739 Wilanowska

„Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej

Na nasze pytania odpowiedzieli kandydaci do rady miasta z KWW Platforma Obywatelska Katarzyna Krzyszkowska-Sut i Robert Widz.

Jozefoslaw 24: Zaniedbania, które prze lata nawarstwiały się na terenie Józefosławia, spowodowały liczne niedogodności w życiu codziennym mieszkańców.
 
Jedną z nich jest komunikacja publiczna. Pasażerowie skazani są na krótkie autobusy obsługujące trasę linii 739. W godzinach szczytu oraz w czasie ograniczonej intensywności kursów panuje w nich tłok i duchota. Mieszkańcy Józefosławia narzekają na warunki podróżowania niedostosowane do potrzeb prawie 10 tysięcznej wsi.
 
Brak linii nocnej, zbyt małe autobusy i jeden kurs na godzinę w godzinach wieczornych nie ułatwiają życia.

 
Jakie są szanse na poprawnie jakości podróżowania linią 739 ?
 
K. Krzyszkowska-Sut/ R. Widz Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie. Nie przybędzie więcej autobusów w godzinach porannego szczytu – jeżdżą teraz co 10 minut. Większy autobus nie może na tej trasie jeździć z przyczyn technicznych. Pomoże lokalna linia o czym niżej.
 
Czy po otrzymaniu przez Pana/Panią mandatu radnego na obszarze Józefosławia i Julianowa pojawi się w końcu lokalna linia autobusowa dowożąca pasażerów do stacji kolejowej w Nowej Iwicznej ?
 
Lokalną linię autobusową wpisaliśmy do naszych propozycji dla Józefosławia i Julianowa. Proponujemy trasę: od placu przy szkole, ulicami: Julianowską, Cyraneczki, Ogrodowa, Geodetów i dalej przez Mysiadło do stacji PKP Nowa Iwiczna. Mandat radnego nie zapewni automatycznie nowej linii autobusowej. Będziemy wnioskować i przekonywać pozostałych radnych do zabezpieczenia środków w budżecie gminy na pokrycie kosztów funkcjonowania tej linii. Byłaby to uzupełnieniem linii 739 (również w godzinach wieczornych).
 
W godzinach porannego szczytu na „wylotówkach” tworzą się kilkukilometrowe korki.
Czy posiada Pan/Pani receptę na poprawę sytuacji na drogach wyjazdowych z Józefosławia zwłaszcza wyjazdy ulicami Geodetów, Jagielską i Działkową ?

 
Nie posiadam. Dopiero budowa nowych dróg ekspresowych i wojewódzkich zmieni rozkład ruchu w południowej części aglomeracji warszawskiej. Trwa budowa fragmentu S8, są konkretne plany budowy S2 a ostatnio pojawiła się zapowiedź budowy S7, oraz dróg wojewódzkich 721 bis oraz 724 bis. To dla nas dobre wiadomości.
 
Czy przewiduje Pan/Pani nawiązanie współpracy z Warszawą w sprawie udrożnienia ruchu na Puławskiej ?
 
To zadanie dla burmistrza, zawsze można spróbować. Ale jak wyżej, dopiero budowa nowych dróg ekspresowych zmieni naszą sytuację.
 
Jak widzi Pan/Pani pomysł współpracy z gminą Konstancin w celu poprawienia jakości ulicy Działkowej na odcinku do ulicy Prawdziwka ?
 
Z tego co nam wiadomo, gmina Piaseczno już współpracuje z gminą Konstancin Jeziorna w tym zakresie poprzez dofinansowanie koncepcji i projektu budowlanego tej ulicy. Jesteśmy za tym, aby nasza gmina dofinansowała również budowę ul. Działkowej, co powinno przyśpieszyć jej powstanie.
 
Jaki jest Pana/Pani ogólny plan rozwoju Józefosławia i Julianowa w 2014-2018 ?

Naszą wizję rozwoju Józefosławia udostępniamy na stronie www: piaseczno.platforma.org/wybory2014, zachęcamy do lektury. Zapraszamy na spotkania z nami i burmistrzem. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 listopada, o godz. 19.00 w budynku przy ul. Uroczej 14 (budynek w którym mieści się Klub Kultury, wejście od ul. Cyraneczki).

Poniżej opracowanie sztabu wyborczego PO na temat dokonań tej partii na rzecz Gminy Piaseczno :

Platforma Obywatelska Piaseczno 2010-2014

OKRĘG 15 (8 kandydatów)

Józefosław, ulice: Alzacji, Bretanii, Cyraneczki (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Działkowa (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna), Enigmy, Grzybowa, Julianowska, Kameliowa, Kameralna, Krokusowa, Letniskowa, Miodowa, Nad Strumykiem, Normandii, Prowansji, Przylaszczki, Spacerowa, Wakacyjna, Wilanowska, Winorośli, Victorii, Zielone Ogrody, Żwirowa, Alaski, Dźwiękowa, Geodetów (na odcinku od ulicy Wilanowskiej do Julianowskiej), Jutrzenki, Kwadratowa, Marsa, Saturna, Tenisowa, Urocza, Wenus, XXI Wieku, Zorzy Polarnej

Kandydaci:

CHEŁCHOWSKA Joanna (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
DWORAK Elwira Barbara (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
HUBL Andrzej Tadeusz (KWW Klub Rozwoju)
KRZYSZKOWSKA-SUT Katarzyna-Małgorzata (KW Platforma Obywatelska RP)
PIWOWARSKA BEATA BRYGIDA (KWW Przyszłość Samorządu)
PORA Beata Maria (KWW Projekt Piaseczno)
WIECZOREK Łukasz (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
ZEL Jolanta Grażyna (KWW WSPÓLNE RAZEM)

OKRĘG 14 (8 kandydatów)

Józefosław, ulice: Aleja Bzów, Bażancia, Cynamonowa, Cyraneczki (od ul. Osiedlowej do ul. Ogrodowej), Drozda, Działkowa (od granicy z Dzielnicą Ursynów do ul. Ogrodowej), Dzikiego Wina, Geodetów (na odcinku od ul. Wiejskiej do ul. Ogrodowej), Impresji, Jowisza, Kanadyjska, Krótka, Kuropatwy, Londyńska, Montrealska, Narcyzów, Niagary, Ogrodowa, Oliwkowa, Osiedlowa, Ottawy, Pachnącego Groszku, Prymulki, Przepiórki, Rosiczki, Świetliska, Wiejska, Aleja Platynowa, Cyprysowa, Cyraneczki (na odcinku od ul. Ogrodowej do Wilanowskiej), Dzikiej Róży, Feniksa, Geodetów (na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Wilanowskiej), Komety, Księżycowa, Kwitnącej Wiśni, Limby, Magnolii, Mieczyków, Migdałowa, Mirabelki, Mlecznej Drogi, Olchowa, Pastelowa, Planety, Radnych, Rajskiej Jabłoni, Sasanki, Sekwojowa, Słoneczny Sad, Storczyków, Śnieguliczki

Kandydaci:

KRAWCZYK Ewa (KKW SLD Lewica Razem)
LENARD Elżbieta Katarzyna (KWW NASZA GMINA-NASZ POWIAT)
MICHAŁOWSKI Bartłomiej Zygmunt (KWW Klub Rozwoju)
PRAJSNAR Monika Stanisława (KW Prawo i Sprawiedliwość )
SKOWRON Ryszard Józef (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa)
SOCHOCKI Andrzej (KWW Józefa Zalewskiego i Centrum)
WIDZ Robert Stanisław (KW Platforma Obywatelska RP)
ŻÓRAŃSKA Jolanta (KWW WSPÓLNE RAZEM)

Podoba ci się:

Komentarzy (13)

 1. PO ma rację, dziś każdy w JJ powinien mieć samochód albo rower…

 2. Czy przewiduje Pan/Pani nawiązanie współpracy z Warszawą w sprawie udrożnienia ruchu na Puławskiej ?

  tak,oczywiście,w planach jest ustawienie „zielonej fali” na całej długości Puławskiej i zakorkowanie warszawy na wjeździe

 3. Jest Święto Niepodległości, ale liczba wpisów świadczy o braku przekonania mieszkańców Józefosławia i Julianowa, że coś się zmieni w kwestii autobusu nr 739 ….

 4. a potem mówią, że ludzie ze wsi wymagają wsparcia NASA dla poprawy przepustowości ruchu, na dobrą sprawę starczy :

  A) dofinansować ZTM – większy tabor i więcej kursów ( wg PO -NIEMOŻLIWE bo Curwa co ? )

  B) buspas na Puławskiej ( inwestycja na miarę rurociągu ze Sztokhlolmu niebotycznie kosztowna i Curwa czemu ? )

  C) Wiadukty na Puławskiej

  D) chociaż Curva więcej kładek, aby głupie przejścia dla pieszych nie blokowały płynnego przepływu aut

  Rozumiem, że pkt. D wynika z biedy III RP , ale A, B, C przy odrobinie chęci można zrealizować z palcem w D… dlaczego nikt tego nie umie ogarnąć ?

  zbiera się na wymioty od myślenia o tym, może ktoś mi wytłumaczy i ulży mym cierpienią ?

  • no curva nic trudnego ,daj kasę a resztę się pewnie jakoś załatwi ,napisałeś że D to kasa,a kładki,wiadukty i buspasy to w Auchan dają gratis do papieru toaletowego muślisz ?

 5. Mam wrażenie, że pasażerowie 739 nie czytają tego portalu. Dlaczego nikt się nie skarży na te ciasnote, duchote, notoryczne spóźnianie się autobusów w godzinach popołudniowych ? Ludzie jak będziecie siedzieć cicho tak nic się nie poprawi.

 6. Niestety przeświadczenie urzędników i Radnych w spr. JJ , których poznałem jest takie : ,,No wie Pan co , tyle już dostaliście”

  • ,,No wie Pan co , tyle już dostaliście obietnic,co jeszcze mamy wam obiecać ? ” :)

 7. W to że nic nie zrobią jestem w stanie uwierzyć,
  reszta to kłamstwa.

  739 jeździ co 10 minut?
  Chyba licząc w dwie strony, i to tylko w godzinach szczytu.

  Skoro jest zatłoczony do granic wytrzymałości
  to znaczy że powinien jeździć częściej.

  Nic się ne da zobić?
  Kilka lat temu padł pomysł wydłużenia autobusów.

  Został zablokowany przez Burmistrza i radę rodziców, która nie chciała
  się zgodzić na przesunięcie przystanku trochę dalej od szkoły
  (długi autobus tam nie wykręci).
  Argumentowali że 739 jest dla dzieci, a dorośli mają prawo jazdy i jeżdżą
  samochodem.

  Tylko wyjątkowo tepy nie widzi związku między korkami a jakością
  publicznego transportu.

 8. No wlasnie, w godzinach popoludniowych ‘przedszczytowych’ autobus tez nigdy nie jest punktualny. Srednie opoznienia to 15minut! Z czego to wynika?? Olewactwa kierowcow, zle ustawionego rozkladu?? A teraz pomyslcie jak bedzie znow zima… Dobrze, jesli autobus w ogole przyjedzie!

 9. Zawsze można przy przystankach postawić koksowniki , jeśli zima będzie sroga!

 10. przynajmniej powiedzieli prawde !
  co może radny Piaseczna vs ZTM ?
  gdzie dwóch radnych z Józefosławia „zalatwi” wiadukt, większe dopłaty do ZTM, poszerzenie ulic …

  litości … kazdy radny będzie walczył dla swojej okolicy o „wszystko”

  a Wy jak młode foki łykacie wszystkie bzdury które kazdy inny naopowiada co to on nie zrobi ….

 11. 私をこのスクリプト%のコード „Jeśli chodzi jakość podróżowania linią 739 to naszym zdaniem szanse na poprawę są niewielkie” – na pytania odpowiadają kandydaci Platformy Obywatelskiej | Józefosław 24.pl – portal informacyjny Józefosławia Julianowa i okolic. Obejmuje miejscowości – Józefosław Julianów Piaseczno. %以上お願い啓発私の中では、前方に電子メールを送信するメールしてくださいすることができこのスクリプト関係でに詳細?
  バーバリー アウトレット http://www.amazon.co.jp/dp/B018O7FDSO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1448856001&sr=8-1&keywords=バーバリー アウトレット