz klub kultury i tam za podejrzewam 1/10 tej sumy można takie jednorazowe spotkania zorganizować.

      • Latwo to sprawdzic. Dzwonilam, pytalam, taki siwy dym, zalewajka czy kolomyja za wieczor seniora cgca 8/9tys wiec jak u soltysa bylo o polowe mniej to tylko sie cieszyc

 11. a ilu seniorów mieszka w Jozefoslawiu , bo jakoś nie widzę

 12. Seniorzy też mają swoje prawa, nie tylko dzieci tu mieszkają. Za jakiś czas będzie się ilość seniorów zwiększała i warto wprowadzać standardy które ich uwzględnią.

  Jednak wątpliwości budzą dwie rzeczy:
  - czy ten spotkania nie nabijają prywatnej kieszeni sołtysa, jeśli odbywają się w jego restauracji? jakie były kryteria wyboru miejsca?
  - czy te wieczory nie podpadają pod agitację polityczną?

  Swoją drogą, jeśli lokal jest problemem, to dlaczego by nie robić takich spotkań w nowym lokalu domu kultury na Jóżefosławiu?

  • ‘dlaczego by nie robić takich spotkań w nowym lokalu domu kultury na Jóżefosławiu?’ – dobry pomysł. Co na to dom kultury ? Środki na wieczór seniora są przyznane w wysokości 4580 zł. Za to można kupić ciasto, kawę ,herbatę (czyli wszystko to co było na poprzednich spotkaniach) wcale nie potrzeba kuchni na miejscu i obsługi kelnerskiej. Zróbmy taki eksperyment. Może jeszcze zostanie środków na zakup kilku koszy na śmieci.

   • Kto jest właścicielem lokalu w którym znajduje się dom kultury?
    Kurna znowu spisek

    • Jeżeli nie są to osoby związane z samorządem i dystrybucją funduszu sołeckiego to chyba żaden problem. Poza tym mam wrażenie że takie spotkanie seniorów w domu kultury jest zbieżne z działalnością domu kultury jako takiego, więc o co chodzi ? Koniecznie ten wieczór musi się odbyć w restauracji sołtysa ? Jak rozumiem na zebraniu mieszkańcy zgodzili się przeznaczyć na ten cel pieniądze ale chyba nie była to deklaracja warunkowa że pieniądze tak ale tylko jak zrobi to sołtys u siebie ?

    • chodzo słuchy że ślepy i guchy

 13. Idea pkt 2 i 6 jest słuszna,ale pozostałe punkty to zdecydowanie OBOWiĄZEK Gminy ,która dysponuje 300 milionowym budżetem i nie powinna wyciągać łapy po skromne fundusze sołeckie!!!

  • a co fundusz sołecki to ze składek rady sołeckiej ?

 14. Byłam na tym spotkaniu i powiedziałam, że takie spotkania seniora jak najbardziej mogą odbywać się w KLUBIE KULTURY.

  • To bardzo fajnie. Ale w takim razie to komu sołtys chciał dopłacić 1000 zł, bo się pobubiłem ?

 15. Wieczory Seniora to temat zastępczy. Podejmowanie i ciągle wałkowanie tego tematu staje się nudne i monotonne.
  Skupmy się na tym , na co bogata Gmina Piaseczno ma wydać 300 mln zł z budżetu a nie drobne 34 tys. ZŁ z funduszu i 4 tys. Zł na spotkanie emerytów. …

  • Oczywiście że to jest drobiazg. Tylko chodzi o to że to dotyczy fundamentów demokracji i społeczności obywatelskiej. Za żadne skarby nie mogę pojąć jak w 21 wieku prawie w stolicy europejskiego kraju od lat samorządowiec który ma największy wpływ na kształt funduszu równolegle prowadząc własny biznes jest beneficjentem części tego funduszu a zdecydowana większość społeczeństwa nie widzi w tym nic nagannego. Przecież dla samej przejrzystości i w imię zasad nie powinien nigdy tego robić. Naprawdę ciężko mi rozmawiać z ludźmi którzy tego nie czują.

   • Szukajcie inf na stronie sołectwa tam są fakty.
    Tutaj tylko Ziutek ma monopol na wiedzę , morale i tylko jemu wolno krytykować.

    • Jola idąc za Twoją radą przejrzałem zawartość strony sołectwa i jestem zawiedziony. Nie ma tam nic czego chciałem się dowiedzieć ani nic o czym pisałem w tym wątku. W szczególności nie ma tam bardziej precyzyjnych informacji na temat zatwierdzonego budżetu o które prosiłem w tym wątku. Nie wiadomo ile będzie wieczorów seniora ile odbyło się w zeszłych latach itp. itd. Nie ma tam sprawozdania z realizacji poprzednich funduszy w szczególności tego ostatniego który częściowo przepadł. Nic nie ma o tym kto jest odpowiedzialny za to że poprzedni fundusz częściowo przepadł. Nie wyciągnięte zostały żadne konsekwencje wobec tych osób. Niema nic na temat przyjętych wniosków które nie zostały zrealizowane z poprzedniego funduszu. Dlaczego te wnioski nie znalazły się w obecnym funduszu. Nie ma nic na temat dlaczego z poprzedniego funduszu zostały zakupione wiaty przystankowe skoro takiego wniosku w nim nie było. Nie ma informacji po co uchwalany jest nowy fundusz skoro przegłosowane w ubiegłym roku wnioski nie zostały zrealizowane ale wydatkowano część pieniędzy niezgodnie z wolą głosujących na poprzednim zebraniu. Nie ma tam nic o działce sołtysa zabudowanej niezgodnie z przepisami o słupach betonowych które sobie ustawił na jezdni i które utrudniają ruch oraz stanowią niebezpieczeństwo. Nie ma nic o zaniedbanym ogródku na Cynamonowym osiedlu, które szpeci całe bardzo zadbane osiedle. Jednym słowem nie ma tam nic o czym pisałem w tym wątku, tak więc odsyłanie ludzi na tę stronę w kontekście mojej osoby jest po prostu zupełnie pozbawione sensu.

     • Ziutek może zatem zostań członkiem Rady Soleckiej i pokaż jak się prowadzi strony www. Wówczas znajdą się tam wszystkie niezbędne info i strona będzie wzorcowa.
      Przecież Ci ludzie z Rady robią to społecznie (poza kosztami w pkt 2 oczywiście ).
      Z twoich długich i filozoficznych emalii wnioskuję , że masz dużo wolnego czasu….

      • To co, mogę liczyć na Twój głos przy najbliższych wyborach ?

       A tak przy okazji to czemu się zajmujesz moja osobą? Pouczasz, proponujesz bym zrobił to czy tamto. Zarzucasz że piszę za długo że mam za dużo czasu, że za dużo niby wiem, że tematy które poruszam są nudne. Całe mnóstwo pretensji sugestii itp. Przypomnę że nie jestem osobą publiczną nie biorę publicznych pieniędzy więc nie jesteś moim pracodawcą i nie bardzo wiem po co te wszystkie Twoje uwagi pod moim adresem. Natomiast i ja i Ty jesteśmy pracodawcami naszych etatowych samorządowców i to oni mają przed nami swoje obowiązki które powinni wypełniać i się z nich rozliczać. Pamiętaj o tym. Może zatem ich będziesz nękał częściej swoimi opiniami, bo to ma wówczas jakiś sens. A to co robisz teraz tego sensu za bardzo nie ma. Ale skoro masz czas i sprawia ci to przyjemność to proszę bardzo skupiaj się na mnie.

       • To oznacza ze jak bylo spotkanie u soltysa za ok 4000 to znaczy ze nikt nikogo nie oszukal. Masz cos prywatnie do kogos porozmawiaj twarza w twarz a nie hejtujesz na internecie a na zywo wchodzisz .. szkoda mowic gdzie

 16. Bez komentarza

 17. から|このに掲示このビデオの品質特徴 ウェブサイト Co będzie miał Józefosław z funduszu sołeckiego 2015 ? | Józefosław 24.pl – portal informacyjny Józefosławia Julianowa i okolic. Obejmuje miejscowości – Józefosław Julianów Piaseczno. 、いい 仕事、すべての時間を保つ。
  バーバリー マフラー新作 http://www.amazon.co.jp/dp/B018O7FDSO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448856124&sr=8-1&keywords=バーバリー マフラー新作