Jozefoslaw24

Paraliż komunikacyjny Józefosławia

Szanowni Państwo,

Za chwilę czeka nas paraliż komunikacyjny całego Józefosławia.

Plany rozbudowy Centrum Handlowego AUCHAN są znane chyba każdemu z Nas – przede wszystkim jest reklamowany pozytywny przekaz wielkiej galerii, która ma Nas zauroczyć dużym wyborem sklepów i zapleczem rozrywkowym i to parę kroków od domu. Temat infrastruktury drogowej, umożliwiającej dojazd do Centrum Handlowego jest niestety całkowicie pomijany.

Cofnijmy się jednak do początku, kiedy to AUCHAN negocjowało z Gminą wydanie pozwolenia na budowę dla aktualnego Hipermarketu. Warunkiem wydanej decyzji była realizacja bezkolizyjnych, dwupoziomowych, dwupasmowych zjazdów do zaprojektowanej inwestycji. Niestety zjazdy w takiej formie nigdy nie powstały. Centrum Handlowe wykonało natomiast najprostszy z możliwych wyjazdów, zrealizowany bezpośrednio w ul. Puławską oraz wykorzystało uzyskaną zgodę na realizację wyjazdu „drogi pożarowej” w ul. Geodetów, dla komunikacji Klientów Centrum Handlowego. Dopiero po kilkunastu latach od powstania AUCHAN, zostały wybudowane (najprostsze z możliwych) jednopasmowe zjazd/wyjazd kaskadowy z/do ulicy Puławskiej.

W obliczu stale rosnącego ruchu Klientów obecnego Centrum i znanych planów rozbudowy Centrum do rozmiarów kilkukrotnie większej galerii, Gmina powzięła decyzję (oczywiście po długim nacisku Mieszkańców), na przeprowadzenie modernizacji ulic wylotowych z Józefosławia. Ulica Geodetów ma zostać przebudowana i wzbogacona o wykonanie oddzielnego, dwupasmowego skrętu w ulicę Puławską, a ulica Energetyczna ma zostać rozbudowana do czteropasmowej arterii (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku) na odcinku od ulicy Puławskiej do skrzyżowania z ulicami Geodetów oraz Wilanowską (planowane wykonanie ronda). Problem komunikacyjny Józefosławia zostałby w ten sposób rozwiązany, ale …

Centrum Handlowe AUCHAN już od dłuższego czasu przygotowuje „po cichu” rozwiązanie gwarantujące wszystkim mieszkańcom tych terenów kompletny paraliż komunikacyjny. Jest to rozwiązanie gwarantujące AUCHAN dostęp do przyszłej galerii z każdej strony. Koncepcja zakłada wykonanie tzw. „drogi technicznej” przebiegającej od ul. Geodetów przez ul. Tulipanów, a następnie jej kontynuację przez teren działki należącej obecnie do Szkoły Policji (intensywnie zalesiony teren, tuż za ogrodzeniem istniejących domów przy ul. Rubinowej) aż do ronda zlokalizowanego przy zjeździe do Centrum Handlowego Fashion House na ul. Energetycznej. W konsekwencji ma powstać łącznik pomiędzy ulicami: Geodetów i Energetyczną, zlokalizowany na tyłach rozbudowanego Centrum (odcinek równoległy do ul. Puławskiej). Nie trzeba chyba wyjaśniać jak w takiej rzeczywistości będzie wyglądał wjazd i wyjazd z Józefosławia?

Co możemy zrobić w tej sprawie i jakie mamy alternatywy? Nie możemy dopuścić do innych wyjazdów/wjazdów z/do AUCHAN jak te realizowane bezpośrednio w ul. Puławską – koncepcja ustalona przy wydawaniu pierwszego pozwolenia na budowę – dwupasmowe, dwupoziomowe i bezkolizyjne. A to już zadanie przede wszystkim dla wybranych przez Nas Radnych – zająć się potrzebami Mieszkańców. My natomiast mamy możliwość licznego składania uwag do właśnie rozpoczętego projektu zmian MPZP (Miejskiego Planu Zagospodarowania Przestrzennego) w kwestii utrzymania intensywnych terenów zielonych dla działki wydzielonej z terenów Szkoły Policji (obszar intensywnie zalesiony stanowiący naturalny ekran dźwiękochłonny i oczyszczający powietrze dla południowej części Józefosławia, a w szczególności Osiedla „Przy Kamieniu”), zwiększenia współczynnika powierzchni „biologicznie czynnej” na działkach należących do Auchan i terenu Szkoły Policji, zmniejszenie intensywności zabudowy dla wspomnianych działek oraz ograniczenie max. wysokości zabudowy, zakaz tworzenia nowych zjazdów w ulicach Energetycznej i Geodetów poza obecnie funkcjonującymi. Do takich aktywności Wszystkich gorąco zachęcam.

Piotr Fuliński

Droga techniczna Auchan :

Więcej na temat rozbudowy Auchan :

Zobacz jak będzie wyglądać Galeria Piaseczno Auchan

Rozbudowa Auchan

Rozbudowa CH Auchan i parking przesiadkowy – wspólna interpelacja E. Szweycer, J. Wierzchowskiego, K. Nowocin – Kowalczyk i H. Krzyżewskiej

Auchan zainwestuje, żeby nie zakorkować Geodetów

Rada miasta nie zgodziła się na sprzedaż działki dla Auchan

Geodetów w kontekście rozbudowy Auchan

„Obawiam się, że jeśli wejdziesz do rady, to będziesz „przepychała” koncepcje rozbudowy Auchan zgodna z interesami spółki, a nie mieszkańców ” – Nowocin vs Dworak

Podoba ci się:

Komentarzy (19)

 1. I to jest właśnie ta rozbudowa z głową o której mówię.

 2. Czy Ci okoliczni mieszkańcy mają mieć tiry za ogrodzeniami? Droga dojazdowa do Józefosławia zakorkuje się maksymalnie, czy ktoś przemyślał te plany rozbudowy pod kątem jakości życia mieszkańców?

 3. Szanowni Państwo, żenujące są Państwa działania skierowane przeciwko Pani Elwirze Dworak , jak i jej „mężowi Auchan”, bo trochę już tak jest. Mąż Auchan for ever. Mam tylko nadzieję, że i w tym przypadku zadziałają podstawowe mechanizmy perswazji i wszystko, co piszecie, mówicie, robicie obróci się na korzyść Pani Elwiry, a Państwo zrozumiecie poziom i celowość umieszczanych publikacji. Szkoda tylko, że żaden autor tekstów, chociaż mam głębokie przypuszczenia, że to jednak autorka, nie zaproponowała bezpośredniej konfrontacji z Panią Elwirą, tylko posługuje się własnym, wytworzonym środkiem przekazu, jakim jest lokalny serwis internetowy. Znam Panią Elwirę i znam jej aktywność (póki co męża jeszcze nie poznałam). Żal mi tylko, że ta walka o głosy mieszkańców pomału zaczyna sięgać dna.

 4. Nie przygotował się pan panie kandydacie i pisze pan bzdury,wprowadzając ludzi w błąd.To kampania wyborcza i jest to zrozumiałe.

  Nie jest aktualnie przeprowadzana żadna zmiana planu miejscowego na terenie policji.Radni nie podjęli żadnej uchwały w tej sprawie,co można łatwo sprawdzić w urzędzie.

  Ponadto kolorem niebieskim wzdłuż ulicy Tulipanów na mapce,która lata po internecie oznaczono planowaną kanalizację deszczową, która miała odprowadzić wody opadowe z Geodetów do Energetycznej i zlikwidować potok,który zawsze płynie Geodetów po ulewach. Aktualnie Gmina i Pwik porzuciły ten (słuszny z resztą )plan i zamierzają przeprowadzić sieć przez Rubinową.Życzę powodzenia!

  Będziemy więc płynąć potokiem Geodetów jeszcze długo.
  Ponadto obowiązujący plan miejscowy nie dopuszcza wjazdów i wyjazdów do CH Auchan od strony Tulipanów.Nie jest to możliwe i nikt rozsądny o tym.nie myśli.Było to wałkowane w mediach.

  Nie dziwię się policji,która chce się pozbyć zbędnego terenu i przeznaczyć środki na remont szkoły.

  Panie Kandydacie
  może warto się też zainteresować terenami po dawnym KPGO Mysiadło w kontekście Geodetów?
  Nie jestem pewien,czy Gmina Lesznowola weźmie pod uwagę głos mieszkańców Jozefosławia planując tam inwestycje komercyjne.

 5. Kto odpowie: dlaczego nie ma chodników i dróg w Józefosławiu?

 6. Ja wiem : to wina Auchan!

 7. Kto odpowie: dlaczego mi ukradli nowiutkie auto z garażu podziemnego w Józefosławiu?

 8. Ja wiem: to wina Auchan

 9. Ciekawe jakim cudem okresowe jeziorko na skrzyżowaniu Tulipanów i Geodetów miałoby być osuszone odprowadzeniem deszczówki przez Tulipanów? Przecież Tulipanów ma spadek w kierunku Geodetów. Raczej to odwodnienie służyłoby Auchan, by zrzucić jeszcze więcej wody na Geodetów.

  Co do Auchan, powinno się wymusić na nim pierwotny plan sprzed kilkunastu lat – bezkolizyjne, dwupoziomowe, dwupasmowe zjazdy do i z Puławskiej. Rozumiem że to kosztuje, ale Auchan i tak zarabia tu krocie, a jak zbuduje wielką galerię to będzie zarabiał jeszcze więcej. Dla mieszkańców taka galeria to żaden pożytek, a tylko jeszcze większe zatłoczenie okolicy.
  To śmieszne że „droga pożarowa” na Geodetów jest równorzędnym wjazdem do wiadukut dla klientów Auchan. Zatyka wjazd i wyjazd z Józefosławia.

  Przebijać sie na Tulipanów, Rubinową, Geodetów to Auchan może, owszem, z ciągami pieszymi i rowerowymi. Ale nie dla ruchu samochodów, a co gorsza TIRów.

  Oprócz zjazdu z rozbudowanego Auchan będzie wkrótce też zjazd na Geodetów z terenów przemysłowo-usługowych które planuje obok Lesznowola.

  Mydlenie oczu mieszkańcom przez Auchan kinem czy galerią, to robienie z nas durniów. Do kina pojedzie się może raz w miesiącu, galeria też nie jest większości mieszkańców do szczęścia potrzebna (chyba że jakimś galeriankom). Choć może są jacyś uwielbiajacy cały weekend spędzić w galerii handlowej. Za to tłok zwiększy się znacznie w całej okolicy, a Geodetów stanie się wąskim gardłem (choć już nim jest).

  Puszczania ruchu przez Tulipanów czy Geodetów, dziś całkiem kameralne ulice, z punktu widzenia ich mieszkańców trudno sobie wyborazić. Prędzej pewnie wykopią głęboki rów i postawią zasieki niż pozwolą na puszczenie jakis TIRów czy ruchu klientów do centrum handlowego.

  IMO warto zadbać, by nowi radni nie reprezentowali intersów Auchan. Ani bezpośrednio, ani pośrednio, ani przez powiązania rodzinne, biznesowe, itp. Może też każdy kandydat zadeklarowałby jasno czy ma jakiekolwiek powiązania z Auchan i czy kiedykolwiek w jakikolwiek sposób był przez Auchan wynagradzany. Za doradztwo, jako kontrahent Auchan albo w innej formie.

  Interes Auchan jest raczej w opozycji do interesu mieszkańców.

  • I like shopping

 10. Ale wywód !
  Samoobrona wróciła!

  Poprowadźcie nas !

  Ja mam kartę skarbonka,ale obiecuję, że nie będę jej już używał!

  Dlaczego mieszkańcy Piaseczna z rejonu Tulipanów wskoczyli na forum JJ i agitują?
  Przecież Auchan jest tam już od 20 lat!
  Mamy tutaj ważniejsze sprawy : chodniki, nowe drogi, nowa szkoła itd
  Awanturnikom mówimy STOP!

  • To jest forum otwarte dla mieszkańców Józefosławia i okolic. Dla Ciebie najważniejsze są chodniki, dla innych najważniejszą sprawą może być uniknięcie tirów za ogrodzeniem. Jeżeli nie podoba się Tobie że inni poruszają sprawy istotne dla nich to nie czytaj tych informacji i nie komentuj człowieku.

  • Czyżby jakiś przedstawiciel PR-u Auchan?
   Tyle terenów w okolicy jest przecież w posiadaniu Auchan lub firm z nim powiązanych. Dlaczego na tych terenach się nie rozbudują? Nie blokowaliby wtedy Geodetów.

 11. Dla mnie najważniejsza jest bezpieczna droga dziecka do szkoły.

  Jeżeli nie podoba się Tobie że inni poruszają sprawy istotne dla nich to nie czytaj tych informacji i nie komentuj człowieku.

 12. Tak czytam te wszelkie komentarze od dwoch tygodni i dochodze do jednego tylko wniosku. Nie chceta wpuscic na stolki nowych ludzi oj nieeeee chceta :(

  • Bez względu na to czy chcą czy nie chcą w końcu to nastąpi. Miejmy nadzieję że zmiana nastąpi wkrótce a nie za kolejne cztery lata.

 13. a gdzie kradną bolidy ?

 14. Że niby dodatkowy dojazd do Auchan (na mapce) z Energetycznej
  spowoduje paraliż Józefosławia?

  Chyba wręcz przeciwnie.

  • Paraliż może spowodować wszelkie wyprowadzenie nowego ruchu na Geodetów. Ta ulica i tak ledwo zipie i najelpiej byłoby ją odłączyć od terenów Auchan. Wjazd/wyjazd z Auchan na Puławską jest najmniej przeszkadzający, ewentualnie na Energetyczną. Choć każda rozbudowa Auchan i tak zagęści ruch na Puławskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*