Wilanowska 2014

Wilanowska 2015

W roku 2015 planowa jest jej przebudowa na na odcinku od ul. Działkowej do ul. Cyraneczki (ok. 800 m) oraz dobudowanie fragmentu chodnika do ul. Uroczej.

Przebudowa zakłada utworzenie 6m jezdni, chodnika po jednej stronie oraz pasa pieszo-jezdnego po drugiej (ścieżka rowerowa).

Pod koniec czerwca Gmina Piaseczno zakończyła prace nad koncepcją przebudowywanego odcinka.

Kolejne kroki to opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę (ZRID). Według informacji otrzymanej od przedstawicieli gminy, prace te powinny się zakończyć do końca marca 2015.

Prace koncepcyjne oraz projektowe wykonuje firma ROBIMART z Pruszkowa.
Roboty budowlane mają się rozpocząć około czerwca 2015 i potrwać ok. 2 miesięcy.

Źródło : Sołectwo Józefosław

Wybory już 16 listopada, dlatego warto podziękować naszym włodarzom za :

Odwodnienie – ul. Wilanowska

Chodnik i ścieżkę rowerową ul. Geodetów

Chodnik i ścieżkę rowerową – ul. Wilanowska

Chodniki i ścieżkę rowerową – ul. Julianowska

Powodów do podziękowań jest znacznie więcej, ale chyba szkoda na nie miejsca na serwerze.

Podoba ci się:

Komentarzy (7)

 1. Papierologię ukończą w marcu 2015, czyli „wszystko” co trzeba do szczęścia to wpisanie budowy Wilanowskiej do budżetu na następny rok. A to będzie zadanie dla jeszcze bieżących radnych, bo projekt budżetu będzie tworzyła jeszcze ta rada i ten burmistrz. Myślę że jak się wciśnie tą budowę do budżetu to nowy/stary? burmistrz nie będzie wnikał w takie szczegóły przy formalnej akceptacji budżetu na 2015…

 2. A co z Geodetów? Auchan prze na rozbudowę i dorzucenie dziesięci milionów aut rocznie na Geodetów, a Mysiadło właśnie zmienia plan zagospodarowania i zabuduje łąki pomiędzy Puławską a Józefosławiem strefą przemysłowo-usługową. Fakt że taka strefa mniej aut wytworzy niż blokowiska Multihekku, ale mimo wszystko więcej niż puste dziś łąki i jedna firma budowlana.

  Cyraneczki jeszcze długo nie przebije się do Puławskiej, a na Geodetów szykowany jest Armagedon za kilka lat.
  Bo dziś są podejmowane decyzje które za parę lat dadzą olbrzymie skutki – Auchan chce od Piaseczna pozwoleń na rozbudowę, Piaseczno chce podnieść dopuszczalną wysokość zabudowy przy Geodetów, a Lesznowola chce zabudować puste tereny przylegające Geodetów i zrobić tam wyjazd z wielkiego obszaru. Słowem wielkie zakorkowanie.

 3. Ale artykuł chyba dotyczy Wilanowskiej…W innych sprawach pisać proszę do Burmistrza, radnych – tworzyć presję, żeby było widać że ktoś się tematem interesuje. Pisanie na forach wiele nie pomoże…

 4. Trochę może pomóc. Doskonale wiemy, że radni czytają fora.

 5. Rzeczywiśnie, niektórzy czytają. I nie tylko czytają, ale starają się pilnować spraw naszej okolicy. Może wydawać się to dziwne, ale czteroletnia kadencja nie daje w naszej gminie możliwości poprowadzenia inwestycji od początku do końca. Najpierw „koncepcja”, potem „projekt”, którego tworzenie wraz z uzgodnieniami wodno-prawnymi oraz pozwoleniem na budowę trwa od 2 lat do…10 (jak np. w przypadku ul. Julianowskiej), później przetrg i dopiero na końcu budowa.
  W swoim wniosku budżetowym, na 1. miejscu umieściłam: „Budowa ul. Wilanowskiej w Józefosławiu wraz z odwodnieniem, od ul. Uroczej do Działkowej”. Zresztą wystąpiłam też o inne inwestycje, do wglądu na stronie http://www.jozefoslaw.com.pl Inna sprawa, czy wszystkie pozycje do budżetu wejdą. Mam nadzieję, że przynajmniej połowa…
  Pozdrawiam,
  Hanna Krzyżewska, radna

  • A do całości tej inwestycji P&R pod lasem i merto pod lasem kabackim. Nie wszyscy codziennie jeżdżą do lasu do pracy, lecz w stronę ul.puławskiej i na pierwszym miejscu stawiał bym rozbudowę skrzyżowania wilanowska/geodetów wraz z odwodnieniem ul.Energetycznej przy rozdzielni napięcia z naciskiem na przekierowanie ruchu z wilanowskiej na energetyczną. To tu codziennie tworzą się korki, gdzie ludzie trąbią autami i „kur…ią” z otwartych szyb samochodów.

 6. Przy takim tempie i planowaniu nie jest możliwa realizacja Wilanowskiej,chyba że przed kolejnymi wyborami w 2018 roku…
  Zatem poczekamy.