Elwira Dworak KWW Nasz Powiat Nasza Gmina

Elwira Dworak – Józefosław okręg 15

Szanowni Państwo

Za namową moich znajomych z Rady Sołeckiej i z Rady Szkoły w Józefosławiu oraz sąsiadów, postanowiłam wziąć udział w tegorocznych Wyborach do Rady Gminy Piaseczno i ubiegać się o mandat Radnej w Okręgu nr 15 w Józefosławiu z listy wyborczej KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat ( pozycja nr 8 – ostatnia ).
Chciałabym uprzedzić, że nie zamierzam prowadzić kosztowej Kampanii Wyborczej z licznymi wywiadami w mediach, plakatami, spotami i banerami wyborczymi, czy wielkoformatowymi reklamami w lokalnej prasie.
Poza tym dysponuję raczej skromnym budżetem wyborczym. Nie stoją za mną zamożne Komitety Wyborcze i Partie Polityczne, czy sztaby ,,PR” – owców, obiecujących ,,wszystko i wszystkim.”

Chciałabym zaznaczyć, iż tegoroczne wybory do Rady Gminy odbywają się w systemie większościowym, co oznacza, że zagłosujemy na konkretnych ludzi, a nie na partie polityczne czy listy wyborcze.
Przypomnę również, że zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym do głównych zadań Radnych należy : stanowienie prawa miejscowego, czyli głosowanie uchwał oraz kontrolowanie działalności Burmistrza, dlatego nie wierzcie Państwo ,że ,,Radny może wszystko” oraz w rozmaite obietnice i programy wyborcze takie jak np. budowa metro czy szybkiego tramwaju wzdłuż ul. Puławskiej z Warszawy do Piaseczna!

Ze swej strony mogę przybliżyć swoją (społeczną) działalność na rzecz Józefosławia w Radzie Sołeckiej, gdzie przez ostatnie lata uczestniczyłam w wielu inicjatywach zakończonych sukcesem m.in. : złożenie w Gminie uwag do projektu studium w spr. ograniczenia max. wysokości 21 metrów zabudowy wzdłuż ul. Geodetów, uwzględnionych przez Burmistrza, pojawienie się wiat przystankowych, koszy, ławeczek, wsparcie finansowe dla Szkoły czy Klubu Kultury.

Osobiście przygotowywałam i rozwieszałam ogłoszenia o Zebraniach Wiejskich, na których – niestety – tłumów nie oglądałam. Wiem jak trudno zmobilizować mieszkańców do wspólnych działań na rzecz Józefosławia. Bywają chwile zwątpienia, ale próbować trzeba!
Ponadto aktywnie działam w Prezydium Rady Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu, gdzie podejmowałam z rodzicami szereg działań m.in. walczyliśmy o powstanie szkolnego placu zabaw. Doskonale wiem jakie są obecnie potrzeby szkoły, a jakie oczekiwania rodziców. Wraz z sąsiadami z ulicy Wenus w Józefosławiu skutecznie walczyliśmy z firmą PIEKUT, która nie zważając na zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców ul. Wenus, budowała swe osiedle Japan Garden ( skutek : zainstalowanie specjalnych larsenów zapobiegających obsuwaniu się gruntu) oraz uczestniczyłam w akcji budowy kolejnego odcinka ul. Wenus i spowalniaczy na tej drodze (liczne petycje i monity, złożone w Gminie).

Nie mam zasady chwalić się swoimi osiągnięciami, jak niektórzy Radni czy Działacze Partyjni, ani powielać programów i obietnic wyborczych innych Kandydatów.

Nie chcę Państwu obiecywać metra, Puławskiej bis, czy szybkiego tramwaju! Są to inwestycje potrzebne ale bardzo długoterminowe. Zamierzam się skupić na rzeczach oczywistych dla nas mieszkańców. Jeśli je osiągniemy, metro może być w zasięgu naszego wzroku!

Moje cele:

1) Dążenie do poprawy infrastruktury drogowej: budowa i przebudowa dróg, chodników i ścieżek rowerowych w Józefosławiu np. ul. Julianowska, ul. Wilanowska , ul. Wenus czy ul. Działkowa.

2) Przeciwdziałanie przeludnieniu istniejącej szkoły w Józefosławiu : dokończenie rozbudowy istniejącej szkoły i jej właściwe wyposażenie oraz dążenie do stworzenia nowej placówki oświatowej.

3) Poprawa bezpieczeństwa : dążenie do stworzenie Posterunku Policji i systemu monitoringu w Józefosławiu,

4) Integracja mieszkańców: tworzenie publicznych terenów zielonych, miejsc spotkań oraz imprez dla młodzieży, placów zabaw i boiska sportowego.

Z góry dziękuję za udzielone poparcie!
Swoim Kontrkandydatom w Wyborach do Rady Gminy Piaseczno z Okręgu nr 15 życzę powodzenia !

Elwira Barbara Dworak

OKRĘG 15 (8 kandydatów)

Józefosław, ulice: Alzacji, Bretanii, Cyraneczki (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Działkowa (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Enigmy, Grzybowa, Julianowska, Kameliowa, Kameralna, Krokusowa, Letniskowa, Miodowa, Nad Strumykiem, Normandii, Prowansji, Przylaszczki, Spacerowa, Wakacyjna, Wilanowska, Winorośli, Victorii, Zielone Ogrody, Żwirowa, Alaski, Dźwiękowa, Geodetów (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do Julianowskiej), Jutrzenki, Kwadratowa, Marsa, Saturna, Tenisowa, Urocza, Wenus, XXI Wieku, Zorzy Polarnej

Kandydaci:

CHEŁCHOWSKA Joanna (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
DWORAK Elwira Barbara (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
HUBL Andrzej Tadeusz (KWW Klub Rozwoju)
KRZYSZKOWSKA-SUT Katarzyna-Małgorzata (KW Platforma Obywatelska RP)
PIWOWARSKA BEATA BRYGIDA (KWW Przyszłość Samorządu)
PORA Beata Maria (KWW Projekt Piaseczno)
WIECZOREK Łukasz (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
ZEL Jolanta Grażyna (KWW WSPÓLNE RAZEM)

Podoba ci się:

Komentarzy (47)

 1. Wyborco,
  Jeśli ufasz sołtysowi Janowi Dąbkowi to głosuj na niego i ludzi z jego listy Nasza Gmina – Nasz Powiat.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że pośredniczył w sprzedaży ziemi deweloperom pełniąc funkcję publiczną – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że organizuje „wieczory seniora” w restauracji swojej żony z pieniędzy sołectwa – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że to z powodu jego działek przy ulicy Julianowskiej budowa chodników opóźnia się niemiłosiernie – głosuj na Jana Dąbka
  Jeśli nie przeszkadza Ci, że swojego syna kryminalistę (skazanego na 1.5 roku prac społecznych) umieścił na swojej liście wyborczej – głosuj na Jana Dąbka i jego syna.
  Jeśli uważasz, że w czasie długich lat piastowania stanowisk samorządowych Jan Dąbek był skutecznym sołtysem i starostą działającym etycznie w interesie naszej lokalnej społeczności – głosuj na Jana Dąbka.
  Jeśli nie nasuwają się Tobie żadne wątpliwości, nie zastawiaj się i nie szukaj nikogo innego wzbudzającego większe zaufanie.
  W końcu parafrazując hasło wyborcze Sz. Pana Sołtysa – To JEGO Gmina i JEGO Powiat.
  A nie Twój…

 2. . Oto fakty:
  - Pan starosta twierdzi że podpisał umowę pośrednictwa pomiędzy mieszkańcem Józefosławia a deweloperem Indra a on był pośrednikiem. Sąd w Piasecznie przyznał mu ostatecznie rację że taka umowa została podpisana i jest autentyczna.
  - Umowa jest z listopada 1999. W tym czasie pan Dąbek był wiceburmistrzem w Piasecznie.
  - Oznacza to że Pan Dąbek pełniąc funkcję wiceburmistrza Piaseczna i sołtysa Józefosławia prowadził działalność polegającą na pozyskiwaniu działek budowlanych w Józefosławiu na rzecz dewelopera.
  - Mamy do czynienia przynajmniej z konfliktem interesów. A już na pewno głupio teraz brzmią w ustach starosty ubolewania z powodu zbyt dużej ilości bloków w Józefosłąwiu.
  Wszystko jest dokładnie opisane, jeśli bardzo chcesz mogę dołączyć linki.
  Wskaż gdzie jest ten brak merytorycznych argumentów i dlaczego nazywasz to bzdurą.

  • Wszystko to już znamy….
   Sołtys nie startuje do Gminy tylko do Powiatu!

   • Wiochmen alias Ziutek alias Wieś Mac
    Znów wstałeś dziś lewą nogą?

    Z drugiej strony to bardzo ciekawe : stworzyć kilka nicków i rozmawiać z samym sobą.
    Niewątpliwe masz wyobraźnię!

    • Wiesz wyborco, może Ty naśladując Ziutka też rozmawiasz z samym sobą jako marcin, mag i wyborca :) Kto z kim przystaje…

     • A o Sołtysie zapomniałeś ( zapomniałaś )!

    • Udowodnij to !

     Przed kampanią pisywało na J24 góra 10 osób a teraz??

     • I to dzięki nam!

 3. SZKODA, ŻE ZIUTKA SCHWYTANO I WYSŁANO NA SYBERIE :( SZKODA, ŻE WIOCHMENA SZPRYCUJĄ PSYCHOTROPAMI TZW. PASTYLKAMI DOMBKU. NIE LĘKAJCIE SIĘ JA GŁOSIĆ PRAWDĘ BĘDĘ BO NIE LUBIE ŻOŁĘDZI ..!
  TAK Mi DOPOMÓŻ BUK!

  • Dostaliśmy gryps od Miętusa że się rozpruł :-)

 4. Myślę, że osoba ta sama tylko zmiana jaźni.
  JAD jak piszecie to jest w Tobie i tobie podobnych mało odważnych dzieci mówiąc delikatnie.
  Ja mu temu człowiekowi wierzę i ufam.
  Natomiast Ty dołączyłeś do grona czarnego pijaru wyborczego,
  dlatego też Twoja wiarygodność jest zerowa.
  Przeglądając forum jak ćma w mgle niezależnie o czym się pisze ty dajesz ten swój bezsensowny wpis. Jak ktoś już tu pisał ŻENADA i gówniarstwo.

  Pani Elwiro ma Pani mój głos i zresztą sołtys też

  • łubu

   łubu

   łubu

 5. a to nie jest ta pani u której zaszło prawdopobieństwo że z A … nie to to plotka.

 6. Odsyłam wszystkich do zdjęć Pani Elwiry zamieszczonych na Facebook .
  Są wyraźniejsze od tego, które zamieścił portal!
  To piękna kobieta!

  Pani Elwiro portal robi Pani darmową reklamę!

  • A co ma uroda wspólnego z piastowaniem stanowiska Radnego w gminie? Wyborco, czytałam Twój wpis na temat urody Pani Nowocin. Jeżeli tylko interesuje Ciebie uroda to wybierz się na konkurs piękności, to też są wybory ale trochę inne. Obudż się!!!!!

 7. Chętnie zagłosuję na tę panią. Martwie się jednak,że wygra PO lub pan Hubl.
  I będzie jak dotychczas:(

  • A jednak prawidłowo to NA TĘ PANIĄ !

  • Mam wrażenie że w wyborach samorządowych większą szansę mają bezpartyjni kandydaci. Ale może moje zdanie jest odosobnione.

 8. A te koneksje rodzinne rodzące konflikt interesów (Auchan -> Geodetów)
  zostały w końcu wyjaśnione?

  • Niestety nie zostały. Szkoda że koncetrują się wyborcy na urodzie a próbują przemilczeć tą kwestię, dla czytelności i przejrzystości Pani Elwira powinna w tej sprawie zabrać głos.

   • Pani Elwiro niech Pani nie daje się sprowokować zadymiarzom i nieudacznikom życiowym, którzy szukają taniej sensacji !

    • Nie obrażaj mnie wyborco!!! Ja Ciebie nie obrażam.

     • Nie obrażam nicka Ania tylko zadymiarzy i nieudaczników życiowych!

      • Jestem człowiekiem sukcesu!
       Nie zapożyczaj moich zwrotów!

 9. Mój konflikt interesów budzą osoby, które startują kolejny raz…Na sesjach przesypiają i tak kadencja upływa:)

  • Nie generalizuj, są tacy którzy nie przysypiają i próbują coś robić. Nie zawsze nowy radny oznacza że zrobi więcej niż stary radny (tj. radny poprzedniej kadencji). Z jednej strony uważacie że trzeba głosować na Starostę czy P. Zalewskiego bo Panowie mają doświadczenie i znają realia Józefosławia, z drugiej strony nakłaniacie do głosowania na nowe twarze bo dotychczasowi radni przesypiają sesję. Brak konsekwencji w Waszej wypowiedzi jest wyraźna. Nikt tu nie szuka sensacji.

   • Kandydat na burmistrza to juz inna ranga polityka…Czy mamy chodniki, drogi, szkole łaskawie rozbudowuja, bo nie ma wyjścia! Co wiec robili nasi radni?

    • A jaką masz pewność że nowi radni zrobią więcej? Radni w obecnej kadencji przy bardzo dobrej współpracy z burmistrzem Lisem zrobili bardzo dużo, nie mogli przeskoczyć zaniedbań wielu poprzednich lat.

     • Pewność mam ze starzy juz nic nie zrobią:( Nie maja pomyslu na siebie w rzdzje gminy…Niektorzy byli kilka kadencji:) Jesli Józefoslaw nie pojdzie do wyborow, nic sie nie zmieni..

   • Nikt tutaj nie mówi o nakłanianiu na głosowanie na Starostę czy Zalewskiego czy Lisa !
    Mój głos to Moja sprawa!

   • a są i tacy co siedzą za granicą i w ogóle ich nie ma na radach :-)

 10. Ela
  na szczęście w tym przypadku uroda idzie w parze z wykształceniem .I to jak!

  O ile mi wiadomo Pani Elwira ukończyła Uniwersytet Wrocławski ( studia dzienne – 5 letnie magisterskie) na Wydziale Chemii ( kierunek chemia z fizyką).
  Rzadko, który Kandydat może pochwalić się podobnym wykształceniem na podobnej, renomowanej Uczelni.

  Widzę ,że uważnie śledzisz i zapamiętujesz moje wpisy.
  To dobrze, możesz wiele na tym skorzystać.

  • Ktorej nie brakuje obecnym rzadzacm:)

   • Przeciez p Elwira działa spolecznie…

    • Wiochmen alias Ziutek ,teraz już jestem pewien, że za nickiem Wiochmen stoi sama p.Nowocin, albo ktoś z jej przyjaciółek i zwolenniczek.

     Nawet mam kilka osób na myśli (jej przyjaciółki: Pani Ania albo Pani Ela).

     • Widzę Wyborco że odgryzasz się za mój wpis o poniższym brzmieniu:

      Ania | Listopad 05, 2014 o 11:00
      Wiesz wyborco, może Ty naśladując Ziutka też rozmawiasz z samym sobą jako marcin, mag i wyborca Kto z kim przystaje…

      Nie tędy droga Wyborco! Krytykujesz każdego kto ma inną opinię niż Ty. Dla Ciebie dobry kandydat na radnego musi być piękny, z wykształceniem chemicznym (kontrkandydatką Pani Dworak w wyborach jest Pani Żel która to Pani jest lektorem języka niemieckiego, aktywnie działa w Radzie Rodziców ZS Józefosław, jej kandydatura jest opisywana dzisiaj). Dlaczego nie napiszesz nic o wykształceniu tej kandydatki a swoje pochwały ograniczasz do jednej osoby? Stajesz się mało obiektywny a w dodatku krytykujesz i ibrażasz wszystkich którzy mają inne zdanie niż Ty.

      • I jeszcze jedno, szkoda czasu na dyskusję z Tobą, naprawdę szkoda.

       • spójrz na to, ma coś wspólnego jej mąż pracuje w Auchanie. Pani Elwira nie jest w tej chwili radną a gmina i tak dała dupy w negocjacjach z Auchanem, myślisz że gdyby była radną to wtedy gmina współfinansowałaby tą rozbudowę czy jak? Gorzej niż jest obecnie nie będzie przez obecny gminy skład, cała reszta to odwracanie kota ogonem

    • Pani radna Nowocin niech sie zajmie swoimi sprawami bo juz na szczescie radna nie jest,a gdy tylko zostala to wokol swojej osoby narobila tylko duzo szmu:)

  • Zazdrościsz Wiochmen wykształcenia!
   Ciekawym jakie Ty zdobyłeś!

   Ale pomijając to Pani Elwira od dawna działa SPOŁECZNIE m.in.w Radzie Sołeckiej!

   • Renata Beger robiła maturę będąc posłem

    • Zdumiewająca wiedza dot.liderów Samoobrony!
     Czyżbyś był fanem tej partii Wiochmenie?

     No to teraz rozumiem dlaczego taki sielski nick obrałeś.

 11. Bardzo rozsądny i wyważony tekst Elwiry.
  Nie na zasadzie ble,ble,ble..

  Ostatnie zdanie świadczy o dużej klasie tej Kandydatki!

 12. Choć Pani Elwira problemów komunikacyjnych na odcinku Piaseczno-Warszawa nie poruszyła, to uważam że radni przyszłej kadencji powinni pochylić się nad tym problemem. Nie jest to temat łatwy ale przesuwanie problemu na lata przyszłe nic nie da (Puławska zakorkuje się jeszcze bardziej). To co da się zrobić w tej chwili (w perspektywnie roku, może dwóch lat) to wybudowanie bus pada na Puławskiej (utworzony z obecnego dziurawego pasa technicznego),bus pas był obiecywany ale nie został zrealizowany. Należy się porozumieć w tej sprawie z Warszawą i gminą Lesznowola, jest to chyba jedyny sposób żeby choć trochę skrócić ludziom jazdę w korkach. Mam nadzieję że radni przyszłej kadencji też jadą w godzinach szczytu w kierunku Warszawy i problem postarają się rozwiązać.

 13. Bardzo prosty sposób na zaskarbienie sympatii w kręgu mieszkańców. Ja proszę o więcej takich. Upajam się nimi z przyjemnością. Jeśli są realizowane zgodnie z prawem. Szkoda, że śmiejecie się z Krzyżewskiej i Nowocin, bo one również wielokrotnie na sesjach podnosiły problem korków i buspasów na Puławskiej.

 14. Problemów komunikacyjnych Piaseczna i JJ nie rozwiązał nikt od 20 lat!
  Z roku na rok jest coraz gorzej!

  Piaseczno nie miało i nie ma skutecznych lobbystów w rządzie czy w województwie!
  Nawet vice Premier nic nie poradził…

 15. W naszym powiecie zajmowano się sprawami gender, sprawy komunikacyjne to zbyt przyziemny temat!!!